fretka na horach (a v prirode vubec)
Zaslán uživatelem/kou: Petra (IP)
Datum: 2004-07-08, 13:56
Vim, ze se tu uz dovolene resily - hotely, letadla aj. Ale: Mate nekdo zkusenost s fretulkou na horach, nebo kdekoli jinde v prirode, co se tyce spani venku? Jak to resite? Jak to zaridite, aby si mohla v noci bez problemu "odskocit" a pritom si neodskocila jaksi definitivne?
Potkala jsem kdysi v Dolomitech Itala, ktery s sebou mel fretulku, evidentne ne na jednodenni vylet, ale pres noc jsem s nim nebyla :) takze nevim.

ces+dov+



Celkem upraveno 4×. Poslední úprava: martina dne 15.06. v 01:18.

Re: fretka na horach (a v prirode vubec)
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2004-07-08, 14:52
Nosila jsem mali?ké mlád? koupené na Slovensku první den dovolené 10 dní v p?enosce po Tatrách. V noci jsme spali ve stanu - spala v p?enosce v podstat? bez problém? Do p?enosky jsem ud?lala záv?sné l?žko( ru?ník poskládaný a uvázaný na 4 tkanice), na dno dala hrabanku (to se parádn? vyklízela hovínka) na m?ížku zav?sila misti?ku s jídlem a pítko. Když pršelo, šla plášt?nka hlavn? p?es tu p?enosku. P?enoska byla upevn?na navrch na krosn? a prochodili jsme prakticky všechny cesty v Rohá?ích.



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 08.06. v 14:46.

Re: fretka na horach (a v prirode vubec)
Zaslán uživatelem/kou: Petra (IP)
Datum: 2004-07-08, 15:36
Vida, shodou okolnosti taky resim prave Tatry! V srpnu. Nebo, kdyby z tech Tater seslo, coz dost mozna sejde kvuli rekonstrukci bytu, tak zacatkem zari Dolomity nebo Julky ... nebo neco.
Jinak tak jak to popisujes to zni docela dobre. Sice bych se porad chtela nejak vyhnout te pevne prenosce a resit to jen vakem plus na noc "neunikovym" postrojikem a voditkem privazanym treba k ruce (no taky mi to zni jako blbina, jenze jinak fakt nevim jak), ale jako variantu to rozhodne beru a dekuju. Ono me neco takoveho taky napadlo (pravda, bez te genialni myslenky s hrabankou, uz jsem koumala jak a kolik vlect podestylky :)) ale preci jen je lepsi mit to overene a vyzkousene. Jenom me malinko rozechviva predstava balancovani s prepravkou na krosne, zvlast kdyz obsah prepravky je proklate zivy a pohyblivy a teziste tudiz nejen vysoko ale jeste nestale. Asi bych jako testovaci teren volila spis Nizke nez Rohace, takze mas muj hluboky obdiv :)

Re: fretka na horach (a v prirode vubec)
Zaslán uživatelem/kou: milka (IP)
Datum: 2004-07-08, 17:24
Co je to hrabanka? Ja by som tiez velmi rada nosila krpatu so sebou na hory a rozmyslala som, kedy zacat. A ako. To je super, ze to ide takto.

Re: fretka na horach (a v prirode vubec)
Zaslán uživatelem/kou: MajaZ (IP)
Datum: 2004-07-08, 17:53
Hrabanka, to je to listie a iny humus, co je pod stromami na zemi (no nie je to humus, ale nakoniec to z toho vznikne)

Re: fretka na horach (a v prirode vubec)
Zaslán uživatelem/kou: Lenka (IP)
Datum: 2004-07-08, 20:14
No ja by som tchoríkov tiež chcela nosi? so sebou všade (najradšej aj do práce :-)) ale neviem si predstavi? ako sa náš Bobo nosí v prepravke. Je to turista a ur?ite by v tej prepravke robil poriadny randál. So Žofkou je to zasa opa?né. Rada sa nosí na rukách, po svojich beha? vonku vôbec nechce. Najnovšie ju u?ím nech si teda aspo? zvykne na vak, je to praktickejšie a mám tak vo?né ruky aby som mohla vymotáva? Bobina zo živého plotu a tak podobne. Takže u nás asi výlety po horách s fretkami nie sú reálne :-((

Re: fretka na horach (a v prirode vubec)
Zaslán uživatelem/kou: Iv?a (IP)
Datum: 2004-07-08, 22:05
S Katuškou jsme "venku" ?asto, ale vždycky máme spíš stálou základnu (to jako kemp nebo jiné stanovišt? kde postavit stan) a s sebou p?epravku vy?ešenou naprosto stejn? jako Erin (záv?snou postýlku, ko?kolit a krmítka). No a na túry nosíme vak a jinak chodíme p?šky samoz?ejm? s vodou a granulkama v zásob?. 14. ?ervence zrovna jedeme do rakouských Alp na týden na ledovec a následující týden strávíme v okolí italského jezera Garda pod Alpama. Pokud budeš nocovat bez stanu tak nevím jak bych to vy?ešila, ale jestli ve stanu a zajistíš, aby zip nerozepla a neutekla, tak m?že klidn? spát voln? v n?m a sta?í menší záchodek vysypanej pískem.

Re: fretka na horach (a v prirode vubec)
Zaslán uživatelem/kou: Aponina (IP)
Datum: 2004-07-08, 23:14
S malým te? chodíme ?asto,jezdím na šermy a nemohu ho nechat spolubydlící na krku,zvyknul si bezvadn?,beru ho všude sebou a te? v pubert? akorát ?ádí ve stanu a víc nepot?ebuje,na záchodek beru vždy bedýnku a na papku máme bezva misku....ale asi bych doporu?ovala vzít stan a jít si zkusit tak na víkend jak to v p?írod? zvládne:)

Re: fretka na horach (a v prirode vubec)
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2004-07-11, 17:16
Cvokie taky tedka spí bud ve stanu (s naším sebezap?ením - stan je asi 1,9mx1,4m a p?ítel sám má ke dvou metr?m) nebo v aut?. Po tomhle víkendu jsem došla k tomu, že v tom aut? je stejn? tepleji, než ve stanu. V p?epravce má houpa?ku, misti?ku s ko?kolitem, vodu i granule, když se motáme po tábo?išti, je s námi, nebo na kšírkách u stanu a ješt? si nest?žovala. Navíc po každé akci padne a spí - vyb?haná, uhrabaná...

To Aponina: Sermuješ? Kde a s kým?

Re: fretka na horach (a v prirode vubec)
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2004-07-14, 13:56
Erin, prosím, ?o je to hrabanka?

Re: fretka na horach (a v prirode vubec)
Zaslán uživatelem/kou: Boubela (IP)
Datum: 2004-07-14, 14:07
Minulý týden o svátcích jsem také byly s tcho?íkama tábo?i na jedné louce u indián?. Na tcho?íky máme p?epravní menší klec, která je umíst?ná v kufru auta. Bohužel tam tentokrát bylo docela dost ps?, tak jsme s tcho?íkama chodili na procházky do lesa a oni potom chrupali v klícce.

Re: fretka na horach (a v prirode vubec)
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2004-07-21, 12:58
Hrabanka je to, co rukou shrneš pod jehli?natými stromy - rozpadající se jehli?í, písek, zemina. Ty Rohá?e byly plánované, fretka nikoli. O tu jsem p?išla v Praze dost smutn? nedlouho p?ed odjezdem a Julii jsem koupila od sokolník? v Liptovském Mikuláši hned první den dovolené. P?enosku a granule mi prodala hodná paní prodava?ka v SOBOTU VECER, když její sousedka slyšela, jak mi m?j partner vy?ítá unáhlenou koupi a zazvonila na ni, aby šla do krámu že p?išli kupci. Batožek jsem na ni samoz?ejm? nem?la, ale asi to v té p?enosce bylo pro ni pohodln?jší. Doma do ní pak s oblibou chodila spát.Nechávat ji voln? ve stanu jsem se bála, ona všude prošmejdila a bylo pravd?podobné, že by mohla utéct. Nem?la jsem ani kšírky, vodítko jsem koupila a kšírky improvizovala z obinadla (prost?ihla díry na paci?ky a sešila oblouk, p?išila kroužek od klí?? a kdekdo se nám smál, ale na ty dva týdny posloužilo docela dob?e)Na vodítku chodila jen v kempu a jeho okolí, do hor jsem ji vždy nosila a v terénu je dobré mít volné ruce, takže na zádech.On ani fretí batožek v horách není pro tcho?e bezpe?ný. Jsou to mrchy zv?davé a na ?etezech ( nebo ješt? h?? - tam, kde nejsou) bych se bála mít je nezajišt?né.



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 01.06. v 01:23.



Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist