Jít na stránku:  Předchozí12
Aktuální stránka:2 z 2
Re: Prosim pomozte mi!
Zaslán uživatelem/kou: Santa Killer (IP)
Datum: 2006-12-05, 15:32
no hej.teraz este to meno:)
Avatar

Re: Prosim pomozte mi!
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2006-12-05, 15:34
Magi?? Megá?? Megin? Mig??? :)
Avatar

Re: Prosim pomozte mi!
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2006-12-05, 15:36
Mig je dobrej :-))))
Avatar

Re: Prosim pomozte mi!
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2006-12-05, 15:36
Že jo? Taky myslim... :))) jméno p?kný, m?la jsem si ho nechat pro sebe :D
Avatar

Re: Prosim pomozte mi!
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2006-12-05, 15:53
Rynn i Mig uz je, ale souhlasim jmeno je to pekne ;o)
Ale i jmeno Maggie (urcite to vyslovujete Megí) je i pro kluka, ten Megí k sobe jde taky :o)

Avatar

Re: Prosim pomozte mi!
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2006-12-05, 15:57
Co to vy?ešit jako Ivka?
Pan Te?ka -> Pan Meggie :o)))

Mimochodem - když Ivka píše o svém fre?ákovi jako o "Panu T.", vždy si p?edstavím fre?áka-rappera :o)))
Avatar

Re: Prosim pomozte mi!
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2006-12-05, 16:02
:)) jojo, vim, že tu Mig už je, asi jako všechna jména... aspo? co jsem cht?la pro sami?ku, tak všechny už byly :( ale Meggie jsem dostala jako Meggie, tak jsem jí to nechala...
Avatar

Re: Prosim pomozte mi!
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2006-12-05, 16:09
a co Magic "Medžik"
Avatar

Re: Prosim pomozte mi!
Zaslán uživatelem/kou: fr?an (IP)
Datum: 2006-12-05, 16:13
Mr. Megg ??? :)
Avatar

Re: Prosim pomozte mi!
Zaslán uživatelem/kou: Santa Killer (IP)
Datum: 2006-12-05, 16:16
no asi mu dam megg alebo mig
Avatar

Re: Prosim pomozte mi!
Zaslán uživatelem/kou: Ivka (IP)
Datum: 2006-12-05, 16:38
Jak píše Rynn, já taky m?la hol?i?ku, ale jen asi dva týdny:-)) Pak to byl kluk a u toho už z?stal a Mr.Megg je dost dobrý jméno.
Rynn: s tim raperem to mám stejn?, ješt? bychmu mohla nechat ud?lat mini zlatý $ jako p?ív?šek;o)
Avatar

Re: Prosim pomozte mi!
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2006-12-05, 16:54
Jj s tim rapperem to mam dost podobny :o) Taky mi to tak zni :o)
Megg i Mig jsou obe dobry :o)

Avatar

Re: Prosim pomozte mi!
Zaslán uživatelem/kou: Runa (IP)
Datum: 2007-09-02, 21:15
Ahojte, mám jeden takový zapeklitý dotaz. A budu vypadat jako naprostý tupec a ignorant. :o(

Mám doma fretku, šestiletou. Už t?etí veteriná? mi ?ekl, že je to same?ek. Podle metody "??rání x kakání" je to 100% same?ek. Jenže podle toho, že pindíka má opravdu pidi a do dneška mu nesestoupily varlátka, tak nevím. P?itom ?íji již n?kolikrát m?l, vzhledem k tomu, co 2x do roka provádí s plyšákama atd. Váží do 1 kg.

Nikdy m? nenapadlo, že je to asi problém, že varlátka nemá vid?t, ale ani žádný vet m? na to neupozornil. Mám to ?ešit n?jakým operativním zp?sobem nebo "masážemi" nebo tak n?jak?

Díky moc za radu.

krypt+



Celkem upraveno 3×. Poslední úprava: martina dne 17.06. v 00:33.
Avatar

Re: Prosim pomozte mi!
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2007-09-02, 21:30
Runa,jestli si nejsi jistá tím,jestli je to kluk,nebo holka,tak to poznáš podle toho,že pindíka najdeš na b?íšku a jestli je to hol?i?ka,tak šulinku má t?sn? pod zade?kem :o) Ale toho by sis asi za t?ch 6let všimla ;o) Máš ho od mali?ka?Napadlo m?,jestli t?eba není už kastrovanej i když si ob?as užívá s plyšákem :o) Mj,to s tím plyšákem mi v dob? ?íje d?lala i sami?ka.Jinak to že nesestoupnou kuli?ky se m?že stát taky,ale myslím,že by se dali najít na sonu a nebo možná i v b?íšku nahmatat (u ps? to jde).Mám za to,že tu byl n?kde p?ípad,kdy m?l same?ek sestouplý varle jen jedno a p?i kastraci mu to druhý nenašli ani v b?íšku.V jeho v?ku bych už to asi operací ne?ežila,pokud s tím nemá problémy a asi bych zkusila to nahmatání,pop?ípad? to sono aby se pop?ípad? odhalilo co tam je a co ne (u ps? se prý na nesestouplých varlatech ?ast?jš tvo?í nádory,než na t?ch sestouplejch,ale jak je to u freták?,nevím)

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Prosim pomozte mi!
Zaslán uživatelem/kou: Gazza (IP)
Datum: 2007-09-02, 21:31
Podle mého, když už máš šestiletého same?ka, nemá cenu s tím cokoliv d?lat. Jemu to celý život nevadilo a te?, když už je to fret?í d?da, asi nebude mít zájem, aby byl upravován. Nech ho být, nevadí, že varlátka nesestoupily. Když mu to do?e? nevadilo a hormony pracovaly normáln?, když u n?j probíhaly ?íje, nedošlo k usk?inutí ani jinému zdravotnímu problému, tak už ho nech tak.
Ješt? jsi nenapsala, jestli nemá v?bec žádný náznak varlat pod k?ží a jestli t?eba není cvalík, že nejsou normáln? vid?t.

Re: Prosim pomozte mi!
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-09-02, 21:36
Runa, jak píše ŽoFiRo....dej své fretce udélat sono b?íška, pokud možno v tomto véku bez narkózy. Jestli je to same?ek s nesestouplými varlaty, tak bych to taky už v 6-ti letech chirurgicky ne?ešila...pokud fretka nemá problémy. Ale to by mn?l zhodnotit skušený vet.
Avatar

Re: Prosim pomozte mi!
Zaslán uživatelem/kou: Runa (IP)
Datum: 2007-09-02, 21:40
Práv?, že bobíky a ??rání jsou od sebe, každé na jiné hromádce. A pindíka má taky na b?íšku. Kastrovaný není, p?inesla jsem si ho ze zverimexu a tam mi tvrdili, že je to sami?ka. A pak mi práv? veteriná? ?ekl, že doma mám same?ka a v tom žiju celých t?ch šest let. A další dva vetové same?ka potvrdili.

Nikde žádný náznak varlat nemá, ani na pohled, ani na pohmat. Ani žádný jizvi?ky, že by mi t?eba ve zverá?i n?co zatajili. Ale pochybuji, že by si dali práci s tím, že by fretky jen tak sami od sebe kastrovali. Do cvalíka má daleko, váží kolem 1kg. A když te? tak o tom p?emýšlím, nikdy mu ani nepelichal ocásek. Ale to asi není pravidlo: ?íje = krysí ocas?
Avatar

Re: Prosim pomozte mi!
Zaslán uživatelem/kou: Gazza (IP)
Datum: 2007-09-02, 21:48
"Krysí" ocásek není pravidlem - ale m?la jsi ho odmali?ka? N?kdy se stane, že do zverá?e lidi odloží fretku dosp?lou, mohl by tedy být kastrovaný (jizvi?ky nenajdeš, po zahojení nejsou za n?jaký ?as patrné, je to povrchová záležitost), ale jestli m?l ?íji, tak kastrovaný není!
To, že mu varlátka nesestoupily bych už v jeho v?ku ne?ešila, když nemá zdravotní potíže.

Re: Prosim pomozte mi!
Zaslán uživatelem/kou: boža (IP)
Datum: 2007-09-02, 22:52
už jsem podobný problem u jednoho fretáka ?ešila,bylo mi ?e?eno že u nesestouplých varlátek hrozí rakovinné bujení,a je pot?eba je rozhodn? z toho b?íška odstranit.Hlavní problém je totiž v tom že když jsou v tom b?iše,je jim teplo a to je špatn?.M?že se to vždy zvrtnout,takže ?ím je starší,tím v?tší riziko to je.V tomto duchu bych se poradila s dobrým vetem.

*******************************[www.pudicka.estranky.cz]************************

Re: Prosim pomozte mi!
Zaslán uživatelem/kou: Runa (IP)
Datum: 2007-09-02, 23:02
boža: tak to je p?kné.. uvidím, co ukáže sono toho 24/9 p?i p?eo?kování... :o(
Avatar

Re: Prosim pomozte mi!
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2007-09-02, 23:07
N?který vet doporu?uje nesestouplá varlta odstranit, protože by mohly za?ít nádorov? bujet, jiný vet naopak ?íká, že riziko vzniku nádorového bujení je tak malé, že nemá cenu fre?áka trápit a zat?žovat operací. Takže, babo ra? ;o)
Pokud je ale fre?á?ek ze zverá?e, není stoprocentní jistota, že není kastrovaný. Jizvi?ky po odstran?ní varlat nebývají dost ?asto v?bec hmatné.
Avatar

Re: Prosim pomozte mi!
Zaslán uživatelem/kou: Runa (IP)
Datum: 2007-09-02, 23:15
Jdu hledat n?jakou tu babu. :o) Pak se p?ijdu znovu poradit po tom sonu. :o)

Ješt? jednou všem moc díky. :o)
Avatar

Jít na stránku:  Předchozí12
Aktuální stránka:2 z 2


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist