jedovaté rostliny
Zaslán uživatelem/kou: Milada (IP)
Datum: 2003-08-10, 14:21
Bylo by možné vytvo?it pro naše chovatele seznam rostlin jedovatých pro fretky - v?etn? p?íznak? otravy a lé?ení ? Informace jsou nejednotné, obtížn? se získávají a naši malí zv?davci se ob?as dostanou k v?cem, které pro jejich zdraví nejsou to nejlepší. T?eba moje Betka nyní s oblibou vyhrabává na zahrad? cibulky tulipán?, apod. - a dá dost úsilí jí je sebrat.
N?co jsem našla na www.petco.com - jsou tam perfektn? se?azené informace o fretkách, v?ele doporu?uji každému ! - ale p?ece jen je to jiné klimatické pásmo.



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 01.06. v 17:33.

Re: jedovaté rostliny
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2003-08-11, 11:43
Tulipán? bych se nebála, naši známí si z nich ud?lali guláš, ješt? se divili, cože ty cibule jsou takové vyšeptalé.( Zato babi?ka, když p?išla na to. co provedli, v?bec nešeptala. Byly to cibule za drahé peníze koupené na burze v Holandsku). Rozhodn? bych se však bála nap?. ocúnu. Nejsem veteriná?, ale náš pan doktor ?íká, že co se týká otrav, tak savec jako savec. Tedy vidím to tak, že co je jedovaté pro mne, je jedovaté i pro mé milá?ky.



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 06.06. v 16:23.

Re: jedovaté rostliny
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2003-08-12, 17:42
Souhlasím s Erin, myslím, že neexistuje n?co, co by bylo jedovaté extra pro n?které savce a pro jiné ne - možná až na n?jaké exotické výjimky. Je fakt, že p?íšerky ohlodaj kdeco a toxicita je daná velikostí savce. Je t?eba je hlídat. Vendelín miluje léky v platí?kách, a to jakékoli v jakémkoli množství. Je fakt, že se nám nepoda?ilo zjistit, zda by je doopravdy pojídal, neb mu vždy byly okamžit? (za mého hysterického ?evu a k velké tcho?ecí radosti) odebrány. N?kdy mu dávám na hraní prázdná plata, ale to ho nebaví :-)

Re: jedovaté rostliny
Zaslán uživatelem/kou: kamculenka (IP)
Datum: 2007-07-24, 13:08
A nemáte n?kdo n?jakou webku, kde jsou tedy rostliny jedovaté i pro nás, lidi?? Na netu jsem našla velký prd, ... Mám doma spoustu kytek a tak nevím, jak moc mám plašit, když mi Zuza n?co zhltne nebo n?kde zblajzne voln? pohozený lístek z kytky....

Zuzanka, Jennynka, Vikoušek, Mischa a ti, co mají ty bordelá?e rádi :o)

Re: jedovaté rostliny
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2007-07-24, 13:11
Mezi nejznám?jší jedovaté rostliny pat?í difenbachie neboli mramornatka, monstera, kroton, lilek, b?e??an, klívie, voskovka nebo váno?ní hv?zda. Jedovatá je i alokázie, oleandr, dra?inec, asparágus, azalka, brambo?ík a r?zné druhy paprik. Stejn? tak byste doma nem?li p?stovat kaktusy, u kterých zase hrozí poran?ní ostrými trny, a rostliny s ostrými a špi?atými listy.

Avatar

Re: jedovaté rostliny
Zaslán uživatelem/kou: klokan_cestovatel (IP)
Datum: 2007-07-24, 13:13
teda Majdiii, ty valis!!!!

Re: jedovaté rostliny
Zaslán uživatelem/kou: kamculenka (IP)
Datum: 2007-07-24, 13:18
Majda: D?kuju ti, beruško, za tento vý?et, kaktusy doma mám ale k t?m se potvora nedostane i kdyby cht?la. Ale mám dotaz, mám kousek od ní pta?í zob (bonsai) a fíkus benjamina, a dracenu. Myslíš, že ty jsou jedovky?? K dracen? se taky nedostane, ale fikus a ligustrum (zob) je kousek u ní.

Zuzanka, Jennynka, Vikoušek, Mischa a ti, co mají ty bordelá?e rádi :o)

Re: jedovaté rostliny
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2007-07-24, 13:19
Dra?inec je dracena..takže je jedovatá....pta?í zob netuším...
Avatar

Re: jedovaté rostliny
Zaslán uživatelem/kou: kamculenka (IP)
Datum: 2007-07-24, 13:20
AAaaha, a ten fikusák??? Myslím,že fíkusa má doma hodn? lidí....
Dra?inec=dracena... no jo blondyna.. nedošlo mi to :-D

Zuzanka, Jennynka, Vikoušek, Mischa a ti, co mají ty bordelá?e rádi :o)

Re: jedovaté rostliny
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2007-07-24, 13:28
Jo jo ficus je taky jedovatý..bacha na to :-)
Avatar

Re: jedovaté rostliny
Zaslán uživatelem/kou: kamculenka (IP)
Datum: 2007-07-24, 13:29
A dopr.... Zuzka si hrála se spadlým listem.... snad ho moc neokousala... Ne dobrý....! Kuš!!!!! P?emístit kytku!!!

Zuzanka, Jennynka, Vikoušek, Mischa a ti, co mají ty bordelá?e rádi :o)

Re: jedovaté rostliny
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2007-07-24, 15:42
Pro ty, kdo umí n?mecky: [www.frettchen-team-babenhausen.de], rubrika "giftige Pflanzen"
- solidní vý?et rostlin s vyobrazením a ú?inky.

ch+nebez+



Celkem upraveno 4×. Poslední úprava: martina dne 10.06. v 20:02.
Avatar

Re: jedovaté rostliny
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2007-07-24, 15:58
Silvo to jsou dobrý stránky, díky :-)
Avatar

Re: jedovaté rostliny
Zaslán uživatelem/kou: Nessie (IP)
Datum: 2007-07-24, 16:21
A pak že v N?mecku nejsou veti, tady jich je na t?ch stránkách habakuk:-)
Avatar

Re: jedovaté rostliny
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2007-07-24, 16:50
No a o t?ch kytkách je tam hezkej p?ehled i s fotkama...
Avatar



Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist