Jít na stránku:  Předchozí12
Aktuální stránka:2 z 2
Re: Chozeni.
Zaslán uživatelem/kou: Pavla Z (IP)
Datum: 2009-06-17, 21:24
Spoustu fretkám jsem pomohla práv? tím, že p?esto, že jsem n?m?la informace odhadla jsem jak to je.
Vždycky se to nepovede, bohužel. Ale n?kdy ano.
A i t?ch "pár" p?ípad?, kdy to vyšlo stojí za to, to d?lat dál. Mnohdy to fretce zachránilo život, mnohdy byl "alespo?" potrestán veteriná? za špatnou veterinární pé?i. Aby se to neopakovalo...

To d?lají jen alibisti, že ?enknou ano nebo ne pouze když jsou si úpln? jistí.
Ale v dané chvíli to nikomu nepom?že a o to mí? tomu zví?eti...

Bohužel, n?kdy máš informace až t?eba z pitvy :-(

BTW, Už to nebudu dál rozebírat.
Hloupého nakopni, chytrého trkni...
Já netrkám, nekopu...

Re: Chozeni.
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-06-17, 21:30
...já se jen znova optám (možná to v p?ísp?vcích Erin zapadlo) jestli bylo fret? již o?kované proti psince (první o?kování) a jakou vakcínou?
Avatar

Re: Chozeni.
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2009-06-17, 21:31
nojo, máš pravdu, ?ím je o?kované ???

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************
Avatar

Re: Chozeni.
Zaslán uživatelem/kou: Pavla Z (IP)
Datum: 2009-06-17, 21:41
No, Johanko,jestli má za sebou první valcinaci (má být mezi 6-8týdnem) tak je fakt, že by to být mohlo.
Ale p?íznaky vypadají takto:
apatie, únava, nechutenství, zvýšená teplota, výtoky z o?í, nosu, kožní zm?ny zejména v oblasti brady a t?íslí. Kožní zm?ny jsou v?tšinou sv?divé. Na tlapkách je možné pozorovat zesílení prstních polštá?k?. Dále se rozvíjí zápal plic, postižení zažívacího aparátu a m?že následovat postižení centrálního nervového systému s p?íznaky t?esu, k?e?í, komatu a úhynu.

Je pravda, že u n?kterého jedince se nemusí projevit všechny z vyjmenovaných obtíží.
Ale k úhynu dochází v pr?b?hu n?kolika dn? až týdne, tak snad toto nebude takový "atypický"p?ípad...

Já doufám.
Uvodíme jestli se nám pání?ek ozve...
Avatar

Re: Chozeni.
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-06-17, 22:15
Pavlo, já vím, p?íznaky znám....akorát že majitel nic o o?kování nepsal, ani o tom jak dlouho se fret? "motá"....takže stejn? jako Ty hledám a píšu všechno co mne napadne a co by mohlo (eventueln?) problém objasnit :-)
Avatar

Re: Chozeni.
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-06-17, 22:25
vzhledem k tomu, že píše, jestli je normální aby se fret? v tom v?ku motalo, tak hádám, že se motá už od doby co ho má....
nechápu, o co tu zas jde s tím spojením viroza x barvi?ky, když o barvi?kách se tu "dohadovalo" ješt? p?ed virozou :o/ prost? p?i zmínce o slepot? m? napadla hluchota u znakatých fretek a na to Pavla reagovala na šlecht?ní barvi?ek, o viroze bylo psáno pozd?ji a to s barvou nikdo nespojoval.
jinak mám šampanskou grošovanou pandu a 3 albíny, panda je ro?ní a jestli je hluchá ?i slyšící nevím dodnes a nijak m? to netrápí, žádný jiný viditelný "postižení" nemá, krom toho, že s její "velikostí" a hyperaktivitou mám podez?ení na k?ížence lasi?ky :oD

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Chozeni.
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-06-17, 22:34
ŽoFiRo, ale od kdy ho má, když by mu mn?lo být 7 týdnú (to se fre?ata "dávaj z domu") a taky jak dlouho ho má, to nenapsal. Jen že se motá a dle veta má prújem a teplotu. To fakt múže být cokoli, i reakce na vakcínu, když nevíme kdy a jestli bylo fret? o?kované.

Barvi?ky já už ne?ešim, na toto mám co do šlechténí fretek už asi nemn?nný názor :-)
Avatar

Re: Chozeni.
Zaslán uživatelem/kou: Pavla Z (IP)
Datum: 2009-06-17, 22:38
Johanko uvidíme,jestli nám ješt? pání?ek napíše...
Musíme doufat, že to psinka nebude, to by bylo špatný:(...

Žofiro, já mám jediný recept jak poznat hluchou fretku ale nevím jestli to bude jasn? fungovat.
Stojím p?ed prosklenými dve?mi,ale musí to být alespo? "mlé?né sklo" na úpln? to pr?hledné.
Hraju si s hra?kou na udi?ce, p?ed t?mi dv??mi.
Musejí být otev?ené.
Všechny fretky chytají chlupá?e na udi?ce...Pak to najednou schovám a zdruhé strany klepu na to sklo tou udi?kou a hra?ka visí.
Všechny slyšící fretky se p?esunou na druhou stranu, slyší jak ta udi?ka a hra?ka "bouchá" z druhé strany,ale nevidí ji až pak. ?ídí se sluchem p?i tomp rimárním povelu k p?emíst?ní...
No a ta hluchá fretka ?u?í furt na té jedné stran? a ?eká kdy se zase udi?ka s hra?kou objeví, neslyšela totiž to "p?emýst?ní.
Když to opakuju n?kolikrát, vyjde mi celkem jasn?, kdo je hluchý. Mám jednoho hluchého svého a na azyl jsem m?la dva. Teprv u m? se to "poznalo". Potom se mi to i potvrdilo od adoptivních pání?k?... Oni totiž ty hluché fretky (když pání?ek neví že je hluchá) se projevují jakoby "ignorantsky", jsou trochu jiné povahov?, ale podstata je jiná:-( Taky se ?asto jakoby špatn? budí. Fretka co slyší už v?tšinou i když n?kdy omalu za?n? reagovat na otvírání klece, ?išt?ní záchoddku, dopl?ování krmiva tad... ty hluchý sp?j jak zabitý a ani se nepohnout, neohlédnou, nezvednou hlavi?ku, nic...ale málokoho napadne že je proto, že jsou hluchý.

Avatar

Re: Chozeni.
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-06-17, 22:50
Pavlo, na hluchou fretku se taky skoušelo za zadkem jí zapnout vysava?.

Jenže: Mám kamarátku, která si adoptovala hluché fret? a sou?asn? má neslyšící p?íbuznou. No a ta ji vysvétlila, že neslyšící vnímá ur?ité "vibrace" které my nevnímáme. A je fakt, že ta neslyšící fretka p?ijde za Jankou t?eba na poklepání na podlahu a jde tam, kde jsou lidi (nebo druhá fretka) i když nemá zrakový kontakt...
Avatar

Re: Chozeni.
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2009-06-17, 22:56
Johanko, s t?mi vibracemi to bude pravda, jednou se to tu rozebíralo, že u n?kterých hra?ek m?že hluchá fretka reagovat na ot?esy podlahy nebo podobn?. Hluchou fretku nemám, ale je pravdou, že všechny reagují na poklepání na podlahu, než bych vyjmenovala všechny jejich jména, tak by ub?hlo deset minut:))
Avatar

Re: Chozeni.
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-06-17, 23:04
u ní spánek nehrozí, je tak hyper, že snad ani spát nem?že, sta?í se p?iblížit ke kleci a hned vyst?elí, za?ne demlovat pletivo a chce ven. u žádný hra?ky taky nevydrží, p?ib?hne, zakousne a zas b?ží pry? ulovit n?co jinýho.

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Chozeni.
Zaslán uživatelem/kou: Pavla Z (IP)
Datum: 2009-06-17, 23:04
Johanko, to je fakt:)
Oni mají ty hluché potvory tak vyvinuté "mimismyslové" vnímání, že se nám to ani nezdá a pak máme pocit, že slyší...
Jinak ješt? co mi došlo, m?j hluchej Jení?ek se jako jediný nebojí fénu :-)

Jinak je pravda, že ty hluchouni jsou velmi vynalézaví a najdou si mnoho mechanism? jak vyrovnat ten chyb?jící sluch.
Mají jiný mechanismus pozorování, jinak vnímají zm?nu stínu a všechno. A kolikrát tak dokonale, že lidi mají opravdu problém to poznat.
Avatar

Re: Chozeni.
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-06-17, 23:12
Pavlo, múj na 100% slyšíci fre?ák totáln? ignoruje vysava? a fénovat se nechává se slastí :-)
Ale to už sme moc OFF...sorry!
Avatar

Re: Chozeni.
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-06-17, 23:16
moji kluci - albíni, si fénování po koupeli užívají :oD jinak ta hluchota m? netrápí, fretice funguje jako všichni ostatní, takže jsem se na to zjištování jestli hluchá je a nebo ne ani nijak nezam??ovala. o tom, že tyto fretky bývají hluché jsem v?d?la už dlouho p?edtím, než jsem si jí po?ídila a tak jsem s tím i po?ítala.

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Chozeni.
Zaslán uživatelem/kou: Pavla Z (IP)
Datum: 2009-06-17, 23:25
No, to je hrozný.
Co fretka to snad i "jiný" živo?išný druh :-)))
Jo tak oni mají rádi fénování a dokonce se ani nebojí luxování?... tak to jsem fakt s "teorií" v koncích, no :-)





Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Pavla Z dne 17.06. v 23:26.
Avatar

Re: Chozeni.
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-06-17, 23:34
Pavlo, nebo já mám fretkopsa :-) On se totiž nebojí ni?eho a hlídá u dve?í :-)

Op?t sorry za OFF.
Avatar

Re: Chozeni.
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2009-06-17, 23:36
Tak fénovat se mi nenechají ani jeden, což mi nevadí, jelikož je stejn? koupu max. dvakrát ro?n? a to ješt? v letních m?sících. K vysava?i - prcci na n?j úto?í, rozhodn? se jej nebojí, Dixie sice m?la ve tvá?i?ce údiv, když ho vid?la poprvé, ale nebojí se ho:)) A Damiána jsem ležícího jednou tím vysava?em dokonce p?ejela, ten si udržuje sv?j ledový klid i kdybych vedle n?j bourala zdi, n?jaký vysava? ho rozhodn? nedonutí posunout se:D
Avatar

Re: Chozeni.
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2009-06-17, 23:49
Jojo, vysava? hodn? fretek ignoruje a nebo je má za výbornou hra?ku. Hlavn? ?erti ve fret?ím kožichu maskovaní,jako Cecilka, která klidn? str?í ?u?u do hadice a hrozn? se diví,že jí to vcucává, a pak toho sy?ícího hada zakousne. Kartá? na polstry mi sundá a zdrhne s ním uprost?ed práce, no v?bec se s ní krásn? luxuje :DD A u volwerku klidn? ská?e na hlavici.
Hluchej Jení?ek krásn? reagoval na ukazování, když jsem ho u?ila pít z napáje?ky, to byl pro m? úžasnej zážitek,jak si po druhé pro m? p?išel,abych mu zase pustila tu vodi?ku prstem.

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************
Avatar

Re: Chozeni.
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-06-17, 23:56
Božo, posunkové povely jsou u služebních psú (slyšících) nevyhnutností. A každé zví?e chované doma se na n? dá nau?it. Jen v?d?t, jak na to :-)
Avatar

Re: Chozeni.
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2009-06-18, 00:02
no to musí být kouzelný, nau?it zví?e takto komunikovat.

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************
Avatar

Re: Chozeni.
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-06-18, 00:05
Božo je, p?ipadáš si policajt na k?ižovatce :-) Ale funguje to.
Avatar

Jít na stránku:  Předchozí12
Aktuální stránka:2 z 2


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist