Jít na stránku:  Předchozí123Další
Aktuální stránka:2 z 3
Re: Pokousaná záda
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2006-09-21, 23:51
Je fakt, že já jí po?ídila, když jsme ho m?li m?síc a on byl ješt? malej... ale hned si padli do oka :) kvokali, b?hali za sebou a hned první noc spolu spali v jedný hamace... spíš mi p?ijde divný, že když jí tahá, tak se jí to n?kdy nelíbí a t?eba za?ve (to ho sundáme z jejího n?žného kr?ku :)), ale t?eba když žere, tak ona první a Rockymu se sem tam poda?í ud?lat nálet na misku, narvat si tlami?ku granulema a jít se nažrat do ústraní. Prost? ho nenechá a on jí respektuje... ale jinak??? Musí mít navrh chlap...
Avatar

Re: Pokousaná záda
Zaslán uživatelem/kou: Bara (IP)
Datum: 2006-09-23, 16:41
No já ?eším trochu jiný problém. Po?ád se mi neda?í zkamaradit Terku a Keiru. Terka Keiru napadá a kouše. Kdyby ji kousala do krku, tak nad tim je?t? mávnu rukou, ale ona ji kouše do zadku a vulvy a to do krve. Nevím, co s tím d?lat. Jestli Terku po?ád peskovat (k ni?emu to není), nebo je nechat spolu. Posledn? jsem to vydržela asi 30 hodin a pak je odd?lila. Keira se z toho le?ila víc než týden. Nemáte s tímhle chováním zkušenost? Nevím, co s holkama d?lat:(
Avatar

Re: Pokousaná záda
Zaslán uživatelem/kou: JanaN (IP)
Datum: 2006-09-23, 17:42
Ahoj,u nás je to se sami?kama to samé.V prosinci m?la Nik?a od Kimi taky "p?kn?" pokousaný zade?ek,z toho zán?t,trochu vyh?ezlý kone?ník,lé?ili jsme to p?es 2 m?síce.Nik?u máme víc jak rok a Kimi na ní po?ád ?íhá a snaží se jí kousat,ví,že to nesmí,vždycky si vy?íhá chvíli,kdy ji nevidim.Nik?a je po?ád na volno,Kimi v naší nep?ítomnosti v kleci.
Zajímavý je,že když si Nik?a zaleze do klece,tak si jí Kimi nevšímá a spokojen? vedle sebe spí až do ve?era.....

Re: Pokousaná záda
Zaslán uživatelem/kou: Bara (IP)
Datum: 2006-09-23, 17:53
No to m? trochu d?síš:( Akorát jsem všechny myšky vykoupala a vy?istila jim klec a zase je dala dohromady. Zatím je klid. Dala jsem jim mlí?ko a holky byly schopný pít z jedný misky. Taky se už nau?ily být spolu v jedné náru?i bez rva?ky. No ale za?ínám mít strach, že si prost? na sebe nezvyknou:( Pokud to tak bude, tak na m? doma tla?í, abych dala Keiru pry?. Ale to nejde. Ona je už prost? moje:(
Avatar

Re: Pokousaná záda
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2006-11-22, 20:49
tak jsem doufala, že tu najdu dobrou radu jak na to, ale vidím, že jedin? rozd?lit... :o/
kluci jak se spolu perou, tak to sice není "na vážno", ale ba?a je hroznej surovec a tak má reno taky záda už jeden velkej strup. za?alo to malinkejma stroupkama, ale jak do stejných míst kouše ba?a znova a znova, tak se to nejen nehojí, ale po?ád zv?tšuje... :o(
p?itom ba?a nemá jedinej stroupek, reno je táááák n?ž?ou?kej a tak by si rád hrál. ale ta mrcha velká kousavá (PO TÁTOVI!!!) ho takhle tejrá...
KRUCI HÝML!
chjo... :´o/

Re: Pokousaná záda
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2006-11-22, 21:07
Peetja: Ba ba, pokud jí tahá tak moc, že má strupy na zádech, z?ejm? se na Vás opravdu chystá tcho?ecí ?íje ;o) A pak to nebude o nic lepší, spíš se bude Lumpovo úsilí tahání Chiquitky jen stup?ovat...
Kolik nyní váží Lumpík? Víte, jak u n?j poznáte, že je v ?íji?

Fretky si b?žn? hrají tak, že se zakusují, ale na velkou krev by p?i h?e dojít nem?lo. Sem tam se m?že vyskytnout n?jaký ten stroupek, což není nic neobvyklého. To že má sami?ka pokousaný zátylek p?i krytí také není nic nenormálního, ale dlouhodob? pokousaná zádí?ka nejsou úpln? "in".

Píšeš, že Lump a Chiqui jsou sourozenci, takže o vzájemném krytí do budoucna nem?že být ?e?. Takže, pokud se Lump nezklidní a bude Chiquitku dál zakusovat do krve, nezbyde Vám nejspíš nic jiného, než Lumpíka nechat vykastrovat. Po kastraci by ho m?ly tyto "?íjné" touhy p?ejít. Uvidíte, jak se situace vyvine, až Lump p?ijde do ?íje.
Avatar

Re: Pokousaná záda
Zaslán uživatelem/kou: bóža (IP)
Datum: 2006-11-22, 21:16
Martino jestli za?íná být zle,tak kastrovat Batu,už snad minul osmý m?síc v?ku,esli se nemejlím,tak bys mohla.Ale záruka na zm?nu chování to není,je možný,že ho bude žrát i pak.Jestliže se cítí siln?jší,tak mu to bude dávat najevo vždy.

Re: Pokousaná záda
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2006-11-22, 21:40
ani ne tak "zle", ono je to po?ád stejné jako od za?átku - oba si cht?jí hrát, neúto?í na sebe "doopravdy", ale ba?a je prost? surovej prevít a obávám se, že to opravdu nepomine ani po kastraci ... :o(
jinak mimochodem "trénuje" reno na ba?ovi, což vypadá opravdu úchvatn?, protože je min. o hlavu menší, takže se ho drží za krk a "brousí" mu záda n?kde v oblasti k?íže... :o)))
reno má taky asi dvakrát v?tší kulky než ba?a, a?koli je (pravd?podobn?, i když o tom za?ínám pochybovat) mladší.
budu je víc hlídat a nenechám ba?u, aby rena do t?ch strup? kousal, p?ípadn? je fakt na ?as rozd?lím. což znamená poušt?t je odd?len?, protože v kleci se v?bec nekoušou, to si nechávaj výhradn? na hrátky mimo ni.
no a zvážím i tu kastraci, i když se mi to te? moc nehodí, rad?j bych vydržela do ledna.

Re: Pokousaná záda
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2006-11-22, 21:45
Tak když byla Elfinora v ?íji, Frodo ji také po?ád tahal a kousal do šíje, a?koliv JE kastrovaný a NIKDY d?ív nem?l sexuální choutky. Strupy tam m?la taky, ?íje pominula (tedy p?ešla v t?hotenství, a Frodo toho nechal. Jenže u Ba?y a Rena ... :o) No nevím. Kluci bývají drsn?jší.
Avatar

Re: Pokousaná záda
Zaslán uživatelem/kou: Peetja (IP)
Datum: 2006-11-23, 16:25
tak u našich mr?ousk? to díkybohu ustalo;) Chiquitce se stroupky zahojily jedna báse? a Lumpíno dostal darem ?ervenou chobotni?ku, kterou okousává místo Chiqui;) Ale našt?stí se s kousáním zmírnil až natolik, že kouše jen když má skákací a kousací náladu - v tom nejpozitivn?jším slova smyslu;) Chiqi se nám zachumlala do kožíšku - možná i proto ho to nebaví;)
Avatar

Re: Pokousaná záda
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2006-11-23, 20:16
Martino: myslim ze oddelit je na cas nepomuze (teda spis opravdu vim ze zkusenosti) Skodikovi se zahojily strupy, dala sem ho ke klukum a ani ne za pul dne zakrvacenej zatylek :o( (vic u Tebe na vlakne)

Avatar

Re: Pokousaná záda
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-08-05, 00:19
Radu jsem nenašla, ale nevim, jestli v?bec n?jaká na tohle je...?
Máme doma 13 týdenního same?ka, Romea. S Rockym i Meggie vychází dob?e, jsou spolu od za?átku v kleci, hrajou si... Akorát ty hry jsou trochu drsn?jší- Romeo má záda samej strup. Jsou t?i možnosti- 1) má to od Meggie, která má falešku a furt oba dva tahá, ale ta spíš za ucho, oko, ?umák... 2) má to od Rockyho, se kterym se rvou furt. Na druhou stranu, Rocky už nemá moc navrch, protože Romeo je už v?tší a koušou se spíš stejn? a Rocky má asi tak 3 stroupky, zatimco Romeo je má od krku až do poloviny zad. A hlavn?- NIKDY jsem si nevšimla, že by Romeo krvácel. 3) n?jaká kožní nemoc, v tejdnu se chystám k Hnízdovi na st?ry, pak by se to vy?ešilo.
Pokud to ale má od Rockyho- co dál? Rozd?lovat je nechci, to jenom pokud to opravdu má od n?j, protože se bojim, aby si neodvykly. Meggie mívala to samý, ale zahojilo se to. Jinak ješt? podotýkám, že když je odtrhnu, tak Romeo sko?í na Rockyho a provokuje dál. Rocky je kastrovanej... Tak nevim, co dál :-/
Avatar

Re: Pokousaná záda
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2007-08-05, 01:09
rynn,
kluci se spolu taky takhle "rvou", ale záda má pokousaný, p?ípadn? strupatý, jen reno. a je to p?esn? jak ?íkáš - když je odtrhnu, je to reno, kdo ba?u ke h?e provokuje.

jediné, co "pomohlo" (už nevím, kdo mi to tenkrát navrhnul ve vlákn? 1. pravá...), byl "chráni?" na záda. prost? jsem renovi na hrátky mimo klec (v kleci se nekousali) nasazovala kšírky a na ty kšírky ješt? navlékla kus k?že, aby m?l to nejkriti?t?jší místo chrán?né. není to vy?ešení jejich surových boj?, ale aspo? jsem je nemusela poušt?t odd?len? a renovi se postupn? strupy (velikosti p?tikoruny) zahojily.
momentáln? je to lepší, ale po?ád je reno pokousaný, i když už ne tak hodn?, jako první p?lrok. ale to je jen proto, že už si dává v?tší pozor a p?ípadn? p?ed tím surovcem ba?ou zdrhne a shová se, nenechává se hryzat jak trdlo jako d?ív.
kšírky te? už nedávám, ale po?ítám s tím, že možná se k tomuhle opat?ení budu muset vrátit.

Re: Pokousaná záda
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-08-05, 01:13
martino, nemáš náhodou fotku, jak ten chráni? vypadal??? To bych snad i zkusila... Romeo nemá velký strupy, spíš mali?ký a mezi nima prasklinky v k?ži, proto si nejsem jistá, jestli to neni n?jaká kožní nemoc :-/ ale ten chráni? by nebyl špatnej nápad....
Avatar

Re: Pokousaná záda - jak chránit?
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2007-08-05, 01:52
fotku nemám, ale je to jednoduchý. kousek k?že nebo n?jaké siln?jší látky (flís?) zahneš na dvou protilehlých stranách tak, aby se dal navlíknout na kšírky a záda chránil. prost? taková širší p?ezka (cca 4 cm - nebo rad?j širší, zúžit m?žeš vždycky) místo na b?iše bude na zádech.
v podstat? se spojnice mezi "obojkem" kolem krku a kolem t?lí?ka nahradí širším kusem hodn? pevné látky nebo k?že.
dovedeš si to p?edstavit? kdyby ne, písni sz, a? to nerozebíráme tady a zkusím se vyjád?it líp.

nebylo to dokonalý, ale vícemén? záda chránilo a rána m?la možnost se zahojit.

ješt? dopl?uji - délka "chráni?e" je zhruba stejná, jako je spojnice na kšírkách, ší?ka t?ch zmi?ovaných 4, p?ípadn? víc cm (podle pot?eby).

vícero+kluci+ vícero+holky+ vícero+oba+ vícero+skupina+



Celkem upraveno 7×. Poslední úprava: martina dne 10.06. v 14:52.

Re: Pokousaná záda
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-08-05, 02:08
Jo, snad chápu, zkusim to v tejdnu n?jak vyrobit :)) dííííky moc, za pokus to stojí. Já mu to te? namazala TeaTree olejí?kem, protože jinak nevim ?im :-/ tohle ur?it? prubnu, pokud budu mít nejasnosti, napíšu ti... takže díky :)
Avatar

Re: Pokousaná záda
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2007-08-05, 11:57
Rynn: mám doma tohle ud?látko a už ho nepot?ebuju. Teda, je ze starýho kusu látky a moc parády neud?lá. Ale jestli jsi líná ho tvo?it, klidn? ti ho poskytnu. Jsem z Prahy, ze Spo?ilova, ale klí´do se to dá poslat i poštou.
Avatar

Re: Pokousaná záda
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-08-05, 13:30
Silva: Jééé, to by bylo super :) já jsem z Prahy- Holešovic, b?hem tejdne bychn klidn? p?ijela, když bys mi ?ekla kam p?esn? a kdy :)
Avatar

Re: Pokousaná záda
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2007-08-05, 14:24
Rynn: jasn?, n?jak se domluvíme. Pošlu ti ve?er SZ, až se n?jak zorientuju ve svém ?asovém harmonogramu na p?íští týden. (Mám dva ?leny rodiny v nemocnici, od pond?lí mi za?íná ?trnáctidenní intenzivní jazykový kurz, pot?ebuju n?jak chodit do práce, jít k doktorovi a nemám doma nikoho, kdo by hlídal tcho?e, takže je to náro?n?jší na vymejšlení, kdy kde budu :-)
Avatar

Re: Pokousaná záda
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2007-08-05, 14:34
Silva: Jasn?, chápu :) já se p?izp?sobim, akorát úterý se mi nehodí, jinak mám te? už prázdniny (v práci jsem skon?ila v úterý...), takže pohoda :) dík moc
Avatar

Re: Pokousaná záda
Zaslán uživatelem/kou: wilt007 (IP)
Datum: 2008-09-22, 16:46
Tak jsem si to tady pro?etl. Já mám doma 2 samce kte?í mají 13 týdn?. V kleci jsou v pohod?, olizujou se, ?istí si ouška, papkají spolu. Jakmile je pustím tak prvních 20 minut je od sebe nemohu odtrhnout. Myslím že si hrajou. Ale i u nás jeden, trpí tím že má strup jako p?tikoruna za krkem. Odd?lit je zatím nechci. Takže momentáln? je pouštím odd?len? a klec mají spole?n?. Jenomže to se zase nevyb?haj. Když jsou jeden bez druhého, tak se furt hledají. Spolu se vždycky rychleji unaví. Jinak jsou to bráškové. Pokud máte n?kdo dobrou fintu jak na to-budu rád.

Re: Pokousaná záda
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-09-22, 17:44
witl007, jedinou skušenost co mám s takovýmito brášky je, že jak p?išli oba do ?ije, skoro se pozabíjeli, takže se museli oba na za?átku první ?ije kastrovat. Od té doby nažívají v pohod?. Do té doby skusit vydržet....
Avatar

Re: Pokousaná záda
Zaslán uživatelem/kou: Jeanette (IP)
Datum: 2008-09-22, 19:00
witl007 - my k našim fre?ulím adoptovali fret?í mim?o a je to podobné jako u vás. Za par?áka p?ijal fre?áka (kastrát) a hrajou si (bitka to není) tak, že má starší fre?ák záda plná strup?. Ptala jsem se na to na veterin? a doktorka ?ekla, že musíme vydržet, až "požvýkanému" fre?ákovi na onom míst? zhrubne k?že a vytvo?í se n?co jako mozol. Pokud bychom m?li pocit, že je to zanícené, máme pot?ít Betadinem.
Avatar

Re: Pokousaná záda
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2008-09-23, 15:28
wilt007- tohle jsme zažili taky, jediný, co p?sobilo byla záda trochu pokapat teatree olejí?kem- je to i jako dezinfekce a hlavn? smrdí a neni p?íliš chutnej, ale neni ani jedovatej. Tudíž pak sta?ilo, že si Rocky jenom ?uchnul k zád?m svýho kámoše a už se jenom honili, ale nekousali se....
Avatar

Re: Pokousaná záda
Zaslán uživatelem/kou: wilt007 (IP)
Datum: 2008-09-23, 15:49
D?kuji Rynn-má ten olejí?ek n?jaký název? Díky

Re: Pokousaná záda
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2008-09-23, 16:26
wilt- jmenuje se to Tea Tree Oil, sežene se to v každý lékarn?, nesmí se to dostat akorát do o?í, jinak se tim dá hlavn? skoro všechno lé?it :) je to t?eba tohle: [www.lekarna.cz]
Sta?í pár kapek, ale ne na otev?enou ránu, to by ho pálilo. Ale smrdí to a chutná nep?íjemn?, takže pokud se necht?j vzájemn? zabít, což asi né, m?lo by to pomoct :)
Avatar

Re: Pokousaná záda
Zaslán uživatelem/kou: Angie (IP)
Datum: 2008-09-23, 16:56
naše fre?ule se koušou do krku jen p?i "hraní", ale když se same?ek ráno vzbudí a nudí se, zalehne sami?ku a za?ne ji kousat do ucha, chudinka sy?í a kvi?í, pak je celá oslintaná a dneska to bylo už skoro do krve. nechci je odd?lovat, protože když spí spolu vypadají spokojen?. nezbývá mi nic jinýho než ho ok?ikovat a nebo poušt?n ven jen sami?ku a nechat ho za trest zav?enýho. ale zatím to nepochopil

Re: Pokousaná záda
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2008-09-23, 17:13
Angie a jak je samec starej?je kastrovanej?tohle totiž vypadá spíš jako by se s ní cht?l pá?it, ne že je znud?ný :o)

[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Re: Pokousaná záda
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-09-23, 18:09
Já bych mn?la taky prosbu o názory: kamoška mn?la same?ka a sami?ku, v ?ervnu mn?li mladé, ty odešli k novým majitelúm. Týden po tom jak odešlo poslední mlád?, sami?ka neš?astnou náhodou zahynula. Same?ek byl smutný. Asi za 2 týdny si adoptovali 4 m?sí?ního fre?á?ka (hluchého) ale same?ek ho prý napadá. Neni to do krve, ale prost? ho rafe.
Co myslíte, jak dál? Nechat je ?áký ?as odd?len?, spát i poušt?t (v tom problém neni) nebo je nechat a? si to vybaví? Dosp?lý je nekastrovaný, dost velký. Malý když je sám pušténý, má o vše zájem, ni?eho se nebojí. Pelíšky a voliery se vymné?ují. Malý je u nich asi týden.
Avatar

Re: Pokousaná záda
Zaslán uživatelem/kou: Jeanette (IP)
Datum: 2008-09-23, 18:21
Angie - u nás takhle sami?ku zalehávalo a ožužlávalo 3m?sí?ní mlád?, ale ona se u toho moc neroz?ilovala, sem tam zak?ourala. Te? už to mr?ous ned?lá.
Jak je same?ek starý?
Avatar

Jít na stránku:  Předchozí123Další
Aktuální stránka:2 z 3


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist