Jít na stránku:  123Další
Aktuální stránka:1 z 3
Fretka a ko?ka
Zaslán uživatelem/kou: Lenka (IP)
Datum: 2004-08-06, 21:16
Dobrý den, cht?la jsem se zeptat, jestli n?kdo nemá doma fretku a ko?ky a jak se spolu snáší? Cht?la bych si po?ídit fretku, ale nejsem si jistá, jestli by se neprali. Mám doma 2 ko?ky. Díky

s+pes+



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 06.08. v 13:35.

Re: Fretka a ko?ky
Zaslán uživatelem/kou: Martina (IP)
Datum: 2004-08-06, 21:37
Mám ?ty?i ko?ky a dv? fretky, vycházejí spolu skv?le. Ko?ky nikdy na f?e?ule nezaúto?í a nechají si od nich líbit opravdu hodn?. Asi je berou jako sob? rovné, hned od za?átku je fascinoval fret?í pach, fretky na n? zkrátka ud?laly dojem. Když jsem p?inesla první fretku, nejmladší ko?ce byly ?ty?i roky, nejstarší dvanáct. Zvykly si na sebe krásn?, i když se v knížkách doporu?uje dát dohromady spíš fret? a kot?. Ale moje zv?? je d?kazem, že i u starších zví?at je možné bezproblémové soužití:-)

Re: Fretka a ko?ky
Zaslán uživatelem/kou: Míša (IP)
Datum: 2004-08-07, 17:25
Náš kocour se fretek bojí, když je vidí, tak se stáhne do uctivé vzdálenosti. Ale každá ko?ka je jiná, takže v tomto je t?žké radit.

Re: Fretka a ko?ky
Zaslán uživatelem/kou: Fretas (IP)
Datum: 2004-08-09, 08:52
Moje Nikita zase na ko?ky úto?í, takže je to r?zné jako u jiných zví?at, n?která se snesou a n?která ne.

Re: Fretka a ko?ky
Zaslán uživatelem/kou: Jitka (IP)
Datum: 2004-08-16, 16:45
My meli doma velkeho kocoura a pak teprve jsem k nemu donesla velke fretky a kdyz je videl, tak se sebral a odkracel ven, v lepsim pripade vyskocil na zidli a pozoroval je. Ted mame kote a opet ty same dospele fretky, Tecka zatim maleho Tomcu ignoruje a Ferda ze sebe dela velkou fretku, stoji na spickach, ma hrb, cumak co nejvys a jde po nem. Kote se vsak neda a umi ho zliskat, az ho prestane bavit couvani. Ja myslim, ze si zvyknou ted lip, nez byl nas puvodni kocour dospely.

Re: Fretka a ko?ky
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2004-08-17, 00:27
Máme 3 dosp?lé ko?ky a Vendelína, a jak už jsem tu n?kde psala - snášejí se. Te?ka. Vendelín by si i hrál, ale jde na to špatn? - chce kousnout ko?i?ku do b??ku a dostane p?íšernou facku. Sta?i?ký, bezzubý kocour ho bije p?sti?kou do hlavy. Ko?kám je vpodstat? úpln? ukradenej, jen když si jich moc všímá, neúto?í, v klidu po?kají, až p?ib?hne sám, pak dostane pár facek a zase odb?hne.
Takže shrnuto, podtrženo - v pohod?. Nikdo nikoho nezakusuje :o)))

Re: Fretka a ko?ky
Zaslán uživatelem/kou: Ev?a (IP)
Datum: 2004-08-20, 13:10
Ahojky. Já mám doma ko?i?ku necelý rok starou a fre?áka kterému bude 5 m?síc?. Od první chvíle si s polu hrajou. všemožn? se koušou. On jí nejradšji chytá za bradu. A ona mu dává kravaty. Když se to ko?ce nelíbí, tak mu ute?e. Pokud odjedeme nap?íklad na víkend s fre?ákem pry?, ko?ka ho hledá a neví, jak si má sama hrát. Jsou na sob? závislí. dokonce spolu i spí. Ale opravdu záleží na jedincích. Tety ko?ky se ho bojí a prskají na n?ho.

Re: Fretka a ko?ky
Zaslán uživatelem/kou: JanaG. (IP)
Datum: 2004-08-20, 13:22
Jak ko?ka a fretky to nevím, ale v ned?li dopoledne si splním sv?j d?tský sen a p?ivezu si dom? pejska z útulku - krásné št?n? novofundlan?ana. Zatím má tak 4 kila, tak to budou síly vcelku vyrovnané, ale i tak jsem zv?davá, jak seznámení našeho pejska Robina s fretkami prob?hne. P?edpokládám, že zatímco s ob?ma staršíma sami?kama bude problém, náš malý (no, už má skoro 1,5 kila a je podstatn? v?tší než holky) Shrek bude v sedmém nebi, už proto, že bude doma kone?n? n?kdo, kdo bude ochoten se s ním honit po celém byt? (ješt? asi 2 m?síce musíme v byt? vydržet, potom jdeme do toho nového, už opravovaného, ale ješt? nezaplaceného dome?ku s obrovskou zahradou, fret?incem, 3 d?tskými pokoji a hlavn? pracovnou) , cákat vodu po všech st?nách a nábytku, d?lat louži?ky a hovínka všude kde se to nemá a kdo si s ním bude hrát na kousanou.
V pond?lí dám v?d?t. (Teda jestli ten nájezd dvou puber?ák? - výjime?n? nepo?ítám d?ti - p?ežiji ve zdraví).

Re: Fretka a ko?ky
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2004-08-20, 14:05
Tak to si to dokážu p?edstavit, taky te? máme doma t?e fretky a "buldozer"
To bude, tu poražená židle tu stolek, všechno na n?m na zemi.. P?i lepšim jídelní st?l z?stane stát, ale pokud je na n?m n?jaký ubrus, tak poletí i s tim co je na n?m.. ;oP a taaak dále..
Jinak Držim pale?ky, ale ur?it? se nasm?j?te.. A GRATULUJU..

Re: Fretka a ko?ky
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2004-08-20, 14:06
To JanaG: Tak to Ti gratulujem!!! Tiež som vždy chcela "maxipsa". Sná? aj ja budem ma? raz na to podmienky.

Re: Fretka a ko?ky
Zaslán uživatelem/kou: JanaG. (IP)
Datum: 2004-08-20, 14:14
D?kuji za gratulace, p?vodn? jsme si vybrali malé št?n? k?ížence mini vzr?stu, dokud se z karantény nevybatolilo malé ?erné medvíd?....a bylo naše. M?j muž sice z finan?ních d?vod? (úv?r až do d?chodu) necht?l o velkém psovi ani slyšet (kdo by to živil, vždy? by nás sežral), ale sta?ilo, aby mu to malé mrn? oblízlo ruku, a vzdal se ?ásti svého ob?da.... No a te? se nem?žeme do?kat ned?le, kdy si ho dovezeme dom? (d?ív to prý opravdu nejde). Dnes už jdeme s d?tmi nakoupit pot?ebné vybavení, šampon, h?eben, misku atd., to vše dostanou letos d?ti k narozeninám (mají za 4 a 13 dní), ke každým p?íštím dostanou ?ástku na o?kování psa.... Aspo? tím vyhrožujeme. Jasn? že bude i malý dárek jen pro n? (pokud na n?ho zbyde).

Re: Fretka a ko?ky
Zaslán uživatelem/kou: JanaG. (IP)
Datum: 2004-08-23, 12:41
Takže pejska už máme doma, je samoz?ejm? sladký, dokonce i na?ipovaný. Setkání s fretkama neprob?hlo moc dob?e, starší Tereza se mu okamžit? vrhla vycen?nými zoubky na ?umák (ješt? že jsem ji držela za ocásek, tak se jí to nepoda?ilo), Dášu jsme k n?mu nepustili zatím v?bec no a Shrek - tak ten se na psa vrhl se zjevným úmyslem p?kn? se na n?kom vy?ádit, hned ho rafl do tlapky a když pes zavr?el, tak se schoval do roury. No a protože se ho Robin (pes - už má skoro 7 kg) zjevn? bojí, tak jsme další ?ást seznamování nechali na dnešek (zít?ek, pozít?ek atd...).

Re: Fretka a ko?ky
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2004-08-23, 12:45
Až bude mít tak 10 kilo (což dlouho trvat nebude ;o)) tak Shreka za to kousnutí zašlápne, jak mravence ;o)

Re: Fretka a ko?ky
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2004-08-23, 14:32
Shrek se nedá. U nás je to tak, že pes a tcho?i mají svá teritoria, která si hájí a tak psa p?enáším p?es teritorium tcho?? a tcho?i nesm?jí do psí boudi?ky. Zatím to všichni respektují. Mimo tato území jsou k sob? tolerantní.Novofundlan?ana brzy neuneseš - pak tedy bezpe?nostní zóny.

Re: Fretka a ko?ky
Zaslán uživatelem/kou: JanaG. (IP)
Datum: 2004-08-23, 14:50
Erin: v té dob? už bude novofundlan?an bydlet na zahrad?, ale už te? mám problém ho zvednout jednou rukou (když mám ve druhé tašku). Ale je skv?lý, krásný a hodný, i když je asi opravdu k?ížený s n??ím. Ale to je jedno, a? si je jakej chce, je náš. No a bordelá? je stejný jako Shrek, louži?ky a hromádky mazlavého "?ehosi" je schopen ud?lat všude, v?era jsme ho m?li na bará?ku, tak b?hal po zahrad?, ale hromádky si odbíhal tvo?it do budoucího obýváku....

Re: Fretka a ko?ky
Zaslán uživatelem/kou: Hanka Brno (IP)
Datum: 2004-08-23, 15:00
Jo, tak budeš uklízet hodn? velké hromady a mr?avý hromáde?ky od Shreka ti p?iipadnou jako prkotina. Naše krásné malinké št??átko Bettynka je taky prasátko nejv?tší. Celý den je v jesli?kách u rodi??, a hromádky a louži?ky chodí d?lat k našim dve?ím. V život? jsme nem?li tak ne?istotný št?n?, jako je tohle, ale máme ji hrozn? moc rádi. A jak nám p?kn? roste - z p?vodních 1,6 kg má za ty 4 týdny co je u nás 2,75 kg.

Re: Fretka a ko?ky
Zaslán uživatelem/kou: JanaG. (IP)
Datum: 2004-08-23, 15:15
Hani, když on ten náš pažravý Sherk má skoro stejn? tak velký hovna jako ten pes..... Jen jinak tvarovaný.
A ta vaše Bettynka je teda p?kný drobek! Shrekoun už má tém?? kilo a p?l, už je podstatn? v?tší než holky a terorizuje celou rodinu. Po?ád každého honí, kouše, ská?e nejrad?ji po holých nohách, mám je samý škrábanec. Ale na druhou stranu je s ním hrozná sranda, tak t?ch pár kousanc? a hovínek za to stojí. Ob?as jeho radost a divokost už hrani?í s prahem mé trp?livosti, jako t?eba jeho záliba v rozházených granulích: dob?hne k misce s granulemi, jediným máchnutím tlapky ji vyhodí do vzduchu, kde se n?kolikrát oto?í, p?i?emž ho zasype granulema. Ty ten náš hajzlík ihned po dopadu na plovoucí podlahu rozplácnutím všech ?ty? noži?ek rozhodí po celé kuchyni..... No ohromná sranda. Kvoká u toho, ská?e jak pitomý, háže hlavou na všechny strany.... a já chytám amok. Tohle vše totiž netrvá dýl než 2 vte?iny a den má t?ch vte?in strašn? moc.
Taky miluje rouru, onehdá si pání?ek myslel, jak Shreka naštve tím, že ho z roury vysype, ud?lal to jednou, podruhé, ... pot?etí milý Shrekoun vyjel z roury po zadku, jako d?cko na skluzavce, z?stal pár vte?in ležet na zádech s rozvalenýma tlapkama, ale jen proto, aby v záp?tí op?t zajel do roury a dožadoval se dalšího a dalšího sklouznutí.... A tak náš v??n? mrzutý a hraní prostý pání?ek dobrou p?lhodinku st?ídav? zdvihal rouru od koberce, aby se ten náš pitome?ek mohl povozit. Myslela jsem, že se potrhám smíchy.

Re: Fretka a ko?ky
Zaslán uživatelem/kou: Hanka Brno (IP)
Datum: 2004-08-23, 16:11
Tak Jani, mám pro tebe prima zprávy - klouzání v rou?e je u nás neustále velmi oblíbená ?innost i pro dvouletého Pepu a vydrží to i dvacetkrát po sob?, aniž by ho to omrzelo - v?tšinou to nevydržím já. Rozhrabávání misti?ek je zase zlozvyk maminky J?linky - pomohla záv?sná miska, ale i z té si granulky rozhrabe po kleci. Po?ád to nesta?í ale na Shrekova brášku Kvída. Je totiž nau?ený na život navolno bez klece - pani?ce to p?ijde jako týrání. Bohužel se ale ?áste?n? díky tomu ješt? dosud nenau?il chodit na záchodek. U nás na dovolené je ale bohužel v kleci, protože máme ješt? stále podlahu, která se nedá dostatešn? dob?e umýt, a louži?ky se do ní hluboce vpíjejí. Snažím se Kvída nau?it ?istotnosti jak to jde - v kleci mu po?ád uklízím, dávám vzorové bobe?ky, všechny rohy má obestavené miskami a pelechy, a nic bohužel nezabírá. Klidn? si nas..... do pelechu, pak si do toho lehne, pos......... si celou klec - klidn? i na prost?edek, aniž by si couvnul do rohu a pak si do toho rozhrabe granule. Takový ?un? jsem fakticky ješt? nevid?la. No, bude u nás ješt? týden, tak se snad nau?í aspo? v rámci klece chodit do záchodku.

Re: Fretka a ko?ky
Zaslán uživatelem/kou: Jolana (IP)
Datum: 2004-08-23, 19:43
Tak sledujem, že sa bratia nezaprú. Jeden horší ako druhý. Ako sa u nás doma s ob?ubou hovorí- hlavne, že sme zdraví. ?o už to je za prácu, beha? celé poobedie s octovou flašou za fretkamy a tepova? koberec, umýva? dlážku. K tomu ešte každú chví?u malým vysáva?om vysáva? podstielku vykopanú zo záchodov. Hlavne, že sa náš páni?ek na mne dobre baví.

Re: Fretka a ko?ky
Zaslán uživatelem/kou: JanaG. (IP)
Datum: 2004-08-24, 09:53
Takže hlásím, že soužití psa a fretky je velmi dob?e možné, od v?erejšího odpoledne je Shrek s naším psem nerozlu?ný kámoš. P?esn? jak jsem p?edpokládala, honí se spolu, koušou, provokují se, žerou z jedné misky, hlavn? Shrekoun je p?kný raubí?, hned musel psovi vylít vodu z misky, zkontrolovat mu žrádlo a ustlat si v jeho dece. Pes na n?ho sice ob?as pošt?kává, ale je to asi jen z ?iré radosti, protože a?koliv ho Shrek rdousí za krk kdykoliv se mu poda?í na psa vysko?it, a pes se zase snaží Shreka umlátit tlapkou a zalehnout ve vlastní dece, tak si spolu krásn? hráli, obíhali spolu rouru, honili se za balónkem atd. Prost? správný blázinec. P?ekvapilo m?, že Shrek se v?bec nebojí, je šílen? drzý a v?bec nebere v potaz, že pes je n?kolikanásobn? v?tší. Oba si zejm? myslí, že ten druhý je pro n? hra?ka, takže se k sob? tak i chovají, a vzhledem k tomu, že si nakonec oba ustlali ve stejné dece (Shrek v ní a pes na ní - a na n?m), tak myslím, že už žádné zran?ní nehrozí.
Na druhé stran? mám i špatnou zprávu, pejsek dostal pr?jem, tak s ním jdu dnes k vetovi a doufám, že to nebude stejná nemoc jako m?l pejsek od Hanky a že to nedostanou fretky (a d?ti a já a muž a k?e?ci a rybi?ky.....)

Re: Fretka a ko?ky
Zaslán uživatelem/kou: Hanka Brno (IP)
Datum: 2004-08-24, 10:01
Nechej psisku ud?lat rozbor stolice. Snad to nebude nic vážného. Je to prost? št?n?, a tak je citliv?jší. Horší bude, aby to nedostaly i fretky, ale u nás to nezvládl jenom Pepa, a ten už je taky v pohod?. Dej v?d?t, jak to dopadlo.

Re: Fretka a ko?ky
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2004-08-24, 10:15
To Jana: supr zpráva.. Taky sem si ?íkala, že oprsklost Fló co se tý?e Kitky nemá mezí.. Kitka je taky proti fló takovej drobek..

Re: Fretka a ko?ky
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2004-08-24, 20:39
Koukám, že se tu diskuse Fretka a ko?ky zvrhla ve Fretka a psi :o)))

Krom pár procvaknutí ?umáku Vendelín s takovými tvory zkušenost nemá, ale ko?i?ky on má rád - naši mu n?kdy p?ezdívají Alfí?ek (Alf ze seriálu m?l nejradši mourovaté :o))))
Každopádn? i když byl 24h zav?ený ve svém pokoji, kam jsem omylem zav?ela i naši ko?ku Paštiku - neutrp?l nikdo z nich žádou újmu.

Re: Fretka a ko?ky
Zaslán uživatelem/kou: Petr (IP)
Datum: 2004-08-30, 15:22
Maminka ?íká, že by se jí líbila fretka, má ale strach, jak by se osmiletý kocour a fretka snášeli, aby kocour, osmiletý starý pán, nebránil teritorium.

Re: Fretka a ko?ky
Zaslán uživatelem/kou: Hanka Brno (IP)
Datum: 2004-08-30, 15:28
Pet?e neblázni, osmiletý kocour ješt? není starý pán.

Re: Fretka a ko?ky
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2004-08-31, 17:07
Petr - Starý pán byl náš kocour Kazbunda, který se dožil skoro 22let! Od 18ti dostával každý rok infuzi na ledviny a poskakoval pak jak kot? (byl už trochu senilní :o)))
Náš nejstarší, 13letý kocour Dlahour se s Vendelínem snáší nejlépe ze všech ko?ek. Taky má nejv?tší úder. Pokud k n?mu Vendel ?uchá, nebo si chce kousnout, prost? mu ji natankuje ;o)

Problém by mohl být, kdyby ani tcho?, ani kocour nebyli kasrovaní, ale to si myslím, že by též bylo ?ešitelné - i bez té kastrace. Seznámení a facky by byly jen peprn?jší.

Re: Fretka a ko?ky
Zaslán uživatelem/kou: Majda (IP)
Datum: 2004-09-01, 09:54
Markét, ale Váš Vendel je hodnej a moc nekouše, co? Ta naše bestie tcho?í rafe všechno, co potká..... takže ko?ky p?ed ním zdrhají....

Re: Fretka a ko?ky
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2004-09-01, 17:46
Majda - on Vendel si taky rád kousne. Do všeho, co se hýbe. Nekouše jen pár vybraných lidí. Naše ko?ky mu šly zpo?átku taky z cesty - ono je to tak i v p?írod?. Tcho?e, kuny a lasice považují ko?ky za podivné tvory, s kterými mají asi tak stejn? vyrovnané síly, a proto se jim vyhýbají - a vešchny ty tcho?ovité ohavy jdou, pokud to jde, ko?kám taky z cesty. Žádné zví?e nestojí v divokém život? o zran?ní - nev?dí o existenci veteriná?? (a pokud ano, nijek je to pomyšlení neut?šuje :o))))
Jen jednou shodila kuna našeho legendárního kocoura Kazbundu do sudu s deš?ovou vodou, když p?ed ní utíkal. P?išel to žalovat mám? do postele a pocit prý byl zhruba takový, jako když na tebe n?kdo v p?li noci vyždíme houbu, omatlá ti ji o obli?ej a ješt? t? zakrvácí prokousnutým ocasem :o)))

Ale s tcho?em domácím to snad tak daleko nedojde.... Ony si ko?ky umí taky poradit.

Re: Fretka a ko?ky
Zaslán uživatelem/kou: lada (IP)
Datum: 2004-09-04, 17:52
naši dva tcho?i-tedy tcho? a tcho?ice zvládají všechna zví?ata,která jsme si po?ídili d?ív než je úpln? pohodov?. horší je to s ko?kou která p?išla až po nich. ve vztahu k fretkám je úpln? hloupá. i když jí dam doma na okno kde má misku s jídlem a svou p?edložku na spaní,kde bežn? spí,když za?nou b?hat po byt? fretky ská?e p?ímo p?ed n?.no úplný sebevrah.fretky jí nesnesou od prvního okamžiku kdy se u nás objevila.docela mám strach,že jí jednou neuhlídám. ona se sama totiž v?bec nebrání. ale zese naopak kocoura co máme déle než je milují a on je taky. vydrží si spolu hrát hodiny a to i bez n?jakých surovostí.

Re: Fretka a ko?ka
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2004-09-09, 11:46
Náš kocour Dlahour v?era už m?l tcho?ecích provokací dost: máme takový denní rituál - Vendelín se hrabe na hnojišti, a když už nechce, jdeme se prob?hnout a poskakovat ke králík?m a cestou dom? - okolo baráku - pronásledujeme ko?ky (pop?. sousedovy slepice), které na zahrádku chodí vždy s námi. Paštika prchne, Cibule zasy?í a d?stojn? odchází, Dlahour Vendela praští p?sti?kou do hlavy, Vendel zakvoká, posko?í a prchá dom? na masí?ko.
Ovšem v?era se sta?i?kému Dlahourovi bu? rituál znelíbil, nebo se vrátil do kot?cích let a nejenže tcho?e praštil, ale hned, jak za?al prchat, napadl ho zezadu a zalehl ho. Tcho? se rozkvokal jako blázen a poté, co do n?j Dlahour za?al bušit packama hlava nehlava, skákal a kvokal, že jsem myslela, že se zalkne. Já se zalykala smíchy - nic zlého v tom nebylo.
Bezzubý Dlahour pak také d?stojn? odešel a Vendel se poskoky nablížil dom?, až když jsem ho donutila :o)))

--------------------------------------------------------------------------------------------

(vloženo z jiného vlákna - soužití s fretky a ko?ka)

Zaslán uživatelem/kou: Anetinka
Datum: 2008-07-23, 01:22

Cht?la bych se optat, co je pravdy na to, že se fretka nesnese v jednom dom? s ko?kou?



Zaslán uživatelem/kou: JanaG.
Datum: 2008-07-23, 08:03

:-) Tak na tom není pravdy v?bec nic :-).

Ko?ka se s fretkou snese naprosto v pohod?, záleží na povaze obou, kdo koho bude honit. Naše Terezka honila kocoura a vyjížd?la po n?m, takže se p?ed ní vždycky uklidil n?kam výš.
Naopak s Dášou je náš kocour velký kamarád (což m? hodn? p?ekvapuje, Dáša je uhryzaná mrcha a do lidí kouše p?i každé p?íležitosti do krve). Hrají si spolu, schovávají se jeden druhému do igelitky a ten druhý po n?m hopsá a ten co je uvnit?, tak toho venku p?es igelit loví. Kocour si rád hraje s Dášiným ocasem, loví ho a jemn? kouše.
Je sranda je pozorovat, když je kocour na židli a Dáša se snaží za ním vysko?it. Vždy ji zvrchu bouchá p?sti?kou po hlav?, nebo jí sahá na packy, kterými ona se drží židle, takže se pustí.
Oproti tomu Dáša si zase vleze n?kam, kde se kocour nevejde, on na ni venku ?íhá, a ona ho dráždí tím, že každou chvilku rychle vyletí ven, sko?í na kocoura a hned zase rychle zajede zpátky.

Když ješt? žila Terezka, tak si vždycky vlezla kocourovi do prout?ného koše do deky. Kocour vždycky opatrn? nadzvedl deku, podíval se, jestli tam Terezka je, zase ji starostliv? p?ikryl a opatrn? si k ní lehl, p?i?emž packu m?l položenou na dece na bouli od Terezky - asi aby m?l p?ehled, jestli se nechystá na n?ho vyjet :-).

Takže rozhodn? to není nemožné - naopak, když si na sebe zvyknou, tak jsou to super kamarádi. Ideální je samoz?ejm? spárovat kot? s fret?tem, ale jde to ur?it? i kdykoliv jindy ( u nás p?išlo kot? k dosp?lým fretkám).


Ješt? dodám, že za dobu 3 let, kdy nám kocour žije s fretkami, nikdy nedošlo k jakémukoliv pokousání nebo jinému ublížení.



Zaslán uživatelem/kou: amonnia
Datum: 2008-07-23, 09:27

Tak já bych oponovala .. naše Paige nemá ráda ani cizí fretky, ANI CIZÍ ZVÍ?ATA (takže ko?ka tam zapadá též - vyzkoušeno n?kolikrát na pejskovi a ko?ce od p?ítelových rodi?? )... o cizích lidech se ani nezmi?uji



Zaslán uživatelem/kou: Heretika
Datum: 2008-07-23, 10:25

Asi to opravdu záleží na povaze každého jedince.K nám p?išli fretové do domácnosti s dosp?lou ko?i?kou a dosp?lým kocourkem.Soužití bylo absolutn? bezproblémové.Pak nám kocourek náhle zem?el a opat?ili jsme si nové ko?átko.Kocourka jsme si p?ivezli v b?eznu a do této chvíle ho nem?žeme poušt?t spolu s fretkami.Sami?ka se kocourka skoro nevšímá a s tou by to bylo docela OK,horší je náš fre?ák Škvor.Škvor kocourka honí a když ho dostihne,tak ho tvrd? hryže až do krve.Kocourek p?i tom provozuje velice zvláštní taktiku.Místo aby sko?il n?kam,kam za ním Škvor nem?že,tak se s ním honí po byt? a nechá se dostihnout.Následuje brutální dávení od fre?áka,?ev,rva?ka.Nakonec kocourka musíme jít zachránit,bývá pokousaný a vyd?šený.Mysleli jsme si,že to bude ?asem dobré,ale ?ekla bych,že je to horší a horší.Nem?žou být spolu ani na moment.Moc nás to mrzí,ale nevidíme žádné východisko jak je skamarádit.Možná z kocourka Škvor cítí nevykastrovaného samce,až bude po kastraci t?eba se to zm?ní.Tedy my doufáme,že ano:-)



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: martina dne 31.05. v 15:53.

Jít na stránku:  123Další
Aktuální stránka:1 z 3


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist