Jít na stránku:  123456Další
Aktuální stránka:1 z 6
Akutn? pot?ebuju pomoc zkušen?jších fretká??.
Zaslán uživatelem/kou: Nena (IP)
Datum: 2009-05-15, 19:50
Prosím pora?te, nevím koho se mám poptat, zítra máme rodit, ale mám podez?ení na falešnou b?ezost. Sami?ka trochu zhubla a tahá m? po byt?. Zjistila jsem že už t?i dny nežrala, ale te? je po jídle jak divá. Po?ád se klepe a je abnormáln? aktivní. Je to p?i falešce normální? D?kuji za každou radu
Avatar

Re: Akutn? pot?ebuju pomoc zkušen?jších fretká??.
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2009-05-15, 19:59
Jestli je to faleška, nebo opravdu mim?a ?ekáte, poznáš nejlépe na sonu. Ale pokud t? tahá do svých pelíšk?, tak už nejspíš "porodila" a ty jsi její mim?o, tzn faleška.
Avatar

Re: Akutn? pot?ebuju pomoc zkušen?jších fretká??.
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-05-15, 20:03
to že nežere a je hodn? aktivní se stává, prost? ted hledá a pe?uje "o mim?a" a nemá na jídlo moc ?asu, tak jí nechte v klidu a zbyte?n? nerušte, nepískejte na hra?ky a podobn?...
jinak sta?í hledat a používat již založená vlákna! vlákna typu hledám rychlou pomoc, prosím o pomoc, rada, hledám radu... je tu spousta takových neur?itých vláken a je to tu nep?ehledný, nehled? na kapacitu fora, která už takhle kolabuje...

[ZofiZoo.mondozoo.com]




Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: ŽoFiRo dne 15.05. v 20:06.
Avatar

Re: Akutn? pot?ebuju pomoc zkušen?jších fretká??.
Zaslán uživatelem/kou: Nena (IP)
Datum: 2009-05-15, 20:04
Byla jsem v?era u veta, ale dostala jsem se jen k takovému, který se ve fretkách moc nevyzná. Ness byla na ultrazvuku a ?íkal že tam jsou n?jaké stíny, ale nem?že ?íct s jistotou že to jsou mladé. M? je spíš divné že nežrala a že se klepej jak osika.
Avatar

Re: Akutn? pot?ebuju pomoc zkušen?jších fretká??.
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-05-15, 20:11
t?es a nežraní bych asi p?isuzovala nervozit?, ted jde ale o to, jestli má falešku a nebo bude mít opravdu mim?a a t?eba problémy s porodem... pohmat jí d?la? tam nic nezjistil?

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Akutn? pot?ebuju pomoc zkušen?jších fretká??.
Zaslán uživatelem/kou: Nena (IP)
Datum: 2009-05-15, 20:17
5íkal že tam cítí n?co co by tam nem?lo být ale nem?že ?íct že jsou to mladé. Já chodím jinému vetovi, ale nemám auto, a v?era m? tam nem?l kdo hodit tak jsem musel jít k tomuhle a jak ?íkám tak se ve fretkách moc nevyzná. ?íkal že by tam tak jedno dv? t?i mohly být, ona Nessie je sama o sob? dost malá. p?ed p?ipoušt?ním m?la 750g v b?ezosti 820g a te? má 770g. Ale zdá se mi, že ji b?icho celkem z?stalo ale když se podívám shora tak je taková vyhublá, ale to si myslím že by to mohlo být tím že nežrala. Nemohla t?eba potratit?
Avatar

Re: Akutn? pot?ebuju pomoc zkušen?jších fretká??.
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-05-15, 20:22
no pokud je tam n?co, co tam být nemá, tak bych šla okamžit? na veterinu jinám a nechala to p?ekontrolovat, p?eci jen to co je v b?iše se od jiných zví?at až tak neliší... potratit klidn? mohla a pokud má v sob? mrtvá mládata, tak je to taky docela pr?ser... takže bych ne?ešila, jestli mám auto nebo nemám a let?la na veterinu. taky ted nemám auto a na veterinu jezdim do jinýho m?sta a mám to na 3 p?estupy - bus, vlak, bus...
p?edminulý týden jsem si potrat u sami?ky zažila, m??la silný zán?t d?lohy a nakonec jsem jí musela nechat kastrovat.

[ZofiZoo.mondozoo.com]




Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: ŽoFiRo dne 15.05. v 20:25.
Avatar

Re: Akutn? pot?ebuju pomoc zkušen?jších fretká??.
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2009-05-15, 20:28
Neno - a to t? nechává v klidu, že má (možná) v b?iše n?co, co by tam být nem?lo???
Avatar

Re: Akutn? pot?ebuju pomoc zkušen?jších fretká??.
Zaslán uživatelem/kou: Nena (IP)
Datum: 2009-05-15, 20:37
Nenechává, proto to ?eším. Zajedu na tu veterinu, mám o ní vážn? strach. To že potratila m? napadlo až te?.
Avatar

Re: Akutn? pot?ebuju pomoc zkušen?jších fretká??.
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-05-15, 20:39
no mít o ní opravdu strach, tak tam jdeš asi hned co p?estala žrát a za?ala hubnou, p?ípadn? hned od veta, co ti ?ekne, že tam má n?co, co tam být nemá... ted je pátek ve?er a potom víkend, takže sehnat schopnýho veta bývá problém...

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Akutn? pot?ebuju pomoc zkušen?jších fretká??.
Zaslán uživatelem/kou: Nena (IP)
Datum: 2009-05-15, 20:43
On to myslel tak že tam ty mlá?ata nejspíš budou. Mám svou veteriná?ku, jen je dál od bydlišt? jsem totiž z vesnice, z takové kde bus jezdí 3x denn?. Je tam i zítra jinak pohotovost má taky takže v tomhle není problém.
Avatar

Re: Akutn? pot?ebuju pomoc zkušen?jších fretká??.
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-05-15, 20:55
tak pokud tam mládata jsou, tak pak nechápu p?í?inu hubnutí, tedy v p?ípad?, že je všechno v po?ádku... pokud by m?la zítra termín, tak nejspíš už cítíš pohyby mladých, pokud tam jsou a jsou v po?ádku...

[ZofiZoo.mondozoo.com]




Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: ŽoFiRo dne 15.05. v 20:55.
Avatar

Re: Akutn? pot?ebuju pomoc zkušen?jších fretká??.
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2009-05-15, 21:03
P?esn? tak, když si jí položíš na zádí?ka a budeš pozorovat b?íško, tak se jí bude vlnit. Já to u mojí hol?i?ky vid?la i když ležela na b?íšku, tak se jí vlnily boky. Pokud jsou míma ale mrtvá, tak neuvidíš nic. Vezmi sami?ku co nejd?ív na po?ádné vyšet?ení!
Avatar

Re: Akutn? pot?ebuju pomoc zkušen?jších fretká??.
Zaslán uživatelem/kou: Nena (IP)
Datum: 2009-05-16, 13:36
Tak jsem zjistila, že sami?ka byla b?ezí, ale že mlá?ata um?ela a z?stala v d?loze a te? to d?lalo takovou neplechu, Nessie má hore?ku a je dehydratována, dostala dv? injekce, n?jaká antibiotika a vodu ji dávám ze st?íka?ky. D?kuji za rady.

b?ezost+



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 10.06. v 15:06.
Avatar

Re: Akutn? pot?ebuju pomoc zkušen?jších fretká??.
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-05-16, 17:01
Operovali jí? Nebo ta mrtvá mlá?ata porodila?
Avatar

Re: Akutn? pot?ebuju pomoc zkušen?jších fretká??.
Zaslán uživatelem/kou: Nena (IP)
Datum: 2009-05-18, 14:45
Mlá?ata um?ela už n?kdy v první polovin? b?ezosti takže jsou malinká, vlastn? je to jen n?jaká tká?, takže se to vst?ebá samo. Dostala ješt? v?era n?jaká antibiotika a byla na kapa?ce. Už se to zlepšuje, jen te? tahá m?.
Avatar

Re: Akutn? pot?ebuju pomoc zkušen?jších fretká??.
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-05-18, 14:47
na vst?ebání bych asi moc nespoléhala, u nás to zkon?ilo po?ádnym zán?tem d?lohy a nutnou kastrací.

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Akutn? pot?ebuju pomoc zkušen?jších fretká??.
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-05-18, 14:48
...hmmmm, no snad vst?ebá a nebude se jí to v b?íšku rozkládat.
Koukám, že si psala p?ed pár dny, že fretka mn?la hore?ku...to mi spíš napovídá zán?t.
Držím palce!



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Johana dne 18.05. v 14:51.
Avatar

Re: Akutn? pot?ebuju pomoc zkušen?jších fretká??.
Zaslán uživatelem/kou: Nena (IP)
Datum: 2009-05-18, 15:02
Chodím k veteriná?ce, která se ve fretkách vyzná. D?lala ji všechny možné vyšet?ení, a dala n?jaké léky jak jsem už psala. Nezbývá mi nic jiného než ji v??it. Nessie už taky vypadá líp, dostává st?íka?kou vodu glukozu. Sem tam zobne i granulky, ráno m?la vlo?ky s jogurtem a medem a to baštila, takže doufám že bude v pohod?.
Avatar

Re: Akutn? pot?ebuju pomoc zkušen?jších fretká??.
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2009-05-18, 15:05
no tak teda na vstrebavani bych nespolehala - pokud tam mladata byly a jsou mrtva, tak to v ni akorat "hnije" - takze to bude peknej zanet.. :(

Pokud v sobe neco ma, mela by dostat oxitocin a porodit to, nebo kastrace. Ale to mela ze se be dostat uz davno, cim driv tim lip..





Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Yasmin dne 18.05. v 15:07.
Avatar

Re: Akutn? pot?ebuju pomoc zkušen?jších fretká??.
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-05-18, 15:14
pokud by se mladé opravdu vst?ebávali, tak myslím, že by z toho nem?la ty problémy co má. a pokud tam je opravdu zán?t, tak to se lékama jen tak nevy?eší, i pokud by se p?elé?il, tak se nejspíš bude po?ád vracet.

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Akutn? pot?ebuju pomoc zkušen?jších fretká??.
Zaslán uživatelem/kou: Pavla Z (IP)
Datum: 2009-05-18, 15:34
Pokud v d?loze cokoli z?stalo,musí to ven,jinak dojde k zán?tu d?lohy a následn? k sepsi celého organismu (otrava krve).

Re: Akutn? pot?ebuju pomoc zkušen?jších fretká??.
Zaslán uživatelem/kou: zzelvickaa (IP)
Datum: 2009-05-18, 15:48
Ježiš Neno! Holky tady mají strašn? moc zkušeností, zajdi radši ješt? k n?jakému jinému fret?ímu vetovi. Dy? n?jaká ta hr?za se tu objevuje každou chvíli! Napiš odkud jsi"
Avatar

Re: Akutn? pot?ebuju pomoc zkušen?jších fretká??.
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2009-05-18, 17:33
Jestli je cokoli v d?loze (m?la teploty, je tam zán?t jak brno), žádná antibiotika k tomu nem?žou, protože d?loha je dutina.Ted se zlepšila,protože antibiotika ni?í toxiny,které jsou v krvi,ale p?vodní p?í?inu nele?í.takže jestli ji nenecháš okamžit? kastrovat, um?e.At ti veteriná?ka tvrdí co chce, co je zanícené,tak se nevst?ebá.to je pitomost.
A když už budeš kastrovat, rozhodn? musí se odebrat i vaje?níky, nebo budou tvo?it hormony dál a hrozí zhoubný nádory.

?ím dýl budeš ?ekat, bude sami?ka oslaben?jší a operace bude o to rizikov?jší.

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************

Re: Akutn? pot?ebuju pomoc zkušen?jších fretká??.
Zaslán uživatelem/kou: fr?an (IP)
Datum: 2009-05-19, 12:03
ježiš já myslela Neno, že jí ty mladý vyndali!!!To je strašné...nevim, kam t? poslat, leda do ostravy na kliniku, ale nevim, kde to je, to by ti poradili ve vlákn? KAM NA VETERINU nebo OSTRAVA.
chjo, takové problémy...
Avatar

Re: Akutn? pot?ebuju pomoc zkušen?jších fretká??.
Zaslán uživatelem/kou: Pavla Z (IP)
Datum: 2009-05-19, 12:17
V ostrav? pozor.
NE SEM:
Veterinární klinika Haví?ov
D?lnická 596/59
735 64 Haví?ov-Prost?ední Suchá
okres Karviná


Re: Akutn? pot?ebuju pomoc zkušen?jších fretká??.
Zaslán uživatelem/kou: Nena (IP)
Datum: 2009-05-22, 12:31
Nessie je v pohod?, žere, pije hore?ku nemá, p?ibrala, jen si m? adoptovala.
Avatar

Re: Akutn? pot?ebuju pomoc zkušen?jších fretká??.
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-05-22, 12:52
moje Bigi byla taky v pohod?, žrala, pila, byla aktivní a nabírala, p?i kastraci m?la 3x v?tší d?lohu než by m?la mít...

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Akutn? pot?ebuju pomoc zkušen?jších fretká??.
Zaslán uživatelem/kou: Lída (IP)
Datum: 2009-05-22, 14:03
Neno, naše Winuška také baštila, lumpa?ila, nem?la teplotku a m?la zán?t d?lohy. Po operaci mi vet tu zv?tšenou d?lohu ukázal. Pokud jsi ze Severomoravského kraje mohu Ti doporu?it veterinární kiliniku MVdr. Rašky a kol.
Najdeš ji v Ostrav? na adrese:

Hynaisova 790/12, Ostrava-Mariánské Hory
Tel.: 596 621 677
mob.: 736 438 238 ...pohotovost
e-mail: vraska@vetmed.cz

MVDr. Raška má do 24.5. dovolenou a v pond?li-kdy op?t ordinuje od rána, bude ur?it? nával, ale po?kala bych a nechala ud?lat vyšet?ení-krev!! sono a? o malou nep?ijdeš.
Na této klinice mají zkušenosti s fratkama, my Ostravští a p?ilehlé okolí tam se svými chlupá?i chodíme. Vybavení mají špi?kové a MVDr. Raška je špi?kový operatér

Re: Akutn? pot?ebuju pomoc zkušen?jších fretká??.
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-05-22, 15:01
jojo, jsou to mrchy, nedají na sob? nic znát a když jo, tak už je v?tšinou pozd?. bylo tu už dost p?ípad?, kdy fretky m?li takový zán?t, že už hrozilo i prasknutí d?lohy a p?itom byli "v pohod?"

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Jít na stránku:  123456Další
Aktuální stránka:1 z 6


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist