Jít na stránku:  123Další
Aktuální stránka:1 z 3
?ipy pro zví?ata
Zaslán uživatelem/kou: Iv?a (IP)
Datum: 2004-06-11, 17:46
Tak jsem dneska byla s Katuškou na o?kování a zárove? jsme byli implantovat ?ip, protože budeme cestovat. Také s námi byl pes (N?m. obv?ák-pro p?edstavu velikosti).Beny šel první. V porovnání s Ben?ou mi jehla , kterou je ?ip vpraven pod k?ži, nep?išla nijak velká.Ovšem, po Ben?ovo reakci (písknutí) jsem se za?ala bát Katyn?iny reakce. Trochu jsem doufala, že na takové drobe?ky mají menší. ................. Omyl....Nemaj! Byla to hr?za, Katynku jsme museli držet p?itisknutou ke stolu a po jehle má velikou díru. Cht?la bych se jí n?jak omluvit. Je taková škoda, že nevím jak. Jinak je v po?ádku a te? spinká.

ces+?ip+



Celkem upraveno 4×. Poslední úprava: martina dne 15.06. v 01:09.

Re: ?ipy pro zví?ata
Zaslán uživatelem/kou: Lasi (IP)
Datum: 2004-06-11, 19:16
Chudinka mala:-( Nas to ceka v srpnu:-( Dej ji neco co ma moc rada - u nas je to pasta Calo-Pet nebo oliznout neco sladkyho.


Re: ?ipy pro zví?ata
Zaslán uživatelem/kou: Adelajde (IP)
Datum: 2004-06-11, 23:11
M?žu se zeptat na kolik t? to vyšlo??? mám na mysli jen pro fretku. A co dostaneš ty???(n?jaký doklad nebo tak n?co)

Re: ?ipy pro zví?ata
Zaslán uživatelem/kou: Iv?a (IP)
Datum: 2004-06-12, 11:24
?ip stál 501 K? a vystavení mezinárodního pasu 200K?, v n?m je nalepeno ?íslo mikro?ipu, popis zví?ete a všechny údaje v?etn? vakcinace. Dostala jsem registra?ní kartu, kterou vypln?nou pošlu na adresu ALVIC registr majitel? a zví?at - WERFFT, s.r.o., Brno- celá adresa je na té kart?.



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 08.06. v 15:17.

Re: ?ipy pro zví?ata
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2004-06-13, 13:18
Nechci d?lat reklamu, ale v ordinaci se za?alo ?ipovat
- ?ip + aplikace : 450 Kc
- mezinárodní pas : 150 Kc

Pro prazaky v celku bez problemu MHD: MVDr. Riedlova (a spol.), Ma?arská 3, Praha 6, Bubene?. Telefon ve Zlatých stránkách.

Re: ?ipy pro zví?ata
Zaslán uživatelem/kou: Karin (IP)
Datum: 2004-07-07, 15:42
Nechci t? strašit, ale tenhle registr neznám. Pokud chceš mít jistotu, že se fretka bude dát najít, kdyby se náhodou ztratila, pak to pošli rad?ji na národní registr, který má www.narodniregistr.cz. Tam jsme si nechali našeho fre?á?ka zapsat. Mám s nima zkušenost i p?es pejska, pomohli nám najít našeho sko?áka Bonyho. A neboj, na tu jehlu brzy zapomene :-))
Karin

Re: ?ipy pro zví?ata
Zaslán uživatelem/kou: Petra (IP)
Datum: 2004-07-07, 19:10
Po pravde receno me chipovani neprislo nijak strasne. Je pravda, ze ta jehla nevypada hezky, ale videla jsem i horsi, a soude podle reakci Chilli, takove cisteni usi napriklad je mnohem horsi, trva dyl a vubec :)

Re: ?ipy pro zví?ata
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2004-07-11, 17:28
Na registra?ní kart? je napsáno: Majitel zašle na adresu ..... Pro? by to m?la posílat jinam? V lepším p?ípad? se jí to vrátí. V horším celá registrace zapadne. Tohle je sou?ást mezinárodního registru, kde funguje vyhledávání i mezi zem?mi.

Re: ?ipy pro zví?ata
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2004-08-18, 22:06
Pet passport
[www.svscr.cz]
Kdyby se n?kdo cht?l podívat na to jak vypadá pas pro malá zví?ata.

Re: ?ipy pro zví?ata
Zaslán uživatelem/kou: Honza (IP)
Datum: 2004-08-19, 00:02
Jediný smysluplný registr, resp.evidenci, má Komora veterinárních léka??. A žádný chovatel nemusí nikam nic posílat. Veteriná?, který aplikuje ?ip nebo vystaví pas, jej on-line zaeviduje a je to.

Re: ?ipy pro zví?ata
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2004-08-19, 08:45
Tak p?esn? tenhle pas Fló má..

Re: ?ipy pro zví?ata
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2004-08-19, 08:48
?o je echinokokóza? Je toto o?kovanie povinné v rámci EÚ? Je povinné v rámci EÚ aj ošetrenie proti klieš?om?

Re: ?ipy pro zví?ata
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2004-08-19, 08:58
Povinné podle m? ne, jinak nevim..

Re: ?ipy pro zví?ata
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2004-08-19, 21:27
TO HOnza: No to nevím:-)) Ne všichni veti co vystavují pasy a ?ipy mají ?as na to, aby to on-line psali do registru. Vim to, snazili jsme se to dohnat. Pri beznem provozu v ambulanci to nejde. A to nemluvim o uctu za telefon. A pokud vim, tak se Komora hada s narodnim registrem, kdo system bude obhospodarovat a jeste se nedokazali dohodnout, byrokrati:-)

Re: ?ipy pro zví?ata
Zaslán uživatelem/kou: Jarda (IP)
Datum: 2004-09-09, 19:46
Echinococcus je tasemnice. Neo?kuje se proti ní, ale od?ervuje. Pro cestu do n?kterých zemí EU je nutné od?ervit 24 - 48 hod p?ed cestou. Stejn? tak aplikovat preparát proti klíš?at?m. Ovšem aplikaci a ?as musí potvrdit státem registrovaný veterinární léka?.

Re: ?ipy pro zví?ata
Zaslán uživatelem/kou: Honza (IP)
Datum: 2004-09-09, 20:01
Drahá Lee,
když budeš on-line na internetu abys mohla ihned zapsat
na?ipované zví?e a nov? vystavený pass tak nem?žeš ?ipovat za 450,- a pas za 150,-. Mimo jiné je tv?j p?ísp?vek reklama na dr. Riedlovou- dle jiného Tvého p?ísp?vku je skoro jasné, že v této ordinaci pracuješ!!!
Jak šlechetná služba chlebodárci.

Re: ?ipy pro zví?ata
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2004-09-09, 20:20
Myslím, že toto m?žeme vy?ešit po mailu, který všude uvádím.
Jinak -
ad ceny: opravdu nechápu, co chceš ?íct.

Ad on-line: ne všichni veteriná?i mají p?ístup na sí? a ne všichni ji používají (i když mám pocit, že jsem ?etla, že je to podmínkou pro ud?lení akreditace k ?ipování). Ve zmi?ované ordinaci se jede p?es modem, z po?íta?e ur?eného pro ambulanci (kartotéka) - snažila jsem se data zadávat, ale trvalo to neúnosn? dlouho, navíc to vyblokuje telefon. Pracujeme od 9 do 21 hodin - není úpln? dob?e možné, aby tam doktorka ješt? po sm?n? sed?la a zadávala data (i když to d?lá a moc se jí to nelíbí).

Ad má (ne)skrytá reklama: mimochodem, je tu forum, kde si všichni ostaní vym??ují názory na vety. To je podle tebe v po?ádku? Podle m? ano - byla jsem jako zákazník u n?kolika veteriná?? a jsem schopná napsat, co se mi líbilo a co ne. Je to reklama?

Ad má práce: Studuju, mimochodem to všude uvádím, a mám za to, že minimáln? n?kolik návšt?vník? to pochopilo. V ordinaci v Ma?arské chodím ve svém volném ?ase (že nám ho VFU hodn? dává:-() a placená jsem pouze tehdy, pokud nastane krizová doba a n?kdo z personálu vypadne a já ho zastupuji. Za dobu, kterou jsem se tam vyskytovala, jsem si vyd?lala asi tak na 4 jízdenky do Brna.

A v?bec. Nemyslím si, že by komukoliv vadilo, že napíšu ceny v n?jaké ordinaci. M?žu napsat, kolik si ú?tuje MVDr. Král, MVDr. Šindlá?, kolik se platí na fakultní klinice. Bude to reklama? Já to beru jako informaci. A jako provizi za každou fretku, která se p?ijde o?ipovat do ordinace (k nám) na základ? mé "reklamy" dostanu od šéfové jeden piškot z plechovky pro psy...

Jinak m?žeme pokra?ovat na mailu, viz výše. Tady to opravdu nemá cenu, jen jsem se cht?la ozvat.

Re: ?ipy pro zví?ata
Zaslán uživatelem/kou: Radka (IP)
Datum: 2004-09-10, 08:27
Hmmm..tak jeslti to dopb?e chápu: Kdyby se mi ztratila fretka a nebyla na?ipovaná tak jí najdu h?? než kdyny na?ipovaná byla?

Re: ?ipy pro zví?ata
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2004-09-10, 09:21
To Jarda: V?aka za info, to som nevedela a s latinským názvom pásomnice som sa tiež ešte nestretla - dík.

Re: ?ipy pro zví?ata
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2004-09-10, 10:04
To Honza: píšeš p?kný blbosti! A mimochodem sem tu taky psala cenu p. Krále, tak nevím pro? by to m?lo od Lee vadit!!

To Lee: ani si toho nevšímej, jde vid?t, že tu prd p?e?etl, jinak by v?d?l, že studuješ a taky by v?d?l, že se tu lidi ptají i na ceny za úkony a p?edávají zkušenosti.. ;o)

Re: ?ipy pro zví?ata
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2004-09-10, 20:59
Yasmin d?kuju!

To Radka: Jasn?, pokud se ti ztratí nedejbože fretka a dostane se n?kam, kde mají ?te?ku (v Praze od nového roku by jí m?li mít i vybraní poch?zká?i, na stanici by se taky m?la n?jaká vyskytovat, veteriná?i, kte?í ?ipují, v?tší útulky), tam si fretku "p?e?tou" a zavolají (zamailují, nebo já nevím co) na Registr, že mají fretku s ?íslem tím a tím. A oni jim bu? ?eknou: fretka je majitele..., kontakt je..., telefon je..., nebo vezmou telefon a majiteli sami zavolají. A pokud fretku najde n?kdo, je fajn jí vzít k vetovi, který ?te?ku má, a ten se jí pokusí p?e?ist - a pokud najde ?ip, má mazlík vyhráno...

Re: ?ipy pro zví?ata
Zaslán uživatelem/kou: Radka (IP)
Datum: 2004-09-11, 21:29
Lee: No já uvažovala že jí práv? nechám n?kdy ten ?ip aplikovat práv? kv?li tomuhle:-)Holdáme s ní jezdit dost na výlety a tak bych nerada n?co nechala náhod?:-)

Re: ?ipy pro zví?ata
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2004-09-11, 21:50
To Radka: Pak tedy musíš doufat, že pokud se nedejbože ztratí, najde jí n?kdo, kdo má pov?domí o ?ipech. Nebo že neskon?í na posledním útulku, kde nemají na ?te?ku finance a pov?domí. Ale to straším:-( Myslím, že slušný postroj, kontakt na na tebe na n?m, ?ip a spousta pozornosti, co ta chlupatice d?lá a m?žeš ?íct, že jsi ud?lala maximum...

Re: ?ipy pro zví?ata
Zaslán uživatelem/kou: Katka (IP)
Datum: 2004-09-12, 18:22
Dá se ten ?ip poznat i po hmatu? A kam jí ho p?esn? dají? Je jedno v jakém registru je zapsaná, nebo ji zapsat do více.
I kdyby Lee nechodila do školy a u veta pracovala, je to jen další cena pro srovnání. Nep?ijde mi to jako reklama, vždy? v Praze je velký výb?r vet?. Když jsem si zjiš?ovala ceny na Praze 4 (o?kování, od?ervení...), Tak jsem srtávila ve Zlatých stránkách a u telefonu asi hodinu.

Re: ?ipy pro zví?ata
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2004-09-13, 17:09
To Katka: Nemyslim, mozna u te malicke fretice. Vpichuje se do svaloviny na leve strane krku (norma, predtim nekteri cipovali dost "nadivoko"), kam se trefi, tam to je:)) - takze to tam asi nevyhmatnes, navic je to fakt titerny... Ja si myslim, ze okolo registru je hrozny humbuk a poradne nikdo nic nevi - ale: u veta dostanes dva papiry (C,D), kdy si jeden nechas a druhy posles na registr (mel by to delat vet, ale nikdo na to cas nema). A pak je taky priloha A,B, kterou jeste nikdo asi nevidel (aspon u nas). A pak se mezinarodni pas evidovat a zavadet do online evidence. To je novy zpusob, jak veterinare donutit k byrokracii:-(

Re: ?ipy pro zví?ata
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2004-09-13, 17:13
Znám fre?ulku u který je to cítit, ale jinak u Fló to nejde.. Spíš ne než jo.. Nespolíhala bych na to, že ho ucítim..

Re: ?ipy pro zví?ata
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2004-09-13, 17:19
Jiste, muze to byt na povrchu nebo nemusi - u takovyho vyzranyho samojeda je vubec problem se k te kuzi jen dostat:-)) Ale myslim, ze to je jedno, protoze kdyz uz vezmu v potaz, ze by zviratko mohlo byt ocipovane, stejne pobezim k vetovi, protoze ctecka jako bezne zerizeni domacnosti je trosku draha sranda...:-)

Re: ?ipy pro zví?ata
Zaslán uživatelem/kou: Radka (IP)
Datum: 2004-09-13, 17:29
Lee: Jo až se p?ihlásím do fretka klubu (až poté co si po?ídím tu druhou fretku, aby se to spláchlo najednou), tak jim necham dát na vodítko ten plíšek s telefonem:-Navíc Freya už má vodítko od klubu a fre?ák ho taky hnedka dostane:-). Koukala jsem na to minulý týden na sraze a ten nápad se mi moc líbil:-)

Jinak na ?ipy si asi radši ješt? po?kám..zatím to tak neho?í a cestovat taky zatím nika do zahrani?í nebudeme:-)

Re: ?ipy pro zví?ata
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2004-09-13, 17:59
To Radka: Tak clenem klubu byt nemusis, ale rada bych od tebe dostala vyplneny dotaznik do plemenne knihy. A od vsech ostatnich hrisniku taky!!!

Re: ?ipy pro zví?ata
Zaslán uživatelem/kou: Radka (IP)
Datum: 2004-09-13, 18:01
Plemená kniha? a kde to najdu? se to pokusím honem najít...ale nepamatuju že bych na to narazila%-)

Ne? No já se tam hodlám p?ihlásit tak jako tak:-) .

Jít na stránku:  123Další
Aktuální stránka:1 z 3


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist