Snese se fretka se psem?
Zaslán uživatelem/kou: moniska (IP)
Datum: 2007-07-24, 17:14
Ahoj, jsem tady nová! Cht?la bych si po?ídit fretku, ale mám strach, že se nesnese s naším 4ro?ním jorkšíským teriérem. Tak se chci zeptat jestli s tím n?kdo tady nemá více zkušeností.
Prosím o odpov??... Pa Mon?a www.shelina401@seznam.cz

s+pes+



Celkem upraveno 4×. Poslední úprava: martina dne 11.06. v 00:58.

Re: Snese se fretka se psem?
Zaslán uživatelem/kou: squirrel (IP)
Datum: 2007-07-24, 17:42
Tak to bych se mozna bala o zivot psa, kdyz je to jorksir :-)))))
Ne delam si srandu, mame doma fenu a ta se s mou fretku moc nesnese, ale to je dano tim, ze je uz stara dama (16 let) a chce mit svuj klid a ne se nechavat okusovat divou fretuli....



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 09.06. v 15:56.

Re: Snese se fretka se psem?
Zaslán uživatelem/kou: Patty (IP)
Datum: 2007-07-24, 17:56
Ono hodn? záleží na povaze t?ch zví?at. Ferda byl provokatér a prudi? a pes ho nesnášel.Brutík je klidn?jší a s bafanama vychází.
U joršíra bych opravdu m?la obavu o psa.Jorší?i jsou dost nervní a fretka dovede provokovat a vytá?et.
Avatar

Re: Snese se fretka se psem?
Zaslán uživatelem/kou: pralinka.art (IP)
Datum: 2007-08-08, 17:03
Ahojky... vsichni tu pisi o fretce a malem popripade strednim pejskovi, ale nikde jsem nenasla zminku o velkem psovi. Chteli by jsme si poridit fretku k americkemu stafordsirskemu terierovi (spise zname jako staford). Resime a projednavame veskere alternativy. Vsechna zviratka co jsou mala (pejsek, kocicka, kralik) bere porad jako miminka i kdyz jsou uz dospela je k nim mily, ale preci jen mame strach z jeho vahy (35kg) oproti fretce. nemate nekdo zkusenosti s porizenim fretatka k velkemu psovi (stari 3roky)? Chceme dosahnout jejich pratelstvi a spolecnemu dovadeni, aby jeden i druhy meli kamarada. Neni umyslem poridit fretku psovi ale jako dalsiho mazlika do rodiny.

Re: Snese se fretka se psem?
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2007-08-09, 09:08
Patty napsal/a:
-------------------------------------------------------
> Ono hodn? záleží na povaze t?ch zví?at. Ferda byl
> provokatér a prudi? a pes ho nesnášel.Brutík je
> klidn?jší a s bafanama vychází.
> U joršíra bych opravdu m?la obavu o psa.Jorší?i
> jsou dost nervní a fretka dovede provokovat a
> vytá?et.

dovolila bych si trošku patty poopravit, resp. její tvrzení: Brutík je klidn?jší a s bafanama vychází.
na: Brutík je klidn?jší a s bafanama vychází. Se kterým nevyjde, s tím VYB?HNE.
viz vlákno malý ušatý brutus [forum.fretka.cz]

Re: Snese se fretka se psem?
Zaslán uživatelem/kou: Ace (IP)
Datum: 2007-08-09, 11:21
já mám te? št??átko (velké plemeno) a musim ?íct, že se snáší výborn?. Krásn? si spolu hrajou, škoda že nemám kameru. U jorkšíra nevim, kdyby to byla sami?ka tak by to možná taky šlo.

Re: Snese se fretka se psem?
Zaslán uživatelem/kou: Virgilka (IP)
Datum: 2007-08-09, 11:58
Taky mám zkušenost s velkými psy a fretkami. Mám labradora a k?ížence malamuta s labradorem a vychází s fretákem dob?e. S novou fretulí se ješt? nesta?ili seznámit, tak ta jen kouká a rad?ji neprovokuje:-D Pro názornost mám n?jaké fotky na www.virgilka.estranky.cz

Re: Snese se fretka se psem?
Zaslán uživatelem/kou: Gazza (IP)
Datum: 2007-08-09, 12:33
Martina:
Tak s Yorkem a fre?ulema mám zkušenosti já. Dokud byla Tina (Yorkšírka) mladá, tak jí kousaly ostošest. Je nervní a prohání je. Ob?as jí ješt? te? ?obnou, ale ona už ví jak na n?. Není to nejlepší - hlavn? hlu?né, lítací a hlídací soužití. Zvlášt? te?, když jsme m?li št??átka, jsem nemohla fretky nechat tém?? b?hat.
Nechala jsem si jednu fene?ku a zrovna dneska mi jí pokousala jedna samice. Tuhle kombinaci nedoporu?uji, pokud nechcete d?lat hlída?e a máte rádi pohodovou domácnost.
Mám ješt? starou kok?ici, ta fretky vždycky p?i?ápla k zemi, za?vala na n? a pokud nespala, daly jí pak tcho?íci už pokoj.

Pralinka:
co jsem tak koukala v útulkových nabídkách, v?tšinou bývá u staforda nebo pi?áska uvedeno, že snáší lidi, ale není vhodný k ostatním zví?at?m. v?tšinou je proto lidi znovu vrací do útulku, ale nevím, jak by to bylo, kdyby p?ímo vyr?stal sfretkou od št?n?te.



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Gazza dne 09.08. v 12:37.

Re: Snese se fretka se psem?
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-08-09, 12:41
Já myslim, že kdyby pitbul nebo staford vyr?stal s fretkou a oba dva spolu od mala, že by se asi snesli... znám pár takovejch ps?, který se snesou s jakymkoliv zví?etem, jsou to hodný mazlíci... záleží na majiteli, jak si je vychová a jak k tomu p?istupuje.
Ale pravda je, že na procházkách jsou práv? jorkší?i nejvíc nervní z fretek :)
Avatar

Re: Snese se fretka se psem?
Zaslán uživatelem/kou: Gazza (IP)
Datum: 2007-08-09, 12:45
Hmmm, oni jsou nervní asi práv? proto, že si na n? fretka dovolí a to jejich ego špatn? asi snáší, že si smra?och dovolí je kousat, i když oni sami by si spíš tcho?e cht?li ulovit, protože se jim nezdá tak velký a voní jim jako lovná zv?? - no blázniví terie?i! To je vytá?í. Možná by si taky spíš hráli, ale ne po fret?ím...

Re: Snese se fretka se psem?
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-08-09, 12:47
Rocky kousnul jorkšíra známy do zadku (jorkšír se k n?mu holt oto?il zády), jorkšír se smrteln? urazil a pak, když ho m?la v náru?í a já m?la v náru?í Rockyho, tak se od Rockyho jorkšír odvracel, když jsme jim dali ?umáky k sob?, odvrátil hlavu, jako že je to pod jeho úrove? :) ale pravda je, že pak po fretkách parkrát vyjel...
Avatar

Re: Snese se fretka se psem?
Zaslán uživatelem/kou: Gazza (IP)
Datum: 2007-08-09, 12:57
No, to je práv? ten problém. Na toho Yorka si dovolí každý, protože je prcek, ale s velkým srdí?kem, které nevidí, jakou má ostatní t?lo velikost a tak n?kdy dochází k nep?edvídatelným situacím.
Našt?stí je vždycky pani?ka blízko a náru? pro tu malou bojovnici je vždycky p?ipravená, tak a? ty ošklivý zví?ata radši kousnou pani?ku, já se k ní jdu schovat!

Re: Snese se fretka se psem?
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2007-08-09, 13:02
Já teda nevím,ale m? malí psi p?íjdou hrozn? nervní :o)
Když jsem si po?ídila Žofku,tak kámoš m?l asi 2letou fenku pita doma krm ní žádný jiný zví?e nem?l,takže na jiný zví?ata zvyklá nebyla a Žofku vzala úpln? v pohod?,ono asi hodn? záleží na výchov?...
My m?li basetku po loveckých rodi?ích a ta byla v poho s každym zví?etem,její chut k lovu jí p?ešla asi ve 3m?sících,kdy vyhrabávala díru a myš se jí zakousla do rypáku :oD

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Snese se fretka se psem?
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina (IP)
Datum: 2007-08-09, 13:06
Tak nase Peggy(maly nem. spic) fretulky miluje, ale jejich hra spociva jen ve hre na honenou. Peggy je hysterka a sakra si dava bacha na kousanecek:) Avsak co jsem zazila minule, kdyz prisla na navstevu znama, to bylo neco. Poridila si stene bisonka. Tomuhle pejsikovi bych dala 1.cenu jakozto za nejlepsiho psa k fretce. Ti dva s nasi malou pirankou Leilou se od sebe nemohli odtrhnout. Leila ho kousala, on nic, on chytal Leilu mezi zuby, honili se , valeli se po sobe...neuveritelny kusy:) Mnoo a pak chudak muj malej spala vkuse od 13- 21 hod. s dvema pauzama na WC:)

Re: Snese se fretka se psem?
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2007-08-09, 18:48
pralinka.art: tak ti nevim ale Staford je stale jeste stredak ;) to uz se bojim vic Labradora, kterej je zavalitejsi a vic "bouraci"
Se stafordem bych nevidela problem, ale jak on fretku prijme musite vedet nejlip vy, pokud jek ostatnim zviratum ok, pak bych se nebala..
Me Zumina nekolikrat zavalila fretku a to proto, ze uz si s ni nevedela rady :oD vyjizdela kdyz si hlidala svou misku, to se ji nelibilo a fretky jsou pomerne sebevrazi a nejaky vrceni jim bylo sumak, psa ignorovaly a granule kradly dal.. Zuma ale vedela, ze nesmi (i kdyz parkrat pokus byl, ale to vzdy dostala vynadano a pak si to pamatovala ze pan je fretka ;o)..) (pro upresneni Zuma je krizenec Stafbulla a Catahouly - vypada jak pitbull)





Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Yasmin dne 09.08. v 18:49.
Avatar

Re: Snese se fretka se psem?
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2007-08-09, 19:39
Zuma se svým bratrem ;o)

Avatar

Re: Snese se fretka se psem?
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-08-09, 19:53
Já se radši venku bojovákúm a velkým lovákúm vyhybám. Ale ur?it? je rozdíl, když pes a fretka jsou v jedné domácnosti. I když se musím p?iznat, že stafordúm a pitúm prost? nedúv??uju....
Avatar

Re: Snese se fretka se psem?
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2007-08-09, 21:48
Johana to tim, ze to neni tvuj pes.. Ja neduveruju zadnym a uz vubec ne malym smejdum co mi jdou po nohach :oD ale teda jakmile je to tve vlastni zvire, pak vis jake je.. :o)
Jinak teda s fretkama si Zuma hraje, ale treba kocky prohani a ptaky ty jeste vic..

Avatar

Re: Snese se fretka se psem?
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2007-08-09, 22:30
btw - není to o fretkách a psech, ale o psech a d?tech. vid?li jste dnes ve zprávách toho kripla (takovej malej bílej smeták), co pokousal dvouletý dít? v obli?eji? jasn?, když kousne velkej hafan, je to horší, ale nebezpe?ný jsou všichni NEVYCHOVANÝ psi a všichni pání?ci a rodi?e, kte?í nechají psa (von je strašn? hodnej a nikdy by nikomu nic....) s dít?tem BEZ DOZORU.

Re: Snese se fretka se psem?
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-08-10, 09:02
...možná bych to trochu poopravila: kripl neni ten malej smeták, ten nemúže za to že ho lidi nevychovali, nebo skazili...kriply sou jeho majitelé...bohužel, v?tšinou se vina hází na zví?e, ne na toho, kdo je za n?j odpov?dný...
Avatar

Re: Snese se fretka se psem?
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2007-08-10, 09:48
"kripl" nebyla narážka na povahu, ale na velikost, resp. mali?kost psa. takovej malej kríplík to byl a p?esto dokázal té hol?i?ce tak ublížit.
dál naprosto souhlasím, viz m?j p?ísp?vek výše. auto taky nejde "na porážku", když ?idi? n?koho zabije.

Re: Snese se fretka se psem?
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina (IP)
Datum: 2007-08-10, 10:03
Ten vcerejsi pripad mel svuj duvod...na vinne byli neopatrni rodice. Pes si branil jidlo...ne sice jeho, ale proste branil.Bylo to tam receno, jak se to stalo.
Jinak moc nesouhlasim s nazorem, ze znate sve zvire, pokud je vase. Bohuzel jako kazdy clovek i zvire muze dostat "zkrat". Nikdy drive to neudelal, ale proste nastane chvile, kdy ho neco vytoci a on jedna neocekavane.
My meli ovcaka. Byl na zahradce kam nemel cizi clovek pristup.Miloval nas vsechny, byl velmi hodny i mou malou sestru-tehdy cca 3-leta.
Avsak nam z neznameho duvodu znicehonic 2x zautocil na male deti (bratrance, sestrenici) :(

Re: Snese se fretka se psem?
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2007-08-10, 12:14
Lucifina: souhlasím s tebou, každé zví?e a? už ho znáte jakkoliv m?že dostat takový zkrat. Probíralo se to už tady ohledn? toho, jak nap?íklad cvi?ený pes i p?es p?ivolání pána vb?hne pod auto, protože na druhé stran? silnice je ko?ka. Jsou to pudy a ty prost? nikdo nepotla?í. Tím nechci ?íct, že jsou psi bestie nebo tak n?co.. Ale prost? bych nev??ila na 100% tomu, že pokud je necháme o samot? s dít?tem (nikdy nelze p?edpokládat, že dít? mu n?jak neublíží, neud?lá n?co, ?eho se pes lekne a podobn?), nic se nestane.. To samé je pes+jiné zví?e.. I když za p?ítomnosti pána t?eba fretku nenapadne, sta?í se oto?it a už ji morduje (pes mého p?ítele, cvi?ený, chápe povely, ale jak jsme z dohledu, honí ko?ky a zakousává slepice)
Pokud jde o to, aby se pes a fretka "kamarádili", tak se mi stalo akorát jednou, že si pes cht?l s fretkou opravdu hrát a hráli si dlouho a dokonce na kousanou a pes ne?val. Byla to fenka shi-tzu, takový malý smetá?ek, ale v?bec to není hysterka nebo tak n?co. Tohoto pejska vlastní sousedka, má i jorkšírka a ten má z Damiána panický strach, když ho vidí jen b?žet, nenechá ho na sebe sáhnout, ani k n?mu nechce ?ichat. Oba dva jsou dob?e vychovaní, ale asi je to taky hodn? otázka povahy.
Avatar

Re: Snese se fretka se psem?
Zaslán uživatelem/kou: amonnia (IP)
Datum: 2007-08-10, 12:29
U nás, co Paige kousla yorkšíra do fr?áku, tak se tito dva nebaví :-) teda spíš je to tak, že ona m? kousla, já ji to oplatím :)

Bu? mu dob?e v Havlí?kov? Brod? :) daleko od fretek :D

Valmez 2001 [www.youtube.com] Heyday by Mic Christopher

Avatar

Re: Snese se fretka se psem?
Zaslán uživatelem/kou: Marky_Ball (IP)
Datum: 2007-08-10, 12:37
Náš n?mecký ov?ák si normáln? hraje s našimy mazlíky a jak jim to sluší.
On si lehne a oni po n?m skákají a blázní je to úžasný.
Nemusím se bát aspon ,že jim n?co ud?lá.Když muj NO chce knim vždycky zaškrábe na dve?e nebo se smutn? koukne a to vím ,že chce si hrát.

Sindy,Andy,(Cassie ve vzpomínkách),Kettý,Connie,Amálka,Kloe a kluci Oskar,(Osky ve vzpomínkách),?árlí,Filípek a Falko

[www.klubkofretulek.wgz.cz]
Avatar

Re: Snese se fretka se psem?
Zaslán uživatelem/kou: sarussa (IP)
Datum: 2007-08-10, 17:27
Ahoj.. já mám dv? fretky sami?ky, jsou to ješt? mládata mají 3 m?síce a máme 2 zlaté retrívry psa(3 roky) a fenu (7 m?síc?). Arny má rád zví?ata už od mali?ka a snese se s každým zví?etem i s cizí ko?kou.. peggy je ješt? malý trdlo a ta si chce s každým hrát.. Arny má s fretek respekt protože jsem m?la už fre?áka, ale bohužel už zem?el a ten se mu vždycky pov?sil za ucho nebo zakousl do hohy.. takže arny se k fretkám ani nep?iblíží, protože ho asi vyškolil Freddy :-) ale Freddymu nikdy nic neud?lal a ani po n?m nijak nevyjel.. Peggy ta si chce s fretkama hrát, a když se fretky do ní zakousnou a honí ji tak Peggy jen stojí a ani se nehne.. spíš si chce s n?ma hrát tím stylem že po nich šmátrá packama... a tak ji musím p?eci jen hlídat když jsou spolu.. aby jim n?co neud?lala.. ale vydrží klidn? jen ležet a dívat se na n? a pozorovat je jak si hrají.. m?li jsme aji kokršpan?lku a ta byla taky k Freddymu hodná.. mám to já hodný pejsky noo :-)



Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist