Jít na stránku:  1234Další
Aktuální stránka:1 z 4
Druhá fretka
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2004-05-26, 09:34
Chci se zeptat, hlavn? t?ch co mají dv? fre?ulky, jaké plusy a jaké mínusy p?inesla do domu ta druhá potv?rka a co p?evažuje.. A? se to týká jakékoli stránky.. Víc srandy, víc bordelu, víc náklad?, mí? kousání.. Navim co koho napadne..
Díky..

vícero+pro+



Celkem upraveno 3×. Poslední úprava: martina dne 10.06. v 14:23.

Re: Druhá fretka
Zaslán uživatelem/kou: Lenka (IP)
Datum: 2004-05-26, 09:50
No my sme mali najskôr Boba a k nemu sme priniesli Žofku. Bobko je maznák tak isto ako predtým, Žofka je taká mrška. Ke? sa spolu hrajú, tak sú rozkošní, rada ich pozorujem. Ob?as sa ale "hrajú" v ko?kolite, a to tak že sa nahá?ajú a prebehnú cez záchod trochu sa tam poštuchujú a potom to tak vypadá. Ko?kolit je všade okolo. Bobko za?al teraz trošku hryzka?, ale len v noci - neviem ?o sa s ním deje, chce sa v noci hra?. Ale asi je teraz v puberte. ?o sa týka vä?šieho neporiadku - tak som ni? také nepostrehla. Vy?isti? záchod s viacerými kôpkami je to isté ako s jednou, papkanie až tak ve?a nestojí a inak je to všetko asi rovnaké. No až na to, že s dvomi fretkami (a viacerými) je vä?šia zábava. Takže môžem vrelo doporu?i?.
A jednu obrovskú vec, ktorú nám to prinieslo je 8 mali?kých drob?ekov, ktorých zbož?ujeme.



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 08.06. v 15:22.

Re: Druhá fretka
Zaslán uživatelem/kou: Jana G. (IP)
Datum: 2004-05-26, 09:59
Dv? fretky spolu jsou úpln? skv?lé. Nádhern? se honí, perou, hrajou si, sta?í, aby jedna n?co vymyslela a druhá se hned p?idá, mají obrovskou p?edstavivost na lumpárny a taková dvojnásobná lumpárna.... to už chce sice silné nervy, ale o to víc se tomu pak ?lov?k zasm?je. Navíc naše Terezka nám na podzim doslova p?išla požalovat, že Dášena utekla oknem ven. Kdyby byla nep?išla, tak ji ur?it? hledáme až za podstatn? delší dobu. P?išla, lehla si mi na klín a tak divn? se koukala, tak jí ?íkám, co že zas provedly, mrchy moje chlupaté a ona sesko?ila a utíkala p?es celý byt do kuchyn?, kde se velmi významn? podívala na pootev?ené okno, na m?, na okno.... až jsem pochopila. Dášenu jsme pak našli a za to jsem vd??ná asi práv? naší Terezce. Takže dv? fretky jsou strašn? fajn.
Jediný škraloup na kráse dvou fretek je cena za veteriná?e..... Krmivo ani ko?kolit mou pen?ženku nijak výrazn? nezat?žují. Obojí dohromady nestojí víc jak 250 K? m?sí?n? pro ob? fretky.

Re: Druhá fretka
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2004-05-26, 10:00
Já bych cht?la dv? hol?i?ky.. =o) Je to mé p?ání, ale t?eba m?j bratr už te? na Fló nadává a s tou druhou to bude ješt? víc.. =o/ (ale je fakt, že on je takovej poslední dobou, což m? mrzí) ?íká, že to nezvládnu finan?n?, protože už te? mám problémy, sem na to sama (ale Fló má všechno, u ní je mi jedno jestli mám ?i ne.. =o)) Hlavn? nejv?tší zát?ž je o?kování mlád?te.

Re: Druhá fretka
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2004-05-26, 15:26
Já nevím, jak s o?kováním, loni jsem nechávala o?kovat asi za 160K? a druhé o?kování asi za 80K?, tehdá jsem to ješt? nem?la za režijní cenu...To mi nep?ijde jako ten nejv?tší náklad. Spíš se neustále bojím - "co když se n?co stane, budu mít na zaplacení bezodkladné operace, dlouhého lé?ení,...?"

To Yasmin: Bráchu mám taky takového, snad odvždy, už m? to ani nemrzí, spíš m? to roz?iluje, pokud je schopen cítit fretku ze židle, p?es kterou jednou prob?hla (a nem?la ?íji) a spoustu malých kravin, které mi otravují život, když ob?as p?ijedu dom?...

Re: Druhá fretka
Zaslán uživatelem/kou: Katka (IP)
Datum: 2004-05-26, 15:58
Taky musím potvrdit, že dv? fretky jsou prost? senza?ní. M?li jsme necelý rok jen jednoho uli?níka - Scruggse (Skrekse). Takže m?l nás jako jediné kamarády. Dnes ho lituji, protože tu švandu, kterou má s freticí Phoebe (Fíbí), to s náma nezažil. Náklady si nemyslím, že by byly vyšší. Samoz?ejm?, že dvojí kastrace a o?kování bylo znát, ale už ?lov?k prost? musí oželet.
Ti dva se celý ve?er, co jsme doma poš?uchují, ská?ou a kvokají, že jsou lepší než telka.
Myslela jsem si, že na nás zanev?ou a budou si hrát spíš spolu. Ale protože Phoebe je spí o hodn? mí? než Scruggs, tak si s ní vyhrajeme až do sytosti. Scruggsík se zase ve?er chodí ke mne mazlit.

Re: Druhá fretka
Zaslán uživatelem/kou: suze (IP)
Datum: 2004-05-26, 17:55
Souhlasim, ze mit dve fretule je bajecna vec .. :o)
Loni v lete jsme nasi (v srpnu trilete) samicce poridili kamosku Ze zacatku to tedy na velke pratelstvi nevypadalo, ale ted jsou nerozlucne .. A hlavne, kdyz jsme s pritelem v praci nebo na ne nemame pres den moc cas, moc jim to evidentne nevadi, vystaci si samy :o)
A Katka mi mluvi z duse .. obcas jsou lepsi jak televize .. :o)
Takze ja vrele doporucuji .

Re: Druhá fretka
Zaslán uživatelem/kou: Jolana (IP)
Datum: 2004-05-26, 21:12
Ja mám druhú fretku len nieko?ko týžd?ou, ale staršia fretka ju neprijala. Takže naše spolužitie má momentálne dos? záporov. Púš?a? môžeme vždy iba jednu, takže kým ju nenájdeme/ak niekde zaspí/, tak druhú pusti? nemôžeme. Ke?že Neri Mišku napáda, tak je tu podstatne viac vypusteného smradu. Predtým žlazy vôbec nepoužívala. Von musí chodi? niekto so mnou, alebo môžem zobra? len jednu. Tým sa nám skomplikovala aj dovolenka. Bu? zoberieme iba jednu alebo musíme ma? dve prenosky a na chalupe dva výbehy. Na druhej strane je Miška také potrhlé mlá?a, že sa do nej zamiloval aj môj muž. Neviem sa na ?u hneva? ani ke? vysype záchody a kadí do rohu, pretože mi potom pomáha upratova? a ská?e mi na lopatku.

Re: Druhá fretka
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2004-05-27, 01:51
Díky Yasmin za na?até téma, taky m? to zajíma, pokud se povede a mezi Han?inýma frete?kama bude meru?ková holka, tak m? taky ?eká soužití s dv?ma potv?rkami, tomu jednomu už tak ?íkám "kritrs" nevím jak se to píše, ale dle toho hororu jsou to takové malé chlupaté a hlavn? zubaté koule.

Re: Druhá fretka
Zaslán uživatelem/kou: Hanka Brno (IP)
Datum: 2004-05-27, 08:23
Jordi: Neboj, když jsou fretky dv?, tak si víc hrají spolu, a tebe si nechávají na mazlení. Vím to z vlastní zkušenosti. Když jsme si donesli J?linku, byl Pepovi rok a n?co. Skv?le si vyhrajou. M?la jsem ze za?átku strach je pustit k sob? stejn? jako Jolana, ale nakonec m? uml?el p?ítel, že je mám nechat pušt?ný v místnosti, a odejít. Nakonec jsem tehdy cca 7 týdenní J?lince nechala aspo? tenší rouru, do které se Pepa nedostal aby se p?ed ním m?la kam schovat. První týden byl u nás smrad jako v opi?árn? jak na sebe poušt?li smrady, ale dali se dohromady. Vždycky když se do sebe zakousli, šla jsem je rozsoudit, a p?ítel mi to zatrhl, že prý a? si to vy?íkají sami. K?iku, kvokání a plá?e u toho bylo taky dost, J?linka m?la úpln? otrhanej krk, ale byla to velká bojovnice a snažila se to oplácet. Ale co zm?že takový miminko v??i skoro dvoukilovýmu mackovi. Nakonec šel chudák Pepa vždycky spinkat jako beránek totáln? unavenej. Asi po týdnu koukám, co to tam šustí, a ona mu leze J?linka do boudi?ky, kde on už dávno spal. Tak jsem si ?íkala: Ty holka ale rychle vyletíš, a ono nic. Od tý doby spolu spinkají, a te? když je J?linka celý den zav?ená v jiné kleci , protože má mim?a, se vždycky vítají, jako by se sto let nevid?li, i když je každý den n?kolikrát pouštím k sob?.

Re: Druhá fretka
Zaslán uživatelem/kou: Míša (IP)
Datum: 2004-05-27, 08:46
Já si te? chci po?ídit druhou fretku. Mám sami?ku z chovné stanice a te? by m? zajímalo, jak tato 3letá fre?ule vezme mlád?? Neud?lá mu n?co? A mám si vzít hol?i?ku nebo kluka?
Yasmin: já vím že jsme spolu mluvili, ale asi by jsi se od bráchy nem?la nechat ukecat, ono dvoum bude líp než jedné a ty jí máš ješt? malinkou, tak si budou dob?e zvykat, tak abys pak jednou nelitovala, až bude Fló starší, tak pak budeš hlavn? p?emýšlet nad tím, jak Fló novou kamarádku vezme a nebo jestli jí nebude náhodou ubližovat, tak jako te? nad tím p?emýšlím já.

Re: Druhá fretka
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2004-05-27, 08:49
S tim sp?átelením u nás bych se neobávala.. Hlavn? protože Fló jsou t?i m?síce (už proto bych cht?la druhou nejpozd?ji o prázdninách) a taky je ke všem fretkám kamarádská jen nevím pro? všechny jí vždycky kousnou (a? d?ív nebo pozd?ji) a ona si v?tšinou jde znovu..
Cht?la bych taky aby m?la kamarádku na hraní (i když má doma všehovšudy šest lidí a jednoho psa na hraní, tak to stejn? druhá fre?ule není.. I když Kitka má Fló ráda a naopak, ale je to takový tele =o) vždycky jí n?jak p?išlápne ;o)
To Lee: m?j brácha zas takovej není, že jí cítí všude, jen ho žerou ty hovínka na chodb? a že mu ská?e na po?íta? a nebo ho kouše do nohou, to už má fakt nerva ;o) Ale v?era mu to Fló nandala, šla v obýváku na záchod =oP Ale jak vim, že ta druhá bude taky "?istotná" ;o)
To Jordi: Já sem m?la rezervovanou fre?ulku taky meru?ku, ale te? sem to od?ekla.. Lepší d?ív a rozhodnout to po?ádn? než pak až bude mlád? starší a bude t?žký ho udat.. =o/ Je taky od Peruána jako ty Jul?i..

Re: Druhá fretka
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2004-05-27, 08:52
To Míša: Práv? proto bych jí cht?la te? a ne až bude Fló starší a já na tom budu "líp" podle brášky..

Re: Druhá fretka
Zaslán uživatelem/kou: Šárka (IP)
Datum: 2004-05-27, 10:40
Yasmin: Už jsem ti psala, ale jak to tedy je.... Dv? jsou vážn? lepší. Víc si spolu vyhrajou, je to fakt lepší jak telka a když už nem?žou, jdou se pomazlit k nám... :-)
Finan?n? je problém akorát veteriná?, ale to je taky jen jednorázový (o?kováním, kastrace..) ko?kolit a papu se dají finan?n? zvládnout v pohod?, není to až takový rozdíl jak když máš jednu. Když jsi na n? ale sama, tak musíš trošku po?ítat s menšími problémy p?i procházkách, m?žeš si být jistá, že kam jde jedna, nejde druhá...a nebo prolítávat k?oví za nima, když se honí....ale nakonec je to jako vše kolem fretek velká SRANDA :o)
Jinak my jsme seznamovali rok a p?l starýho samce s 5-ti m?sí?ní sami?kou a nebyl to v?bec problém. Rvali se akorát 2 dny, a to to bylo drsný jen jeden den. Myslím si, že víc jak na v?ku záleží na povaze. Hlavn? když je fre?ule zvyklá na jiný fretky ze srazu :-)

Re: Druhá fretka
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2004-05-27, 11:00
Já už m?la všechno vymyšlený, protože Fló vlastn? m?la být ta "druhá" fre?ulka.. Vodítko chci mít jedno na konci rozdvojený.. =o) Jinak o ven?ení vím své.. ven?im Kitku a Fló spole?n?.. Ob?as na m? divn? koukaj, pro? sem tak zamotaná mezi vodítka, takže se t?ema by to bylo o to veselejší.. ;o) Už te? m? v okolí znají a to tam nejsem dlouho..

Re: Druhá fretka
Zaslán uživatelem/kou: Iva (IP)
Datum: 2004-05-27, 11:06
My máme Fló sest?i?ku Kessy a dvoum?sí?ního klou?ka Keika. Zatím s Kesskou nesp?jí a nemáme je v jedné kleci, aby si Keiko mohl také od ní odpo?inout, ona je p?eci jen v?tší a mnohem mršn?jší a živ?jší než Keiko. N?kdy ho tak kouše, že Keiko za?ne pískat, ale už se to lepší. Ze za?átku jsme je nemohli mít v?bec spolu, ale už po baráku spolu b?hají a hrají si. Jen místo odpo?inku musí mít každý zvláš?,ale i to se ur?it? ?asem jak Keiko poroste spraví. Myslím, že budou kamarádi a již nyní je radost je pozorovat. Náklady nejsou o moc v?tší, snad jen za tu veter. pé?i.

Re: Druhá fretka
Zaslán uživatelem/kou: Sjusn (IP)
Datum: 2004-05-27, 11:15
Já se také chystám na druhého p?ír?stka do rodiny - budeme mít tudíž holku a kluka. Rozárce budou p?es 4 m?síce až si klou?ka p?ivezeme. Ona do té doby asi jinou fretku neuvidí, tak jsem zv?davá jak se na n?j bude tvá?it. Doufám že to bude v pohod?.

Re: Druhá fretka
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2004-05-27, 11:27
Já chci k Fló hol?i?ku a taky to bude vycházet kolem ?ty? m?síc?.. Ale už vim, že Fló má ráda ostatní fretky, až na to kousání..
To Sjusn: to v Hlinsku není žádná fretka =o-

Re: Druhá fretka
Zaslán uživatelem/kou: Sjusn (IP)
Datum: 2004-05-27, 11:36
Yasmin: v?era jsem se ptala ve zverimexu, jestli tam n?kdo nechodí nakupovat n?co pro fretky nebo o n?jaké neví, a bylo mi ?e?eno že jsem asi v Hlinsku jediná kdo fretku má. Strejn? tak i náš veteriná? ?ikal že k n?mu nikdo jiný nechodí. :o/ Tudíž jsem se rozhodla že s tím budu muset n?co ud?lat a trošku to tady zafretit.

Re: Druhá fretka
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2004-05-27, 12:37
Já už se fakt t?ším až bude ta druhá. Frodo tady po?ád kvoká jako blázen a jedinou touhou jeho je zakousnout se mi do ponožky a držet. Hra?ky ignoruje i když ho jimi š?ouchám do nosu a hledí jen na jedno místo, na mou nohu, která je zrovna nejblíže. Už mi sežral 2 ponožky.

Re: Druhá fretka
Zaslán uživatelem/kou: Sjusn (IP)
Datum: 2004-05-27, 12:45
Jordi: Taky už se t?šim... :o)
už máš vymyšlený jméno? já na tom pracuju, ale n?jak se nem?žu rozhodnout

Re: Druhá fretka
Zaslán uživatelem/kou: Hanka Brno (IP)
Datum: 2004-05-27, 12:52
Jordi a Sjusn: Holky vymýšlejte jména, a? m?žu t?m vašim drobe?k?m ?íkat jmény, hned jak se vybarví, a budu v?d?t, kte?í to vlastn? jsou. Dneska si zase p?j?ím digitál, pokud ho šéf nebude pot?ebovat, abych Vám mohla hned zítra poslat fotky. Dneska je totiž drobe?k?m týden a opravdu hodn? povyrostli.
K t?m sežranejm ponožkám: Nic si z toho ned?lej, my jsme na tom te? dost podobn?. Jul?e ob?as chytne rapl a jen tak bez varování se nám fest zakousne do nohy, a Pepa se te? nem?že po?ádn? vy?ádit, protože s ním nem?že J?linka celý den blbnout, a tak honí nás po byt?.

Re: Druhá fretka
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2004-05-27, 13:45
Len ponožky? Noži?ky ostali celé? To aby som vedela, ?o ma ?aká: Meresjev v sukni!

Re: Druhá fretka
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2004-05-27, 13:57
:o) No jo, hold když není jiná fretka...ach jo. :o) Prost? ho nic jiného nezajíma, teda krom? mlsot a papání, to kv?li tomu i pustí a letí jak o závod do voliéry, nebo? tam mu papání dávám. Když mám mlsotku, tak letí ke m? a ?u?í na m?.

Re: Druhá fretka
Zaslán uživatelem/kou: Hanka Brno (IP)
Datum: 2004-05-27, 13:59
Johana, blázníš, jak by noži?ky mohly vydržet? Oni tcho?i pokud cht?jí kousnout, tak zásadn? jenom do holé nohy nad ponožku. P?ece se nebudou namáhat zbyte?n?. Moje mamka byla v?era na vyšt?ení u neurologa, ten se jí kouknul na kousnutou nohu od naší Jul?e - vypadá to jako uštkuntí od zmyje, akorát kolem modrák o pr?m?ru tak 10-15 cm - a chudák se zhrozil, co že to mamka d?lala. Ta s klidnou tvá?í prohlásila, že to nic, že ji jenom uštknula tcho?ice, pon?vadž má mladý a bojí se o n?. Chudákovi doktorovi musela ješt? vysv?tlit, že tcho?ice je vlastn? domácí mazlí?ek fretka, a i tak málem padal do vývrtky.

Re: Druhá fretka
Zaslán uživatelem/kou: Jolana (IP)
Datum: 2004-05-27, 19:53
To Hanka: práve skúšame Tvoju šokovú terapiu a je to fakt drsné. Obe fretky sa mlátia v predsieni a som prekvapená, že si robia prestávky a chví?ami je pokoj. Smradu tam teda je riadne. Miška je naš?astie taký náš dobre stavaný Valibuk, tak Neri nemá váhovú výhodu. Keby si nenapísala svoje skúsenosti, nikdy by som to nevydržala. Dúfam, že všetci v zdravý prežijeme. Teraz je tam už desa? minút ticho, tak to hádam zvládneme.

Re: Druhá fretka
Zaslán uživatelem/kou: Hanka Brno (IP)
Datum: 2004-05-28, 07:50
Jolano, nevzdávej to. Já jsem to taky nevzdala a vyplatilo se to . Chvílema už jsem byla naprosto na dn?, a radši jsem chodila k našim a nechávla je doma úpln? samotný. Naši sice bydlí s náma v jednom domku, ale mají vlastní odd?lenou bytovou jednotku. Fretky se vždycky perou celkem drsn?, ale málo kdy to kon?í vážn?jším zran?nín. Vím , jak to chodí na srazech, vždycky p?ijde jeden v?tšinou fre?ák, a ten si myslí, že na n?j nikdo nemá, a odchází celkem zklaman? a dobyt?. Na drobné od?rky v?tšinou reagujeme slovy - co není na šití se nepo?ítá. V?era se ti naši bestiáši taky n?jak neshodli a to bylo k?iku a smradu - v?trala jsem p?l dne, než se dalo p?ijít do kuchyn?. Držím ti palce, a vydrž. Seznamování fretek nikdy neprojde bez kousanc?.

Re: Druhá fretka
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2004-05-28, 09:53
Jolana: Držím palce, vydrž!

Re: Druhá fretka
Zaslán uživatelem/kou: Jolana (IP)
Datum: 2004-05-28, 18:03
Je to nápor na psychiku a ja som psychicky nevyvážený jedinec. Zatia? to vyzerá tak, že aj ke? Nerina Mišku napadne, vždy sa skôr unaví a prestane. Potom sa urazená hrá na rohožku zatia?, ?o sa Miška príde so mnou hra?. Nemajú ani škrabanec, ale zásoby smradu sú ve?ké. Zatial sa držím za mohutného povzbudzovania môjho muža.

Re: Druhá fretka
Zaslán uživatelem/kou: Jolana (IP)
Datum: 2004-05-29, 22:32
Nebudete tomu veri?, ale momentálne spia spolu vo fre?acom spacáku. Inak sa stále mlátia, ale Nerina sa rozhodla pres?ahova? do voliery k Miške a zabrala jej spacák. Tak som tam dala ešte jeden, aby sa nebili a Neri sa aj tak natla?ila do Miškinho. Zrovna teraz sa pres?ahovala do toho druhého spacáku, ktorý je hne? vedla Miškinho. Nos mám už drevený a smrad ani necítim. Držte palce.

Jít na stránku:  1234Další
Aktuální stránka:1 z 4


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist