Fret?í násilník a fretky na balkón?
Zaslán uživatelem/kou: Sevinka (IP)
Datum: 2007-01-09, 15:58
Pot?ebovali bychom poradit. M?li jsme dv? fretky, Charlie um?el, zbyla Sandy. M?j partner propadl šílenství a koupil ?ty?i mlá?ata.
Byla to opravdu blbost, i když jsou nádherná, protože Sandy kvílí, jen n?kterou z nich zahlédne, takže út?chu jí v její samot? rozhodn? neskýtají. Jinak dává po?ád najevo, jak je hrozn? sama a opušt?ná... Po Charlieho smrti týden v?bec nežrala a dodnes se s jeho odchodem evidentn? nesmí?ila.

U kluka má Sandy te? navíc i pro? se bát, náš puber?ák Princ (narozen 15. 5. 2006) za?al p?epadat kamarádky a nejrad?ji zneužívá nejmenší Kryserku, o ?ty?i m?síce mladší (o Sandy se snaží též). Už je nem?žeme poušt?t spolu, jinak Princ okamžit? úto?í. Ani jedna ze sami?ek není v ?íji, Sandy je kastrovaná, ostatní ješt? malé ( i když Lucy a Melany jsou narozené asi 7. 5., ergo o týden starší). Než jsme zjistili, co se d?je, sta?il Kryserku p?kn? ztraumatizovat, hajzlík jeden. A my nechápali, pro? ta mali?ká najednou za?ala lézt nahoru na ko?i?í stojánek, odkud nesleze, a tam se po??rávat. No už víme pro?. :-( Takže Princ bydlí v kleci pro potkany, což je krajn? nevyhovující.
Ven?it je musíme nat?ikrát: Sandy, holky, Prince.
A já upadám do depresí...
Nevíte, co s ním po?ít? Já bych Prince nechala vykastrovat, p?ítel nechce ani slyšet.:-(

Taky Sandy jsme nedokázali sblížit ani s d?v?aty, bojí se prost? všech fretek - jedinou, kterou kdy d?ív znala, byl Charlie. Vydává zvuky, jako by ji vraždili, a to ji n?která z nich jen pozoruje. Máme doma malé už od léta a po?ád se to nezlepšilo. Už jsem uvažovala, že Sandy narveme k d?v?at?m do klece násilím, ale nevím, zda by jí ta "hr?za" neublížila?

Nikdo z nich není ?istotný (ani Sandy), prost? jsme je to nedokázali mimo jejich klec nau?it (tam si chodí p?kn? do r?žku, to ano). Takže p?i pušt?ní to d?lají kdekoliv, nejrad?ji na koberec v obýváku.:-(
Problém je tento: žijeme s p?ítelem v byt? od rodi?? a naši si st?žují, že fretky cítí, i když na úklidu d?eme jako barevní (rodi?e nikdy nem?li zví?ata). Když byly fretky dv?, byl problém menší, te? je jich p?t a nezvládáme je už v?bec.

P?ítel by rád zasklil balkon a p?est?hoval je tam do voliéry. Jenomže prý jde odv?trávání nahoru a bude to rušit sousedy nad námi.

Poradil by nám n?kdo, co d?lat?
Uznáváme, že sou?asný stav je neúnosný pro nás i fretky, ale co p?esn? ud?lat, to netušíme.

P?edem díky za pomoc!



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 01.06. v 16:03.

Re: Fret?í násilník a fretky na balkón?
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2007-01-09, 16:06
P?edn? nepropadat depresím a zachovat klid :o)

ješt? mám n?jakou otázku:pro? ne kastrace?po?ítáte s odchováváním mladých,nebo ne?Nebo to p?ítel bere osobn?,jako spousta chlap?...
A ješt? odkud jste?



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 06.06. v 17:00.

Re: Fret?í násilník a fretky na balkón?
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-01-09, 16:09
...ja by som skúsila vydrža? až bude vyhovujúce po?asia a zobrala by som fretky von spolu všetky na jedenkrát. Známa si predvlani k sami?ke kúpila druhú sami?ku...fre?ule sa úplne nenávideli, museli sa púš?a? výlu?ne na strieda?ku. Na prvú vychádzku ich niesli na stretnutie fretiek v dvoch prepravkách, pri návrate už boli fre?ule spolu v jednej. Viem že to nemusí fungova? ako axioma, ale skúsila by som. No a s fre?á?kom....s tým to nevidím inak, len na kastráciu...Držím palce
Avatar

Re: Fret?í násilník a fretky na balkón?
Zaslán uživatelem/kou: Sevinka (IP)
Datum: 2007-01-09, 16:15
Díky!
Hlavn? osobn?, ale cht?l by i mladé. Princ je tcho?ík s bílou náprsenkou, Kryserka je champagne, rád by vid?l mlá?ata. Chud?rka Kryserka!:-(
Jsme z Plzn?.

Re: Fret?í násilník a fretky na balkón?
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2007-01-09, 16:19
Je tu vlákno,kam chodí plze?áci,možná n?jaké i setkání s ostatními by pomohlo...
Avatar

Re: Fret?í násilník a fretky na balkón?
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2007-01-09, 16:20
Co se týká same?ka, tam bych opravdu o té kastraci uvažovala. Samec je v ?íji a jinak se chovat nebude, Kryserka je asi p?íliš malá, aby chápala, co se d?je. Vzhledem k vaší bytové situaci z?ejm? odchovávat nebudete, takže kastrace je nejlepší ?ešení.
Ohledn? sbližování Sandy a ostatních sami?ek, musíte to zkoušet pomalu a trp?liv?. Chudinka ztratila kamaráda a vy jí do pelíšku nasadíte 4 vet?elce najednou! :o) Spole?né procházky, spole?né lízání pasty, vým?na pelíšk?, aby si zvykaly na sv?j pach navzájem, t?eba sbližovat postupn?, ne všechny najednou... Nap?. Bára sbližovala své 2 sami?ky hodn? dlouho a mohla by vypráv?t. Ale povedlo se!
Nava?ili jste si p?knou kaši, ale jak se ?íká, žádná se nejí tak horká...

Aha, tak s tím odchovem opravuji... :o)



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Mirim dne 09.01. v 16:20.
Avatar

Re: Fret?í násilník a fretky na balkón?
Zaslán uživatelem/kou: Ivka (IP)
Datum: 2007-01-09, 16:23
...a s tím pachem co by unikal z balkónu na vaše ho?ejší sousedy si myslím, že je pitomost.
Nedávno to u našich soused?, co bydlí p?ímo pod náma, vypadalo jako ve filmu "Musíme si pomáhat", jak tam sva?ovala to prase. Pára všude kolem a když jsem otev?ela okno, jestli u nich neho?í, cítila jsem, hodn? slab?, že va?í maso.
Voliéry na balkón? bych se nebála, a že tam jsou fretky nikdo v?d?t nemusí.
Jak se ?íká: "Co o?i nevidí, to nos necítí" (aby to bylo aktuální :-)

Hodn? št?stí ve sbližování.
Avatar

Re: Fret?í násilník a fretky na balkón?
Zaslán uživatelem/kou: vladimír (IP)
Datum: 2007-01-09, 16:26
To chce ?as. Nakonec si zvykne. My jsme si Sida k Miky po?izovali až po 3 letech od po?ízení Miky (byla ze zverimexu). Doma byla jediná?ek, rozmazlovaná, a tak t?žce snášela toho vet?elce. Nejd?íve se ho snažila kousáním do krku odstranit (dnes si to nedovolí, protože te? Sid kouše Miky) a pak se odst?hovala ke mn? do pokojí?ku co mám po?íta? a odmítala se n?kolik dní vrátit do míst kde byl Sid. Pak se to pomalu n?kolik m?síc? uklid?ovalo (až na její trucovité bobky všude kolem). Dneska už spinkají spolu, hrají si (Sid ?íjí, tak by si cht?l hrát jinak) a Miky jako by najednou poslední dobu omládla. D?íve byla taková mouchy sn?zte mn? a dnes je jako by dostala druhou mízu.

vícero+oba+



Celkem upraveno 4×. Poslední úprava: martina dne 10.06. v 14:35.
Avatar

Re: Fret?í násilník a fretky na balkón?
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2007-01-09, 16:46
No ja mam stav podobny - kluci jsou zvlast, aby neotravovali holky jejich vecnou riji. Ale poustim je spolecne.
Holky musim mit taky nektere zvlast - trojka Flo, Xavy a Yume se proste nesnese. :o( Flo a Xavy se jednou podarilo zblizit do doby nez zarijily a mely mlade, od te doby uz ne. Mozna mi jednou pomuze kastrace, ale do te doby budou holt zvlast..
Takze u me je to jasne, fretky poustim na etapy a jsou oddelene.
U Prince se to mozna podari zlepsit, az ho to nahaneni holek trochu prejde, zatim bych ho nechala zvlast, jen s holkama behat, pokud se bude krotit. Kastrace by ale asi vse usnadnila.. Sandy navykejte pomalu, treba postupne na jednu, ktera je hodna, tak ze kdyz na ni Sandy histericky zautoci, necha si to libit a nepusti se do ni..
Hodne stesti a trpelivost neztracejte :o)

Avatar

Re: Fret?í násilník a fretky na balkón?
Zaslán uživatelem/kou: Bara (IP)
Datum: 2007-01-09, 17:02
Ahojky,
u nas to bylo podobny. Kdyz jsem si donesla domu malou Keiru, tak ji Teri nelitostne rvala a mala jenom plakala, pocuravala se a pokakavala. Tak jsem je nechavala behat oddelene aby na sebe videly, nechavala je spolecne lizat pastu a brala je spolecne ven. Teri byvala na kratkym voditku a Keira na dlouhym, aby mohla jit za ni a zaroven utyct. Trvalo to asi 4 mesice, ale holky ted spi v jednom pelisku bez vetsich rozbroju:)
Taky bych Sandy zkusila zkamaradit s nejmirnejsi z mladych samicek a pak by se ukazalo.
A Princ? Asi bude nejlepsi nechat ho zvlast a az si uzije, tak ho nemilosrdne fiknout:)
Avatar

Re: Fret?í násilník a fretky na balkón?
Zaslán uživatelem/kou: Bara (IP)
Datum: 2007-01-09, 17:04
Jo a mysky mame na balkone taky a nikde nic nesmrdi. A to Keira je cunik taky a zachod vytrvale ignoruje.
Avatar

Re: Fret?í násilník a fretky na balkón?
Zaslán uživatelem/kou: sasmid (IP)
Datum: 2007-01-09, 17:34
Mám doma taky malého násilníka.Perun se dostal do ?íje a poslední dny s ním hormony mlátí tak,že neustále znásil?uje Horácia.Horácio má 4m?síce a nechápe,co po n?m Perun chce,takže zdrhá,k?i?í a brání se jak m?že.V?era už to bylo neúnosné tak jsem je dala odd?len? no a zítra jde Per?a na kastraci.Co se tý?e Prince tak doporu?uji nechat odd?leného a až si užije tak kastraci.U Sandy to chce hodn? pomalu seznamovat a netla?it na pilu.

Hodn? št?stí?ka a trp?livosti :o)
Avatar

Re: Fret?í násilník a fretky na balkón?
Zaslán uživatelem/kou: Fre?ánci z Tcho?í nory (IP)
Datum: 2007-01-09, 18:18
Náš Lucíš d?lal to samé naší Phoebe.
P?vodn? jsem ho necht?la nechat kastrovat,vyr?stali spolu a vycházeli spolu bezvadn?.
Alejelikož Fí (která byla na podobné vylomeniny ješt? hodn? mladá a taky moc nechápala co se d?je, takže jenom k?i?ela a k?i?ela) pozd?ji, ve své p?edivoké pubert? neustále chytal za krk a za hlavu, tahal ji sem a tam a n?kolikrát jí prokousl k?ži do krve, tak prost? na kastraci musel ;o)

Odd?lovat jsem je necht?la, a obávám se, že by toho jinak nikdy nenechal a terorizoval by holky po?ád a po?ád.

Po kastraci se hrozn? uklidnil. Nem?žu ?íct, že by p?edtím n?jak výrazn? zna?koval, nebo zlobil (krom toho tahání své spolubydlící), ale zm?na byla viditelná.
Od té doby Fí nechal a byl klid.

Te? žije s roš?andou Maggie,která opa?n? trpí komplexem z toho, že si jí ani trochu nevšímá ;o)



Avatar

Re: Fret?í násilník a fretky na balkón?
Zaslán uživatelem/kou: Matýsek (IP)
Datum: 2007-01-09, 20:06
Jak se tu již všichni zmínili, tak to chce postupn? nechat zvykat, ?asem se to ur?it? zlepší. Co se týká same?ka, tak pokud neplánujete odchov, tak je nejlepší vykastrovat. Pokud, jak ?íkáš, odchov plánujete, tak se to musí zvládnout. Holt je to chlap v ?íji *o))))))
Avatar

Re: Fret?í násilník a fretky na balkón?
Zaslán uživatelem/kou: Marky_Ball (IP)
Datum: 2007-01-09, 20:27
Ahojky koukam na problemy a mala uz se nejmenuje Charlotka uz se jmenuje jinak?????Jak pak se ma malinka jeji rodice je mozno videt na strankach www.fretka.kom.cz Uz je jeji maminka kastrovana!!


Sindy,Andy,(Cassie ve vzpomínkách),Kettý,Connie,Amálka,Kloe a kluci Oskar,(Osky ve vzpomínkách),?árlí,Filípek a Falko

[www.klubkofretulek.wgz.cz]
Avatar

Re: Fret?í násilník a fretky na balkón?
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2007-01-09, 22:02
Boža: Sevinku známe, byli jsme s ní jednou na procházce :-)

Sevinko: Já myslim, že to cítit nebude k soused?m, já taky plánuju balkon zasklít a koupit n?kde voliéru a aspo? na léto je vždycky vylifrovat ven. Ono jim to neuškodí. Jinak jestli chcete mlá?ata a je vaše situace neúnosná, tak já poskytnu Pí?ana, jestli chceš. Nebo Jul?a Rendyho ur?it? taky ráda, kdyby jste cht?li p?ímo tcho?ovitýho.

Jo a k tomu sbližování - u nás to bylo celkem rychlý. Malou jsem p?ivezla, když bylo Pin?ourkovi 6 m?síc?, sic byl rozmazlenej a nosil jí za krk ze svýho pelíšku ven, když vlezla za ním, brzo zjistil, že je lepší lumpa?ení ve dvou. Te? jsou nerozlu?ná dvojka, Pí?an se snaží jí d?lat miminka, ale malá to nechápe a bere to jako hru. Našt?stí on není brutální a už kolikrát jsem je na?apala, jak on leží na zádech a nechává se od ní okusovat. Když ale blbnou p?ede mnou, tak d?lá drsnýho.. Nevím, jak u Sandy, ale na Pí?ana byla "celkem" v pohod?. Nebo aspo? to vypadalo, že by se ?asem mohli skamarádit. budu vám držet palce!
Avatar

Re: Fret?í násilník a fretky na balkón?
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-01-09, 23:09
U nás sbližování taky prob?hlo v pohod?, Meggie jsem p?inesla, když jsme m?li Rockyho p?es m?síc... Ihned se oba rozkvokali a už spolu hned ten den spinkali v kleci, jedli z jedný misky a druhou noc i spolu v hamace... ale same?ka bych asi ur?it? nechala vykastrovat, my taky budem kastrovat, u ná už Rocky doma ned?lá nic jinýho, než že tahá Meggie všude možn? za krk nebo že žere nebo chrápe... :-/ a to ješt? neni v ?íji...
Avatar

Re: Fret?í násilník a fretky na balkón?
Zaslán uživatelem/kou: Berenika (IP)
Datum: 2007-01-10, 11:49
rynn: si holt musis zvyknout, chlapi uz sou takovy- bud chtej soustat, spat, nebo zrat- jo a ti lidsti jeste cucet na fotbal:OP

Re: Fret?í násilník a fretky na balkón?
Zaslán uživatelem/kou: Sevinka (IP)
Datum: 2007-01-10, 12:29
D?kuji všem za rady!

Marky Ball: Ale ano, oficiáln? je to Charlottka a také Chickynka. Akorát že HROZN? p?ipomíná myši?ku a tak jí te? p?ítel za?al ?íkat Kryserka a mn? se to líbí. :o)

Petra: Jo, na procházce si Sandy hrála na hrdinku. :o) Doma tak odvážná není - asi že jsme venku byly s ní, myslím. :o)

Jinak holky v?etn? Kryserky alias Charlottky se s Princem sp?átelily okamžit? a bylo to v pohod?. Až donedávna, kdy Princ objevil sex a za?al své dosavadní kamarádky terorizovat.
Jen Sandy byla od za?átku problém a zatím jím z?stala.

Jo a p?ítel o Princov? kastraci nechce ani slyšet a že ho rad?ji bude trvale mít odd?leného v kleci.
:-( Chudák Princ /i když jinak je to pacholek násilnická/. :-(

Re: Fret?í násilník a fretky na balkón?
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2007-01-10, 12:33
Princ je ted i pubertak, postupne se i zmirni, takze treba pak nebude muset byt uplne sam.. :o)
Kdyz Sandy venku je jina, tak to zkousejte tam - jako to rikala Bara.
Mne holky bohuzel se rvou i venku, okamzite, jakmile se k sobe priblizi, jsou hned v sobe a rvou se, smradi, jeci a syci..

Avatar

Re: Fret?í násilník a fretky na balkón?
Zaslán uživatelem/kou: Irena (IP)
Datum: 2007-01-10, 14:57
Sevi, jestli jsi plze?ská, tak p?ij? k nám na forum, t?eba ti to pom?že? 8)
Avatar

Re: Fret?í násilník a fretky na balkón?
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2007-01-10, 15:47
jen malá poznámka k volié?e na prosklené lodžii: v zim? by to šlo, ale v lét? bych se bála p?eh?ívání. Mám lodžii na jihozápad a i p?es p?istín?ní v lo?ském lét? byl teplom?r na 50 stup?? na doraz, nejednou.A to byla skla odtažena jak to jde nejvíc.
Avatar



Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist