Aktuální stránka:32 z 62
Re: Žofinka & Filípek+jejich rodina
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2007-06-28, 16:39
Johanko,taky jsem myslela že bych ud?lala jen ty díry na zadní nožky,stejn? jako to m?la ud?laný po kastraci,zkusím to až se vzbudí...jinak už jednou jsem to p?ed?lala,pá? jí to sice bylo,ale na ni asi moc t?sný,se v tom kroutila,nemá ráda ani když jí víc utáhnu postrojek..

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Žofinka & Filípek+jejich rodina
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-06-28, 20:54
ŽoFiRo, tak skus ten st?ih vymakat na Žofce :-))) a myslíš, že bys to mohla hodit na papír? St?ih? Pro ostatní...
Avatar

Re: Žofinka & Filípek+jejich rodina
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2007-06-28, 21:28
Johanko,zkusím to n?jak vykoumat :o) a pokud by to Žofce sedlo,tak potom zkusím i ten st?ih pro ostatní :o)

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Žofinka & Filípek+jejich rodina
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2007-06-29, 09:59
tak už jsem zkoušela jestli se Filip p?itáhne-nep?itáhne jen se chytí a chvíli visí.

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Žofinka & Filípek+jejich rodina
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-06-29, 10:01
ŽoFiRo...já bych s Filipem trénovala i to "visení", i to je podle mn? na posilování pacek dobrý.
Avatar

Re: Žofinka & Filípek+jejich rodina
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2007-06-29, 10:03
no zkusím,uvidím jak dlouho ho to bude bavit ;o))) myslím,že to ud?lá párkrát a potom konec

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Žofinka & Filípek+jejich rodina
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-06-29, 10:05
...nech ho se pov?sit a drž mu nad ?umákem t?eba Calopet....za ním by se mn?l tahat...
Avatar

Re: Žofinka & Filípek+jejich rodina
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2007-06-29, 10:08
pastu on rád,tak uvidím jak dlouho mu bude po tomhle "t?locviku" ješt? chutnat ;o)))

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Žofinka & Filípek+jejich rodina
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2007-06-30, 10:39
chjo,zachvíli zase letim se Žofkou na veterinu :o( od v?erejška je n?jaká p?ešla,jan spí,misku má plnou a WC je p?es noc prázdný :o(

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Žofinka & Filípek+jejich rodina
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-06-30, 11:11
ŽoFiRo, držíme vám palce!
Avatar

Re: Žofinka & Filípek+jejich rodina
Zaslán uživatelem/kou: JIRKA (IP)
Datum: 2007-06-30, 15:38
Taky držím palce.
Avatar

Re: Žofinka & Filípek+jejich rodina
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2007-06-30, 15:59
Žofka m?la ucpaný st?evo.bohužel se nedalo jinak než operovat :o( p?ed chvílí mi volala vetka že operaci zvládli a Žofka se probírá,tak snad to zvládne.st?evo m?la ucpaný gumovým bonbonem :o( p?i zákroku skontrovali i nadledvinky a rozhodli se pro odoperování pravé nadledviny,která prý byla v daleko horšim stavu než ta levá a tak by jí museli co nejd?ív zase operovat :o( z levý nadledviny odebrali "vzorek" a pošlou to na histologii.

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Žofinka & Filípek+jejich rodina
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2007-06-30, 17:21
Teda, vy se z t?ch chorob snad nevymotáte... Hlavn?, že jste v?as p?išli na to, co Žofce je a že je v po?ádku po operaci. Kde vzala gumovej bonbón a k ?emu je dobrej takovej gumovej bonbón? Moc držím palce, a? je Žofka brzy fit!!!
Avatar

Re: Žofinka & Filípek+jejich rodina
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2007-06-30, 17:41
Vendul,nevím kde k tomu p?išla,jedin? p?i šmejd?ní po kuchyni :o/ jinak myslím,že vetka myslela n?co jako jsou ty gumový medvídci,nebo tak n?co...a k ?emu jsou takový gumídci dobrý netušim,m? po nich nikdy dob?e nebylo...

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Žofinka & Filípek+jejich rodina
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2007-06-30, 18:02
Blbej medvídek :o( Alespo? ale vetka v?as odhalila a vy?ešila problém s nadledvinkou - jsem zv?davá, jak dopadne histolka.
Ony potv?rky fretky ob?as spolknou naprosto nemožné v?ci :-/ Naši K + K, když už byli oba dosp?lí a když našli n?jaký neznámý p?edm?t, tak se ho našt?stí ani jeden nesnažili sežrat, ale pro jistotu si ho alespo? uklidili ;o)
Avatar

Re: Žofinka & Filípek+jejich rodina
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2007-06-30, 18:14
ona Žofka d?ív nevzala do tlamky nic jinýho než granule,papriku a okurek,sem tam ukradla a schovala tvrdej chleba nebo rohlík.po kastraci se n?jak rozežrala a ted si schovává všechno a když jí p?epadne chut tak si to jde vyžrat,proto jsme jí p?estali poušt?t do kuchyn?,ale ob?as se jí poda?í prob?hnout :o(

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Žofinka & Filípek+jejich rodina
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2007-07-01, 15:22
ŽoFiRo, ježiš to je mi líto! Vy teda máte smúlu! Blbej bombónek! A? se Žofka rychle po té operaci posbírá! Držím palce!
Avatar

Re: Žofinka & Filípek+jejich rodina
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2007-07-01, 21:23
Johanko,doufám že jo.pokud to bude v pohod?,m?že jít zítra domu.
jinak vetka p?vodn? cht?la z obou nadledvinek odebrat pouze malej vzorek na histologii a z výsledk? potom ur?it další lé?bu.nadledvinky ted odoperovat necht?la,že by toho na Žofku bylo už moc,ale když vid?la jak moc je to špatný s tou pravou,tak se rozhodla to ud?lat.stejn? by jí musela za 1-2m?síce operovat znovu a za tu dobu by na tom mohla být Žofka ješt? h?? a na operaci by nemohla.potom budem ješt? ?ešit co s tou levou nadledvinou,ale to až podle toho jak dopadne histologie.v?era p?ed operací Žofka vážila jen 600g a to m?la plný st?eva a mo?ák dneska už prý dostala i n?co málo k jídlu a ješt? bude na kapa?kách...

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Žofinka & Filípek+jejich rodina
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2007-07-02, 14:10
tak už mám Žofku doma :o) obešla byt a šla spát do voliery.
na b?íšku má 9steh?,p?vodn? jich m?la 10,ale jeden jí vetka p?ed p?edáním vytáhla,protože byl uvoln?nej a tak by jí mohl o n?co víc vadit a asi by si ho stejn? vykousala a možná i ty okolo a ješt? dostala injekci ATB...
kaši?ku prej papká bez problém?,ale musíme jí to dávkovat,takže je prý lepší krmit ze st?íka?ky.kad?ní o n?co horší,ale to se snad upraví taky.
dostala n?co na vyrovnání hladiny hormon? po té odoperové nadledvin?.na doma nám dali kapky na utlumení bolesti a n?jaký p?ípravek s vlákninou do krmení.lupron už dávat nebudem.
pokud to nebude pot?eba d?ív,tak máme p?ijít až za 10dn? na vyndání steh? a kontrolu.
taky se nás vetka ptala jestli se chystáme na dovolenou,že by to pro Žofku nebylo nic moc a jen málo lidí je ochotných si vzít zví?e co bere léky a tak by nám jí mohla kdyžtak pohlídat :o) sakra a já ted za?ínám uvažovat že bych si p?eci jen p?íští m?síc dala s partou tu cestu na motorce po ?R ;o))) no uvidíme jak na tom bude Žofka...



[ZofiZoo.mondozoo.com]




Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: ŽoFiRo dne 24.07. v 23:24.
Avatar

Re: Žofinka & Filípek+jejich rodina
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2007-07-03, 20:16
tak máme za sebou další den.v?era ve?er už za?la být Žofka o n?co "bolav?jší" :o( p?estali jí p?sobit léky proti bolesti,který po operaci dostala,m?li jí utlumit na 2dny.než jsem šla ve?er spát,tak dostala ješt? kaši?ku,tak papkala,potom jsem jí p?inesla na noc z chodby klec (má doma 3patrovou volieru,ale ted se bojim aby si v ní neublížila,tak jsem jí po?idila tuhle klec: [www.happyanimals.cz] a vyndala jsem z ní ty patra,prolejza?ky,to záv?sný l?žko...bohužel se mi to ale do pokoje nevejde,takže to ráno odnášim do chodby a ve?er zase domu,p?es den má u postele pelíšek a tam chrupká) a když jsem jí zvedla že jí tam dám tak za?la hrozn? plakat :o( nejsíš jí bolelo jak jsem jí zvedla :o( tak dostala pár kapek co nám dala vetka a po chvilce usnula.
baští s chutí,?ekla bych že by si klidn? dala i víc,jen se ješt? bojím dát jí toho v jedný dávce víc než nám ?ekla vetka :o( takže krmíme malé dávky ze st?íka?ky tak po 3hodinách.
kad?ní jí d?lá trošku problémy,?asto b?há jen tak na "prázdo" jako že se jí chce,tla?í a nic ale jsou i bobíky,teda bobíkem se to asi nazvat nedá :o/

P.S.:kdybyste m?l n?kdo potom zájem o tu klec,tak písn?te,je nová (mám jí od ned?le) a používaná bude cca 14dn?,takže jí potom klidn? se slevou prodám,nám by tu stejn? jen p?ekážela...


[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Žofinka & Filípek+jejich rodina
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2007-07-06, 13:11
4.7.2007
Žofka se po každym probuzení chvíli t?ásla,nejd?ív jsem myslela že je jí zima,tak jsem jí zah?ívala,jenže odpoledne se t?ásla už daleko víc a po?ád,tak jsme jí odvezli na veterinu.vetka m?la podez?ení na selhání n?kterého orgánu,tak jí odebrala krev a n?co jí napíchala.?íkala mi i co,jen jsem zapom?la :o( krevní testy dopadli celkem dob?e a ukázalo se že to byla "jen" reakce na to,že její t?lo tém?? p?estalo produkovat hormony a léky nezabrali.nechali s jí tam na další testy a pozorovaní,zítra dají v?d?t co a jak.

5.7.2007
už máme Žofku doma.dostala injekci na vyrovnání hladiny hormon?,která by m?la p?sobit m?síc kyby se t?es objevil znovu tak máme p?ijet.pokud bude v pohod?,tak až p?jdem na vyndání steh?,máme se domluvit co dál.m?síc po téhle injekci ji budou d?lat znova všechna vyšetení a potom každé 3m?síce :o( jestli se nic nezm?ní,máme se rozhodnout jestli jí budem dávat každý den tabletky na vyrovnání hl.hormon? a nebo budem jednou za m?síc jezdit na tyhle injekce,tak nevím tabletky jsou prý šetrn?jší a nemusela bych jí každý m?síc vozit tam a zpátky,ale kdybych s ní jezdila m?sí?n? na injekce tak by jí m?li aspon trošku pod kontrolou...ale asi budem dávat ty léky.než nám jí dali tak jí ješt? vážili a už má jen 560g doufám že trošku p?ibere a nebo aspon že už nebude víc hubnout.dnešek skoro celý prospala,jen si došla na WC,napít a zese do hajan,tak jsem do ní v "polospánku" nacpala léky.na krmení jí musim budit,ale jíst jí docela chutná.dostala granulky s va?enym ku?etem,kot?címa vlo?kama,p?elitý vývarem-rozmixovaný a nacpaný do st?íka?ky.takhle krmíme cca po 2-3 hodinách p?es den i v noci.vetka ?íkala,že máme dávat ra?i menší dávky a ?ast?jš,tak po týdnu už budem moc za?ít dávky pomalu zv?tšovat a d?lat v?tší p?estávky mezi krmením,ale než se vrátí k suchym granulkám tak to asi ješt? hooodn? dlouho potrvá..

6.7.2007
dneska ráno kolem 4.hodiny krmení vyzvracela,ale potom už ne,tak snad to bude dobrý.na krmení v ur?itou dobu už si celkem zvyká,v?tšinou se vzbudí a kouká z pelíšku jako že kde se courám,že už má hlad ;o) jen z pelechu se jí moc nechce,v?tšinou si st?ží dojde na WC a napít,potom zase hajinat.b?íško jí ješt? po?ád bolí a kad?ní jí moc nejde,ale snaží se,takže n?jaký výtvory ud?lá.taky si zase rozkousala pacinu,tak snad jí nenapadne kousat si i b?íško :o(

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Žofinka & Filípek+jejich rodina
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2007-07-06, 14:24
Žofko, moc držíme palce i tlapky, a? jsi brzy zase holka jako buk! Snažíte se s pani?kou opravdu moc hezky :o)) ale jsi po velké operaci, tak návrat k normálu bude pomalejší. Hodn? síly a št?ští!!!
Avatar

Re: Žofinka & Filípek+jejich rodina
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2007-07-07, 00:00
tak p?ed chvilkou Žofka zase zvracela :o( teda zatím zvracele 2x,1 ráno a po 2. to bylo p?ed pár minutama :o( ješt? asi po?kám a kdyby to pokra?ovalo jdu volat ne veterinu :o( nevím jestli jí jen nesedí dlabání,nebo je to t?ma hormonama,nebo ješt? n?co víc :o/

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Žofinka & Filípek+jejich rodina
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2007-07-07, 10:37
ve?er se zvracelo o n?co víc,tak jsem vynechala asi 3krmení,potom dostávala jen rozmixovaný ku?e a zatím je klid.

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Žofinka & Filípek+jejich rodina
Zaslán uživatelem/kou: Ha?ula (IP)
Datum: 2007-07-07, 15:58
Držíme paci?ky, a? je Žofi v po?ádku....
Avatar

Re: Žofinka & Filípek+jejich rodina
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2007-07-07, 20:09
Ha?ul,díky :o)
jinak zvracet už p?estala,jíst zatím dostává jen kaši z va?enýho ku?ete s p?ídavkem vitamín? a vlákniny.volala jsem i vetce a ?íkala,že to m?že být reakce na tu dávku hormon?,ale pokud by zvracela i dál,tak máme p?ijet.dokonce už si odneska do pelíšku sv?j oblíbený mí?ek a tam si ho po probuzení a p?ed usnutím okusuje :o)

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Žofinka & Filípek+jejich rodina
Zaslán uživatelem/kou: Ha?ula (IP)
Datum: 2007-07-08, 10:22
Tak už to snad bude lepší:-) Když už si hraje:-)
Avatar

Re: Žofinka & Filípek+jejich rodina
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2007-07-08, 10:46
no snad jo :o) zvracet už taky p?estala,tak ješt? aby p?estala i hubnout už má jen 540g :o( dneska už dostala s ku?etem i pár rozmixovaných granulí a kousek va?ený mixovaný mrkve.

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Žofinka & Filípek+jejich rodina
Zaslán uživatelem/kou: Ha?ula (IP)
Datum: 2007-07-08, 11:01
Ur?it? to bude dobrý. Když už nezvrací, p?ibere co nevid?t:-)
Avatar

Re: Žofinka & Filípek+jejich rodina
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2007-07-08, 11:07
snad jo,už žebra jí tr?í d?sn? :o( ješt? jak je skoro bez srsti tak je to vid?t strašn? moc,hlavn? když na ní koukám "zezhora",tak je to jen takovej malej hrudní?ek a páte?,chlupatá hlavi?ka :o(

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Aktuální stránka:32 z 62


Toto téma bylo zamčeno
TOPlist