Pomoc.
Zaslán uživatelem/kou: Adéla (IP)
Datum: 2004-06-09, 12:21
Prosím o radu, mám vykastrovanou frete?ku, a p?edev?írem jí (po t?ech týdnech kastrace) zmodralo b?íško, i ta k?že pod t?mi chloupkami i u prstík?, byla jsem s ní u doktora, co jí kastraci d?lal a ?ekl, že to nic není, p?ijde mi to však divné a nevím co by to mohlo být, nemáte n?kdo podbnou zkušenost?
Chová se jinak normáln?, ale m? to zneklid?uje, prosím pokud n?kdo víte, co by to mohlo být, napišt?. D?kuji

k?že+kast+ona+



Celkem upraveno 5×. Poslední úprava: martina dne 16.06. v 23:59.

Re: Pomoc.modrá fretka
Zaslán uživatelem/kou: Hanka Brno (IP)
Datum: 2004-06-09, 12:26
Asi p?jde o typicky modrou fretku - za?ínají jí ra?it pod k?ží nové chlupy, jsou tmavé a prosvítají. B?hem pár dn? asi za?ne línat, pokud už nelíná.



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 08.06. v 15:21.

Re: Pomoc.
Zaslán uživatelem/kou: Adéla (IP)
Datum: 2004-06-09, 12:35
Takže myslíš, že nep?jde o n?jakou nemoc? Je pravda, že za?íná trošku línat, ale nikdy jsem si toho nevšimla, vždycky byla u t?lí?ka taková b?lou?ká, nebo nar?žov?lá a te? je spíš modrofialová.

Re: Pomoc.
Zaslán uživatelem/kou: MajaZ (IP)
Datum: 2004-06-09, 13:05
To Adela: urcite su to vyrastajuce chlpy. Ak je rana cista, nezapalena, nie je dovod na paniku. Zober si to ako ked zarasta tmavovlasy chlap. Tiez ma na brade modrofialovu kozu a je to normalne.

Re: Pomoc.
Zaslán uživatelem/kou: Webmaster (IP)
Datum: 2004-06-09, 13:16
Pred kastraci ji doktor oholil brisko, ted ji dorusta srst

Re: Pomoc.
Zaslán uživatelem/kou: Adéla (IP)
Datum: 2004-06-09, 13:19
No ale ona není modrá jenom na tom vyholeném b?íšku, má to modré i okolo drábk?, na t?ch malých prstí?kách.

Re: Pomoc.
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2004-06-09, 13:27
Cvokie taky byla par dni modra - a nelinala. Teda, ja si myslela, ze nelina, protoze to bylo jen par chlupu tu a onde. Pak jsem ji zkusmo vzala hrebenem a to bylo najednou linani. A pod tim modra kuze. Pak mi Dasha radila, at ty vypadane (ale trochu drzici) chlupy vyskubu - mela jsem par dni fretku skoroskina:-), ale normalne chlupy dorostly a je to. Starosti bych si delala, kdyby to byl albin - pak by me modrocerna kuze zarazela...

Re: Pomoc.
Zaslán uživatelem/kou: Jana G. (IP)
Datum: 2004-06-09, 13:50
Albíni zase získávají u línání prase?í vzhled. Jsou na holých místech r?žoví jako okoupané selátko. Nejh?? to pak vypadá kolem ?ervených o?í, zdá se, jako by fretka m?la brýle a vypadá hrozn? smutn? a nemocn?.

Re: Pomoc.
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2004-06-09, 14:24
Cvokie vypadala hrozne srandovn?, fotila jsem ji, ale nevim, jak to vyjde. M?la jsem "plešatou fretku" - vyhodou bylo, že po koupani rychle uschnula:-)

Re: Pomoc.
Zaslán uživatelem/kou: Adéla (IP)
Datum: 2004-06-09, 14:29
Ta moje má práv? i pod o?í?kama takové promodralé flí?ky a vypadá opravdu smutn?.

Re: Pomoc.
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2004-06-09, 15:15
T?eba ti p?ebarví - v zim? m?la Cvokie hlavu celou bílou, krom? malého tmavého V. Te? má solidní masku a po bílé hlav? ani památka...

Re: Pomoc.
Zaslán uživatelem/kou: Adéla (IP)
Datum: 2004-06-09, 15:22
M? prost? zarazilo to, že i doktor mi nedokázal ?íct, co to je. ?ekl, že to nic není, ale prost? když ti najednou zví?e zmodrá, tak se asi n?co d?je, jsem ráda, že jsem zas o n?co chyt?ejší a že už o ní nemusím mít strach

Re: Pomoc.
Zaslán uživatelem/kou: Hanka Brno (IP)
Datum: 2004-06-09, 15:25
To je v pohod?, modrá fretka nás v?tšinou zasko?ila skoro všechny. Vypadají opravdu legra?n?. Dost ?asto se stane, že i doktor je z toho zasko?ený, a neví o co se d?je, a d?lá fretce nejr?zn?jší vyšet?ení.

Re: Pomoc.
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2004-06-09, 15:32
To s tím p?etvo?ením kresby v obli?eji "masky" je pravda. Fretky ?asto m?ní tvar masky p?i p?elínání. Frodo m?l p?es zimu masku Bandity, a te? má tenké tvarované V a p?ipomíná mi to motýlka.

Re: Pomoc.
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2004-06-09, 15:50
Když mi poprvé zmodrala fretka, veteriná? (dr.Barchánek) mluvil o karantén? a p?ípadn? o utracení zví?ete. Našt?stí sta?ila b?hem té karantény ochlupat?t.

Re: Pomoc.
Zaslán uživatelem/kou: Adéla (IP)
Datum: 2004-06-09, 15:56
A pak když znovu ochlupatí tak je zase b?lou?ká? A to modrá jenom na ja?e? Na podzim nebyla modrá. A co si mu potom na to ?ekl, když ti jí cht?l nechat utratit a bylo to kv?li tomu. Je pravda, že spousta veteriná?? fretkám v?bec nerozumí, kdyby to aspo? ?ekli.

Re: Pomoc.
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2004-06-09, 16:04
Tcho?ovitá modrá, bílá r?žoví.
Pan doktor byl moc p?ekvapen a nechápal. Nenapadl mne ten p?ím?r s fousatým holícím se chlapem. M?la jsem tehdy chlapa s plnovousem takže tento úkaz mi byl cizí - doslova.

Re: Pomoc.
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka (IP)
Datum: 2004-06-09, 21:07
Teprve po odpov?di v poradn? ?tu další podrobnosti. Hodn? záleží na tom, jakou barvu fretka má. Pokud je tmavé, je to rašící nová srst. To, že raší i mimo vyholené místo bude tím, že byla v ?íji déle než m?síc, což má vliv na tvorbu krve a spoustu dalších v?cí, mimo jiné to zp?sobuje ?ídnutí až úplné vypadávání srsti. A když je vše zase v normálu, srst za?ne dor?stat. Je to svým zp?sobem známka toho, že na kastraci byl nejvyšší ?as. Pokud by m?la modrá místa bílá fretka nebo by u hn?dé nenásledoval r?st srsti, bylo by to vážn?jší. Ve vážných p?ípadech prodloužené ?íje zp?sobí vysoké hladiny hormon? nedostatek krevních desti?ek a fretkám se v podkoží tvo?í "mod?iny" (petechiální krváceniny), mohou mít i ?ernou, dehtovitou stolici (tzv. melena, barva je zp?sobena natrávením krve p?i krvácení st?evní sliznice). To by znamenalo, že kastrace p?išla opravdu za minutu dvanáct, protože fretka v tomto stavu (mívá nechu? k jídlu, bledé sliznice, apatii) mívá bohužel smrt na jazyku.

Re: Pomoc.
Zaslán uživatelem/kou: Lasi (IP)
Datum: 2004-06-10, 19:53
Ja mam fretku bilou - albinka a po linani mel take par dni lehce namodrale mista v kozisku. Nejvice na nozickach. Ted uz je to pryc a ma krasny letni kozisek.


Re: Pomoc.
Zaslán uživatelem/kou: Šárka (IP)
Datum: 2004-06-16, 13:55
Já mám te? fretici taky namodralou,ale co m? zarazilo, nezm?nila mi jen masku ale vpodstat? i barvu srsti. Normáln? je st?íbrná a te? má konce chlup? na bocích barvy sko?icové....takhle si se mnou zahrává mrška.

Re: Pomoc.
Zaslán uživatelem/kou: Fretas (IP)
Datum: 2004-06-17, 08:59
Moje fre?ule m?la po kastraci taky "modré" b?íško, to je normální.
To Šárka: když se podívám na Nikitiny fotky p?ed rokem a te?, tak p?edtím byla víc do žluta a te? má tmavší srst.

Re: Pomoc.
Zaslán uživatelem/kou: JanaG. (IP)
Datum: 2004-06-17, 13:54
Moje tcho?ovitá Terezka má zase od letoška kolem o?í rezavé chloupky....



Celkem upraveno 3×. Poslední úprava: martina dne 01.06. v 01:16.



Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist