Jít na stránku:  Předchozí123456Další
Aktuální stránka:5 z 6
Re: Akutn? pot?ebuju pomoc zkušen?jších fretká??.
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2009-08-02, 18:16
Toz, ja mam taky vycvikovy vychovny problem.

Fretice, samice, rok stara. Jako mimco pomerne v pohode, ale bazliva. Resp. mozna nebyla tak bazliva, ale spis fixovana na teritorium (nechtela se nechat vyndat z prepravky, ac bylo videt, ze chce jit ven. Doma raubir, ale opet z mych fretek nejvic projevovala "majetnicke sklony" - kradla veci z ruky (vytrhovala mi papiry, ze kterych jsem cetla, z ruky) nebo veci, ktere byly v pouzivani (vynucovani pozornosti??). Kdyz jsem ji chytila, tak byla bud zavrena nebo jsem na ni jecela, to kdyz jsem ji nechytila (casteji). Z ruky nikdy strach nemela, tahali ji i cizi lidi, naprosto s klidem.

Problemy zacaly s faleskou - brezen 09, pravdepodobne v kombinaci s pubertou (casove), co dominovalo, nevim. Ve falesce byla naprosto nesnesitelna, zrala na potkani, diry v rukou i nohou, do hloubky, modriny po stisku (fajn, ma na to narok - faleska). Pak se pridaly komplikace zdravotni, kastrace, hospitalizace, nekolik dni bez druhe fretky, v cizim prostredi. Faleska pretrvavala (takhle nesnesitelnou fretku s pubertou/faleskou jsem nezazila, vpodstate mi bylo jasne, proc nekteri lidi davaji fretku pryc - je-li to jejich prvni a oni netusi, ze to je stav prechodny...). Stav se nekolik tydnu po kastraci zacal zlepsovat - vpodstate zlepseni bylo markantni.

Nasledovaly reoperace, nekolik hospitalizaci, cestovani kvuli vykonum (netreba se v tom nimrat, nic prijemneho pro fretku). Zustala fretka, ktera se ani nahodou neboji ruky, ale tvrde startuje po nohou - schopna vlezt do nohavice, prelezt kotnickove boty (chytit a potrestat se vetsinou nepodari, nestiham), ale je "vypnutelna" vyhruzkou Neee! Neesmis! Je videt, ze by kousla, ale respektuje. Pripadam si jako kreten, kdyz celou dobu, co jsou pustene, musim hlidat fretku a umravnovat ji. Jeceni a uprk (aby chtela lovit) snad tohle zvire nikdy nezazilo, vsichni byli varovani.

Stejne tak i v roce veku (pravda, jsme po stehovani, ale mesic) ma problem pri vyndavani z klece/prepravky (sama taky nevyleze, ackoliv dela bordel a likviduje klec a evidentne chce ven - zda se mi, ze se boji ven, ale takhle se chovala i na znamem miste; druha fretka z klece s prehledem vyskoci. Nepomaha ani lakani na pamlskek, spis mam pocit, ze ji to stresuje=chci ho a "nemuzu"). Pokud ji nasilne vyndam (vzpira se nozickami, nebo mi vsemi tlapkami obejme predlokti), rozkouka se a je OK, stejne tak, jako kdyz nakonec vyleze sama (jiste, muzu ji nechat vylezat samotnou, ale jde mi o princip a kvuli organizaci - zatim mi nemuzou behat po pokoji a nemam cas cekat, zda se milostpani uraci... ).

K tomu se druzi i vyhrabavani steliva - drive hrabala, ale vysvetlily jsme si, ze se stelivo nehrabe ZE zachodku, takze ho prohrabavala tak, ze zustavalo vevnitr (ja to nepochopila). Posleze to skoro prestalo a mela jsem vypozorovano, ze to dela vetsinou, kdyz je z neceho stresla. Ted (3 tydny po stehovani byl klid a ja nadsena, ze se ji tu libi) posledni tyden hrabe, ale hrabe imrverefurt (bez ohledu na ciste/spinave stelivo, vykydany zachod, nevykydany zachod, stelivo i zachod stejne, klec stejna, pelisky furt ty same, zradlo to same).

Takze potrebuju vymyslet nejake systemove reseni - jiste, muzu vyhodit stelivo, ale to neni systemove. Muzu vymyslet, co ji vadi (jsem si myslela, ze pes, ale pes byl od zacatku tady), ale dost se bojim, ze je to nejaky imaginarni fretci vymysl.

Takze - beru napady:
Jak odnaucit (dle meho cilene - skodolibe) kousani do nohou? Jde ovsem tvrde, jeden stisk a je fuc. Malokdy ji chytim (zato me jednou takhle vzala do stehna, kdyz ja, sedic na zachode, jsem mela pocit, ze si "nohy dole" ochranim...¨-vyskocila, potvora)

Jak ji vysvetlit, ze ve stelivu proste ryt nebude? (podotykam, ze to provadi i pote, co po nekolikahodinove honicce odpadla a jen byla prenesena do klece, kde by podle vsech predpokladu mela chrnet stejne, jako jinde).
Avatar

Re: Akutn? pot?ebuju pomoc zkušen?jších fretká??.
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-08-02, 18:27
...zmn?nit stelivo?
Avatar

Re: Akutn? pot?ebuju pomoc zkušen?jších fretká??.
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2009-08-02, 18:47
Nevim (jednak mam jeste 20 kg Zverlitu nasysleneho) - kdyz jsem ji privezla, byla chvili (cca 2 tydny?) na jakesi Noname podestylce (z nouze jsem cosi koupila v Delvite pet minut pred zavirackou v nedeli), pak jsem presla na Zverlit a je na nem doted (i stejny typ). S prestavkami, kdy asi 3x byla na Asanu a cemsi (vikendy) - coz bylo jeste horsi (predpokladam ale vynucovani pozornosti, jina klec, jine fretky, jine prostredi), tam nevydrzelo stelivo v zachodku snad pul hodiny a do hodiny byla klec pokadena az na pudu. Tak si rikam, ze kdyz je v nekterych obdobich stelivo OK, tak to s nim snad nebude souviset...

Vpodstate spis premyslim, JAK ji vysvetlit, ze tohle jako fakt ne, protoze kdyz vydrzela (v novem prostredi) 3 tydny v klidu, tak nevim, kde je problem. V Brne byla taky tak nejak umravnitelna - trosku to pocitam, mam pocit, ze to prichazi v nejakych vlnach, ale nedokazu se dobrat konce.
Avatar

Re: Akutn? pot?ebuju pomoc zkušen?jších fretká??.
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2009-08-02, 18:58
Lee, ty máš doma teda veselo!! Bohužel s tím vyhrabáváním nevím, m? stelivo žádná z fretek nehrabe, ? je jakékoliv, ani prcci, jen Dixie sem tam, ale když ji ok?iknu, nechá toho. Stejn? tak s lovením nohou - zasy?ím nebo za?vu "ne" a je klid. To mám tak dob?e vychované fretky??:)) Kdepak, jsou p?ed pubertou, o?ekávám, že p?ijde velmi brzo vlna:))
Avatar

Re: Akutn? pot?ebuju pomoc zkušen?jších fretká??.
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2009-08-02, 19:03
No, ono okriknuti a syceni taky pomuze - ale nemuzu sycet imrvere, nehlede nato, ze ona si pocka. Tipuju, ze to fakt neni ze strachu - ruky se neboji, mazli se docela rada, je to hodne zvire, znam chovatelku, znam jeji matku - necekam, ze by tam byl problem. Jestli je problem ve me...? Me to rozciluje, protoze to beru vyslovene jako fretci skodolibost.

Se stelivem me to stve, luxuju 2x denne a nebavi me to. A hlavne si myslim, ze to taky dela castecne naschval, ale netusim proc. Cvokie tohle nikdy nedelala, Hrozi jo, ale ta dostala pravidelne tak jednou za pul roku na zadek a bylo vymalovano a pul roku klid. Tohle zvire vzdoruje.
Avatar

Re: Akutn? pot?ebuju pomoc zkušen?jších fretká??.
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-08-02, 19:18
Nevynucuje si tím od pozornost? Co skusit jí uštvat procházkou nebo hrou?
Necháváš jí v záchodku vzorové bobky?
Avatar

Re: Akutn? pot?ebuju pomoc zkušen?jších fretká??.
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2009-08-02, 19:20
Johanko Lee psala, že hrabe i "použité" wecko:/
M? to sem tam d?lají dosp?láci, když se jim nev?nuju a oni se chudinky NUD?J. S Dracem absolvujeme každodenní maratony, ten by si jinak to wecko nosil na zádech jako šnek ulitu, z nudy:)))
Avatar

Re: Akutn? pot?ebuju pomoc zkušen?jších fretká??.
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-08-02, 20:08
...no jo, zas neumím ?íst :-)))
Avatar

Re: Akutn? pot?ebuju pomoc zkušen?jších fretká??.
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2009-08-02, 20:12
Lee, kontrolovala jsi ji hladinu cukru v krvi?

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************
Avatar

Re: Akutn? pot?ebuju pomoc zkušen?jších fretká??.
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2009-08-02, 20:14
Naposledy pred mesicem, tehle fretce se posledni dobou brala krev imrvere furt. Inzulinom bych cekala u starsich, tohle zvire fakt nema ani 13 mesicu a ta agresivita neni generalizovana, ale mam z toho pocit, ze z nejakeho duvodu ma v merku jen ty nohy (ruce v klidu, necham si od ni olizat oblicej a nebojim se...).
Avatar

Re: Akutn? pot?ebuju pomoc zkušen?jších fretká??.
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-08-02, 20:24
...nudí se....každý den po?ádná procházka a hrát si s ní i doma :-)
Avatar

Re: Akutn? pot?ebuju pomoc zkušen?jších fretká??.
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2009-08-02, 20:26
tak prost? miluje okusování tvých noži?ek, no.Každej máme n?jakou uchylku :D, co zkusit ignorovat? já to teda neumím, m? jak rafnou do nohy,tak jsem u stropu,ale muj mužskej si nechá žrát ruce a nohy a ono je to nebaví.
Cecilka si ale jedin? takto vynucuje pozornost. Jakmile si s ní nehrajem, ?ere nám st?ídav? nohy všem.a my blbci ji pak honíme,že jako se zlobíme a ona je celá blažená. (jenže nás to baví taky,ale ne?íkejte jí to) A je pravda,že když ji vidím dop?edu a houknu nesmíš,tak odkrá?í.

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************
Avatar

Re: Akutn? pot?ebuju pomoc zkušen?jších fretká??.
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-08-02, 20:33
Vl?ák mi s radostí ská?e ráno do postele a štípe mne do noh, ideáln? šlapek a nártu...co tedy šílen? lechtá. Já je?im, metám nožkama a fre?ák je v sedmém nebi :-) P?ítelových nohou si ani nevšimne.
Mn? sta?í dát si fusekle a je po štípání. :-)
Avatar

Re: Akutn? pot?ebuju pomoc zkušen?jších fretká??.
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2009-08-02, 20:51
kristepane - bez urážky, fakt m? to zajímá - jak by mohlo tohle (cukr) souviset s naschvalózní fretkou?? :o)

reno tohle taky OB?AS d?lá, vždycky v ?erstv? vymytém a ?ist? dosypaném wécku (hlavn? proto se nesnažím p?íliš ?asto wécé?ka pulírovat, spíš lehce otírám a pr?b?žn? dosypávám, vymydluju tak jednou za 4 m?síce), ale ?as od ?asu i v použitém - klidn? PRÁV? použitém....
a taky netuším, pro?, nepoda?ilo se mi vypozorovat p?í?inu. moc dob?e ví, že TOHLE se ned?lá, ale n?kdy prost? neodolá.
ani si nedovedu p?edstavit, kdyby to d?lal denn?... :o/
(špatn? zajišt?nou kytku v kv?tiná?i taky vždycky objeví a následn? p?esadí reno, druzí dva mají každý zas jinou, mn? nelibou, "lib?stku"...)

ješt? ad kousací fretka
ta moje - netuším, jak by to dopadlo, kdyby u nás z?stala, pravd?podobn? by kousala všechny kolem. tehdy byl zbytek rodiny velmi siln? protifretkovský (a tahle fretka to opravdu nevylepšila :o)), takže žádné hraní, krmení nebo mazlení od nikoho jiného než ode m? neexistovalo, navíc jsem byla absolutn? bez zkušeností. já se sice nebála, normáln? jí poušt?la, hrála si s ní - ale ruce jsem m?la až k lokt?m totáln? dožraný.

ta u mých známých - nekousala jen jeho a ji + tu druhou fretku. pak do rodiny postupn? p?ibyly dv? mimina, druhé už uhlídali, to první taky pohryzala (vylezla si do ko?árku v obýváku, m?li pocit, že v n?m je v bezpe?í), ale postupn? ob? d?ti "p?ijala". dneska ji m?žou tahat jak hadrovýho panáka a nic jim neud?lá, všechny ostatní nadále zu?iv? hryže.
jednou m?li u sebe delší dobu nete? (asi desetiletou), po cca 3 ned?lích ji p?estala "vraždit". pak ji n?jakou dobu nevid?la a vše se vrátilo do starých kolejí. prost? kdo nebydlí u nich doma, je cizí a do toho se kouše. po?ád a kdykoli.

zažila jsem, že se jí (pravd?podobn?) jevilo, že do úzké nohavice se nedostane, vyhupla si tedy ke mn? na klín - jen proto, aby se mi zahryzla do nechrán?né ruky.... s jinou takhle kousavou jsem se fakt nesetkala.

Re: Akutn? pot?ebuju pomoc zkušen?jších fretká??.
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2009-08-02, 20:57
jo tydle vidle - cukr - kousání.... já to pochopila tak, že by to mohlo souviset s vysypáváním záchoda, a to mi teda fakt nebralo :o)
nebo to taky???
chci to v?d?t! :o)

Re: Akutn? pot?ebuju pomoc zkušen?jších fretká??.
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2009-08-02, 21:07
To Martina:
Neobvykla agresivita (resp. agresivita fretky, ktera byla cely zivot plysova) se popisuje jako jeden z priznaku inzulinomu. Casto je to jakoby "nahodny nalez", kdy behem vysetrovani se majitel zmini, ze se fretka zmenila, vzdy byla hodna a ted je nejaka divna - kouse i ty, ktere nikdy nekousala (a povetsinou chteji u veta resit neco jineho). Jo a pravda je ta, ze to souvisi s hypoglykemii.
Avatar

Re: Akutn? pot?ebuju pomoc zkušen?jších fretká??.
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2009-08-02, 21:12
jo, to vím, ale p?vodn? jsem to pochopila tak, že by to m?lo souviset s tím vysypáváním steliva - a to mi teda jasný nebylo :o)
než jsem dopsala sv?j sáhodlouhý p?ísp?vek, tak to už z t?ch dalších bylo patrné, jenže já ho za?ala psát, když tam byl jen "boženin cukr", proto jsem se na to ptala. kousání jsem n?jak pominula, byla jsem zam??ená jen na wécé?ka :o)

Re: Akutn? pot?ebuju pomoc zkušen?jších fretká??.
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2009-08-03, 08:43
Kousání do nohou mi kdysi d?lala Johana. Nechala toho po n?kolika týdnech "výcviku" kdy jsem nosila holiny když byla pušt?ná. Manžel ale "nebyl srab" a proto m?l paty ohryzané na kost.
Avatar

Re: Akutn? pot?ebuju pomoc zkušen?jších fretká??.
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2009-08-03, 09:19
Ja chodim posledni dobou v kontnickovych botech, ale prisera si pocka (viz ted zachod - to je clovek dost bezbranny). Srab nejsem, prokousane nohy mi vadi, rada bych, aby pochopila, ze "to se nedela", bez ohledu na to, co mam ci nemam na nohou. A prave se mi prici to, co delam ted - ze ji okrikuju (vpodstate ji tedy porad karam, zatimco ji neumim vysvetlit, ze probehne-li kolem nohy bez kousance, ze je to zadouci a odmenyhodne).

Spis by me zajimal nazor (kdyz jsem to tak zvesela vypsala na tisic slov) - nechat byt (chodit v holinach) NEBO pedagogicky resit (jak)?

Stejne tak to stelivo - nechat vyzurit (ignorovat, asi to zase casem prejde a do te doby budu 2x denn? luxovat) NEBO to pedagogicky resit (jak?).
Avatar

Re: Akutn? pot?ebuju pomoc zkušen?jších fretká??.
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-08-03, 09:26
...ono je dost problematické odmn??ovat a chválit zví?e za n?co co NEUD?LALO (myšleno: nekousla = odmn?na), to asi zví?e nepochopí. Spíš srest za kousnutí, nap?. zav?ít do klece....tedy pokud je toto pro Gee trest, bo pro mého fre?áka by to trest nebyl....
Avatar

Re: Akutn? pot?ebuju pomoc zkušen?jších fretká??.
Zaslán uživatelem/kou: MajaZ (IP)
Datum: 2009-08-03, 10:23
No neviem...moja fretka (panda, hlucha ako poleno, aj ked niekedy ju teda podozrievam z toho, ze pocuje) od malicka vyrasta so mnou, manzelom, dcerkou a druhou fretkou Sarou. Mna nekuse nikdy, max. na mna zasyci, manzela okamzite, dcerku chodi strasit a ak sa zadari, tak si kusne a cumi na mna, co ja na to (zlomyselnost). A co sa tyka druhej fretky...boli spolu stale, tolerovali sa, aj ked teda Sara sa s nou nikdy extra nehrala, boli spolu vo voliere, ale tento rok po faloske a kastracii ta mrcha startuje po Sare tak, ze ma dokusany krk a posledne jej poskodila zadnu nohu (narazena, alebo tak nieco). Totalne jej sibe, nepomaha bitie, zatvaranie, proste nic, urobi to znova. Takze fretky vencim na etapy, horsie je to s dcerou, tu tazko niekam zavriem, pokial behaju, manzel sa ubrani aj sam. Tiez to nechapem, ale asi je to proste fretka jedneho pana...preco ale bez problemov prijala noveho samca, to uz je mimo moje chapanie.
Radu nemam ziadnu, ja som proste musela zakceptovat stav taky, aky je a prisposobit sa mu, aj ked teda je to dost narocne.
Avatar

Re: Akutn? pot?ebuju pomoc zkušen?jších fretká??.
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2009-08-03, 12:37
Jo, Johana - to je presne. Tezko odmenovat neco, co nenastalo (byt je to zadouci stav). Z trestu mi zbyva vetsinou jeceni ci syceni, protoze se vetsinou nestihnu ohnout (neni to takove to kousani, jako kousala ve stresu Cvokie, kdy zakousla a ztuhla nebo zacala trhat) - stiskne, zdrhne. Umi to. Dneska (jsem se rozhodla, ze chytim a vyprasim kozich) jsem si hlavu urazila o umyvadlo a kartacek na zuby vervala az do krku, jak jsem se chtela ohnout. Nestihla jsem to.

Kdyz chytnu, vyprasim kozich, servu, zavru (protiakce - vyhrabe zachod, vysype granule, zamicha do sebe a rve mrize. Vzteka se dlouho, coz znamena, ze ji nemuzu pustit, protoze nechci, aby si zvykala "zalomcuju, vyhrabu=jdu ven", cimz si ale myslim, ze stav zhorsuju. Muzu a nemusim ignorovat, vysledek stejny). Neco musim vymyslet, protoze jednak me stve, ze mam neustale dobite nohy, prici se mi na to zvire furt hulakat...a ja ji mam rada, skritka maleho...tohleto mi to dost kazi, trosku nam to narusuje souziti...
Avatar

Re: Akutn? pot?ebuju pomoc zkušen?jších fretká??.
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-08-03, 12:41
Lee a nesta?ilo by chodit ve fuseklích? Já jak mám fusekle, tak fre?ák neštípe :-)
Avatar

Re: Akutn? pot?ebuju pomoc zkušen?jších fretká??.
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2009-08-03, 12:45
lee,

nechci ti brát nad?je, ale myslím si, že jedinou "obranou" proti tomuhle "zlomyslnému" kousání je práv? ignorace v kombinaci se silnými ponožkami (no a a na záchod? snad máte DVE?E??!! :o))). evidentn? ji na tom baví práv? to, jak reaguješ.

vyhrabávání steliva - tam bych zkusila záchod, který p?jde "špatn?" vyházet. tzn. n?co s vyššími okraji, p?ípadn? ješt? výrazn? zahnutými dovnit? + nízká vrstva steliva. to, že toho vyhází málo (nebo nic), ji sice pravd?podobn? nechá chladnou (myslím, že nejde o vyházení, ale práv? hrabošení), ale tebe taky - když nebude binec.
a dost možná, když její "práce" z?stane bez reakce (tvojí), tak ji to taky už nebude tak moc bavit.

vyhrabávání granulí - a? si škubne a žere z podlahy....



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: martina dne 03.08. v 12:46.

Re: Akutn? pot?ebuju pomoc zkušen?jších fretká??.
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2009-08-03, 13:10
Ve fuseklich chodim, ja uz zacinam doma chodit v teniskach. Nevadi, vyskoci, kousne do lytka. Jako jo, chodit v uzkych dzinach a teniskach je reseni, ale IMHO nesystemove:-) Kor, kdyz je 30 stupnu.

Ad Martina - zijeme v provizoriu a nez zvladnu vyplenit Ikeu a nakoupit uzaviratelny nabytek, fretky jsou vypoustene do koupelny (s tim zachodem), protoze v tom "open spacu" co ziju, je vypustit nemuzu (uz takhle po stehovani hledam co muzu). Nejprve musi byt skrine a kontejnery na veci.-( Nicmene koupelna velka, maji tam prepravku (schovka), prolezacky, stan a roury, takze fretkoviste docela dobre, si myslim...

Jiste - at si zere z podlahy. Dela to od malicka, to me netrapi, misky se ji asi hnusi, vyzkousela jsem ruzne... Me trapi, kdyz si to vysypane stelivo promicha s tema granulema (to uz by zrat nemusela, takze to bud vyhodim, coz mi rve srdce, nebo vybiram:-)

Takze tenisky a ignorovat? Jakoze si muze beztrestne kousat? Ja ji nehonim (kdyz mam pocit, ze bych to mohla stihnout, tak to zkusim, nebo si ji vyciham - pedagogicky), nejecim - ale rvu a jsem sprosta. Takhle? Myslis, ze je sance, ze az se tedy prokouse nekolikrat pres botu/nohavici...ze ji to prestane bavit? (kdyz ji nebudu nadavat, chytat+zavirat, tlouct...) Zkusit to muzu, vpodstate ztratit neni co .-) Takove fretky jeste nebylo, aby nekoho zakousla:-)
Avatar

Re: Akutn? pot?ebuju pomoc zkušen?jších fretká??.
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2009-08-03, 13:55
no tak s tím záchodem (tvým) to máš teda blbý.... jedin? snad "držet to", dokud je mrcha vzh?ru (ale bacha, ?ert nikdy nespí!! :o)) nebo si na doma po?ídit n?co podobnýho miminkovskýmu oble?ení - víš, takový to s rozepínáním v rozkroku... ;oP
(sorry, ale, co ?lov?ka pot?ší víc než cizí nešt?stí? :o)))

a fakt zkus vyšší záchod a nízkou vrstvu steliva - nevyhází stelivo = nepromíchá s granulemi = nevzniknou vícenáklady (taky mi rve srdce vyhazovat ROZKOUSANÉ granule, které jim odpadají od huby kolem misek, natož celé)
možná nep?estane hrabošit, ale když nic jinýho, aspo? nebudeš otrokem neustálýho uklízení.

ad kousání
jako "nejpedagogi?t?jší" se mi jeví - v moment?, kdy kousne, jí zp?sobit bolest. ud?lat jí n?co, co ucítí a co jí NEBUDE ANI TROCHU p?íjemné. pokud by se tohle poda?ilo, myslím, že si fretka (jakákoli) ?asem spojí mé kousnutí=pro m? nep?íjemné.
bohužel dost pochybuju, že by se tohle n?komu povedlo, navíc zárove? s tím, že neprojeví n?jakou další, pro ni nadmíru zajímavou a zábavnou reakci.
takže zbývá ignorování. když se ti to povede, tak OKAMŽIT? plácnout, štípnout, cvrnknout do nosu nebo já nevím co, klidn? i s nesouhlasným hlasovým projevem, když kousnutí p?ijde ne?ekan?, snažila bych se tvá?it, že M? to teda V?BEC NEZAJÍMÁ.
(živ? si p?edstavuju sebe, jak se po dvacátém takovém hryznutí tvá?ím nezú?astn?n?. teda nedovedu si to p?edstavit, asi bych jí p?erazila - nebo spíš byla "furt ve st?ehu", abych jí stihla tu škodolibost oplatit :o))

no držím palce, p?esn? jak ?íkáš - vyzkoušením nemáš co ztratit. nezapome?, že to není zkoušení na týden, ale na dýl, jsou to mrchy. a dej zas za ?as v?d?t, jestli n?co pomohlo a co to bylo - pokud se ti poda?í n?co takovýho vychytat. jak s kousáním, tak se stelivem.

Re: Akutn? pot?ebuju pomoc zkušen?jších fretká??.
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-08-03, 13:59
...kousni ji taky :-) jen si u toho nemla? hlavu o umyvadlo :-)
Avatar

Re: Akutn? pot?ebuju pomoc zkušen?jších fretká??.
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2009-08-03, 14:02
ale hele, stejn? si myslím, že to (oboje "zlobení") m?že souviset s novým bydlením. a že má smysl "vychovávat" až se skute?n? usadíte a holky si zvyknou na nové (pokud možno na dlouho definitivní) prost?edí.

koukej nakoupit ty sk?ín?!!!

Re: Akutn? pot?ebuju pomoc zkušen?jších fretká??.
Zaslán uživatelem/kou: Zana (IP)
Datum: 2009-08-03, 14:23
teda - já myslela že kousavost na cizí je u fretek normální! ale koukám že ne. Od nás - tj. m? a Radka - si Stikinka nechá líbit ale upln? všechno, kdybych ji po byt? nosila za uši a ocas tak nestiskne. Ale na cizí - okamžit? kouše do krve,kamarádky ke m? odmítají chodit na kafe a když u nás známí byli na t?i dni (tj. fretky musely v té dob? párkrát ven) tak než jsem se došla vy?urat, kámoška stála na psacím stole a je?ela, na ruce stružku krve, na lýtku t?i ?erstvé mod?iny a Stikyna ve výhružném postavení pod stolem bránila své výsostné vody :o) Neúto?í ale jen doma, nýbrž i na procházkách - nesmíme dovolit lidem ji hladit, protože jakmile se p?íblíží, rafne do krve. A to jsme ji od mala brali hodn? mezi lidi! problém je že kouše i mé rodi?e, u kterých prvních pár m?sic? spolu se mnou bydlela (tedy je dob?e znala) a ke kterým bychom ji rádi dávali na hlídání a oni se k ní p?ibližují jen v lyža?ských rukavicích - tzn. a?koli milovníci zví?at, fretka s tímto postojem je pro sv?j druh jaksi nenadchla, a spojeno s fretkov?ní z hlídání v žádném p?ípad? nejsou nadšení.

no ale v mládí klasika - m?li jsme orafané nohy ruce, m?ížky klece p?išly o barvu i tvar, píse?né fontánky ze zách?dku standardem, p?evracení wecka ve t?i ráno nejlepší sranda. A v zim? toprost? samo p?estalo. Prost? odezn?la puberta a byl klid, a po prckách je Stikyna milionová - rozumná rozvážná fretka naprosto bez zlozvyk? s pravidelným spacím režimem (pokud tedy pominu to kousání cizích, to platí furt) Bohužel to nedokážu dost ocenit, protože její potomstvo ji bohat? p?ed?í - což byl asi Stikyn?in poslední a nejbáje?n?jší naschválovatej uli?inickej kousek, a ona si už m?že dát ve zlobení pohov - má na to lidi :o)

TAkže když n?kdo (t?eba já) b?duje nad lumpa?ením a naschvály dorostenc?, tak doporu?uju spoléhat na p?ínos ?asu - že tomu sami odrostou a zmoud?í, že se zklidní a p?estane je to prost? bavit. Doufám že i to prkové zd?dili!
Avatar

Re: Akutn? pot?ebuju pomoc zkušen?jších fretká??.
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2009-08-03, 14:30
No, našemu Fredovi trvalo p?es dva roky, než dokázal psychicky unést pohled na holý nohy. Pak se ale stabilizoval - dneska už kouše jenom moji matku (vždycky, ale jen ty nohy) a martinu (ob?as, ale nohy i ruce).
Avatar

Jít na stránku:  Předchozí123456Další
Aktuální stránka:5 z 6


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist