P?íhoda
Zaslán uživatelem/kou: Lesana (IP)
Datum: 2004-06-30, 11:40
Doporu?uji z vlastní zkušenosti nau?it fretky na n?jaký signál, na který p?ib?hnou. Já je nau?ila ,že na zapískání (moje-všelijaké,ale ú?inné), vždy p?ib?hnou ke mn?.
V?era jsem byla se Sašou a Viki na vycházce s jedním vodítkem a rozdvojkou. Když jsme se vracely dom? kolem 22 hodiny, tak najednou u jedné branky koukám, že je Saša na druhé stran? a utíká do zahrady. Povolila karabina. Už jsem se vid?la, jak vyv?šuji všude, že se ztratila fretka.
Pak jsem za?ala na ní kvokat. P?ib?hla, ale pouze za vrátka a pak zase odb?hla. Tak jsem zapískala a ona p?ib?hla až k mým nohám. Radostí jsem jí líbala a ona mn? olizovala obli?ej. Viki se na nás koukala a divila se asi co se d?je. Pokud mn? sledoval n?jaký dosp?lák,tak si musel myslet, že jsem se zbláznila.

vých+ces+proch+ch+nebezp+



Celkem upraveno 5×. Poslední úprava: martina dne 15.06. v 01:08.

Re: P?íhoda
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2004-06-30, 11:47
Na tohle já mám pískací gumové hra?ky a pískací plastikovou krysu - Vendelín reaguje podrážd?n?, hned si musí hra?ku s velkým sy?ením uklidit, ale p?ib?hne spolehliv?.



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 08.06. v 14:58.

Re: P?íhoda
Zaslán uživatelem/kou: Boubela (IP)
Datum: 2004-06-30, 16:11
Já nevím jestli naši p?ib?hnou spolehliv?, ale když na n? zapískám a nebo zachrastím n??ím co by mohlo p?ipomínat jejich m?amky, tak p?ib?hnou. ale to je doma. Pokud jsme venku a mám je na vodítku, tak se zastaví, ale p?íroda je siln?jší nežli m?j hvizd....

Re: P?íhoda
Zaslán uživatelem/kou: Jarmila (IP)
Datum: 2004-06-30, 19:26
Mam podobnou p?íhodu jako Lesana. Náš Maxik šel na procházku (samoz?ejm? bez dovolení) hned první den, co jsme p?ijeli na Slovensko a ubytovali se v chatce. Ani nevim jak dlouho venku byl, ale ne vic jak 10minut. P?išla hodná paní sousedka s tím že ví, že jsme p?ijeli s fretkama, ale jestli prý je normální že voln? b?hají po lese. :-O Okamžit? jsem vystartovala s tím že to stejn? asi bude marné. Ip?esto že ho doma stále dokola trénuji, aby p?išel na zavolání. Ono už to není ani trénování jako spíš rozmazlování. Vždy dostane bonbon. P?ijde 100%tn? když na n?j zavolám: Maxi, bonbon! (možná si myslí že se jmenuje Bonbón :-))
A tak se i stalo. Vylezl ochotn? z podk?lny, sice celý ?erný od hlíny, ale zase náš!

Re: P?íhoda
Zaslán uživatelem/kou: Radka (IP)
Datum: 2004-07-01, 12:24
Tak naše Fre?ule se sama n?jak nau?ila p?ib?hnout na zapískání takové jedné gumové hra?ky.Má období kdy sta?í jen jednou písknout a ona už metelí, sotva sta?í vybírat rohy k vám....a ješt? pro jistotu na sebe upozorní zatáháním za ponožku, a n?kdy pchodím po byt? a pískám deset minut a pak se madam odkudsi lín? zvedne a pomalu ke m? p?ikrá?í s pohledem ?íkajícím: ,,Už zase otravuješ? "
Fretka je velice inteligentní...na pove? se nau?í p?ijít velice rychle:-)

Jsem ráda že to umí , protože si pamatuju jak nám jednou uteklo mor?e (pes, který byl na n?j zv?daví omylem p?evrhl klec a ta se otev?ela). mor?e jsme hledali asi hodinu...našli jsme ho asi po p?l hodin? vyd?šené v k?oví.
A pointa: Bylo to t?sn? (asi hodku) p?ed odj?zdem do chorvacka a já prohlásila že když ho nenajdeme tak že nikam nejedu%-):-)

Re: P?íhoda
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2004-07-01, 15:20
Fló zatim na nic nereaguje.. Jak kdy na n?jaké zvláštní zvuky.. Ale myslim, že kdyby venku utekla, tak by se zabývala n??im "zajímav?jším" a na zvuky by ...

Re: P?íhoda
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2004-07-16, 12:43
Ako ste preboha nau?ili fretky prís? na pískanie? Na pamlsky?

Re: P?íhoda
Zaslán uživatelem/kou: Miska-Miki (IP)
Datum: 2004-07-16, 13:02
To Johana: Nasa Miska uz reaguje na meno a na lusknutie prstov. Pravda, nie vzdy sa jej chce prist. :-) A ucime ju privolavanim pri krmeni z ruky tak, ze medzi sustami ju necham pobehovat nech sa hra. A ked je zapalena pre hru, tak ju zavolam na susto. Funguje to, ale potvora je prefikana. Ked ju zavolam a nic jej nedam, mam malu sancu, ze nabuduce uspejem. :-)

Re: P?íhoda
Zaslán uživatelem/kou: Petra (IP)
Datum: 2004-07-16, 14:29
Chilli zatim na jmeno nereaguje vubec, a kdyz se ji chce a neni v okoli nic, na co by byla zvedavejsi (coz jak jiste chapete je malokdy), pricoura se na takovy sykavy mlaskani, ktere jsem pouzivala uz kdysi davno jako mala pro komunikaci s kreckem.
Vlastne na jmeno take reaguje, jenom ne na sve, tedy na sve prave. Jednou na vychazce, presneji receno cestou od zastavky pres parcik na navstevu, cenichala ke kazde blbine na kterou narazila a norovala na kazdem flicku s mekci pudou a prala se s kazdou vetsi kytkou ... zkratka uz to moc nevypadalo, ze se vubec kdy dostaneme k cili. Navic nejak nevypadala, ze by chapala moji myslenku tehle prochazky jako prilezitosti "odskocit si" pred onou navstevou. Kdyz opet udelala tri kroky, zastavila a zacala neco zkoumat, tak jsem ji v takove te (asi dobre znate) laskyplnne zoufalosti rekla: "Tak pojd ty hruzo." a ona v tu ranu zvedla hlavicku a metelila ke me. Zbylych 100 metru cesty jsme pak absolvovali celkem rychle, jen s pobidkou "Pojd hruzo." opakovanou cca kazdych 5 metru :)

Re: P?íhoda
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2004-07-16, 14:34
To Miska-Miki: V?aka za radu. Takže by sa to cvi?ilo v zásade ako pri psoch. Skúsim to na melón, to je jediné, ?o okrem granulí zje kedyko?vek.

Re: P?íhoda
Zaslán uživatelem/kou: Boubela (IP)
Datum: 2004-07-16, 14:56
Naši milá?kové dostávají od Gimpetu takové ko?i?í m?amky, které milují. Mám je v takové krabi?ce a když s ní zat?epu a zavolám tak b?hem chvíle (když jsou mazlo?ové v ložnici) slyším jejich metelení ke m?. Venku je to docela složité, v?tšinou si d?lají svoje zajímav?jší v?ci, než aby se ?ítili na každé zapískání k pani?ce. N?kdy mají ale náledu, že jakmile si sednu do pod?epu a zavolám tak p?ib?hnou.

Re: P?íhoda
Zaslán uživatelem/kou: Jarmila (IP)
Datum: 2004-07-16, 15:07
to Johana: Je opravdu pravda co pise Miska-Miki. Fretka se da vycvicit aby prisla na zavolani ale vzdy za to musi neco dostat. Kamaradka rikala ze tak to zvire rozmazluji a ze by se mel naucit prijit i bez toho ze by pak neco dostal. Mam na to jiny nazor ale presto jsem to vyzkousela. Max uz priste opravdu neprisel nebo maximalne zkoumal na dalku jestli neco v ruce mam nebo ne. Prece se nebude obtezovat kdyz si z nej utahuju :o) Tohle je ukol pro psa(aby prisel na zavolani a nic nedostal) Fretka je fretka a ja jsem rada ze vim ze mi snad prijde, kdyby nedejboze zase utekl! A navic je to krasne prijit domu, volat na nej a krmit ho z ruky a on cely se pak cely vecer mota kolem nohou a skemra ocima nebo dokonce skrabe do nohou, abych ho konecne zase zavolala a mohli jsme jit spolu do kuchyne, kde je mlsek raj! :o) Pak kdyz ale zjisti ze jsme s mlskama pro dnesni den skoncili, trochu se zavzteka, prasti sebou vzteky parkrat o zem a o skrin :o), pochopi a jde na kute....

Re: P?íhoda
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2004-07-16, 15:18
To Jarmila: Problém je len v tom, že môj fre?ák papá len granule, kuracie mäso a melón. Granule má k dispozísii stále, takže to pamlsok nie je. No a melón a kuracina sa dos? blbo nosia po byte v ruke, ak nechcem ma? všetko omatlané. Pora?te mi nejaké m?amky, napr. z tých ma?acích, ?o by mu mohli chuti? - ?akujem.

Re: P?íhoda
Zaslán uživatelem/kou: Jarmila (IP)
Datum: 2004-07-16, 15:25
To Johana: Nas Max ji veskere vitaminove bonbony pro kocky, nevice mu chutnaji pusinky s maltozou, ale je pravda ze jine fretky k temto bonbonum ani necichnou. Asi vyzkouset. Taky ma rad mekave bonbonky Kaytee pro fretky ale pouze prichut hovezi. A aby sisi nemyslela ze ho cpu bonbonama cely den :o) Jemu hrozne chutna i obycejna granule, kterou ma bezne v misce, ale kdyz ji vemu z dozy tak asi chutna jako bonbon. Je to trochu takovy oblbovak. :o) Nicmene on moc rad papa z ruky, je takovy spolecensky a z mladi si asi pamatuje ze bobon byl jen za odmenu, takze ted kdyz cokoli dostane z ruky bere ja "chvalu na jeho osobu" a dela mu to asi dobre... :o) Pokud nebudou chutnat kocici bonbony, tak vyzkousej calo-pet ci maltoza pasta kapicku na prste, to chutna skoro vsem fretkam.

Re: P?íhoda
Zaslán uživatelem/kou: LuciaB (IP)
Datum: 2004-07-16, 15:27
johana: predavaju take male vitaminove srdiecka a aj ine tvary pre maciatka ja pre dospele macky-alebo je to rozdelene podla davkovania na den,maju rozne prichute-ja mam syrove a maju aj lososove.skus,betka sa ide zadrhnut.taktiez piskotka,hrozienko,miluje mrkvu,jablcko,syr.kalerab,uhorku,naozaj zje vsetko co jej dam a davam jej masko z konzervy pre maciatka a vzdy ma aj granulky ako rezervu,ked si poje a bola by hladna.samozrejme,ze uz stihla ochutat aj coca colu,zmrzlinu,slany praclik a keksik ;-)))

Re: P?íhoda
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2004-07-16, 15:38
To Jarmila a Lucia: Dík za rady. Kúpila som Vl?ákovi práve akési malé snaky, je to vraj plnené maltózou, Heriho Barnimu to vraj moc chutí . Tak som zvedavá, ?i to bude chuti? aj Vl?ákovi.

Re: P?íhoda
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2004-07-18, 19:37
Nejv?tší pochoutkou je meloun! Behem dne ho Cvokie sporadala takovy mnozstvi, az se pritel bal, ze nanho nezbyde...V noci z nudy? sezrala i celou slupku...Ach jo!

Re: P?íhoda
Zaslán uživatelem/kou: So?a (IP)
Datum: 2004-07-19, 08:49
Naše Bára reaguje na zvuky jedné hry na mobilu. Sice je celá b?sná,ale a? je kdekoliv a my jí hledáme,sta?í navolit hru a za?ít st?ílet do vesmírných t?les a nasup?ná fre?ulka je hned u nás. Jen ale musíme hned mobil n?kam zahodit, nebo? m?žeme být i kousnuti.....:o))))

Re: P?íhoda
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2004-07-19, 13:21
Tak sa musím pochváli?, vlastne nie seba, ale môjho 11 týždenného Vl?áka. V sobotu poobede sme za?ali skúša? "privola?ku" na pískanie, odmena=melón. Ve?er už ten Einstein pribehol na pískanie, nech bol kdeko?vek a robil ?oko?vek (samozrejme v byte). Ovšem vždy musel dosta? melón. Dokonca to fungovalo aj v?era a dnes ráno, uvidíme, ?i mu to vydrží trvalo. Len som zvedavá, kde budem tie melóny zhá?a? v zime!

Re: P?íhoda
Zaslán uživatelem/kou: Šárka (IP)
Datum: 2004-07-19, 13:25
Já cvi?ila Freda na zavolání - a mám stejné zkušenosti jako ostatní, jak zjistil, že bonbónek nedostane vykašlal se na to. Jsou to holt potv?rky chytrý....:-)

Re: P?íhoda
Zaslán uživatelem/kou: Katka (IP)
Datum: 2004-07-19, 17:00
My máme Skrekse a Fíbí. Fre?ák se taky rychle nau?il na jméno p?ib?hnout, odm?nu vždy vyžadoval - má rád jen sýr a ?okoládu, mimo granulek. Bohužel pak už sýr nejedl ale jen si ho schovával po byt?, byl jím asi chudák p?ejedený. Nejrad?ji má zauzený. Bohužel co máme to druhé zlobidlo,tak šla veškerá výchova vnive?. Ta p?ijde když se jí zrovna chce. Ta je naopak hrozná popelnice, jak vidí, že se n?co jí, už to musí ochutnat. Nejvíc se se mnou pere o jogurty, zmrzlinu, šleha?ku nebo nejv?tší novinkou jsou BeBe dobré ráno Mussli, to když slyší zašustit obal už ji mám u sebe. Takže to vypadá, jako by žádné jméno ani nem?la. Na zavolání nep?ib?hne na 100% ani jeden, nikdy bych je venku nepustila jen tak. Hlavn? se bojím, že se m?že odkudkoliv vy?ítit jakýkoliv pes, který by mohl být rychlejší a fretku sebrat d?ív než já. Nebo kdyby n?kam vlezli a usnuli tam, tak už je jikdy nenajdu, protože se p?i spánku nenechají rušit.

Re: P?íhoda
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2004-07-20, 01:03
Na zavolání Vendel opravdu reaguje jen když chce. N pískání plastikové krysy p?ib?hne vždy.

Ale k p?íhod?, která se sem snad hodí: P?edev?írem na koupališti si Vendelka pohladlo n?kolik d?tí (vždy je nutno mu držet hlavu - o vztahu Vendela k d?tem jsem už psala), a když já m?la pocit, že je toho dost, hodila jsem si ho p?es rameno a v klidu kupovala nápoje. Náhle se zezadu tiše p?iplížila jakási odvážná (nebo naivní) paní a jala se bez dovolení Vendelína drbat. Já držela v každé ruce pivo, v puse pen?ženku a nemohla absolutn? nijak reagovat. Jenže Vendelín byl tak konsternován tou drzostí - ani se nehnul. P?ítel m? v n?kolika vte?inách zbavil sklenic i pen?ženky a já v?as chytila Vendelovu tlamu, kterou se nakonec p?eci jen rozhodl použít :o))))
P?ítel na m? pak sy?el, že d?lám s p?íšerou jen ostudu, ale v té chvíli se zeptal jakýsi otec od rodiny (zjevn? pou?ovací typ) s d?ti?kama, co je to za zví?e, jestli fretka. M?j drahoušek byl v ráži: "Ne, sysel!" pravil. Tatíka to zjevn? zasko?ilo, ale našt?stí nebyl úpln? blbej a vtip pochopil :o))))

No a vzhledem k tomu, že m?l náš tcho? za sebou už hledání hub (žádnou tedy nenašel, to je na nás), odvlekli jsme ho dom? a uložili. Spal jak nemluvn? a byl klid do noci :o)))

Re: P?íhoda
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2004-07-26, 09:43
To m? ve chvílích, kdy p?ijde kdokoli a aniž by se zaptal hned se netahuje k Fló, v tu chvíli bych byla nejrad?ji, aby Fló kousala.. Tohle vážn? nemám ráda.. Když se zaptají, tak pro? ne, ale tohle je podle m? drzost..

Re: P?íhoda
Zaslán uživatelem/kou: Petra (IP)
Datum: 2004-07-26, 12:51
Chilli si ted nasla dalsi osloveni, na ktere reaguje: Laska. Chodime na prochazky do Grebovky (pro mimoprazske: jeden z prazskych pokusu o park) a ta, protoze sousedi s mezi cizinci oblibenymi Vinohrady, je samy Anglan, Franzouz, Ital ... a Rus.
Chilli zrovna zaujate zkoumala nejakou zidku, kdyz kolem sla mlada pani se dvema detmi: "Sto eto? Laska?" (pro mladsi rocniky: "Co je to? Lasicka?"). Chileeza okamzite zvedla hlavu (presneji vytahla ji z diry v zidce) a se zajmem ji obratila k pani. Tu to nadchlo a zavolala, tentokrat uz primo na selmu: "Laska!" A ta nevernice neverna zradkyne zradna se samozrejme okamzite sebrala a metelila k pani. Nicmene pak si to u me trochu napravila: Reaguje na Lasku i kdyz ji tak zavolam ja. Sice to jeste nasobi udiv, ktery bezne budime - aby ne, na prochazku vetsinou jdeme hned jak se vratim z prace, ja jeste v "pracovnim", tj v kostymku nebo necem podobnem, s kabelcickou, vliknu s sebou "divne zvire", to se chova no vite jak ... ale aspon mam nastroj (jiny nez voditko), jak selmu trochu usmernit.

Re: P?íhoda
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2004-07-26, 21:24
MOjí šelmu jsem nacvi?ila (jediný povel, který respektuje tak?ka 100% a ráda) na:"kousni!" - kousne. Ob?as to ani nesta?ím do?íct - na otázku nenechavc?:"kouše?", odpovídám:"kou..."a už jí mají na nenechavém prstu.

Re: P?íhoda
Zaslán uživatelem/kou: sisi (IP)
Datum: 2004-08-03, 11:35
nám utekla fretka

Re: P?íhoda
Zaslán uživatelem/kou: Boubela (IP)
Datum: 2004-08-03, 12:41
To: sisi tak napiš webmasterovi kdy, kde apod. jist? to dá na hlavní stránku. Dále založ nové téma a napiš tam o fre?ulce více informací a kontakt na tebe. Je mi to líto.

Re: P?íhoda
Zaslán uživatelem/kou: Sjusn (IP)
Datum: 2004-08-13, 12:44
p?ítelova sestra má 2,5 letého kluka a nedávno jsme u nich byli na návšt?v? i s fretkou, jenže ona ho za?ala nahán?t s tím že si budou hrát (tedy ona ho bude kousat do nohou) a on s naprostým vyd?šením p?ed ní po?ád utíkal....
no nic a o n?kolik dní pozd?ji jsme p?išli na návšt?vu bez fretky, a celá rodina se nám cht?la pochlubit co se milý chlape?ek nau?il ?íkat (jelikož ho po?ád u?ej n?jaký ?íkanky) a tak si jednu upravil podle sebe, a tak jsme poslouchali: utíkej ká?o utíkej honí kocour fretka divokej.... :o) - samoz?ejm? s tím správným d?tským šišláním... :o)))



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 01.06. v 01:28.



Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist