?išt?ní oušek
Zaslán uživatelem/kou: Ene (IP)
Datum: 2004-11-23, 00:53
Knizku o fretce jsem precetla jednim dechem a pri nakupovani myslela i na specialni pripravek na cisteni usi. Navod me vsak dost zarazil.
"K cisteni usi psu, kocek a ostatnich domacich zvirat. Nakapejte 2x tydne 6-8 kapek do vnejsich sluchovych cest a lehce masirujte. Nasledne ocistete vlhkym kapesnikem. Nepouzivejte vatove tycinky a nic nevtlacujte do sluchovych cest. Zvlaste jemny pripravek-bez alkoholu."
Opravdu je to to prave? Jak takovy vsemocny pripravek vubec funguje? V knize bylo zmineno, ze se zdrave fretce usi nemusi cistit prehnane casto. Dvakrat tydne je ale dost, ne?



Celkem upraveno 3×. Poslední úprava: martina dne 01.06. v 02:15.
Avatar

Re: ?išt?ní oušek
Zaslán uživatelem/kou: Pavel (IP)
Datum: 2004-11-23, 08:30
No to asi je myšleno když je máš dát do po?ádku t?eba u novýho zví?ete nebo tak. Nám zpo?átku ?istili uši odborníci a d?lává se to tak, že se jim (fretkám, ne odborník?m) nakape do ucha n?kolik kapek (aby to ?vachtalo) a to ouško se jakoby zav?e dv?ma prsty a vy?vachtá (jemn? promne) s tím cos tam nakapala. Lepší kapky mají gumové kapátko, takže nehrozí že tím fretce výpíchneš oko nebo jí to str?íš do nosu (nedejbože prorazíš bubínek). Pak se ucho pustí a ona sama se oklepe, bordel vylítá až na ze? a následuje nejtežší fáze - vatovou ty?inkou (plastovou, šádný sirky) namo?enou v tomtéž opatrn? vytíráš sm?rem ven. Tohle chce mít rutinu, nejmí? na pohled to vypadá že jí p?itom procpeš tu ty?inku až do mozku, zví?e se kroutí a šije sebou jak 10 ?ert?, ale tak se to vážn? d?lá. Typický výsledek je jak bota ?erná vata (to je OK a je to maz), ale nesmí obsahovat rozto?e - svrab. Pozná se pod lupou (blb?) nebo na veterin? mikroskopem. Pokud fretce uši ?istit nebudeš co t?i dny, pochopiteln? to nevadí z hlediska pé?e o to zví?e, nap?. my je ?istíme jak nás napadne a ona si zrovna nechá líbit, ale musíš u nového zví?ete za?ídit to, aby byly bez svrabu. Pak už špinavý tolik nevad?j ... Napiš Pet?e do poradny o tu techniku a správnou ?etnost, my jsme flinci, na nás neber ohled ... P?i prvním pozorování ?išt?ní si budeš myslet že už 5cm ty?inky je v mozku a vyleze co nevid?t druhým uchem, ale zdání klame. Musejí d?lat nejmén? 2 lidi.



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 08.06. v 16:42.

Re: ?išt?ní oušek
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2004-11-23, 08:57
M?a vet upozor?oval, že príliš ?asté ?istenie uší (otázka ?o to je) vyvoláva zvýšenú tvorbu mazu ?o nie je moc žiaduce.
Avatar

Re: ?išt?ní oušek
Zaslán uživatelem/kou: Hanka Brno (IP)
Datum: 2004-11-23, 09:16
fretkám ?istíme ouška tak jednou m?sí?n?, a sta?í to. Hlavn? aby nem?li breberky, a maz se opravdu tvo?í v závislosti na ?astém ?išt?ní. Psovi taky ?istím uši jenom po koupání, což je taky tak jednou m?sí?n?.

Re: ?išt?ní oušek
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka (IP)
Datum: 2004-11-23, 10:01
Každé fretce se ?istí uši jinak ?asto, protože se jí jinak rychle špiní. Nem?ly by v nich být tlusté nánosy mazu, že ouško není ani vid?t, ale troška hn?dého mazu ouško chrání.

Jakmile tvo?í krusty (p?íškvarky, plátky), jsou tam obvykle rozto?i, nebo je ?išt?ní velmi zanedbané. Vatové ty?inky jsou u fretky dobré k ?išt?ní záchyb? boltce, ale nesmí se jimi zatla?it maz do zvukovodu.

Takže správný postup: nakapat, promnout, pro?vachtat, nechat chvilku p?sobit a ot?ít. Rozhodn? ne ?ast?ji než jednou týdn?, pokud nejde o antiparazitární lé?bu svrabu. V?tšin? fretek ale sta?í jednou m?sí?n?, ?asté ?išt?ní zvyšuje tvorbu mazu.

uši+



Celkem upraveno 3×. Poslední úprava: martina dne 14.06. v 21:49.

Re: ?išt?ní oušek
Zaslán uživatelem/kou: (IP)
Datum: 2004-11-23, 11:18
U nás prob?hla v?era velká o?ista, koupání se šampónem, (tcho? p?etrpí - d?lá mrtvého), ?išt?ní ušisek (to je trošku bojového cvi?ení) a pak jsme se dali do st?íhání drápk?. Míša si mi sedl na klín p?ední tlapky na moje p?ední a krásn? si pochrochtával tak jsem mu zkusila ty nech?áky ješt? zapilovat a on skoro usnul o:)), manžel mrtvej smíchy, jen litoval, že nemáme kameru.Tohle za sv?j rok a p?l dlouhý život ješt? nep?edvedl, že by tím zimním spánkem a p?ecpaným pupí?kem ?

Re: ?išt?ní oušek
Zaslán uživatelem/kou: Adelajde (IP)
Datum: 2004-11-23, 11:48
My taky nemáme žádný problém s hygienou. Když byl ješt? prcek, tak se snažil vyskakovat z vany, ale po ?ase zjistil, že to nic hrozného není a je v klidu. A p?i st?íhání drápk? a ?išt?ní oušek? ví moc dob?e, že bude následovat m?amka, takže je v klidu...

Re: ?išt?ní oušek
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2004-11-23, 11:51
Môj fre?ák (ako vä?šina bratislavských) má teraz ušný svrab. Lie?i sa kvapkami Dexoryl, 2x denne sa kvapká do uší. Týmito kvapkami mu tie uši aj vytieram - ?istím. Je to tak dobre? Alebo by som mala vy?isti? prípravkom na ?istenie uší a potom nakvapka?? Ne?istím mu uši pred každým kvapkaním, to sa mi zdalo moc ?asto. Ako ?asto mu ich mám vlastne v tomto prípade ?isti?? Názory sú na to rôzne. Poradíte mi niekto?
Avatar

Re: ?išt?ní oušek
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2004-11-23, 12:13
Ja osobne bych usi vycistila pred kapanim (tim prvnim, po diagnostice svrabu - usnim roztokem, treba Nolvasan Otic), kapala tam, jak rekl vet a usi cistila tak 2-3x do tydne. Po vymizeni svrabu klidne 1x tydne (do vymizeni toho tmaveho hnusu) a pak "baj vo?ko".

Re: ?išt?ní oušek
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2004-11-23, 12:21
To Lee. Dík za radu. On tam naš?astie ten humus nemá a rozto?e našiel vet dva (!) v jednom uchu, v druhom ni?.
Avatar

Re: ?išt?ní oušek
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2004-11-23, 12:50
No, svrabi jsou mizerove prtavi...Ja bych tipla, ze jich tam bylo mnohem vic. Ale k diagnoze to pravda staci. Kdyz nema humus, tak to neres, nakapej dvakrat denne do ucha, procvachtej a netrap chudaka tchore:-))) Smudlat Nolvasanem muzes v ramci "vanocni ocisty":-)))

Re: ?išt?ní oušek
Zaslán uživatelem/kou: JanaG. (IP)
Datum: 2004-11-23, 17:02
Moje fretky mají ouška kráásn? r?žovou?ké, i když jim je ne?istím. Láskypln? si je navzájem vylížou sami.
Psovi a ko?ce se ve?er podívám...

Re: ?išt?ní oušek
Zaslán uživatelem/kou: Martina (IP)
Datum: 2004-11-23, 17:10
To je fakt, ?a?a mi hrozn? rád vylizuje uši... ale m? to hrozn? lechtá! ;o)

Re: ?išt?ní oušek
Zaslán uživatelem/kou: Pavel (IP)
Datum: 2004-11-23, 17:14
Martina: ale jeho z?stávají špinavý, tady se diskutuje metodika ?išt?ní tcho?ecích ušisek ...

Re: ?išt?ní oušek
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2004-11-23, 17:15
U me je to jako u Jany - holky si cisti usi samy.. Obcas po nejake dobe zasahnu ja..
Avatar

Re: ?išt?ní oušek
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka (IP)
Datum: 2004-11-23, 17:48
Ale Martina by to mohla ?a?ovi oplatit, ne? Jinak k svrabu - ty mrchy mr?avé se fakt blb? hledají, ale ur?it? jich tam je víc. A i kdyby ne, jeden svrabí tatínek s jednou svrabí maminkou si trošku zašpásují a pod jemnou k?ži oušek nakladou spooousty pr?avých vají?ek....

Re: ?išt?ní oušek
Zaslán uživatelem/kou: Jolana (IP)
Datum: 2004-11-23, 19:16
Mne dovolila veterinárka pozrie? do mikroskopu. Tých malých bielych potvor tam bolo aspo? dvadsa?. A aj plno šedobielych vají?ok. Videla som vzorku len jednej fretky, ale majú to všetky tri. Kocúrovi nenašli ni?, ale lie?ime ho preventívne. Ob?as svrbia uši už aj m?a.
Avatar

Re: ?išt?ní oušek
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2004-11-24, 09:06
No ve? nám tie brebery našiel v ušiach až druhý vet. A to sa sakra snažil, aby ich vyš?oural. Prvý ani pri snahe a s mikroskopom nezistil ni?, druhému som išla po týždni.
Avatar

Re: ?išt?ní oušek
Zaslán uživatelem/kou: Šárka (IP)
Datum: 2004-11-24, 11:39
M?j fre?ák na ouška dost trpí - když m?l naposledy p?íšerky v oušku,tak jsem žádnej mikroskop nepot?ebovala.?akpali si tam obrovský potvory jak po Václaváku :-) Matka fretka akorát cht?la n?jaký na zkoumání,tak se z t?ch Fre?ákových p?kn? "tetelila" :-))) Je fakt,že Fredo už se moc netetelil :o))

Re: ?išt?ní oušek
Zaslán uživatelem/kou: MajaZ (IP)
Datum: 2005-01-16, 14:29
Na stranke [www.roby.szm.sk] nájdete ?lánok o našich skúsenostiach s diagnostikou a aplikovanou lie?bou pri epidémii ušného svrabu, ktorý sme mali na jese? u nás na Slovensku.
Avatar

Re: ?išt?ní oušek
Zaslán uživatelem/kou: Blanka (IP)
Datum: 2005-01-16, 19:02
?ist?ní oušek u Albínky je o život. P?i této ?innosti je nás Alb?a schopna pokousat a je úpln? nep?í?etná. Ale stejn? nad ní vždy zvít?zím.
A z koupání také není nadšená a snáši to jen s trpným výrazem.



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 01.06. v 02:14.
Avatar



Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist