Jít na stránku:  12Další
Aktuální stránka:1 z 2
chození na vodítku
Zaslán uživatelem/kou: Eva Krajníková (IP)
Datum: 2006-12-07, 13:43
Ahoj Vsichni!!
Cht?la bych vás moc poprosit o radu. Chodíme s našim Lul?ou tak ob den na hodinove prochazky, no spise je to pretahovani o to na jakou stranu se vlastne pujde, jelikoz nas milanek chce jit VZDY na tu opacnou nez my. Tak jsem se chtela zeptat, jestli neznate nejake figle jak ho naucit chodit na voditku, aby sel tim smerem, kterym chceme aby sel, a prestal tak zaryte trucovat a stagnovat.. Zatim vyhrava vzdy Lul?a , takze si to brazdime krovisky,pangejty a rigoly podle toho jak ma nas pan zrovna chut. Je mu 7 mesicu, tak je mozna jeste moc malej?Diky moc za kazdou radu.
Eva

ces+proch+



Celkem upraveno 4×. Poslední úprava: martina dne 15.06. v 01:03.

Re: chození na vodítku
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2006-12-07, 13:58
Ako nau?i? fre?áka, aby chodil tam kam chcem ja a nie kam chce on...na to som vskutku ešte neprišla :-))) Týmto spôsobom chodia asi všetky fretky. Niekedy pomôže chodi? stále rovnakou tresou...ke? si fre?ák trasu kvalitne napachuje, zvykne ju potom dodržiava?. Ale ani to ti nezaru?í, že ?a nevtiahne do krovia :-))) fretka nie je pes, chôdzu pri nohe asi nezvládne žiadna :-)))



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 09.06. v 12:14.
Avatar

Re: chození na vodítku
Zaslán uživatelem/kou: Patty (IP)
Datum: 2006-12-07, 13:59
Asi je to i v povaze. Brutík chodí na vodítku už od malinkata vzorn? jako pejsek.
Ferdík po celý sv?j život musel nutn? na opa?nou stranu než my.Když jsme se obrátili, tak on také.Ob?as postupoval sice naším sm?rem, ale "naštorc", lezl do všech k?oví, šplhal na stromy, dráždil psa a kousal každého, kdo ho cht?l poponášet.Byl to prost? provokatér a Brutík je zase kli?as.
Za ty roky s Ferdou jsem zjistila jednu v?c - cho? tam, kam chce jít Tvoje fretka a spokojeni budete oba. S n?jakým tím šplhem a prolízáním k?oví se musí po?ítat.
Avatar

Re: chození na vodítku
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2006-12-07, 14:18
Presne vsechny fretky si jdou proste po svem.. Ale pokud chcete opravdu prochazku, pak me u vsech mych fretek vychazi, ze pokud jdu po betone (silnice, chodnik a pod), pak jde spolehlive kazda fretka za mnou (jen to stejne nikdy nebude jako u psa) pokud jsou na trave, pak si cmuchaji okolo..
A kluci chodi spolehliveji, nez holky.. :o) Zvlaste kluci v riji ;o)

Avatar

Re: chození na vodítku
Zaslán uživatelem/kou: Eva Krajníková (IP)
Datum: 2006-12-07, 14:44
Jo Jo, tak to Lol?a jde taky docele dob?e po chodníku. P?ijde mi že ze vseho nejra?i ma když polu obcházime kolej kolem dokola. To n?kdy i b?ží :-) Ale šplhat a kvokat neumí. A pak má oblíbenej jeden rigol plnej navátýho listí. Tak to pak b?ží rovnou tam, a ?ádí v tom listí a je celej paf z toho jak to listí šustí :-)

Re: chození na vodítku
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2006-12-07, 14:50
jojo, šuš?avé lístie bolo fajn...pokia? ovšem lze zabezpe?i?, aby v ?om neboli sklenené ?repy od fliaš...to potom sú škaredé zranenia (stalo sa môjmu psovi)
Avatar

Re: chození na vodítku
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2006-12-07, 17:58
Já si zvykla chodit tam, kam cht?j fretky. problém je,když chce každej na jinou stranu... je fakt, že sami?ka nechodí tolik, takže to ?ídíme podle same?ka... a když cht?j n?kam, kde to fakt nep?ipadá v úvahu tak je jenom poponesu o kousek dál... p?ijde mi, že v tom je to kouzlo, nemusíš chodit n?kolik kilák? se psem, ale víceménn? se motat na míst?... :)
Avatar

Re: chození na vodítku
Zaslán uživatelem/kou: amonnia (IP)
Datum: 2006-12-07, 18:05
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2006-12-07, 16:58

Já si zvykla chodit tam, kam cht?j fretky. problém je,když chce každej na jinou stranu...


proto jsem po?ídila rozdvojku =)


Valmez 2001 [www.youtube.com] Heyday by Mic Christopher

Avatar

Re: chození na vodítku
Zaslán uživatelem/kou: Ha?ula (IP)
Datum: 2006-12-07, 18:29
Jo, naše cht?jí taky každá jinam:-) A to mám 4:-)
Avatar

Re: chození na vodítku
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2006-12-07, 23:25
amonnia: Rozdvojku mám taky, ale jenom do ba??žku... jinak to nemá cenu, Rocky chce jít n?kam a Meggie táhne za sebou... takže ona pak b?íškem nebo zádama projede všechno, co jí stojí v cest?... takže rozdvojka neee...
Avatar

Re: chození na vodítku
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2006-12-07, 23:40
Na rozdvojku to chce fretky stejne vahove kategorie ;o) V tom pripade je super! Obcas se mi taky stava, ze nektera fretka si lehne na zada a druha ji tahne za sebou - nejcasteji Flo a Tappi

Avatar

Re: chození na vodítku
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2006-12-07, 23:47
Yasmin: Já jsem vid?la, že tvoji samci to zvládali v pohod?, ale samec a sami?ka je fakt nevyrovnaný... :))) Rocky je pak jak tažnej pes... :)
Avatar

Re: chození na vodítku
Zaslán uživatelem/kou: fr?an (IP)
Datum: 2006-12-08, 00:01
po znamych trasach chodi vzdy vzorne a obliba naseho frtana je, ze na navstevu se mu nikdy nechce, ale domu utika sam a ja za nim bezim :) zofka jde zas na navstevu a zpatky je uz unavena tak ji nesu...staci mi tedy jen jedna taska a oni se nejak stridaji
Avatar

Re: chození na vodítku
Zaslán uživatelem/kou: sasmid (IP)
Datum: 2006-12-08, 00:17
Když jdu s Per?ou na procházku tak v?tšinou p?l cesty caprtá dokonce n?kdy i utíká a druhou p?lku ho poponáším nebo si vleze do ba?ohu a stávkuje.Je fakt,že tam,kde to zná chodí celkem p?kn? a ve stejném sm?ru jako já,ale tam,kde to nezná spíš šmejdí a motá se na jednom míst?.Jsem zv?davá,co bude p?edvád?t Horácio až ho navle?u do postrojku :o)
Avatar

Re: chození na vodítku
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2006-12-08, 15:09
Náš Fred chodí dob?e, ale pouze a výhradn? za ve?erního šera. P?es den stávkuje, válí se v tráv? a chce zásadn? na opa?nou stranu. Ve?er chodí rád a vzorn?, jenomže mnohem rychleji než Matýsek, takže výlet s ob?ma je spíš cirkusové p?edstavení pro sousedy:-) Místo rozdvojky používám dlouhatánské vodítko s karabinkami na obou koncích, které držím veprost?ed. Vypadá to jako psí sp?ežení :-)
Avatar

Re: chození na vodítku
Zaslán uživatelem/kou: Nessie (IP)
Datum: 2006-12-08, 15:24
Jojo, jak píše Silva, p?ijde mi, že když je tma, tak Tadeáš chodí vzorn?:-) P?es den je to takové st?ídav? obla?no:-))
Avatar

Re: chození na vodítku
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2006-12-08, 15:31
Hm, já když jsem si koupila rozdvojku a vyrazila s nima prvn? ven, tak to byl dobrej cirkus..Pitrísek (2,10 kg) táhnul dop?edu a Kryštof (1,20 kg) si lehnul na záda a nechal se táhnout. Zkoušela jsem to dvakrát, pokaždý to bylo naprosto stejný, Pitrís táhne, Kryštof se veze...tak jsem si koupila dv? vodítka ...ale stejn? když s nima jdu, tak spíš mám ppcit, že místo toho abych šla dop?edu, tak couváme....:-)
Avatar

Re: chození na vodítku
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2006-12-09, 01:36
Jo, za šera se Meggie vždycky zblázní, n?kdy poskakuje zu?iv? vp?ed, že jí s Rockym ani nesta?íme a p?itom sy?í... za sv?tla jak kdy, podle nálady...
majda: jojo, rozdvojka je dobrá akorát tak do ba??žku :D
Avatar

Re: chození na vodítku
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2006-12-09, 16:53
No s rozdvojkou máme špatný zkušenosti. Vzala jsem je na ní a Pí?an lítal tak strašn? zu?iv?, že malou za sebou tahal a ta pak m?la od?ený paci?ky. Takže od tý doby chodím s každým na jednom vodítku.
Jinak co se chození týká - Pí?an chodí všude jako pejsek. Dokonce když jdeme se psem na procházku, ob?as praktikuje "p?espolní b?h" = rozb?hne se dop?edu dokud to jde, za?ne ?muchat, hrabat, koukat, nebo cokoliv jiného a když ho p?edejdu a cuknu vodítkem, b?ží zase dop?edu a tak je to furt... Malá na vodítku zásadn? chodit nechce. Když jsem na míst?, tak b?há kolem m?, ?muchá a tak, ale jakmile dojde vodítko nebo jí jemn? zatáhnu, zap?í?í se a nechce. Stejn? tak nechce chodit po beton?. Sta?í abych jí položila vedle trávníku na beton a ona si lehne na b?íško a bude ?u?et, ale nedojde si na ten trávník...
Avatar

Re: chození na vodítku
Zaslán uživatelem/kou: Petra p. (IP)
Datum: 2006-12-09, 16:53
No s rozdvojkou máme špatný zkušenosti. Vzala jsem je na ní a Pí?an lítal tak strašn? zu?iv?, že malou za sebou tahal a ta pak m?la od?ený paci?ky. Takže od tý doby chodím s každým na jednom vodítku.
Jinak co se chození týká - Pí?an chodí všude jako pejsek. Dokonce když jdeme se psem na procházku, ob?as praktikuje "p?espolní b?h" = rozb?hne se dop?edu dokud to jde, za?ne ?muchat, hrabat, koukat, nebo cokoliv jiného a když ho p?edejdu a cuknu vodítkem, b?ží zase dop?edu a tak je to furt... Malá na vodítku zásadn? chodit nechce. Když jsem na míst?, tak b?há kolem m?, ?muchá a tak, ale jakmile dojde vodítko nebo jí jemn? zatáhnu, zap?í?í se a nechce. Stejn? tak nechce chodit po beton?. Sta?í abych jí položila vedle trávníku na beton a ona si lehne na b?íško a bude ?u?et, ale nedojde si na ten trávník...
Avatar

Re: chození na vodítku
Zaslán uživatelem/kou: pinina (IP)
Datum: 2006-12-11, 13:09
Bobeš chodí na vodítku naprosto suprov?. Na chodníku je úpln? jak pejsek, na tráv? je to pravda o n?co pomalejší, pá? se musí ?ádn? ot?ít a za?muchat si. Ale s tím se p?eci po?ítá. :o))
Avatar

Re: chození na vodítku
Zaslán uživatelem/kou: xnovm (IP)
Datum: 2006-12-11, 15:06
Gandalf v Praze vícemén? respektoval trasu, kterou jsme chodili každý den. Jen když jsme zabo?ili do naší ulice, že jako p?jdeme dom?, za?ínal se vzpírat. Ale jakmile jsme p?ešli barák a šli na další okruh, zase se rozeb?hl. Te? co jsme na vesnici, je schopen strávit t?i?tvrt? hodiny obcházením kolem baráku a pak se teprve urá?í rozchodit se a jít n?jakým sm?rem :-)))
Avatar

Re: chození na vodítku
Zaslán uživatelem/kou: Dominishka (IP)
Datum: 2006-12-11, 18:46
[img]Taky jsem m?la s naší Jul?ou tenhle problém ale vy?ešila jsem ho tím že chodím tam kam chce, nic jinýho m? nenapadlo:-)[/img]

Dominishka:-)

Re: chození na vodítku
Zaslán uživatelem/kou: Matýsek (IP)
Datum: 2006-12-11, 20:53
U nás je to tak, že spíše Matýsek ven?í nás, pá? chodíme tam, kam chce on. Pokud se mi to místo nezdá, tak ho poponesu a op?t se pak ?ídím dle n?ho *o)
Avatar

Re: chození na vodítku
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2006-12-11, 23:17
Matýsek: U vás je to ven?ení skv?lý... Matýsek se prob?hne... :))
Avatar

Re: chození na vodítku
Zaslán uživatelem/kou: Matýsek (IP)
Datum: 2006-12-12, 09:53
Rynn: to jo, hlavn?, když vezmeme pání?ka, tak jsou zabité dv? mouchy ranou *o)
Avatar

Re: chození na vodítku
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2006-12-12, 12:43
Matýsek: No práv?, vypadaj pak hrozn? roztomile, když tam spolu b?haj :)
Avatar

Re: chození na vodítku
Zaslán uživatelem/kou: Matýsek (IP)
Datum: 2006-12-12, 16:12
Si n?kdy ?íkáme, že máme doma torpédo, což je i na jednu stranu fajn *o). Ty máš zase veverku Meggie, ta super šplhá po stromech *o) a pod gat?ma taktéž
Avatar

Re: chození na vodítku
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2006-12-12, 23:09
Matýsek: :))) jojo, ale co je Rocky? Asi prost? Rocky :)
Avatar

Re: chození na vodítku
Zaslán uživatelem/kou: Matýsek (IP)
Datum: 2006-12-13, 12:21
Rynn - Rocky je jako Rambo *o))) ale je sv?j......hlavn? se mi líbí tej jeho k?iví ocásek jako hád? *o)
Avatar

Jít na stránku:  12Další
Aktuální stránka:1 z 2


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist