Strach a pískání na srazu
Zaslán uživatelem/kou: Ferda (IP)
Datum: 2005-01-11, 14:50
Ahoj lidi, tak jsem vzala našeho Fer?áska v ned?li na sraz, úpln? poprvé. No a ten náš blbounek místo aby si hrál, tak když k n?mu p?išla jiná fre?ule a za?ala si hrát, tak za?al pískat strachy... Byla jsem z toho úpln? rozhozená, zas ho nechci stresovat... Jsou mu 4 roky, z toho první rok asi byl hnusnej, my ho máme ze Zverexu kam ho dal n?kdo, kdo ho našel u dálnice. Zkraje se bál ruky, te? je to mazlík. Když jsem našla tyhle stránky, ?íkala jsem si jak to bude fajn, že se otrká mezi svými... Ale tohle m? nenapadlo. Ke psovi jde s plnou d?v?rou a pes se bojí jeho, ale svýho druhu se bojí... Co byste radili?

Re: Strach a pískání na srazu
Zaslán uživatelem/kou: MajaZ (IP)
Datum: 2005-01-11, 14:55
To Ferda: jedine trpezlivost. Kuko fretky tiez nenavidel, bal sa ich, neznasal ich...chcelo by to nejaku velmi priatelsku fretku, co sa rada podlizuje a s tou ho treba skusit skamaratit.
Avatar

Re: Strach a pískání na srazu
Zaslán uživatelem/kou: Iveta (IP)
Datum: 2005-01-11, 15:19
Souhlasím s MajouZ, chce to tp?livost. Když si vzpomenu, jak se bál Šupi. Doporu?uju chodit na srazy pravideln? a postupn? Ferdu seznamovat s t?mi hodnými fretkami, které po n?m hned nevyrukují a uvidiš, že se brzy "otrká" a bude to v pohod? - mluvím z vlastní zkušenosti .O)

Re: Strach a pískání na srazu
Zaslán uživatelem/kou: Ferda (IP)
Datum: 2005-01-11, 15:35
V ned?li zase dorazíme, tentokrát i s partnerem, aby m? pacifikoval až uvidí, že jsem jak na trní :-) a te? je Šupi v pohod?? A jak to dlouho trvalo? :-)))))

Re: Strach a pískání na srazu
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2005-01-11, 16:25
Jo musis si dat hlavne pozor aby se na nej na srazu nevrhla nejaka fretka ktera by mu dala na cumak - to uz by k nim nechtel. Treba moje flo se nekdy rve a nekdy si hraje - takze ji bych k nemu - kdybych vedela ze se boji - nepustila.. Zato Tappi je takovej nunik a kamaradi se se vsema - kdyz hlidame tak s nima hned chrni v pelechu..

Takze opravdu pozor - abyste spis nejak nenarazili - treba na fretaky typu - Maca..
Avatar

Re: Strach a pískání na srazu
Zaslán uživatelem/kou: Petra R. (IP)
Datum: 2005-01-11, 17:56
Jo taky m? hned na za?átku napadl Máca-karatista.

Fer?ásek holt 4 roky žije v dom?ní že je jedinou fretkou na sv?t? a tak to má t?žké,ale ur?it? to chce tu trp?livost a nep?estat chodit za kámošema.Mám už vypozorováno že tihle tvore?ci jsou moooc chyt?í,takže i Fer?as musí odhalit že to není až tak zlé si zakvokat s dalším
"lachtanem" ve stylu zakousnout-nepustit a rychle se to?it :o))

Re: Strach a pískání na srazu
Zaslán uživatelem/kou: Radka (IP)
Datum: 2005-01-11, 18:19
Tak naše Freya fretky nemusí...prost? n?jak nemá náladu si hrát...chodíme tak co to jde, ale nic moc....nenutím jí....položím jí na zem a a? si d?lá co chce.
Ferda: Tak se kdyžtak zahlaste k nám...Kukulín se ?un?a...ten by neublížil ani myši...jen si hraje a vesm?s furt leží na zádech a mordují všichni jeho...takže ho mohu doporu?it jako kamaráda....když se mu Ferda nabude zamlouvat, tak ho bude ignorovat....na fretku cizí zatím nikdy nesy?el...a to už leze do puberty...nepere se...prost? zlatá fretka(fre?ák:-) )
Jinak je taky ze Zveráku, ale já si ho vzala jako 5-ti týdenní mim?o:-)
Avatar

Re: Strach a pískání na srazu
Zaslán uživatelem/kou: Blanka (IP)
Datum: 2005-01-11, 19:09
U naši Alb?i jsem pokusy seznamovat ji z dalšími fretkami vzdala. Má z ostatních fretek panickou hr?zu. Jordini fretá?ci jsou zlatí?ka a když s Alb?ou za ní p?ijedu tak ta jen p?ikr?en? sedí na zemi, sy?í a hrozn? na?íká. Ted na podlední procházce ji Frodo již ostentativn? ignoroval jakoby neexistovala, protože asi pochopil, že s touto fretkou si nepohraje.
Alb?a se nejlépe vyb?há když je na procházce sama. To šmejdí osto šest. Nejrad?ji to má v lese, ale tam se moc ?asto nedostaneme. Musí si vysta?it s parky nebo poli.
Avatar

Re: Strach a pískání na srazu
Zaslán uživatelem/kou: Ferda (IP)
Datum: 2005-01-12, 09:45
to Radka: A jak vás v ned?li poznáme? My jsme ?ervenooký, ?istokrevný albín :-))))

Re: Strach a pískání na srazu
Zaslán uživatelem/kou: Radka (IP)
Datum: 2005-01-12, 14:51
My jsme šílený duo...Freya zdrhá od Fretek co m?že a Kukulín tam tak pobíhá, ob?as si s n?kým hraje.....možná lepší...Já chodím v zásad? v hnedém kabátu po kolena a s taškou (takovou žlutou...) na tcho?e (nebo máme sebou Giga p?epravku na vozíku (TAKOVÍ TEN D?CHODCOVSKÝ)). Tuhle ned?li dorazíme:-)
Avatar

Re: Strach a pískání na srazu
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2005-01-12, 15:39
Ferda - je to lehky - prijdes reknes kdo jsi a oni se k tobe budou hlasit.. Nebo se zeptas kdo je kdo.. ;o)
Me lehko nekdo pozna mam copanky - ale nejsem na srzu tak casto - proto Tappinku nenabizim tolik na seznamovani - jelikoz nevim jestli tam budu..
Avatar

Re: Strach a pískání na srazu
Zaslán uživatelem/kou: sjusn (IP)
Datum: 2005-01-12, 15:41
Yasmin: jéé ty jsi nám obrostla copánkama? to je ur?it? z tcho?? vi?! n?komu padaj vlasy hr?zou, a tob? rostou copánky :o))

Re: Strach a pískání na srazu
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2005-01-12, 15:47
No ja uz je mela pred tchorema.. ;o)
Ale to spis pro srandu jim - protoze ma prvni fretulka Piskvorka mi ty copanky rada tahala - chtela si je nekam odnest.. Nebo mozna chtela odnest me celou a copanek byl vyborna vec za kterou me chytit ;oP
Avatar

Re: Strach a pískání na srazu
Zaslán uživatelem/kou: sjusn (IP)
Datum: 2005-01-12, 15:49
jo tak to jo :o))

Re: Strach a pískání na srazu
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2005-01-12, 15:51
Ja to tak nejak neustale menim.. =o)
Avatar

Re: Strach a pískání na srazu
Zaslán uživatelem/kou: Iveta (IP)
Datum: 2005-01-13, 20:03
To Ferda: Šupimu tu trvalo trochu déle, protože jeho první setkání s fretkou nebylo p?íliš š?astné, neb se také dostal do "spár?" Mácy :o)). Te? už se tomu sm?ju, ale tenkrát mi do smíchu moc nebylo, neb jsem se bála, že se bude bát už nastálo a nebudeme moct na srazy chodit. P?ed každou fretkou utíkal, stahoval se do sebe... Cca na 3-4 srazu už se trochu otrkal, sice si po?ád ješt? s ostatními p?íliš nehrál, ale aspo? už od nich tolik bojácn? neutíkal. jak jsi nás vid?la v ned?li (tedy doufám, že si nás tam uv?domuješ :o)), už je naprosto v pohod? (jen n?kdy ob?as n?jakou schytá, ale to je naprosto normální :o)))

Takže nem?j strach !!!

Re: Strach a pískání na srazu
Zaslán uživatelem/kou: Ferda (IP)
Datum: 2005-01-14, 09:21
To víš že uv?domuju :-) Až se v ned?li uvidíme, tak je zkusíme sp?átelit, blbounky naše... :-)

Re: Strach a pískání na srazu
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2005-01-14, 18:45
Kdyz to hned nepujde dejte tomu cas.. Jinak je taky moznost vypustit je na navsteve - at si poradi - tak se seznamoval Lump s tehdy trema nasema..
Avatar

Re: Strach a pískání na srazu
Zaslán uživatelem/kou: Iveta (IP)
Datum: 2005-01-14, 19:34
To Ferda: to víš, že je seznámíme, už se moc t?ším !!!!

Re: Strach a pískání na srazu
Zaslán uživatelem/kou: Jolana (IP)
Datum: 2005-01-14, 20:36
Ferda: neboj sa toho. Ja som moje prvé fretky zoznamovala tak, že som bola úplne duševne vy?erpaná. Aj ke? sa to nezdá, fretka toho ve?a vydrží. Je otázne, ko?ko vydrží majitel.
Avatar

Re: Strach a pískání na srazu
Zaslán uživatelem/kou: MajaZ (IP)
Datum: 2005-01-16, 09:15
Zoznamovanie nasich fretiek je popisane na

[www.roby.szm.sk]

Jeden kolega mi povedal, ze som sadista...;-))))
Ale podotykam, ze tu islo o zoznamovanie dvoch fretiek, ktore mali spolu zit v jednej domacnosti. Takze na vychadzkach sa to asi neda uplatnit. Ale snad vas to pobavi.
Avatar

Re: Strach a pískání na srazu
Zaslán uživatelem/kou: Blanka (IP)
Datum: 2005-01-16, 19:17
Krásný ?lán?k i fote?ky.
Avatar

Re: Strach a pískání na srazu
Zaslán uživatelem/kou: Iveta (IP)
Datum: 2005-01-16, 20:24
To Ferda: tak už mi p?išlo, že se Ferda na srazu už tolik nebál...je to tak ???

Re: Strach a pískání na srazu
Zaslán uživatelem/kou: Ferda (IP)
Datum: 2005-01-16, 22:51
Ivet, máš pravdu... Ono když ?lov?k ví, že má jít za Šupim a Kukulínem, kte?í jsou fajn a ví, komu se bránit :-) tak to docela jde... Ješt? z n?j vychováme extroverta :-)))))

Re: Strach a pískání na srazu
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2005-01-16, 23:06
Skoda ja ho videla jen zalezleho.. =o)
Avatar

Re: Strach a pískání na srazu
Zaslán uživatelem/kou: Ferda (IP)
Datum: 2005-01-17, 09:28
Yasmin tak p?íšt? :-) my budeme ur?it? :-) už jsme se báli mén?, tak bude víc p?íležitostí se p?átelit :-))))


A obrázek je ?upr :-)

Re: Strach a pískání na srazu
Zaslán uživatelem/kou: Radka (IP)
Datum: 2005-01-17, 10:34
No Kukulín si zachoval svou pov?st fretího mouli...zase se všema fretkama jen ležel na zádecha snažil o cosi do možná vzdálen? m?lo p?ipomínat pokus o kousání:-D
Co se mu ale povedlo bylo s Freyou uko?istit p?epravku:-D Dokonce tam Freya pak byla sama, co m? dostalo...Freya ležela naprosto v klidu vedle Kubíka a pozd?ji i vedle Ferdy?!?To jsem u ní ješt? nevid?la:-D
Avatar



Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist