Jít na stránku:  12345Další
Aktuální stránka:1 z 5
Stále nové hry
Zaslán uživatelem/kou: Aponina (IP)
Datum: 2004-07-13, 23:09
Fre?á?ka mám t?i týdny,?etla jsem snad všechnu literaturu co o fretkách je,máme vše od vybavení po prima plyšového hrocha na kousání.Stále mne však p?ekvapuje jak moc je ta malá šelmi?ka zv?davá.Dokáže si skute?n? hrát s ?ímkoli a ochutnat cokoli,dnes se tedy rozhodl,že ochutná olejovou barvi?ku.Malovala jsem si a naprosto mne nenapadlo,že ho napadne okoštovat mi ?ernou barvu.Po?ítala jsem že se v ní maximáln? prob?hne,ale to ne,všechno p?kn? spapkal,te? by se jeho hovínky taky dalo n?co p?kného namalovat.Ne nebojte se,nic se mu nestalo,pan veteriná? nás hned prohlédl a tlami?ka se musela p?kn? vydrhnou,žel mýdlem,olejovky ni?ím jiným dol? nejdou:)))M?žete se se mnou pod?lit o vaše zážitky z her,a? vím na co se ješt? p?ipravit:)))?

ch+hry+



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 11.06. v 12:06.

Re: Stále nové hry
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2004-07-14, 01:19
Cokoli v ?em je olej nebo tuk fretka miluje - alespo? dle Vendelína soud?.

Náš ?ty?letý pán v nejlepších letech dnes vyšplhal po svislém trámu, na n?mž visí m?j župan a slam?ný klobouk. Jak malej fretkoun! Jak dlouho tam visel, nevím, za?ala jsem ho shán?t až když nastalo podez?elé ticho a ve výšce dvou metr? se klobouk živ? pohupoval :o)))

Re: Stále nové hry
Zaslán uživatelem/kou: Niky (IP)
Datum: 2004-07-14, 09:51
Moje Sendy miluje p?esazování palmy, což m? moc radost ned?lá, neustále mi krade z kabelky žvýka?ky a strašn? se roz?iluje, když jí je beru. A co teda asi ze všeho nejvíc miluje jsou použité odli?ovací tampóny, které krade z odpadkového koše v koupeln? a je úpln? nep?í?etná, když jí je vytahuju z tlami?ky. A jinak si momentáln? našla skulinku v kuch. lince, kterou proleze za linku a má nový pelíšek a to v šufleti pod troubou, kam se dávají plechy, natahala si tam deku na spaní, i všechny hra?ky. Takže jsem plechy musela p?esunout jinam, aby bobe?ek mohl spinkat tam.-))) Hezky si nás obto?ila kolem prstu.

Re: Stále nové hry
Zaslán uživatelem/kou: Boubela (IP)
Datum: 2004-07-14, 10:05
Naše dv? fre?ule jsou p?kný potv?rky. Po?ád vymýšlejí n?co nového. To co se za lumpárny nau?il Bohoušek, tak to od n?ho Betynka rychle odchytila :o)) Takže za linku chod?j oba, když jim nasypu žrádlo do misky, tak b?hem n?kolika málo vte?in už oba dva lítají do klece nacpou si plnou talmi?ku žrádla a upalujou to schovat do n?ktéro ze svých pelíšk? :o))

Re: Stále nové hry
Zaslán uživatelem/kou: Hanka Brno (IP)
Datum: 2004-07-14, 10:22
Jak už jsem psala jinde, naše nejnov?jší hra je skupinové nahán?ní hlídaného tcho?e Plyšmena, co je u nás na dovolené. Akorát se d?sím, že až odejde, za?nou nahán?t nás.

Re: Stále nové hry
Zaslán uživatelem/kou: Niky (IP)
Datum: 2004-07-14, 10:42
To Boubela: S tím schováním jídla to je u nás stejné, nacházím granulky naprosto všude. Má asi strach, že kdybychom ji trápili n?kdy hlady, aby m?la kam jít. V?era odtáhla za linku celou masovou kapsi?ku (nena?ítou), tak nevím, co tam s tím bude vyvád?t.

Re: Stále nové hry
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2004-07-14, 11:10
To Niky:Co by s tím vyvád?la. Rozkouše ji a bu? ji sní, nebo se tam to masko zkazí a bude to smrd?t ;o) A ty to budeš muset uklidit.

Re: Stále nové hry
Zaslán uživatelem/kou: JIRKA (IP)
Datum: 2004-07-14, 14:37
To APONINA: Jsem moc rád, že to dob?e dopadlo a nic mu z té barvy nebylo. Fretky jsou opravdu zv?davé a zkouší všechno možné.

Re: Stále nové hry
Zaslán uživatelem/kou: Aponina (IP)
Datum: 2004-07-15, 00:06
Teda to mne ?ekají v?ci:)))a opravdu jsem se u monitoru up?ímn? z vašich historek rozesmála...to se fakt mám na co t?šit.:))))D?kuji moc:)To je pomalu na sepsání knihy:)))

JIRKA:díky,nic mu skute?n? není,dneska mi pro zm?nu ukradl žlutou a oranžovou a nyní již nemám tcho?ovitého fre?áka,ale krásn? vybarveného chameleona,hlavinku máme modrozelenou a tlapi?ky zá?iv? oranžové:)))naprosto nechápu kde se tak zmazal,ale asi mi t?ch barev bude chyb?t víc:)P?itom se po?ád tvá?í jako by se nic ned?lo,capká po byt? a najednou bác a je p?ebarvený:)))

Re: Stále nové hry
Zaslán uživatelem/kou: Petra (IP)
Datum: 2004-07-15, 09:26
Chilli ma momentalne - krome obligatniho zizlani jakychkoli skousnutelnych casti lidskeho tela - 2 hlavni zabavy:
1) Muchlani casopisu a to i cizich; jakmile v jejim doslechu (coz je hooodne velky okruh) nekdo obrati stranku, necha vseho (nekdy dokonce jidla!!!) a meteli za zvukem. Kdyz zjisti, ze nedosahne, napriklad proto, ze casopis drzi nekdo cizi (ma zakaz splhat po cizich kalhotech a kupodivu to zatim respektuje), nasadi nejintenzivnejsi loudivy vyraz, jakeho je schopna. Vcera takhle vydyndala v parku na nejakem asi-Amikovi draze vypadajici casopis o mobilech nebo cem.
2) Kamaradeni s velkymi psy. To objevila v nedeli a nejak se to nechce, pres uz absolvovanou spatnou zkusenost, odnaucit. Kamaradeni v jejim pojeti totiz spis pripomina provokovani a vybira si opravdu velke psy. Pak se silene divi, ze kdyz na jeji poskakovani a cvakani zoubkama a dalsi vyzvy ke hre zareaguji a zduchnou do ni cumakem silou odpovidajici svym rozmerum.

Re: Stále nové hry
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2004-07-15, 09:38
Môj 10 týžd?ový fre?ák má plyšové hra?ky, lopti?ky, špulky, kožušinu, at?. at?. Od dnes je ale jeho najob?úbenejšou zábavou rozoberanie bytovej fontány. Som zvedavá, ?i ho to odnau?ím.

Re: Stále nové hry
Zaslán uživatelem/kou: Lasi (IP)
Datum: 2004-07-15, 14:10
Susu asi nejvic miluje valeni se v mych kabelkach a odnaseni vseho do jeho schovek po byte. Nejradsi ma papirovy kapesnicky a zvykacky.


Re: Stále nové hry
Zaslán uživatelem/kou: Jana (IP)
Datum: 2004-07-15, 16:20
Oblíbená zábava naší fretka - kradení plyšák? z d?tské postýlky.Ikdyž jsem se snažila postýlku po obou stranách zabezpe?it,dala jsem po stranách karton,aby tam nemohla šplhat,tak se p?eci jen hra?ky ztrácejí.Ikdyž jich má tcho?inda za sk?íní asi 15,tak si nedá pokoj....taky se nau?ila otvírat sk?ín?,vyhazovat oble?ení atd. Nejv?tší radost je,když se p?esazují kytky.V chodb? to pak vypadá jak na poli :o)) Provokování ps? jí taky baví,nejvíc nesnáší jezev?íky - ale ani dobrman není k zahození.
Taky ráda uklízí nákup,hlavn? máslo a pe?ivo,už jsme zažili jak bageta s noži?kama a ocáskem b?ží do ložnice.Máslo jsem našt?stí našla v?as (v obýváku).
S fretkou ur?it? zažiješ plno zábavy,n?kdy to bude chtít pevné nervy :o)) Tcho?íci jsou opravdu HODN? vynalézaví.

Re: Stále nové hry
Zaslán uživatelem/kou: Boubela (IP)
Datum: 2004-07-15, 18:10
Ob?as až moc vynalézaví :o))
Naši také milují tahání bot nejlépe pod postel (máme ji hodn? nízkou). Tenisky jsou v pohod?, ale takové gladiátory mé švagrové :o)) to pak bohoušek zu?í a je nep?í?etnej, že jí tam nem?že narvat. Co to dalo ?asu než pochopil jak dostat botu do klece. Nejd?íve tam tahal nap?ed botu a pak sebe. Nyní už chyt?e sko?í dovnit? a pak tam botu vytáhne. Už to nau?il i Betynku.
Jo a jak už jsem n?kolikrát psala, tak Bohoušek také miluje odnášení manželovo trenek, do kterých si pak odnášejí ty svoje granulky :o))

Re: Stále nové hry
Zaslán uživatelem/kou: Míša (IP)
Datum: 2004-07-15, 19:37
Moje holka m?la jako malá plyšové pantofle Mickymouseovky, to jí byli tak cca 3 nebo 4 roky. Nedávno jsem jednu našla a Pegguška si jí p?ivlastnila. Te? ji tahá úpln? všude, do boudi?ky, za gau?, ale taky jí dalo hromadu práce než p?išla na ten grif, jak ji má narvat do boudi?ky. Je to hrozná sranda, když ji ?apne a nadskakuje ji, protože je docela ta pantofel dlouhá, ale ona vždy vytrvá. Jinak malí plyšáci Peggy nezajímají, dce?i stále krade takový st?ední medv?dy, z velikonoc beránka a tak.

Re: Stále nové hry
Zaslán uživatelem/kou: Aponina (IP)
Datum: 2004-07-15, 22:08
No musím ?íci,že tcho?íci opravdu vynalézaví jsou:)))když ?tu vaše p?ísp?vky,musím ?íci,že se v n?kterých i najdeme,co se kytek tý?e,zamiloval se zahradu mé maminky i tchyn? a nejvíc ze všeho se zamiloval do okopávání k?enu,samoz?ejmn? ho okopává,spíš ohrabává sám:)))Ale skoro se za?ínám bát,kdy za?ne krást boty...jak se tak dívám je to milovaná zábava 90%fret?í populace-pomoc,spolubydlící má spoustu lodi?ek:))))Ale vážn? to je na knížku "Humorných historek"

Re: Stále nové hry
Zaslán uživatelem/kou: jarkas (IP)
Datum: 2004-07-21, 19:56
mam doma bublinku - neco kolem 8-9 tydne. u nas je vynalezem nadoba ve sprse (dno sprchoveho koutu). nanosi si tam oblazky, ktere jsem puvodne mela jako dekoraci a soupe si s nimi po po tvarovanem smaltu. nejlepe ve dve rano. musela jsem je zatim odstranit - prece jen sousedska tolerance ma sve hranice :-)

oblibou je take odpadovy kos - bezna plastova forma z ikei. zatim jsem neprisla na nic lepsiho, nez shora priklopit odpovidajici nadobu na pradlo .-)

boty jsou dalsim bodem. zatim je to jen v tom, ze slouzi jako uzasna schovka.

Re: Stále nové hry
Zaslán uživatelem/kou: Hana Ku?im (IP)
Datum: 2004-07-21, 21:00
Pet?i, pozor na nevhodnou ?etbu, je p?ece jen ješt? malá na pé?ka :-))))

Re: Stále nové hry
Zaslán uživatelem/kou: aronka (IP)
Datum: 2004-07-22, 15:58
Aponina: jestli se mohu zeptat z jineho soudku: co malujes? Ja maluju taky, no na olejovky jsem si zatim netroufla, spise tempery a uhlik, tak bych si rada rozsirila obzor;)Mou vasni je cokoliv v pohybu a hra stinu..vyzivam se v zachyceni okamziku.

Re: Stále nové hry
Zaslán uživatelem/kou: Petra (IP)
Datum: 2004-07-22, 16:11
to Hana Kurim: To ji zatim do pacek neprislo (ale mas pravdu, budu ji vic hlidat v parku - nejak si oblibila kere a zive ploty, kdovi co si tam navstevnici Petrina a Grebovky, nasich oblibenych mist, natahaji kuliva inspiraci :)) Zatim se spis bojim, aby se mi holka nezkazila na nejakych tech "zenskych casopisech" a bulvaru; aby se mi z ni nestala takova ta popova fiflena a/nebo drbna. Jesli ji najdu s cumackem v cemkoli od Prekvapeni pres Story po Cosmopolitan, je bez vecere :))

Re: Stále nové hry
Zaslán uživatelem/kou: Radka (IP)
Datum: 2004-07-22, 17:25
Krásné hisgtorky:-)
Naše fre?ule se vyžívá jako obvykle k kytkách (než jsem na to p?išla, tak mi zlikvidovala ten den novou fialku), v botách(našt?stí to jsou jen mé staré tenisky...jedna se te? válí u koupelny a druhá je ztracená kdesi pod vanou. Radši jsme ale koupili nový zavírací botník%-) ) , dále zbož?uje kapesníky...nyní už si je hlídáme, ale zeza?átku jsme jich m?li najednou kritický nedostatek.Miluje ovocný ?aj:-DVždycky p?ijde, sko?í na st?l, napije se ?aje a odejde.Nejv?tší sranda je když se snaží do díry (ší?e asi 6cm) narvat hromadu petlahví svázaných v igelitce:-DVe finále na tu tašku zu?iv? sy?í, pak kvoká..tak po hodin? jí to p?estane bavit a jde rabovat tašky, zda by v nich nenašla n?jaký zapomenutý kapesník (btw ona umí otev?ít i zip?!?)

K t?m nákup?m....madam nám takhle jednou sebrala asi p?l kila ku?ecího masa a už s ním metelila za sporák:-DMamka jí našt?stí dob?hla v?as:-D

Re: Stále nové hry
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2004-07-23, 12:16
Nejlepší je kradení klí??. Taky už jsem byla doma zam?ená ( pán odjel brzy ráno a zamkl mne jaksi bezd??n?) a nemohla ven. Vy?ešila jsem to p?elezením na sousedovic balkon, vyzvednutím náhradních klí?? u dcery, (klí?e od jejího bytu jsou bez klí?enky, ty mi z?staly) a po návratu - ajta - co to neleží ve van? - moje klí?e s ožužlanou klí?enkou. Od té doby VŽDY klí?e v?ším na há?ek, nenechávám v kabelce.
Co se tý?e hraní si s botami - naše Johana s oblibou nechávala páne?kovi v bot? ee - to byla švanda, když do ní zajel a se ?evem zase vyjel a hnal se do koupelny! To lítaly hromy a blesky a výhružky a sliby co jí ud?lá až ji chytí!
U fretky prost? ?lov?k nikdy není nálažit? p?ipraven i když ?íká, že je p?ipraven na všechno.

Re: Stále nové hry
Zaslán uživatelem/kou: aronka (IP)
Datum: 2004-07-23, 16:22
Nejnov?jším vynálezem naší sle?ny Žigi je imitace bý?ích zápas?.
Pom?cky: pání?ek /pokud možno znamením býk:)))/, ru?ník a st?edn? velký pokoj.
Tuhle jednou po koupání jsem jí z legrace lehce p?ejela ru?níkem p?es obli?ejí?ek a od té doby jen spat?í sv?j bílí ru?ník,už se žene i sním ke mn?.Já si pak musím stoupnout do st?edu místnosi a d?lat na ni "torro" na?ež vona s nadšeným kvokáním ská?e proti ru?níku, následn? ho zakousne a sroluje se do n?j.Reknu vám, na to že je jí teprve 8 týdn? dokáže vysko?it tém?? 30centák? bez rozb?hu, s rozb?hem pak klidn? i 60:))))

Jen ješt? musím vypilovat dv? v?ci:

1. zakoupit si ru?ník tmavší barvy -pá? když si umyju vlasy a omotám je svým pastelovým ru?níkem, tak ohýnky v o?i?kách Žigi mluví jasn? :)

2. nevíte kde je mají fretátka vypínací knoflík??:)))))))))))

Má-li z vás n?kdo kameru, oplatilo by se n?které z výše uvedených popis? her poslat do Nato?to :))))))))))))))))

Re: Stále nové hry
Zaslán uživatelem/kou: Aponina (IP)
Datum: 2004-07-31, 21:00
Aronka : Tak k barvám,V?ele ti doporu?uji olejové barvy vyzkoušet,je to sice pon?kud drahá sranda,ale co se mne tý?e,používám je ráda,pon?kud mám na malování školu:)))ehm...takže pokud srovnáme tempery a olej-tempera je šmouhovitá a bledne,nelze s ní namalovat plynulý p?echod,pokud t? zajímá technologie mohu ji sem dopsat,kdežto naproti tomu olejové barvy vytvá?í m?kký tón,já bych snad použila slovo "splývavé?"no možná ne,ale nádhern? je propracuješ,myslím že snad sta?í podívat se na staré mistry a tím bych to nechala.jinak tempera se také dá zapracovat do jemna,ale musíš p?imíchávat pojidlo,co se tý?e autor?,podívej se t?eba na da vinciho že,stará dobrá klasika,Hezky je to vid?t na Georgovi de la Tours,p?ípadn? t?eba esteban Murillo...etc,Tours se specializoval na sv?tlo stín.....a co se mne tý?e také rad?ji kreslím:)))kreslím cokoli,ale žel nejsem žádaný styl,ráda kreslím realisticky a to bohužel není modním trendem,specialita jsou zví?átka a akty,kon?,a?koli nakresli kon?,když ti fret? pojídá nohu a k?? tužku:))))miluju svá zví?átka:)))Každopádn? maluji na zakázku,v?tšinou pro lidi co najdou moje stráne?ky na webu a mají touhu mít doma n?co extrémního.Ale abych byla up?ímná,nau?ila jsem se kone?n? kreslit klasickou mangu a tak si jen tak "?márám"
Omlouvám se p?ítomným že jsem tak sáhodlouze odbo?ila od tématu:))))

Re: Stále nové hry
Zaslán uživatelem/kou: Aponina (IP)
Datum: 2004-07-31, 21:06
Jinak pokud n?koho zajímá konec naší barvi?kové války,tak jsme se nacpali ješt? ?ervenou u mé kolegyn? malí?ky:)))nevšimla jsem si že jí vyraboval kuf?ík s barvi?kama:)))asi se tomu už neubráníme,ale musím ?íct že m?j pejsek jako hra?ka vede,jezev?ík chodí se zoufalým výrazem po byt? a na paci?ce nebo ocasu mu visí rozzu?ená malá potv?rka:))))

Re: Stále nové hry
Zaslán uživatelem/kou: Blanka (IP)
Datum: 2004-08-01, 12:12
Naše Alb?a miluje papírové kapesní?ky. Je úpln? nep?í?etná, když ji je chci vzít. To se tvá?í jako bych ji ubližovala tím nejhorším zp?sobem. Jinak krade vše co by se dalo odtáhnout za sk?í? kde má sv?j druhý pelíšek.

Re: Stále nové hry
Zaslán uživatelem/kou: Petra Z (IP)
Datum: 2004-08-05, 16:12
Chilli je se mnou neco pres 5 tydnu a zvlast po poslednich nekolika dnech uznavam, ze nazev tohoto vlakna je velice vystizny. Ta selma tchorovita opravdu vynalezne nekolik novych her a hracek denne. Nektere po par minutach opusti, nektere ji vydrzi den, nektere naporad (zejmena ty, u kterych zjisti, ze me jimi trochu zlobi).
Vyznamne objevy posledniho tydne:
- pytel od podestylky (nebo jakykoli jiny papir z vicevrstveho papiru, pokud mozno jen s jednou dirou fretci velikosti, jinak uzavreny; do pytle je treba vtahnou paniccinu ruku a tam ji rdousit)
- papirovy pytlik od peciva (oblibene jsou zejmena ty z Bakeshopu v Kozi ulici na Praze 1; cilem je cachumlat se do nej jak zimomrivec do periny a pak valet sudy)
- houbicka na nadobi (cim "jetejsi", tim lepe - ma lepe smrdi a vypada nepozivatelneji, procez je panicka hysterictejsi)
- plastova lahev od kefiru (vede pullitrova od Olmy, ma etiketu, ktera se vyborne rdousi; tip: kdyz se povede ukroutit uzaver, dela to na vhodnem podkladu (dlazba) mnohem vetsi randal; idealni hraci dobou je pulnoc)
- "tahaci" papirove kapesnicky, idealne takove to blyskave luxusni baleni, pokud neni to, tak nejake s co nejvetsim obsahem (nebot cilem je samozrejme vsechny kapesnicky vytahat a 50, to ma clovek, pardon, fretka, hned hotove, to neni zabava)
- rolicka od toaletniho papiru, nejlepe jeste s nejakym poradnym zbytkem - alespon centimetrovou vrstvou (hra spociva v tom, ze se nejprve zbytek odmota a roztaha kam se da, pak se do prazdne rolicky vrazi hlavicka a beha se napoloslepo po mistnosti a boura do zdi; uzasna sranda, nemit selma rolickou scvakle celisti, chechta se jak werichovo brabenec)
- lzicka, lze-li, pak paniccina oblibena starozitna, v nouzi jakakoli jina peclive nalestena; preferovan nerez a stribro (navod: lzicku je treba ukrast - samozrejme z hrnecku s cajem, caj je treba pri te prilezitosti co nejvice rozbryndat; nasledne je cilem dopravit lzicku do pelisku, a to pokud mozno ne primou cestou ale co nejklikateji a pres alespon 5 zuzenych prulezu, kde lzicka nastorc neprojde; v pelisku je pak treba lzicku zuzlat a hlasite kvokat - tim hlasiteji, cim mlcenlivejsi fretka jinak jsme)
- kelimek od jogurtu (krivolace se pri pronasledovani kutali, coz je fakt sranda)
- nohavice lidi v parku (vnitrni strana)
- mouchy (hra ve vyvoji, nove objevena)

Re: Stále nové hry
Zaslán uživatelem/kou: Jana (IP)
Datum: 2004-08-05, 23:21
U nás máme novou hru - vyndavání hra?ek dít?ti z vani?ky,když se koupe.
Naše fre?ule už pochopila,že mim?o se kousat nemá (teda ne,že by se o to dále nesnažila),tak se to snaží ud?lat tak,že vleze v posteli pod prost?radlo a snaží se kousnout p?es n?j.

Re: Stále nové hry
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2004-08-06, 01:31
To nemusí být miminko:o))))
Vendelín vyš?ouchává takhle naše ko?ky z postele - p?es prost?radlo kouše a pod pe?inou je d?snou silou nadhazuje :o)))

Re: Stále nové hry
Zaslán uživatelem/kou: JI?KA (IP)
Datum: 2004-08-07, 16:50
Já mám fretku Kettynku má tak 3 m?sícea ta nám zalízá do nohy bidetu.Má tam natáhaný všecko možný.Taky je ráda když se pustí ??rkem voda to se pak ráchá.Kdyžsi tam vyleze a zrovna nic nete?e dokáže tam tak ?ekat p?kn? dlouho.

Jít na stránku:  12345Další
Aktuální stránka:1 z 5


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist