zapal pluc
Zaslán uživatelem/kou: Michaela Pallayova (IP)
Datum: 2004-07-22, 11:41
Ahojte. Moje meno ej Misena. mam maleho Fredaka iba 3. tyzden (on ma 2 mesiace) a dostal chudatko asi zapal pluc. bola som s nim u veterinara, ten povedal, ze ma nalez na pluckach (preto myslim, ze je to zapal pluc) a nasadil mu antibiotkA. vCERA dostal 2. injekcie a dnes pojdeme na 3. potom mu vraj da tabletky. Povodne som s Fredakom mala ist cez vikend (zajtra) na dlhsiu cestu vlakom (uz predtym cestoval - v prepravke a bol uplne v pohode), ale teraz neviem, ci by som nemala radsej zostat s nim doma.
Prosim poradte, ci 4. den liecby moze uz cestovat vlakom (cca 3 hod) alebo radsej nie, ak mate podobnu skusenost ako sa tato choroba vyvija
Diky moc a prajem supris slnecny den vsetkym fretkovakom



Celkem upraveno 3×. Poslední úprava: martina dne 21.06. v 23:09.

Re: zapal pluc
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2004-07-22, 11:46
Ur?ite by som s chorým fre?ákom necestovala, ale ostala s ním doma. Horú?avy, zmena prostredia at? pod?a m?a neprospievajú žiadnej lie?be. Ako prišiel vet na zápal p?úc? Robili fre?ákovi RTG?

Re: zapal pluc
Zaslán uživatelem/kou: Michaela Pallayova (IP)
Datum: 2004-07-22, 11:54
Nerobili mu rtg, ale doktor ho pocuval a konstatoval nalez na pluckach. Kycha a tazsie dycha. Ovela menej papa ako predtym, aj ked od predvcera sa to znacne zlepsilo.
mozno to ani nie je zapal pluc, ale iba nieco menej zavazne. Neviem a dufam
Boli sme s nim na vylete, v cudzom prostredi a nebolo tam prave cisto, takze mozno z toho.
Alebo z klimatizovaneho vozna vo vlaku. Vonku bolo horko a tam tak asi 20 - 25 stupnov.
Urcite s nim zostanem doma a diky za nazor
ozaj papa tvoj fredak nejake ovocie, zeleninku a tak?
Mne chcel iba broskynku a obhryzal ceresne, inak nic

Re: zapal pluc
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2004-07-22, 12:11
Tak to bude z tej klimatizácie! Treba dáva? pozor, aby rozdiel teplôt nebol vä?ší ako cca 5 stup?ov.
Viem to pod?a seba. Môj fre?ák má 12 týžd?ov, má ve?mi rád melón, niekedy milostivo zje banán, jab??ka nemusí vôbec. Ešte chcem odskúša? papriku, uhorku a paradajku. Ja ovocie a zeleninu tiež moc nemusím, takže to kupujem na kusy len pre neho. Inak papá fre?acie granule a miluje pastu Calo pet. Tie granule pod?a m?a obsahujú všetko, ?o treba, tak ma moc netrápi, že si preberá v zelenine a ovocí. Prajeme Tvojmu fre?á?kovi skoré uzdravenie, budeme drža? palce a packy. Daj vedie?, ako sa má. Ku ktorému vetovi chodíš? Si z Bratislavy?

n+rýma+



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 21.06. v 12:22.

Re: zapal pluc
Zaslán uživatelem/kou: Michaela Pallayova (IP)
Datum: 2004-07-22, 13:43
Nie som z Blavy, ale momentálne byvam v Devinskej. Tam chodim aj k veterinárovi - je celkom fajn, posobi serioznym dojmom a nevyzera, ze mu ide ib o prachy, ale naozaj aj o zdravie "pacientov".
ja davam fretakovi tie makke whiskasy - junior - su to kusky masa v stave a ta mu velmi chuti.
diky za povzbudenie

Re: zapal pluc
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2004-07-22, 13:51
Pokia? sa pamätám, matka fretka ozna?ila granule Wiskas a Kitekat za nie príliš kvalitné granule na báze myslím sóji. Kvalitnejšie sú Friskies a nie sú o moc drahšie. Vrele odporú?am Iams pre ma?iatka, v Auparku ho majú rozvažovaný za 170 Sk/1 kg. Možno by bolo dobré, ke? je fre?á?ik teraz chorý, dáva? mu pastu Calo pet.

Re: zapal pluc
Zaslán uživatelem/kou: Misena (IP)
Datum: 2004-07-22, 13:53
Kde mozno kupit tu pastu v BA?

Re: zapal pluc
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2004-07-22, 14:03
Pastu Calo pet kúpiš u keždého veterinára. V obchodoch nie je.

Re: zapal pluc
Zaslán uživatelem/kou: Majda (IP)
Datum: 2004-07-22, 14:03
Pozor na Whiskas - dost ko?ek po n?m má pr?jem! Kvalitn?jší je Animonda...je ale taky dražší...

Re: zapal pluc
Zaslán uživatelem/kou: Misena (IP)
Datum: 2004-07-22, 14:07
Ok skusim friskies a animondu.
Dnes ideme k vet, tak skusim kupit tu pastu calo pet

Re: zapal pluc
Zaslán uživatelem/kou: exil (IP)
Datum: 2004-08-04, 13:27
Friskies na to si urcite dajte velky pozor. Dolezite pri kupe krmiva je uvadzaný min. obsah mäsa v granulach. 70% granul na trhu mäso videlo max. z rychlika. Jednoznacne doporucujem Iams a Animondu. Vsetko kupis v Amazone auparku. Animonda je dostat tazsie maju ju len specialne predajne. Ale to je kvalita za prijatelnu cenu. Doposial sa dala kupit len v Cechach.

Re: zapal pluc
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2004-08-05, 20:44
Friskies jsou nic moc, ale lepší než Wh. Iams pro ko?átka jsou super, jenom BACHA - za?aly se prodávat pod zna?kou Eukanuba!

Re: zapal pluc
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2004-08-06, 09:01
To Lee: Nie ja náhodou Iams výrobkom firmy Eucanuba? Poznám výhradného dovozcu Eukanuby do SR, iné krmivo nedováža a distribuuje pritomIams a Eukanubu. Informáciu mám od neho.

Re: zapal pluc
Zaslán uživatelem/kou: JIRKA (IP)
Datum: 2004-08-06, 10:50
To Misena: Jak se da?í fre?ákovi? Je mu už lépe?

Re: zapal pluc
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2004-08-08, 15:56
To Johana: Špatn? jsem se vyjád?ila. Podle toho, co nám ?ekli na Noviku (distributor pro vety a zverimexy), tak granule jsou furt stejný, akorát na nich nebude napsáno IAMS, ale Eukanuba a typové ozna?ení p?v. Iams. Prost? si holt budu muset zvyknout na jiný pytlík:-)

Re: zapal pluc
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2004-08-09, 10:43
Ale jako grafik si zvykam ráda.. Eukanuba má podle m? opravdu dobrý balení.. ;o)

Re: zapal pluc
Zaslán uživatelem/kou: exil (IP)
Datum: 2004-08-09, 11:32
Eukanuba aj Iams je rovnaky vyrobca v Holandsku. No a kedze Eukanuba je na Slovensku velmi dobre znama vyuziva sa tato znacka aj pre macky.

Re: zapal pluc
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2004-08-09, 12:17
To exil: Nie je Eukanuba pôvodne výrobkom USA?

Re: zapal pluc
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2004-08-09, 19:53
To Yasmin: To nepopiram:-))) I kdyz, me zajima, co je vevnitr:-)))

Re: zapal pluc - zápal plic
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2004-08-10, 09:04
To Lee: tak to rozhodn?.. ;o) Ale když je v tom Iams, tak se pro zm?nu dívám na tu zm?nu obalu ;o)



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 08.06. v 16:11.



Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist