Jít na stránku:  123Další
Aktuální stránka:1 z 3
Pokousaná záda
Zaslán uživatelem/kou: Peetja (IP)
Datum: 2006-09-21, 11:00
zdravím všechny "ob?ti" t?chto úžasných potv?rek! po dlouhém zvažování jakého mazlí?ka si dom? po?ídit, jsme dosp?li k názoru, že fre?ule budou vzhledem k (jak jsme si p?e?etli) min. 18 hodinovému spánku denn? to nejlepší. A tak jsme se koncem dubna stali š?astnými pání?ky tcho?ovité Chiquity a šampa?ského Lumpa (netušili jsme, že svému jménu bude d?lat Lumpíno takovou ?est;)Nevím, jestli naši milá?kové jsou vyjímkami, ale každopádn? 18 hod denn? neprospinkají. Ale to není ten problém o kterém chci psát. Chiqi i Lump se navzájem zbož?ují, jeden bez druhého nevydrží, o jejich "lásce" nemáme doma pochyb, jen nás trápí neustále Lumpovo kousání Chiquity do zátylku a smýkání jí po celém byt?. Kolikrát jí te?e krev a strupy, které jí z?stávají jsou v?tší a v?tší. Zkoušeli jsme masti?ky, ale nezabírá to, Lumpovi prost? nezabrání nic. Chiquita p?itom nadává a kvoká a sy?í a kolikrát až mi p?ipadá, že žalostn? "bre?í", ale jakmile Lumpa "odtrhneme" od jejích zad, za?ne na nás úto?it a dožaduje se Lumpovy pozornosti znovu a znovu, dokud ji zase nechytne, neskousne a neza?ne tahat. A taxe to po?ád opakuje dokola. Chceme p?edejít odd?lení fre?ulí od sebe do dvou klecí a tak chci poprosit kohokoli, kdo má podobnou zkušenost, nebo ví, co d?lat, o radu.

Re: Pokousaná záda
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2006-09-21, 11:05
No, to mi d?laj tcho?iska taky :( Meggie má krk posetej drobounkejma stroupkama, ale že by vyložen? krvácela, to zas ne... A když Rockyho od ní odtrhnu, tak na n?j hned sko?í a provokuje... ona p?i tom kvoká, málokdy sy?í a n?kdy i naštvan? za?ve, ale to hodn? málokdy... pak si jí zatáhne pod gau? nebo tak a ona se mu vytrhne.
Nejhorší je to v kleci, to nemá kam mu utýct a to sy?í (z?ejm? sy?í) nejvíc... ale jak je dám každýho jinam, tak se m?žou zbláznit... když je jeden v kleci, druhej venku, ten navolno obíhá klec a kvoká a nechce si hrát.... taky nevim co s tim, n?kdy se mi to nelíbí.... :((

vícero+oba+



Celkem upraveno 5×. Poslední úprava: martina dne 10.06. v 14:36.
Avatar

Re: Pokousaná záda
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2006-09-21, 11:13
A kolik je jim? Jsou to sourozenci, nebo kazdy od jinud.. Neni nahodou samecek v riji?
U me pokud si mladata hraji, tak nemaji prokousanej krk. Pouze kluci, kdyz se ke mne meli (souperili mezi sebou) kdyz ale meli u sebe uz i holcicky pak prestali a hrali si spolu (oni uz jsou odrostla mladata narozena v breznu)
Takze me osobne prijde, ze samecek je v riji? Nebo jde do rije, pak samicku vlaci a ona e brani, diky tomu vic stiskne? Pak by pomohla kastrace samce..
Avatar

Re: Pokousaná záda
Zaslán uživatelem/kou: Peetja (IP)
Datum: 2006-09-21, 11:18
Jsou to sourozenci - ale každý má jinou matku. Narodili se 21/4, Chiqi 28/4 (spletla jsem se, doma jsme je m?li až v ?ervnu), takže v ?íji bych ?ekla ješt? nejsou.

Re: Pokousaná záda
Zaslán uživatelem/kou: Peetja (IP)
Datum: 2006-09-21, 11:22
myslím, že v 5 m?sících je na kastraci ješt? hodn? brzo...ne?

Re: Pokousaná záda
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2006-09-21, 11:26
Rockymu a Meggie jsou 3 m?síce, ale d?laj to taky... ona neni do krve, stroupky na krku má, podle veta, od n?j... a byli takový už p?i seznamování, d?laj to furt, i když mí?, než na za?átku... taky nevim, co s tim, pokud ona nesy?í, nebo tak, tak je nechám, když se jí to nelíbí, tak ho modtrhnu, ale stejn? je to pak znova...
Avatar

Re: Pokousaná záda
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2006-09-21, 11:26
Vypada to jakoby brzo do rije mel prijit, kdyz uz ji taha a vlaci.. Uvidis sama (podle me to bude do zimy) pokud zacne a s tahanim samicky neprestane, pak bych ho nechala spis vykastrovat, tim se vrati zase hrava povaha..
Avatar

Re: Pokousaná záda
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2006-09-21, 11:28
Jj v peti mesicich nekastrovat - az se rozriji (tzn dospeje)
Rynn ano je to normalni, ale prave pokud je to az do krve a strupy se zvetsiji, pak uz ne..
Avatar

Re: Pokousaná záda
Zaslán uživatelem/kou: Peetja (IP)
Datum: 2006-09-21, 11:30
on ji tahá co jsou spolu, tzn. od necelých 3 m?síc? v?ku...majitelka maminky Chiqi mi poradila vytvo?it n?jaké úto?išt? pro Chiqitu, boudi?ku s úzkým otvorem, kam se protáhne jen ona, kde se m?že p?ed Lumpem ukrýt, možná to ?áste?né ?ešení bude, ale jen v tom p?ípad?, kdy se to Chiqi opravdu bude protivit. Když ona je potv?rka a kolikrát mi p?ipadá, že si o to p?ímo koleduje..

Re: Pokousaná záda
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2006-09-21, 11:32
To musis posousit sama, pokud ona provokuje a vyziva ho ke hre, pak je nech - ale pokud on ji proste capne a odtahne nakam jinam a ona se mu chce vysmeknout (tak sem to pochopila) pak je to opravdu jim.. Jinak ano pomaha, treba drenazni trubka, ktera je akorat pro ni, ale ne pro nej..
Avatar

Re: Pokousaná záda
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2006-09-21, 11:33
Lorinka taky ?ešila problém pokousaných zad u letošních same?k? - Sama a Froda. Musela je odd?lit, dokud se Samovi záda nezahojila. Ale je fakt, že má více fretek, a tudíž si kluci m?li s kým hrát, i když byli od sebe.
Naše Vanilka má taky stroupky na zádech od toho, jak na ní Rupík trénuje na p?íští jaro, ale není to tak hrozné jako u Chiquity. Rupík je vlastn? tak trochu gentleman, protože jsem si všimla, že p?i rva?kách dost ?asto kousání a trhání jen p?edstírá, aniž by sami?ku doopravdy držel zubama. Ale myslím, že nejhorší je to, když se rvou v kleci, kde sami?ka nem?že uniknout. Jediné, co m? napadá, jsou odd?lené klece a spole?né poušt?ní, nebo ten dome?ek s malým vchodem, kde by se Chiquita mohla p?ípadn? schovat.
Obávám se, že pokud ji Lump bude tahat i nadále, strupy se jí nezahojí :o(
Avatar

Re: Pokousaná záda
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2006-09-21, 11:37
Peetja - Nejsi sama, komu p?ipadá, že Chiquita je malá provokatérka ;o) A že jsem m?la možnost ji 2 týdny sledovat! Jenže provokování mají fretky prost? v povaze, u nás je to to samé v bled? modrém :o)
Avatar

Re: Pokousaná záda
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2006-09-21, 11:37
U samcu je to horsi - tam zkousi kdo z koho - sice jen hrou ale zkousi to. U nas pomohlo za Neo a Matis bydleli s Vanilkou a Xavy, prestali mezi sebou a radili s holkama. :o)
Avatar

Re: Pokousaná záda
Zaslán uživatelem/kou: Peetja (IP)
Datum: 2006-09-21, 11:43
Na dome?ku se pracuje, snad bude ú?inný. Pokud by to takhle pokra?ovalo dál, stroupky by m?la po?ád. Uvidíme, jaxe chytne skrýš;)

Re: Pokousaná záda
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2006-09-21, 12:04
Ješt? m? napadá - Naše fre?ata se v kleci perou, když se probudí, je obvyklý ?as poušt?ní, ale klec se neotev?e a oni se zkrátka nudí a pot?ebují si tu nahromad?nou energii vybít.
Možná by ?áste?n? pomohlo ud?lat fre?at?m pevný denní ?ád (pokud ho ješt? nemají) a b?hem ven?ení se je prost? snažit utahat "do mrtva", aby vydržela spát až do p?íštího ven?ení.
Když jsme m?li ješt? 2 same?ky, dávala jsem Albimu do klece ruku a pak plyšáka, aby m?l do ?eho kousat a neopruzoval Rupíka, který cht?l spát :o) 100% to nepomáhalo, ale chvílemi byl klid.
Avatar

Re: Pokousaná záda
Zaslán uživatelem/kou: Peetja (IP)
Datum: 2006-09-21, 12:10
no pevný ?ád mají, probouzí se vždy když p?íjdu z práce, mají svou výb?hovou hodinku po byt? a po krátkém spánku se kolem sedmé ve?er vypravíme na hodinovou procházku ven (kterou sami ukon?í zalezením do ba??žku). Ráno se budí, když odcházím do práce, mají 15 minut na prob?hnutí, a paxe budí s drahým - to jsou vypušt?ny na hodinku n?kdy i déle. Oba si zvykli na mé vstávání a chození z práce i ve?erní vycházky. Pokaždé co se vzbudí, jdou z klece ven. Plyšáka na okousávání mají, ale není asi tak p?itažlivý jako Chiquitiny záda.

Re: Pokousaná záda
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2006-09-21, 12:36
Pokud t? m?žu ut?šit - je veliká nad?je, že v dosp?losti budou mén? aktivní a budou více spát. Mám doma porovnání :o)
Te? bych asi p?ednostn? ?ešila to, aby se Chiquitce zahojila záda, takové neustále otev?ené rány a strhané strupy nejsou nic dobrého :o(
Lumpík samoz?ejm? není v?tší "lump" než ostatní same?ci, chová se prost? p?irozen?.
Všimla jsem si, že má siln?jší skus než náš fre?ák, i když ne do krve, ale možná by stálo za to "oslabit" jeho okusování v??i vám, t?eba by pak byl n?žn?jší i k Chiquit? :o)
Jak jsem zaznamenala, chovají k sob? hlubokou fret?í lásku, která je - n?kdy bohužel - se vším všudy.



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Mirim dne 21.09. v 12:38.
Avatar

Re: Pokousaná záda
Zaslán uživatelem/kou: Peetja (IP)
Datum: 2006-09-21, 12:39
to Mirim: no práv?, nás si tak moc kousnout nedovolí - ví, že by se mu to nevyplatilo. Nás jen tak jemn? ožužlává, kdežto Chiquita schytává to nejhorší.

Re: Pokousaná záda
Zaslán uživatelem/kou: Peetja (IP)
Datum: 2006-09-21, 12:41
chiquit? zatím mažeme zádí?ka framykoinem, hojí se to dob?e, jen pomalu, díky neustálým výpad?m. zkusíme boudi?ku, kdyžtak dostane Lump náhubek;)

Re: Pokousaná záda
Zaslán uživatelem/kou: Marky_Ball (IP)
Datum: 2006-09-21, 12:44
Náš Filípek taky má pokousané lopatky od našeho mladšího dabla tak jsem je rozdelila.A Filípek nám pomalu jí asi ho to bolí byli jsme u veta a nic ne?ekl jen dal masti?ku a to bylo vše.

Sindy,Andy,(Cassie ve vzpomínkách),Kettý,Connie,Amálka,Kloe a kluci Oskar,(Osky ve vzpomínkách),?árlí,Filípek a Falko

[www.klubkofretulek.wgz.cz]
Avatar

Re: Pokousaná záda
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2006-09-21, 12:55
No, zpo?átku návšt?vy Lump taky zkoušel, kolik m?že kousnout, ale brzy jsme se domluvili na pravidlech :o) Akorát v zápalu hry se ob?as zapomínal, což se stává každé fretce :o)
Jak jsem psala, p?ední je asi vylé?it Chiqui a nedovolit Lumpovi, aby vám hatil lé?bu kousáním a strháváním strup?.
Vím, že odd?lené klece nejsou moc oblíbeným zp?sobem ?ešení situace, ale i my jsme se te? k n?mu museli uchýlit, jelikož Meggie v záchvatu mate?ství terorizuje Vanilku :o( V?tšinou spolu dokázaly spát v jednom pelíšku a ješt? se u toho objímat, ale jakmile Meggie otev?ela o?i, n?co jí p?elétlo p?es nos a byl ?urbes a smrad! Až jí ty útoky na Vanilku p?ejdou, budou zase ve spole?né kleci :o)))
Avatar

Re: Pokousaná záda
Zaslán uživatelem/kou: Ymsha (IP)
Datum: 2006-09-21, 13:26
My máme trochu podobný problém. Tcho?íci jsou v pohod? pokud spí a nebo jsou zav?ení ve volié?e, ale jakmile jsou venku, v?tšinou se Monty snaží Jackie chytnout za krk a n?kam ji odtáhnout. Jackie se p?ekulí na záda, snaží se kousnout do n?j, tlapkama ho odstrkuje, ten má natažený krk k prasknutí, jak se snaží se vyhnout jejím zoubk?m. No a pak v nest?eženou chvilku se jí zakousn? do krku, ona ?ve, on ji táhne pry?, ona se p?ekulí na b?icho, vytrhne se a zdrhá. On beží za ní. Ona lítá dokola.... :-) No kovbojka! Ale co vím ur?it?, Monty si prost? chce hrát, ale z n?jakého d?vodu prost? neví jak. Když si hrajeme spolu, tak ho naháním po celém byt?, on je úpln? nadšený, že za ním b?hám. Taky má rád, když ho n?kdo n?žn? tahá po zemi za krk, to vím na tuty :-) No ale problém bude asi v tom, že Jackie ho nahán?t nechce, p?itom n?kdy vidím, jak by rád, kdyby za ním b?žela ona. Vždycky se k ní oto?í zády a kouká, jestli pob?ží za ním. No ale sm?la. No dy? to ?íkám, zrovna se zase vedle m? po sob? válejí! A ješt? musím dodat, že venku se neperou a u p?ítele na baráku taky ne, protože tam je takový pokoj plný v?cí v bednách, proto oba š?upou, takže se nestíhají prát. No a oba jsou kastrovaní - Monty už více než rok a Jackie cca m?síc.
Avatar

Re: Pokousaná záda
Zaslán uživatelem/kou: Peetja (IP)
Datum: 2006-09-21, 15:02
jako bys popisovala naše zlatí?ka - ten samý pr?b?h..

Re: Pokousaná záda
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka redakce (IP)
Datum: 2006-09-21, 15:21
Jestli to nebude tím, že je to úpln? normální ;o)

Re: Pokousaná záda
Zaslán uživatelem/kou: Peetja (IP)
Datum: 2006-09-21, 15:24
to MF: ale ty strupy vypadají nehezky, bolav? - já být Chiqi, vrátím mu to i s úroky;)

Re: Pokousaná záda
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2006-09-21, 15:54
Pokud ma moc rozkousany zada, tak to normalni neni..
Strupy jako mel Misa, nebo velky jak petikoruna a nehojici se.. :o(
Taky zalezi jak moc je panicek utlocitnej ;o) pokud me fretky rvou, je mi to docela jedno - kdyz vidim ze netece krev a na zadech maji jen tecky.
Avatar

Re: Pokousaná záda
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2006-09-21, 16:52
Ješt? dá se n?co s t?ma malejma stroupkama d?lat? Te? dostali na blešky a od?ervení Stronghold a já jak jí odhrnula tu k?ži... má jenom malinkatý stroupky, tak jestli s tim mám n?co d?lat nebo to nechat úpln? bejt?
Avatar

Re: Pokousaná záda
Zaslán uživatelem/kou: Hone-y (IP)
Datum: 2006-09-21, 22:39
Ahoj, tohohle se p?esn? obávám. V So si jedu pro malou fre?ulku, a mám doma ro?ního Rendýho. M?li jsme doma na pár dní dv? malé fre?ulky a už jsem pozorovala to jeho kousání za krk a všude je n?kam tahal... teda jenom tu jednu, ta druhá ho moc nezajímala...zajímavý,že? Jenže to jí bylo asi 7týdn?, co po ní ten uchylák m?že chtít?:o)))
A pozorovala jsem úpln? tu samou situaci. Rendy byl zav?ený, a malá b?hala kolem jeho klece a kvokala... Pak to bylo opa?n?, ale Rendy byl víc v pohod? (nekvokal:))) a prost? si pak šel hrát jinam...

Narodil se v ?ervnu (2005), jak je to teda s tou ?íjí? A jde v?bec o ?íjí, když to d?laji i vykastrováné fretky? T?eba to prost? maji v povaze... Ale já nechci, aby jí to bolelo:(((
Na za?átku budou ur?it? každej ve své kleci, a pak se uvidí... snad to nebude tak hrozný... Ale já bych se bála je poušt?t spolu bez neustálého dohledu...
Avatar

Re: Pokousaná záda
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2006-09-21, 22:42
Delaji to vsechny - jen stupen se meni podle rije ;o)
Ze zacatku uvidis jak ji bude brat, jestli si bude hrat nebo bude utocit, pripadne ji brat jako trenazer :o)
Avatar

Re: Pokousaná záda
Zaslán uživatelem/kou: Hone-y (IP)
Datum: 2006-09-21, 22:50
Já jen nechci, aby si myslel, že jsem mu koupila n?jakou další hra?ku, kterou m?že kousat (ješt? by to vydávalo zvuky - takové hra?ky máme nejradši) nebo tahat n?kam za postel... :o)
Avatar

Jít na stránku:  123Další
Aktuální stránka:1 z 3


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist