Jít na stránku:  1234567Další
Aktuální stránka:1 z 7
ŽRAVOST... (p?ibírání na zimu)
Zaslán uživatelem/kou: Gapa (IP)
Datum: 2006-09-11, 11:55
mám dv? fretulky,same?ka(1rok) a sami?ku(8m?síc), poslední dobou se mi zdá, že n?jak za?ínají hodn? žrát... není na to si d?lat zásoby na zimu p?íliš brzo???
Dostávají t?ikrát denn? velkou plnou misku asi tak 1/4 l. vždy je všechno pe?liv? vylízené ani kousek nep?íjde na zmar.
Dostávají plnohodnotnou stravu... Vitakraft,ku?ecí a telecí masí?ko, zeleninku, ovoce, semtam ždibet vitamínky a odm?ny skoro celej den.. takový ty kouli?ky pro kotata.
Vždy když slyší že p?ipravuju n?co k jídlu, m?žou se p?erazit, aby byly u ní co nejd?ív.. Kdyby m?ly hlad ne?eknu, ale takhle..za?ínají se po dez?ele zakulacovat ob?.. nechci jim n?jak ublížit tím, že je budu p?ecpávat.. ale je mi jich líto, když vím že asi mají hlad... tak mi prosím poradte co m?žu d?lat anebo ?ím by ta jejich žravost mohla být zp?sobena.
D?kuji moc

z+váha+ob+



Celkem upraveno 6×. Poslední úprava: martina dne 24.06. v 22:40.

Re: ŽRAVOST...
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka redakce (IP)
Datum: 2006-09-11, 12:04
Asi se už blíží zima. M?žeš zkusit nahradit Vitakraft n??ím leh?ím (Sluis, ANF), aby se najedly, ale tolik nenabraly. V ?erstvé strav? p?idej zeleninku (va?enou mrkev). Mlsky pro ko?ata bych vynechala úpln? a z vitamínk? bych hlavn? vyškrtla Calopet a nahradila Vitapetem.



Celkem upraveno 3×. Poslední úprava: martina dne 09.06. v 15:03.

Re: ŽRAVOST...
Zaslán uživatelem/kou: Leyla (IP)
Datum: 2006-09-11, 14:49
Gapa: M? taky p?ipadá, že moje fre?ule za?ínají futrovat na zimu, ikdyž je te? docela slušné po?así. Dokonce je podezírám, že se jim za?íná i m?nit srst. No uvidím.
MF: je možné, aby za?ali už te? m?nit srst na zimní?
Avatar

Re: ŽRAVOST...
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka redakce (IP)
Datum: 2006-09-11, 14:58
Vždy? jsi vid?la to po?así... já bych ?ekla, že klidn? :o) A mám obavu, že jestli takhle brzo za?ínají zví?ata obr?stat a p?ibírat na zimu, máme se na co t?šit 8-O

Re: ŽRAVOST...
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2006-09-11, 15:02
Leyla: Nám Meggie m?ní srst už od konce srpna. Taky jsem se divila, když zrovna bylo ješt? tak hezké po?así...
Avatar

Re: ŽRAVOST...
Zaslán uživatelem/kou: Leyla (IP)
Datum: 2006-09-11, 15:09
Mirim + MF: tak to bude asi p?kný mazec, když už se p?ipravují zví?átka te?. Minulý rok Max m?nil srst až koncem ?íjna a letos už t??. No máme se na co t?šit. :o)
Avatar

Re: ŽRAVOST...
Zaslán uživatelem/kou: Gazza (IP)
Datum: 2006-09-11, 17:57
Tedy, já vám všem docela závidím. Moje fretky se snad chystají na léto? Shodn? všechny zhubly. Krmivo jsem nem?nila, krmím po?ád First Mate pro fretky. Nic jiného krom? p?ídavku banánu a ob?as zkusím ovoce nebo zeleninu nedostávají, o syrové ani va?ené maso nestojí ani jedna. Závidím všem, kte?í mají tak krásné cvalíky. Jak to d?láte?
Všechny ostatní zví?ata mám pom?rn? vypasená, ale fretky a m?j syn - to je výživové fiasko. Když ?tu váhu skoro 2 kila, tak si ?íkám, že to asi d?lám špatn?? Chci taky tlus?oušky. Pora?te mi.

Re: ŽRAVOST...
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2006-09-11, 18:08
Gazza: tak zvaž všechny fretky najednou a nebudeš se zbyte?n? stresovat :-)
Avatar

Re: ŽRAVOST...
Zaslán uživatelem/kou: Gapa (IP)
Datum: 2006-09-11, 18:25
Gazza: Tlustošky,jo???ano je to p?kný ale oni si jaksi neuv?domujou, že už se nevlezou kam d?íve:-)))..manžel mi musel same?ka vytahovat zašprajclého ve špajzce...

Re: ŽRAVOST...
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2006-09-11, 19:18
Rocky se snaží narvat tam, kam Meggie... ne vždy se mu to poda?í... Meggie mi zase zapadla za postel, musela jsem celou postel odsouvat... a Rocky u gau?e na chat? usoudil, že když to nejde spodem, p?jde to horem. To, že se zašprajcne na p?li cesty taky ne?ekal... :) jinak Meggie (3 m?síce) 800g, Rocky (3 m?síce) 1100g...
Avatar

Re: ŽRAVOST...
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2006-09-11, 19:55
Ja nechci byt oskliva, ale tahle soutez ve zbrojeni - kdo ma vetsi a tlustsi fretku mi pripada mirne zvracena...Skoro jako matky na piskovisti. Vzpomente si, jak dopadla Zofka Uzofka od Frtana - byla tlusta tak, ze musela silne hubnout. Mym odstrasujicim prikladem je jista Rennuska - jezevcik, majici v den sve smrti 23 kg - vite, kolik ma jezevcik ve standardu? Jen proto, ze "ona tak rada papa, my ji dopravame". Podrobnosti jsou depresivni.
Jinak me fretky maji obe svorne 700 - 800 g a zadny zasadni problem s tim nemam. Mam MALE a STIHLE FRETKY! AZ budu chtit VELKE a TLUSTE zvire, poridim si prase domaci, zn. na vykrm.
Avatar

Re: ŽRAVOST...
Zaslán uživatelem/kou: cinderella (IP)
Datum: 2006-09-11, 20:08
No tak my v týhle kategorii sout?žit nebudeme :) Monty má 1300g a je tak akorát :)
Avatar

Re: ŽRAVOST...
Zaslán uživatelem/kou: Iv?a (IP)
Datum: 2006-09-11, 20:10
my se taky neú?astníme, Ferda má 1200g a Terka p?l kila...
Avatar

Re: ŽRAVOST...
Zaslán uživatelem/kou: Gapa (IP)
Datum: 2006-09-11, 20:10
Lee:Chápu, a to je mám jako mo?it hladem????kdybych jim nedala tak prohryžou voliéru nebo vrata ke komo?e....
Rynn:samec 1800 sami?ka 1100 no odep?i jim to....

Re: ŽRAVOST...
Zaslán uživatelem/kou: Gazza (IP)
Datum: 2006-09-11, 20:56
Pozor, nechci pašíka, ale nekoukám ani tak na váhu, ale na vzhled. Teprve, když se mi zdají hubené, tak toužím po tlust?jší. Ta jedna Twigy má 600gr a to je na ní málo, v zim? m?la kolem 900gr. Takový "normál" by se mi zdál asi kolem 800gr na její velikost, ale ona se nechce nechat p?emluvit, aby trochu p?ibrala - šindelka jedna! Lítá jako š?s a na žrádlo nemá ?as. Pak se rozplácne ve volie?e a spí a jen se vzbudí, už kouká, jestli jí zase nechám ?ádit. Zajímá m? spíš, ?ím krmí ti, kdo mají tlusté fretky, abych docílila zvýšení váhy k normálu.

Re: ŽRAVOST...
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2006-09-11, 21:08
Gapa: P?kný... :)
Já bych cht?la, aby byli tak akorát, nechci tlustý, ale nechci, aby byli hubený... Rocky je docela medvídek, i když nemá až tak moc, ale je zase fakt, že když jsem ho koupala, tak mi p?išel hodn? hubenej. Ale má takovou chundelatou srst, zatim. A Meggie, na to, že je polovi?ní velikostí a tlustá rozhodn? neni, tak nemá o moc mí?. A hlavn?, vážim, abyc v?d?la, jestli p?ibíraj, nebo naopak... Rocky za m?síc p?ibral p?l kila, ale zase je to mlád?... a Meggie sleduju t?eba i proto, že už tak jsme objížd?ly vety a chci kontrolovat aspo? tu váhu...
Avatar

Re: ŽRAVOST...
Zaslán uživatelem/kou: Gapa (IP)
Datum: 2006-09-11, 21:26
Gazza:já krmím to co jsem psala na za?átku a kolikrát mi p?íjde že jak dojedí tak na m? koukají dost vy?ítav? s pohledem"Jako jen tohle...koukej p?idat!!!"Zkoušela jsem ubrat dávky, ale to cht?li ochutnávat nás:-))
kamarádka má fret?ího klu?inu ten má kolem 1700,on když ale má dost tak to nechá být a vezme si jen tolik co s ní...zato ty moje sežerou všechno na po?kání..
Cht?li ubírat desátky i psovi ale ten si to nenechal líbit, tak alespon s tím p?estali:-)

Re: ŽRAVOST...
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2006-09-11, 22:20
No, je fakt, že ti naši jedí jenom když maj hlad... a to i ovoce... jenom Rocky zbož?uje r?zný ty vitamínový pasty... Meggie je zase nechá bez povšimnutí, už nevim, jakej pamlsek pro ní vymyslet... :((
Avatar

Re: ŽRAVOST...
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2006-09-12, 10:06
Zajímavý poznatek:
Do v?erejška jsme m?li doma na hlídání 2 skoro 5m?sí?ní fretky. Oba víkendy, co byli u nás, jsem je stejn? jako naše fretky kontroln? vážila. Za týden (od ned?le do ned?le) p?ibrala sami?ka 30 g a same?ek dokonce 120 g.
V?era když si pro n? jejich majitelé p?ijeli, potvrdili nám, že jim p?ipadají na omak tlust?jší :o)
Krmíme stejnými granulemi, ale ukázalo se, že zatímco oni jim dávají 3x denn? ur?it? množství granulí, u nás je zvykem, aby fretky m?ly stále plnou misku.
Na dobu hlídání (14 dn?) jim dokonce odm??ili granule podle toho, kolik jim dávají, a milé fretky to zblajzly do 10 dn? :o)
Každopádn? jsem ráda, že u nás p?ibraly na váze, jsou to p?ece mlá?ata. A alespo? je vid?t, že u nás netrp?ly :o)))



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Mirim dne 12.09. v 10:07.
Avatar

Re: ŽRAVOST...
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2006-09-12, 13:48
mirim,
podobn? jsem na tom byla já s ba?ou. u majdy, která ho hlídala, p?ibral za 16 dní z 1220 na 1480!! bylo to vid?t na první pohled, dokonce jsem v první chvíli myslela, že nám majda ba?u vym?nila za n?jakou ob?í tlustou potvoru... :o))))
doma pak za stejnou dobu p?ibral jen na 1540, zatímco majdin pitrís už má 1700. p?i p?edávání bati p?itom m?li oba bráchové zhruba stejn?, dokonce ba?a snad o n?jaký gram víc...

ach jo.... a majda mi te? nechce ba?u vzít na zimní výkrm...

Re: ŽRAVOST...
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2006-09-12, 14:07
Môj fre?ák má granule v miske stále. Teraz sa tiež stále láduje, za týžde? pribral 10 dkg. Ale ako sa pamätám, tak vdoslova lani to bolo rovnaké. Ke? mu skon?ila ruja, za?al žra? a pribera?. Myslím že toto ro?né obdobie je normálne, že fretky viac jedia a priberajú...

Inak som si všimla, že ke? prídeme na návštevu kde majú fretky, môj fre?ák sa vždy za?ne ládova? ich granulami aj ke? je najedený z domu na puknutie. Ve? aj de?om na návšteve lepšie chutná ako doma...:-)



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Johana dne 12.09. v 14:10.
Avatar

Re: ŽRAVOST...
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2006-09-12, 14:08
martina: Te? vážn? :o) P?edpokládám, že to bylo u majdy stejné jako u Tebe - shodné krmení, vždy plná miska...
Moje fre?ule "na výkrm" zatím nikde nebyly, ale i tak jsou týdny, kdy je p?ír?stek jejich váhy v?tší a pak zase menší. Vanilka se dokonce ob?as zastaví, a když už se smí?ím s tím, že dál a výš to nep?jde, zase pár gram? p?ibere :o)

M?la bych návrh. Co takhle u majdy po?ádat ozdravné fret?í pobyty? Chcete vykrmit hubenou fretku? Šup s ní k majd?.

Hmm...možná má v byt? dobré patogenní zóny...
Avatar

Re: ŽRAVOST...
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2006-09-12, 14:47
Já vás zabim! Já to tušila! Žádnej fret?í ozdravnej tábor u sebe doma nechciíííí!!!
A k t?m patogenním zonam - je fakt, že do postele mi moje máma narvala n?jakou d?sn? drahou podložku, která je má rušit. Jestli je ruší, nevím, ale dob?e se na tom spí. :-)
Avatar

Re: ŽRAVOST...
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2006-09-12, 14:56
majda: Ale já nemyslela patogenní zóny na spaní, ale na žravost :o)

Mimochodem - nejlíp se jí u mé "skorotchýn?" v kuchyni. A není to nijak vynikajícím va?ením, ale patogenními zónami. Tam strávit 14 dn?, tak m? pak dom? kutálejí :o)))
Avatar

Re: ŽRAVOST...
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2006-09-12, 14:59
Aha, takže já toho tu??áka, co mám na b?iše, m?žu svád?t na geopatogenní zóny! To m? ješt? nenapdalo :-)))
Avatar

Re: ŽRAVOST...
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2006-09-12, 15:13
coooo?? majda má PATOLOGICKÝ GENY?!
aha, tak tím se leccos vysv?tluje...
;o))))

jinak mirim na tvoji otázku odpovídám ANO, shodné krmení, vždy po ruce, teda po tlam?. neshodný p?ír?stek na váze.
na tv?j návrh také odpovídám ANO, souhlasím s tím, aby se u majdy po?ádaly OZDRAVNÉ (VYKRMOVACÍ) FRET?Í POBYTY. doufám, že se p?idá víc zájemc?, protože pak majdino chabé neeee hladce p?ehlasujem. a markéta si m?že vydechnout! nepojedem s pr?vodem na šumavu, ale ku praze!
(vona stejn? majda ve skute?nosti chce, jen tak d?lá trochu fóry, abysme jí p?emlouvali)
majdóó, prosím prosím, že se na nás t?šíš?!
;o)))))))

Re: ŽRAVOST...
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2006-09-12, 15:20
hihi
A já bych ?ekla, že patologické geny Vás tady má víc!
:oD
Avatar

Re: ŽRAVOST...
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2006-09-12, 15:20
Martino, mám lepší nápad: majdu zoberieme ako "mezistanici" na ceste k Markéte...esli to prežije (majda) tak ju pribalíme na ?alšiu cestu...
Avatar

Re: ŽRAVOST...
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2006-09-12, 15:21
anebo tak.... :o))

Re: ŽRAVOST...
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2006-09-12, 15:26
Tak jestli si n?kdo myslíte, že si nechám zplundrovat barák stádem podvyživenejch fretek, tak to jste teda na omylu!! Markétoooo, pomooooocc! :-))
Avatar

Jít na stránku:  1234567Další
Aktuální stránka:1 z 7


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist