Jít na stránku:  Předchozí123456Další
Aktuální stránka:4 z 6
Re: Akutn? pot?ebuju pomoc zkušen?jších fretká??.
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-07-01, 19:25
...ne, tak sem to nemyslela! O?kovat se múže zásadn? jen zdravé zví?e!
Avatar

Re: Akutn? pot?ebuju pomoc zkušen?jších fretká??.
Zaslán uživatelem/kou: Zana (IP)
Datum: 2009-07-01, 19:26
no, práv?.
jdeme pro atb...se zeptám ješt? našeho Najmana :o)
Avatar

Re: Akutn? pot?ebuju pomoc zkušen?jších fretká??.
Zaslán uživatelem/kou: Mikejla (IP)
Datum: 2009-07-01, 19:28
Zuzko...jsem rada...ze se z toho pomalicku dostava...prdka mala...myslime na vas...vsechno dobre dopadne...:)
Avatar

Re: Akutn? pot?ebuju pomoc zkušen?jších fretká??.
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2009-07-01, 19:42
o?kovat UR?IT? jen zdravé zví?e, rozhodnutí, zda zkusit jinou vakcínu nebo rad?j neo?kovat nikdy ni?ím je na vás, oboje má svoje pro i proti.

pokud se rozhodnete pro o?kování, bude ale pot?eba "za?ít od nuly", tzn. u psinky op?t dvakrát po sob? (nevím p?esn? interval, tuším t?i ned?le, vet ví) a p?eo?kování po roce od druhé dávky.

zano, to vyjád?ení vet?, že to je bu? á nebo bé, to je kone?ná, nebo se ješt? možná dozvíte p?esn??
ptám se proto, že by to bylo d?ležitý info pro ostatní - popis p?íznak? a pr?b?hu - a dala bych to i do odkazu v první pomoci "jaká m?že nastat reakce a jak vypadá anafylaktický šok".

jinak jsem moc ráda, že je sá?e líp :o)

Re: Akutn? pot?ebuju pomoc zkušen?jších fretká??.
Zaslán uživatelem/kou: zzelvickaa (IP)
Datum: 2009-07-01, 20:01
zano, asi jsem to už psala, ale my chodíme taky do aavetu k doktoru najmanovi nebo k mvdr. jungwirtové. proti vzteklin? mi oba nezávisle na sob? a s ro?ním odstupem doporu?ili neo?kovat. že je to v ?r (pokud nechceme do zahrani?í) zbyte?né zat?žování fretky. a mám pocit, že jsem se ptala i na tu psinku a ?íkali, že pravd?podobnost, že ji tady fre?ule dostane, je fakt mizivá. protože ta psí (ted nevim jestli to ?íkám dob?e) na fretku nejde a jde na ní jenom fret?í. v aavetu nas o?kovali proti psince nobivacem.
na ty naše p?íhody jsme taky vždy dostali noroclav, bu? injek?n? nebo v tabletkách (tabletky jsou r?žový a docela sladký, takže to barnies jakž takž papal).

te? se hlavn? musíte zotavit, takže bych se zatím o?kováním netrápila. uvidíš pozd?ji a probereš to t?eba i s jiným vetem.

hrozn? moc držíme p?sti?ky a tlapky!!!! a rozdovád?ný Barnie posílá princezn? jednu kousavou:-)
Avatar

Re: Akutn? pot?ebuju pomoc zkušen?jších fretká??.
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-07-01, 21:06
želvoune, jestli mi neselhává mozek..... tak neni rozdíl mezi psinkou "psí" a "fret?í" psinka je jen jedna :-) !!! Takže pokud se s fret?tem (neo?kovanym) chodí ven t?eba na sídlišti (hafgo psú neznámých majitelú, toulavé ko?ky...cokoli...), vid?la bych to trochu jako riziko, i když se psinka v regionu neob?vila t?eba 15 let...
Možná sis to spletla s koronavirem (ECE) bo tam v tom opravdu u psú a fretek rozdíl je....
Avatar

Re: Akutn? pot?ebuju pomoc zkušen?jších fretká??.
Zaslán uživatelem/kou: zzelvickaa (IP)
Datum: 2009-07-02, 10:47
johanko díky. jsem tele. fakt nevím p?esn?, p?kn? jsem to popletla. tak to info možná bylo ve smyslu, že se psinka na území ?r tém?? nevyskytuje? moc se omlouvám za dezinformaci. uááááá, pardon.
Avatar

Re: Akutn? pot?ebuju pomoc zkušen?jších fretká??.
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2009-07-02, 12:09
Zuzko, jak jste na tom?
Avatar

Re: Akutn? pot?ebuju pomoc zkušen?jších fretká??.
Zaslán uživatelem/kou: Zana (IP)
Datum: 2009-07-02, 12:19
Ahoj, tak zprávy o Sá?e

V?era odpo jsem si ji vyzvedla, v klídku, mnohem lepší, teplota v normálu. Ješt? doma cupkala.
No a ve?er v sedm u doktora už zas mrtvo, hore?ka zpátky na 40,5. Volali jsme spole?n? do AAvetu, náš ?íkal že by jí dal znovu na infuzi, tzn. zpátky do AA Vetu. Dostala atb a p?idal jí po dohod? s jedním z vet? z AA Vetu ješt? n?co proti teplot? (jméno si te? nevybavím - ani doktora ani látky)

Nakonec nám dom? p?j?il teplom?r s tím, že když jí do p?lnoci hore?ka po lécích neklesne, mazat do prahy. Nikdo nic neví, prost? máme doma upln? zdravé zví?e, které nám ale bohužel možná umírá...

TAk jsme zas celou noc dávali vodu, o p?lnoci hore?ka po?ád 40,5. (to bylo n?co - trefit se teplom?rem!) Ale Sára vypadala mnohem líp, dost baštila, vzorn? kakala a cupkala s tou svou zavázanou ?apkou po byt?. Koukala mnohem líp. TAkže jsme se rozhodli navzdory hore?ce z?stat doma.

Ráno ješt? lepší - jí, kaká, b?hala tu, sama p?elezla ven z klece, když jsem ji zav?ela a pustila bráchy, tak by si s nima asi i hrála - tou zavázanou bambulkou šmrdlala m?ížky. Cestou mi utíkala z ba??žku. No ale víte co? Hádejte co teplota - ano, po?ád 40,5!

takže další atb a další proti hore?ce. Vypadá to s velkou pravd?podobností na tu reakci na Eurican.
Jestli bude mít teplotu i ve?er, je náš vet rozhodnutý nasadit krátké kortikoidy - mluvil o nich jako o možnosti i v?era po tel. ten vet z AA.
Ješt? je možné, že má svou p?irozenou teplotu mírn? vyšší - p?edtím jí totiž vlastn? m??ena nebyla. No ale tolik by to být asi stejn? nem?lo.

Nicmén? se tedy postupn? zlepšuje, pokra?ujeme ve vnucování vody - pro jistotu (už se brání :o) a ve?er šupajdíme pro další dávku. Ješt? že tenhle náš vet je pár minut od nás!

Jinak práv? s tou psinkou váhám - ven?íme je, a samoz?ejm? bydlíme na sídlišti, miniáln? ješt? p?l roku. A tady b?há kde co, v?etn? megapotkan?. Ale dr. Najman tvrdí, že populace ps? je celkov? proo?kovaná, a že riziko je minimální. Každopádn? te? delší dobu po?káme - možná i n?jaký ten m?síc, a pak uvidíme...
Avatar

Re: Akutn? pot?ebuju pomoc zkušen?jších fretká??.
Zaslán uživatelem/kou: zzelvickaa (IP)
Datum: 2009-07-02, 12:51
zano, nevím jestli jsi p?ehlédla p?ísp?vek od martiny, ale psala ti, že ta teplota tak strašná není, protože fretka má 38 až 40°C teplotu, tady jsem našla n?jaký odkaz, dole v tabulce je uvedena teplota fretky [www.veterina-mi-vet.cz]
Avatar

Re: Akutn? pot?ebuju pomoc zkušen?jších fretká??.
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2009-07-02, 13:05
jo, to sice jsem psala, ale te? už by jí klesat a znovu nestoupat teda mohla :o)
ale opravdu to není nijak dramaticky vysoká teplota, hlavn? že jinak se sára zlepšuje, jsem fakt moc ráda :o)

Re: Akutn? pot?ebuju pomoc zkušen?jších fretká??.
Zaslán uživatelem/kou: Zana (IP)
Datum: 2009-07-02, 13:06
to já vím, že to není jako 40 u ?lov?ka. nicmén? to nazna?uje, že je v t?lí?ku prost? n?co špatn? - a my po?ád nevíme co!

no ale Sárinka lomcuje m?ížkama, chce z klece a už skoro hodinu nespinkala. Doufám že to nep?epískne :o) Nem?žu ji ale pustit moc s ostatníma, protože kluci se na ní hned vrhají (s nadšením a láskou, samoz?ejm?, ovšem ne dost n?žn?) a ona má i normáln? problém se bránit, te? za?ne prost? k?ourat a drží.

Snad už se rychle vzpamatuje a budou moct troj?it zase spolu :o)
Avatar

Re: Akutn? pot?ebuju pomoc zkušen?jších fretká??.
Zaslán uživatelem/kou: Zana (IP)
Datum: 2009-07-02, 22:47
Takže supr zpráva - Sárinka má doufejme nejhorší za sebou.

teplota 39,5, baští a kaká normáln?, ožila a dneska se dožadovala i skota?ení s bráškama, což jí bylo na chvíli umožn?no. Po?ád ješt? nedokáže vylézt na postel, což zvládala i v 7 týdnech, a p?estože se mi zdá že se už ?áste?n? i zpravila, váží pouhých 480g, z páte?ních 600g. Ješt? že jsme ji p?edev?írem nevážili, by m? asi trefilo, nechci ani v?d?t kolik mohla mít...

Te? tu kolem m? pobíhá, i když bez kluk? aby ji neotravovali.

Díky všem kdo radili, pomohli (Pavlo!), kdo se starali a volali, i t?m kdo drželi pale?ky.

Dík pat?í samoz?ejm? i lidem z AA Vetu a našemu vetovi, který krom? ostatní pe?livé a milé pé?e s námi navíc držel pozdní ve?erní pohotovosti a p?j?oval nám vybavení dom? :o) - kdyby n?kdo z okolí pot?eboval, je to MVDr.Najmon, Havlí?kova ulice, Neratovice. Vlastn? se nakonec ve všem shodli s AA Vetem, jen bohužel nemá takové vybavení. Ale zas má úžasné ceny, jinak bychom se za lé?bu Sárinky asi fakt nedoplatili...
Avatar

Re: Akutn? pot?ebuju pomoc zkušen?jších fretká??.
Zaslán uživatelem/kou: Mikejla (IP)
Datum: 2009-07-02, 22:54
Tak supr...jsem rada!...a tata posila Sarince pohlazeni a pusu...jak je silna!:)
Avatar

Re: Akutn? pot?ebuju pomoc zkušen?jších fretká??.
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2009-07-02, 23:17
Zuzko tak jak?
Avatar

Re: Akutn? pot?ebuju pomoc zkušen?jších fretká??.
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2009-07-02, 23:42
Zuzkoooo informuj, myslíme na vás!!
Avatar

Re: Akutn? pot?ebuju pomoc zkušen?jších fretká??.
Zaslán uživatelem/kou: Zana (IP)
Datum: 2009-07-03, 00:05
Tak jak?

b?hala tu, chvilku se nechala ?uchat od brášk?, chvilku od pání?ka, nabaštila se, napila a spinká. Ale snad už normáln? :o)

a Areskovi posílá taky oblíznutí, je p?ece silná po n?m, po tátovi! :o)
Avatar

Re: Akutn? pot?ebuju pomoc zkušen?jších fretká??.
Zaslán uživatelem/kou: Marsei (IP)
Datum: 2009-08-02, 13:49
Dobrý den, pot?ebovala bych radu. Narodila se mi fretátka, v?tšina už je v nových domovech a jsou to ti správní lumpíci. Zlobej, to ano - ale to se dá od mládat o?ekávat. Ale jedna z nich m? p?íjde opravdu zlá - kupujcí mi ji vrátili s tim, že ji nezvládaj, nejd?ív jsem si ?íkala, že jsou prost? moc rozmazlení a nechápoj že šelmi?ku musí vychovávat, ale jak ji te? mám doma tak vidím že je opravdu jiná než ostatní. Je velmi kousavá a p?íjde mi až krvela?ná. Nevím jak to mám popsat, prost? to je podle m? až moc. Budou ji 3m?síce a je nejmenší z vrhu. Ale už jako malá strašn? ráda kousala sourozence - a dosti brutáln?. Je možné, že má charakterovou vadu?

Re: Akutn? pot?ebuju pomoc zkušen?jších fretká??.
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2009-08-02, 14:42
možné je všechno, n?kte?í (i zkušení) fretka?i mají zkušenosti s takhle kousavou fretkou, která byla a z?stala vždycky kousavá. n?kdy jen "cizí", n?kdy není "rasista" a "poctiv?" kouše do všech.

kdysi, jako ješt? nezkušený chovatel, jsem taky m?la doma takovýho tyrana, ale práv? proto, že jsem byla bez zkušeností, myslela jsem si, že jí prost? neumím správn? vychovat. manžel m? donutil dát ji pry? (taky to byla holka) a dostala se do rodiny, kde m?li jejího bratra. než jí v dosp?losti nechali vykastrovat, okousala mu ocásek i ob? uši - ty prakticky celé. zklidnila se práv? až kastrací.

pak znám osobn? rodinu, kde je jedna (ze dvou) fretek taky vyložen? agresivní a napadá každého, kdo není domácí. ne, že se brání, ale p?ib?hne jen proto, aby se mohla zahryznout a zu?iv? trhat. a d?lá to bez rozdílu t?m, kte?í je?í i t?m, kte?í to s fretkami umí.

Re: Akutn? pot?ebuju pomoc zkušen?jších fretká??.
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2009-08-02, 14:48
Tím že ji majitelé nezvládli,jí dodali sebev?domí, proto kouše ješt? víc.

Jakého je zbarvení? odkud jste?

já si troufám ?íct že jsem odnau?ila kousat každou.
T?í m?sí?ní mlád? je ješt? vychovatelné, i kdyby to byl tcho? divokej.Dá to ale dost práce a stojí to f?ru ?asu.

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************
Avatar

Re: Akutn? pot?ebuju pomoc zkušen?jších fretká??.
Zaslán uživatelem/kou: Marsei (IP)
Datum: 2009-08-02, 16:17
Je tcho?ovitá s jezev?ím pruhem. Kupujcí mi ji p?ivezli zp?t s tím, že je moc kousavá. A strašn? se divili, že si ji z p?epravky beru do ruky. Asi ji tam tu povahu p?ikrmili tím, že se ji báli. Nevim. Achjoo. Dneska mi prokousla na 3x prst, a p?išlo mi, že když ucejtila krev tak šla po tom prstu ješt? agresivn?ji.

Re: Akutn? pot?ebuju pomoc zkušen?jších fretká??.
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-08-02, 16:20
s tímhle zbarvením je velká pravd?podobnost, že je hluchá a tak bude pot?ebovat asi trochu jiný p?ístup než fretka slyšící.
každopádn? bych jí ale brala do ruky až po jídle.

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Akutn? pot?ebuju pomoc zkušen?jších fretká??.
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-08-02, 16:22
Marsei, taky ?ert ví, když se ti lidi fre?átka báli, jastli si s nim hráli a brali do ho rukou. Možná ten chudá?ek moc lidskou ruku nezná, musí si zvyknout.
A ješt? mne napadlo: slyší to fret??
Avatar

Re: Akutn? pot?ebuju pomoc zkušen?jších fretká??.
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-08-02, 16:23
...skoro naráz s Žofiro nás napadla ta hluchota....
Avatar

Re: Akutn? pot?ebuju pomoc zkušen?jších fretká??.
Zaslán uživatelem/kou: Marsei (IP)
Datum: 2009-08-02, 16:36
To nevim, vlastn? m? ani nenapadlo, že by neslyšela. Ale nep?íjde mi. ale budu ji te? víc pozorovat. Díky za tip. To jo, asi ji moc nebrali, když me ji p?ivezli zp?t tak byla vd??ná že se muže vydovád?t. A ruce ji taky nevad?j, ale najednou ji rupne v kouli a je hrozn? moc surová. Ale každopádn? d?kuju za tip s tou hluchotou.

Re: Akutn? pot?ebuju pomoc zkušen?jších fretká??.
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-08-02, 16:38
pokud kouše takhle jen ob?as, tak pak trestat - bud si jí nevšímat a nebo zav?ít do klece, p?ípadn? zatnout ruku v p?st, tak se do ní bude h?? kousat...

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Akutn? pot?ebuju pomoc zkušen?jších fretká??.
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2009-08-02, 16:45
Nevím, jestli kousavost souvisí s hluchotou, ale znám n?kolik hluchých fretek a jsou to plyšáci. Spíš bych to vid?la na samici s dominantními sklony.
Avatar

Re: Akutn? pot?ebuju pomoc zkušen?jších fretká??.
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-08-02, 17:20
Erin, když hluché fret? neni zvyklé na ruku, múže se lekat víc jako slyšící, t?eba p?i dotyku zezadu...kamoška si adoptovala hluchého fre?á?ka (v?d?la že je hluchý) a musela dost dávat pozor, jak na n?j sahá....te? je z n?j mazel :-)
Avatar

Re: Akutn? pot?ebuju pomoc zkušen?jších fretká??.
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2009-08-02, 17:39
Ta genetická porucha muže zpusobit práv? hluchotu spolu s agresivitou, proto jsem se ptala na zbarvení. Znám takovýho fretáka,je vyložen? magor,ale krásnej :D P?ístup je pot?eba jinej, ukazovat. nechat po?ádn? vy?ídit, mají hrozný energie. Když rafne, tak ukazovat že toto ne, a zav?ít, za chvíli zas pustit. M? to ale bavilo,vychovávat hluchouna, je to hrozn? zajímavý ,jsou jinak vnímaví.

Hlavn? dále doporu?uju nemnožit,a ani nepo?izovat mladé od stejných rodi??. A její sourozence taky nemnožit.

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************
Avatar

Re: Akutn? pot?ebuju pomoc zkušen?jších fretká??.
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2009-08-02, 17:44
Já jsem si dom? donesla taky takovou pira?u - ale její "agresivita" byla z toho d?vodu, že se hodn? bála a i te? je hodn? lekavá. Pomohlo mi to, co mi poradila boža - hodn? mazlit a unavovat. Hry s ní jsou docela t?žké, v?tšiny hra?ek se bojí:( Nesmím ji k sob? pevn?ji p?itisknout nebo ji vzít za k?ži na krk, to m? ihned skalpuje, je mr?avá a umí se vysmeknout. Snažím se t?mto situacím vyhýbat, protože ihned po útoku na moje ruce ute?e a je schovaná i p?l dne:(
Avatar

Jít na stránku:  Předchozí123456Další
Aktuální stránka:4 z 6


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist