Jít na stránku:  Předchozí12345678910Další
Aktuální stránka:8 z 10
Re: o?kování fretek
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2005-01-04, 20:51
Ja si soukrome myslim, ze se ockuje:
1. injekce (6-8. mesic) - infekcni choroby (oznaceni DHPPi)
2. injekce (za tri tydny) - infekcni choroby + leptospirosa (ozn. DHPPi - L) nebo infekcni choroby + leptospirosa + vzteklina (ozn. DHPPi - LR)
3. injekce (do pul roku zviratka) - vzteklina (oznaceni R, nebo nalepka s napisem Rabisin)

Do pul roku je to myslim dane vyhlaskou, ze domaci mazlove musi byt oockovani (ale mozna fretky byt nemusi, vim to 100% jen u psu). Je to vicemene prevence, dulezitejsi je ta psinka a lokalne leptospira. Ta druha injekce pokud je se vzteklinou, tak se ji rika "trojkombinace", nechci tady rozpoutat flameware ohledne trojkombinace ano nebo ne! Nekdo to tak dela, nekdo to tak nedela, jsou duvody pro i proti...Ja ji mam, ockuju s ni bezpocet psu a mam dobre zkusenosti...
Avatar

Re: o?kování fretek
Zaslán uživatelem/kou: Iv?a (IP)
Datum: 2005-01-04, 20:57
Když jsem chodila na praxe, tak tam lidi chodili na p?eo?kování psinky a vztekliny v jeden den. Proto jsem myslela, že mi to daj taky tak. :o/

Re: o?kování fretek
Zaslán uživatelem/kou: xaav (IP)
Datum: 2005-01-04, 21:01
naše mrnata byla o?kována 24.8. proti psince a 27.9 znova na p?eo?kování.Proti vzteklin? byli s odstupem-až22.10

Re: o?kování fretek
Zaslán uživatelem/kou: VALJA (IP)
Datum: 2005-01-04, 21:08
O?kování proti leptospirose? Tak to nemáme. Máme jen dvakrát Nobivac DHP. A za m?síc a n?co se chystáme na vzteklinu. No nechcu taky rozhazovat n?jaké zmatky. Ale snad náš veta ví, co d?lá.

Re: o?kování fretek
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2005-01-04, 21:10
To Iv?a: to je ta moznost DHPPi - LR (psinka = infekcni nemoc (D), infekcni hepatitida a jeste cosi), leptospira L, vzteklina R..Pokud das v prvnim roce zvirete "trojkombinaci", dalsi rok jdes na jedno kompletni preockovani - psinka (a dalsi), leptospira, vzteklina. Takze si to myslim pamatujes uplne spravne:-)

To Xaav: To je presne ten druhy pripad - infekcni choroby, infekcni choroby preockovani (pokud jsi nedostala leptospiru) a pak nekdy vzteklina - neni to striktne dany, ze za mesic po infekcnich chorobach - proste se to bud stahne do jednoho ockovani, nebo se to necha na nekdy (do pul roku dle te vyhlasky, tusim) - protoze riziko vztekliny je pomerne male, problem ti zacnou delat, az zjisti, ze sveho dospeleho zviraka nemas proti vztekline ockovaneho (jedine povinne ockovani).
Avatar

Re: o?kování fretek
Zaslán uživatelem/kou: Iv?a (IP)
Datum: 2005-01-04, 21:12
Lee: Jen taková kontrolní otázka: Ty jsi na výšce v Brn?, kde jsi byla na st?ední?

Re: o?kování fretek
Zaslán uživatelem/kou: xaav (IP)
Datum: 2005-01-04, 21:16
ale je asi lepší když se to o?kuje jednotliv?,ne?Alespon to není taková zát?ž na to t?lí?ko?já tomu moc nerozumím,ale je to m?j názor.U psa nám frkli n?jakou trojkombinaci a šli jsme sv?tem.

Re: o?kování fretek
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2005-01-04, 21:29
Na gymplu v Praze:-)) - moc se vytahuju? Ja prestanu a pujdu se ucit:-)

To Xaav: To je presne otazka nazoru. Nekdo ma ten, ze je to lepsi navickrat, ja to vidim (bohuzel) i z te prakticke stranky - ne vsichni majitele si pamatuji, ze je potreba ockovat v jakychsi terminech, ockovani po roce opakovat...Proste se jim nejak nechce. A kdyz to maji v jednom (nota bene, my posilame pozvanky postou), zvladnou dojit. Je tam i financni strana, zazila jsem klientku, ktera pri vstupu do ordinace zahlasila: "My jdeme na ockovani, pani doktorko, poslouchat ho nemusite, at to je jen to ockovani, ktere je povinne, ja nechci platit za neco, co nemusim!" (nevysvetlily jsme ji, vzteklina byt musi (dle vyhlasky), to ostatni byt musi (pro zdravi psa)) - dostala Rabisin a na rok byla spokojena (aspon doufam, ez se nepotkala venku s psinkou, protoze to pak chudak pes).
Avatar

Re: o?kování fretek
Zaslán uživatelem/kou: Iv?a (IP)
Datum: 2005-01-04, 21:34
Lee: Neblázni. M? jen zajímalo, jestli jsi nechodila na SOŠvet. v Hradci Králové. To by byla super náhoda. Ale máš m?j obdiv, protože pro n?které byl problém dostat se na veterinu z veteriny natož z gymplu... :o))))

Re: o?kování fretek
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2005-01-04, 21:43
V Hradci byl jeden muj spoluzak - Pepa, takovy vysoky sympaticky blondak...Jinak my v kruhu meli 3 lidi ze strednich veterin (Hradec, Kromeriz a Budejice?), coz byl rocnikovy rekord...Ostatni z gymplu a jedna bila vrana z ekonomky:-)
Avatar

Re: o?kování fretek
Zaslán uživatelem/kou: xaav (IP)
Datum: 2005-01-04, 21:48
Lee:nám po o?kování Canvacem um?el první fretá?ek.Takže ted se o tyhle zlob?íky bojím o to víc.Chodíme s nima do Libuše k paní doktorce Chylíkové a myslím že ví co d?lá.Našeho nebohého fretá?ka lé?ila,bohužel dopadlo to jak dopadlo a nikomu bych to nep?ála zažít.Museli jsme ho nechat uspat,bylo to horší a horší.Tyhle nezodpov?dný lidi bych škrtila.D?lám ve zverexu a n?kdy mám dost!!!!!

Re: o?kování fretek
Zaslán uživatelem/kou: Iv?a (IP)
Datum: 2005-01-04, 21:53
od nás se tam tenhle rok dostalo víc lidí než z p?edchozích ro?ník?. Ale nejvíc na hygienu. N?kte?í plánují p?estup v p?íštím roce (na vet. prv.). V jakém jsi ro?níku? (doufám, že nejsem moc zv?davá...) :o)))

Re: o?kování fretek
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2005-01-10, 00:35
To Lee: N?co jsem našla o tom Biocanu, vyrábí to bioveta:
[www.bioveta.cz]
Nic ?esky jsem nenašla a divím se, že a? doména "cz" je to anglicky, ale snad ti to n?jak pom?že. Je to jen jeden produkt a tedy jeden typ, ale je jich víc samo. No však ty si s tím poradíš, koneckonc? o tom víš víc, než já. :o)
Avatar

Re: o?kování fretek
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2005-01-10, 14:41
Jojo, Vestnik Biovety je takovy propagacni casopis, jen jsem si o nej zapomnela rict, takze se bojim, ze az nejdriv v unoru, skolni knihovna ho nema...
Avatar

Re: o?kování fretek
Zaslán uživatelem/kou: xnovm (IP)
Datum: 2005-07-07, 06:42
Teda až te? jsem narazil p?ímo na tohle o?kovací vlákno, n?jak mi ušlo... To že Canvacem ne vím dávno, ale p?i pro?ítání celého p?íb?hu m? mrazilo v zádech a p?iznávám, že nebylo daleko do slz, když si (ne)p?edstavím, co všechno si n?kolik fretek muselo prožít.
Avatar

Re: o?kování fretek
Zaslán uživatelem/kou: Radka (IP)
Datum: 2005-07-07, 11:26
xnovm: Ale s tím že nejd?ív musí být mrtví aby se n?co d?lo, tak to chodí naprosto b?žn?.lidi to málem, nebo pokus o...cokoliv, je to prost? nezajímá...nejd?íve musí být hezká ?ádka mrtvých než se za?ne n?co dít.
Avatar

Re: o?kování fretek
Zaslán uživatelem/kou: xnovm (IP)
Datum: 2005-07-08, 08:11
Já vím, je to tak u všeho. Viz v?erejší útoky v Británii. Celý sv?t je v pohotovosti, ale až potom, co se n?co stane. Ale fre?ulek, které za nic nemohou, protože nejsou tak sebedestruktivní druh jako ?lov?k, je mi líto po pravd? víc.
Avatar

Re: o?kování fretek
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2005-07-08, 12:12
To all: Neviete niekto, ako pokra?uje tá akcia matky fretky oh?adne neo?kovanie fretiek Canvacom? Myslím v smere k výrobcovi...
Avatar

Re: o?kování fretek
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka (IP)
Datum: 2005-07-10, 16:39
Slíbil stažení fretky z indika?ní skupiny. Tímto bych moooc poprosila Lee o ov??ení v novém Vademecu, pokud ho v práci mají (jist? mají, ne?).
Avatar

Re: o?kování fretek
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2005-07-11, 23:54
Ja se kouknu...v praci je hlavne...(no, neuklizeno se tomu da rikat:-))).
Avatar

Re: o?kování fretek
Zaslán uživatelem/kou: Beatka (IP)
Datum: 2006-06-13, 22:22
ahojte lidi?ky prosím vám je v po?ádku o?kovát fretndu Nobivacem DHP??sice veteriná? je docela chytrej a ví co d?lá ale myslím že neuškodí se zeptat i n?koho jiného!

Re: o?kování fretek
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2006-06-13, 22:28
Nobivac používáme i my a zatím je vše v pohod? ;o)
Avatar

Re: o?kování fretek
Zaslán uživatelem/kou: Iv?a (IP)
Datum: 2006-06-13, 22:36
taky ho používáme, zatím v pohod?
Avatar

Re: o?kování fretek
Zaslán uživatelem/kou: (IP)
Datum: 2006-06-14, 21:25
Mam tu nazor naší vet.:duramune je kombinovaná o?kovací látka,která obsahuje i látky na o?kování proti nap?.parvoviroze apod,nejen proti psince.Je toto o?kování velmi zat?žující pro organizmus fretky a m?že do budoucna zp?sobit závažné poruchy nap?.jater.Fretka je nevnímavá(nebo jen velmi málo) na tyto nemoce,jen na psinku.A proto je lepší o?kovat látkou,která obsahuje pouze psinku,nap?.biocan,nobivac apod.(podotýkám že naše vet.nepoužívá canvac ani u ps?)
Co vy na to?

Re: o?kování fretek
Zaslán uživatelem/kou: fr?an (IP)
Datum: 2006-06-15, 00:40
ja dnes rekla uplnou volovinu a popletla jsem co se dalo...kamoska se me ptala, proti cemu se ockuji fretky a ja chtela rychle vsecko odpovedet a tekla jsem ze jsou ockovane proti psince, vztekline, leptospiroze, paradentoze a ja nevim cemu vsemu :))) holky na to, ze ta paradentoza je bozi a ze nevedely, ze na to existuje ockovani :) ja jsem trdlo!
Avatar

Re: o?kování fretek
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2006-06-15, 16:05
Ivo neco na tom bude - Vanilka ted dostala presne tuto vakcinu a mela na ni reakci :o(
Avatar

Re: o?kování fretek
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2006-06-15, 16:12
upozor?ujem, že som naprostý laik, ale z toho ?o mi hovoril vet som pochopila, že reakcia na vakcínu nemusí by? ani tak na jej ú?inné zložky, ale na akési "nosi?e" týchto zložiek...
Avatar

Re: o?kování fretek
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2006-06-15, 16:16
yasmin,
reakci m?že mít fretka (?lov?k) na jakoukoli vakcínu, s tím p?ípadným poškozením jater to nesouvisí. stejn? tak m?že miminko onemocn?t (a p?ípadn? i um?ít, brrr) po o?kování t?eba proti obrn?...

Re: o?kování fretek
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2006-06-15, 17:27
Nevim z ceho mela reakci - poprve byla ockovana a vse ok - bohuzel az dneska doma sem si vsimla, ze to byla prave jina vakcina - ja u veta pochopila, ze to bude ta sama, co uz dostala..
Me prislo, ze spis je to vetsi zatez celkove, protoze to bylo druhe ockovani a vet pak rekl, ze dalsi az za rok - tak si myslim, ze to na mlade bylo silne?
Avatar

Re: o?kování - vhodné a nevhodné, anafylaktický šok
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka redakce (IP)
Datum: 2006-06-16, 12:41
Alergie a jiné reakce:
alergickou reakci m?že mít kdokoliv na cokoliv, v?tšinou je to práv? na nosi?, tedy "?edidlo", v kterém je o?kovací látka rozpušt?ná, aby jí bylo "dost do injekce". Neznamená to, že je vakcína špatná, jen že nan í konkrétní zví?e má špatnou reakci.
"Síla vakcíny" - jestli se mlád? o?kuje dvakrát nebo t?ikrát nezáleží ani tak na vakcín?, ale na v?ku, kdy se o?kuje.

Valence (to Iva D):
V ?R NEEXISTUJE monovalentní psinková vakcína. I Nobivac a Biocan jsou proti více nemocem. V?tšina vakcín se vyrábí v r?zném poštu valencí, které se vypisují zkratkami jmen nemocí za název vakcíny. Proto je n?kolik r?zných Duramun?, Nobivac? i Biocan?. Samoz?ejm? mén? valencí je lepší, Proto je t?eba lepší Trivirovax (proti t?em nemocem) než Eurican (proti 4-6 nemocem, jsou celkem t?i varianty - viz [www.vetclub.cz]), Duramune je lepší MAX5 než 7MAX...
Taky Biocany jsou r?zné, od dvouvalentních po p?tivalentní, ale nevýhodou je využití opi?ích Vero bun?k ke kultivaci, které se ve sv?t? považují za mén? vhodné pro fretky než ku?ecí (t?eba v Euricanu a Trivirovaxu). Atd, atd....

o?k+rada+



Celkem upraveno 3×. Poslední úprava: martina dne 14.06. v 11:56.

Jít na stránku:  Předchozí12345678910Další
Aktuální stránka:8 z 10


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist