Jít na stránku:  12Další
Aktuální stránka:1 z 2
Dovolenka
Zaslán uživatelem/kou: MajaZ (IP)
Datum: 2004-05-24, 19:57
Zakladam nove vlakno na temu dovolenka. Ak pojdete na dovolenku, dajte vediet, mozeme si potom aspon vymienat skusenosti, kto to ako bez fretky ci s fretkou prezil. Ja odchadzam zajtra, vraciam sa 4.6. . Dakujem tymto Johane za starostlivost o nasu piranu a dufam, ze ked sa vratime, budu obaja v poriadku. Myslim Johana aj Kuko...;-)))...Prajem krasne slnecne dni.



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 01.06. v 01:13.

Re: Dovolenka
Zaslán uživatelem/kou: Lenka (IP)
Datum: 2004-05-25, 08:09
No my sa tiež chystáme na dovolenku od 6.8. do 18.8. Je to síce ešte ?aleko, ale už teraz to prežívam, myslím tým to, že tchoríci budú musie? osta? doma a my si pojdeme užíva?. Bude ich chodi? navštevova? sestra a jeden známy, takže dúfam, že to všetko bude OK. Ur?ite potom podáme info.



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 08.06. v 15:24.

Re: Dovolenka
Zaslán uživatelem/kou: Lucia (IP)
Datum: 2004-05-26, 00:00
No my chodíme skoro každý víkend pre? a vždy berieme Kiru so sebou. Aj ke? ideme do hotela. Nedebatujem s recep?nou o tom, ?i môže ís? s nami Kira alebo nie. Už som s tým mala problém, ale potom som sa jej opýtala, ?i by nechala svoje die?a v aute cez noc. Radšej ustúpila. :))) Dúfam, že s tým nebudem ma? problémy ani v budúcnosti. Nevim totiž, ?i by som našla niekoho, kto by sa mi o ne postaral. Všetkých kúše, len m?a a môjho priate?a nie! Prajem vám príjemnú dovolenku a o tchoríkov si nerobte starosti, ur?ite ste ich zverili do dobrých rúk. ?o vy na to?

Re: Dovolenka
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2004-05-26, 09:45
Léto se blíží a dívky ze Slovenska to správn? na?aly.
Co takhle n?jaký rozpis - n?co jako "nabízím hlídání"?
Za?nu to takhle - nabízím hlídání na první dva týdny ?ervence v Praze. Bydlení v p?edsíni, koupeln? záchod? b?hem dne, když jsme doma i v 1+kk. Vlastním zatím 3 dosp?lé sami?ky, druhý týden v ?ervenci pojedu pro mlád?. - takže hlídám fretky spole?enské a snášenlivé.

Re: Dovolenka
Zaslán uživatelem/kou: Lenka (IP)
Datum: 2004-05-26, 09:56
No my tiež k?udne postrážime niekomu freto?ky. Bohužial sme až z Dolného Kubína, ale ak by mal niekto záujem.... môžeme sa dohodnú? ak by svojho milá?ika priviezol. Máme doma nekastrovaného sam?eka a sami?ku. Chováme ich navolno, ale ak by si niekto priniesol klietku tak môže by? freto?ka kludne v nej a necháme ju každý de? nieko?ko hodín prebehnú?.
Stráži? môžeme kedyko?vek ale nie v ?ase od 6.8.-18.8. - to sme na dovolenke a stráženie by sme skôr potrebovali my. Inokedy sme kedyko?vek k dispozícii.

Re: Dovolenka
Zaslán uživatelem/kou: Iveta (IP)
Datum: 2004-05-26, 10:34
Erin: Zatím se to v nás pere. 3.?ervence vyrážíme na 14 dní do Chorvatska. Ze za?átku nebylo pochyb že Míša pojede s námi. Dokonce jsme schán?li apartmán , aby tam fretka mohla bydlet a nebyli problémy až se tam objevíme. Vše se poda?ilo a te? m? pár lidí odstrašuje, že je tam vedro a co tam chudák tcho?ík bude d?lat. Zatím bych stála t?eba jen o názor zda je to pro fretku doopravdy taková zát?ž, pak bych prosila o azyl , a pokud si myslíte, že to fre?ákovi neuškodí tak pojede s námi. Což bych byla nejrad?ji protože mi bude smutno bez n?j.

Volný termín u nás na hlídání ur?it? od 18.7. týden, a poslední srpnový týden.Možná by se našel i jiný, ale zatím s ur?itostí nevím jak se s babi?kou dohodnem na pokrytí prázdnin pro dceru.K dispozici kuchy?, p?edsí?,d?tský pokoj a p?i naší p?ítomnosti i ostatní prostory.

Re: Dovolenka
Zaslán uživatelem/kou: Lasi (IP)
Datum: 2004-05-26, 16:31
To Iveta: Bydlime v Marseille a vedra jsou tu fakt poradny. Myslim, ze dnes jsme byli naposledy s Susu na vychazce pres den - ale abych to zkratila, myslim, ze si tchorika sebou klidne vzit muzes pokavad ho budes vencit jen brzy rano nebo pozdeji vecer.

Jak uz jsem tu nekdy psala, v zari se stehujeme na Guyanu a tam jsou teprve ty pravy vedra. Uz ted z toho mam hruzu jak to bude ten muj milovanej tchor snaset. Taky jsem zaslechla, ze Air France neakceptuji fretky na palube jen pod a to i kdyz jsou kastrovane a zlazkovane. Pritom kocky i psy do 5ti kg mohou byt v prepravce pod nohama s cestujicim. To vubec neni fer!!!! Jak to ten muj broucek 9h prezije. Mam z toho fakt hruzu.
Mate nejake rady ci zkusenosti???


Re: Dovolenka
Zaslán uživatelem/kou: Jolana (IP)
Datum: 2004-05-26, 20:56
To Lenka: je mi ?úto, že máš dovolenku presne vtedy ke? aj my. Podla všetkého budeme aspo? niekolko dní na Orave a nebudeme sa môc? stretnú?. Ale na Oravu chodievame ?astejšie, tak možno inokedy.

Re: Dovolenka
Zaslán uživatelem/kou: Falko (IP)
Datum: 2004-05-27, 09:30
To Lasi: No nechci nijak strašit, nebo n?co podobného, ale ptáš se na zkušenosti s p?epravou zví?at v nákladovém prostoru... teda pokud jsem to správn? pochopila. Jelikož jsem d?lala t?i roky na letišti a to p?ímo v provozu u letadel, tak mám pocit, že se k tomu mohu vyjád?it.Takže to napíšu tak jak to je.

V podstat? jsou dv? možnosti. Bu? jde zví?e od za?átku jako cargo /náklad/ a to znamená dovézt ho do cargo terminálu dost dlouho p?ed odletem /doba je r?zná, podle toho kam letí a jaká jsou p?epravní pravidla/ a pak žít s pocitem, že se s ním opradvu jedná jako s nákladem. V?tšinou ješt? dostatne oblbovací pilulku, aby b?hem letu nešílelo. I náklady jsou dost vysoké.P?epravní tarif je tuším 200% /zase jak u které spole?nosti/, musíte mít nemálo papír? od veteriná?e /zpravidla ne starší než 48h/ a zví?e musí být ve speciální p?epravce. /schrána s nepropustným dnem, ve které se zví?e musí oto?it a postavit, v?trací otvory musí být tak velké, aby zví?e nemohlo prostr?it ven žádnou ?ást t?la i kdyby šlo jen o ocásek a p?epravka musí být certifikovaná IATA, což je sdružení leteckých dopravc? a nároky mají docela vysoké.... schránka se dá i p?j?it, ale moc se tím neušet?í/ Na druhou stranu personál má daná pravidla, kdy mají dát zví?átku napít atp., ale up?ímn? ?e?eno z vlastní zkušenosti vím, že se stím nikdo moc nezabývá.
Stejn? jako se nezabývá moc s tím, že by se s p?epravkou p?i nakládání nem?lo moc házet a tak. /Z tohoto po?ínání m? prosím vyjm?te, já jsem d?lala na opa?ném pólu hlídala ty, kte?í by mohli páchat podobná svi?stva... s prominutím/...
Shrnuto, já bych radši šla na kraj sv?ta p?šky, než poslala zví?e takhle. Bohužel jsou i p?ípady, že to jinak nejde a to je fakt peklo.

Druhý zp?sob je, že zví?átko jde až k letadlu s pání?kem /samoz?ejm? v p?epravce/ a vezmou mu ho až u letadla a šoupnou do nákladového prostoru. To je samoz?ejm? p?ijateln?jší varianta. I zde musí mít schválenou p?epravku, ale zde se pravidla omezují na nepropustné dno a na takovou velikost, aby se p?epravka vešla pod seda?ku. Papíry od veteriny musíte mít taky, ale zase to není tak p?ísné. No, spíš je lepší je mít s sebou, i když jsem nikdy nevid?la, že by je n?kdo kontroloval. Jenže jelikož vždycky všechno závisí na rozhodnutí kapitána, tak se klidn? m?že stát, že se kapitán sfanfrní a bude chtít vid?t n?jaký papír od veteriná?e. Pokud ho mít nebudete m?že klidn? ?íct, že vám zví?e nevezme. Ale to už je jiná kapitola. Ukecat se dá vše :o)

Zví?e posílané jakýmkoliv zp?sobem se nakládá v?tšinou do ?ásti prostoru zvané "bulk" což je v postat? ten nejmenší kousek v ocasní ?ásti letadla. Ale nemusíte se d?sit, existují velmi p?ísná pravidla pro nakládání letadel, kde je p?esn? dáno, kolik zví?átek je možno do bulku naložit aby netrp?la nedostatkem vzduchu a vše je po?ítáno s dostate?n? velikými rezervami./ zpravidla je to jeden pes, u zví?átek velikosti fretky by to asi mohli být dva kousky/
Tohle je téma fakt na dlouho a já myslím, že zákaldy jsem sd?lila....

shrnutí: Let je pro zví?e obecn? veliký stres /nezvyklé prost?edí, odlou?ení od pání?ka, hluk, markantní zm?ny tlak? atp./ a tak si myslím, že je nejlepší vybrat spole?nost, která dovoluje zví?átka brát na palubu. Pokud m?žu poradit, nejlepší zkušenosti mám s Lufthansou. /to není doufám nelegální reklama/ je to velmi seriózní spole?nost, která je velmi vst?ícná k cestujícím i zví?átk?m a létají do mnoha destinací po celém sv?t?. I když pravda nejsou nejlevn?jší.....

Tak m? napadá, že jsem ješt? zapomn?la zmínit zp?sob, kdy si ?lov?k koupí letenku na tzv. "extra seat" ?ímž má nárok na jedno prázdné sedadlo vedle sebe a m?že si tam dát bedni?ku se zví?átkem./ ?asto se tak p?epravují hudební nástroje a nafit?ní psí?ci a ko?i?ky velmi bohatých pani?ek/ Jenže ruku na srce, je to velmi drahý špás.

ces+let+



Celkem upraveno 3×. Poslední úprava: martina dne 15.06. v 01:22.

Re: Dovolenka
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2004-05-27, 10:36
Taky bych mohla hlídat fre?ulku, ale musela by mít svou vlastní klec a snášet se se psy.. A navíc by to nemohlo být na delší dobu, jde totiž o další obyvatele bytu..

Re: Dovolenka
Zaslán uživatelem/kou: Lasi (IP)
Datum: 2004-05-27, 22:23
Falko:

Moc dekuju za vycerpavajici info. Jsem z toho jeste vic nervozni. S tim vyberem spolecnosti to neni tak jednoduchy. Bohuzel (pokavad mam dobre informace) Lufthansa na Franc. Guyanu nelita. Pouze spolecnosti Air France, Csa a KLM. Air France fretky na palube neakceptuji a zbyvajici 2 spolecnosti nevim, ale jsou pro me nedostupne drahe, takze pripada v uvahu jedine Air France.


Re: Dovolenka
Zaslán uživatelem/kou: Falko (IP)
Datum: 2004-05-28, 09:48
To: Lasi

Že by tam fakt let?li jenom t?i spole?nosti?...S t?ma Air France se mi to n?jak nezamlouvá.Pro? akceptujou ko?ky a psy a fre?ulky ne?Jsou to p?kní padouši, to ti ?eknu!!!A já je m?la za profíky :o( Jedin? na n? zkusit ješt? n?jak zaúto?it....ješt? m? napadá, zkus mi napsat p?esn? odkud kam letíš /asi tam bude letiš?/ a zkusíme n?co vymyslet.Z akolik to lítá Air France?

Re: Dovolenka
Zaslán uživatelem/kou: Lasi (IP)
Datum: 2004-05-28, 12:37
Padousi to jsou - me to tez prekvapilo. Zatim jsem stale ve Francii, ale poletim prvni tyden v zari z Prahy a to do Cayene - to je hlavni mesto. Vsechny informace mam zatim z netu, ale nejlevnejsi jsem nasla prave Air France a to za 42.000Kc, ty ostatni dve spolecnosti (CSA, KLM) dokonce za 71.000Kc coz nepripada v uvahu. Taky se mi moc nechce kupovat listek pres internet a domu se dostanu az v polovine srpna, takze si to zacinam zjistovat a tak do mesice nekoho u nas poverim koupi letenky. Jsem strasne rada, ze jsem narazila na nekoho kdo se vyzna. Moc dekuju za pomoc.


Re: Dovolenka
Zaslán uživatelem/kou: Falko (IP)
Datum: 2004-05-28, 12:48
No, zatím se moc neraduj, t?eba v?bec nic nezm?žu.Ale jdu to zkusit n?jak vyzjistit.

Re: Dovolenka
Zaslán uživatelem/kou: Lasi (IP)
Datum: 2004-05-28, 12:59
I tak moc a moc dekuju. Uz jen za snahu. :-)


Re: Dovolenka
Zaslán uživatelem/kou: Falko (IP)
Datum: 2004-05-28, 15:19
To: Lasi
Tak a jsme v pasti.Do CAY se dá z PRG let?t p?e Pa?íž, Londýn a já nevim co všechno jenže....z Prg sice letí spousta spole?ností, /Alitalia, Austrian, Ba atd./ ale pokr?ující lety jsou vždycky jen s Air France :o( Zatím to moc dob?e nevypadá, ale ješt? je tu možnost promluvit si s n?kým od Air France.Zkusím to, uvidíme.Zatím neztrácej nad?ji!!! :o)Pozdravuj tcho?e! :o)

Re: Dovolenka
Zaslán uživatelem/kou: Lasi (IP)
Datum: 2004-05-28, 20:24
Ty joooo:-(( Strasne moc Ti dekuju za pomoc. Tchor chrni, ten se ma - zadny starosti;-)

Re: Dovolenka
Zaslán uživatelem/kou: Lasi (IP)
Datum: 2004-05-28, 20:34
Sleduju tady jedno fretci forum a tam prave ohledne fretek kdosi volal a pry je opravdu na palubu nevezmou, ze smrdi!!!! Drzost! Jedina moznost je podpalubi:-((

Re: Dovolenka
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2004-05-31, 08:17
A lo?ou sa tam dopravi? nedá? Viem, že to trvá ale spoji? cestu napr. s dovolenkou?

Re: Dovolenka
Zaslán uživatelem/kou: Falko (IP)
Datum: 2004-05-31, 09:02
Nechi rejpat, ani vypadat jako nesnášenlivec, ale tohle prost? napsat musim! Pokud je d?vod odmítnutí akceptace na palubu "...že smrdí" nesm?la by do letadla velká ?ást lidí. /zejména p?estárlé ameri?anky, které p?ed odletem prolezou duty free shop a vyzkouší všchny vo?avky od Chanelu...to se pak chce ?lov?ku i zvracet!!! :o)/

Re: Dovolenka
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2004-05-31, 11:02
Falko - takovou jednu velmi postarší dámu jsem potkala kdysi na trajektu sm?r Anglie - poránu si v koupeln? plácala na obli?ej OLD SPICE!!!! Ale ur?it? to byla babi?ka a ne d?de?ek :o))))
To když už jsi u toho, m?lo by se vylou?it spousta lidí i z MHD, zejména pak v lét? :o)))))

Re: Dovolenka
Zaslán uživatelem/kou: Falko (IP)
Datum: 2004-05-31, 12:52
To Markéta: tak s tím naprosto souhlasím....nejvíc to ?lov?ku, zvedne náladu, když jede ráno do práce, celoudobu stojí na jedné noze a ješt? ne na svojí a na n?j se lepí spousty smra?och? /všichni víme, co dokáže ze vzduchem v tramvaji ud?lat jeden ?ádn? uleželý houmles/, proti kterým je ódér z prase?áku opravdu rajská v?n?...a pak si n?kdo dovolí ?íct, že fretka smrdí! No zabít, málo!

To Lasi: Mám velmi smutnou zprávu.Mluvila jsem z kdekým, ale bohužel fretka je v manuálu Air France zanešena jako neakceptovatelné zví?e /protože ve stresu vydává zápach, odpuzující cestující/ a to nejen na palubu, ale i jako zví?e doprovázené....tozn.jediná možnost je vzít fretku jako cargo :o( Snažila jsem se vloudit všemi možnými zp?soby a prosbami, bohužel to co je v manuálu je svaté /a vím, že tenhle boj se vyhrát nedá/.Jako doprovázené zví?e by to možná ukecat i šlo, ale maximáln? v Praze.V Pa?íži /myslím, že p?estup je tam/ už ani náhodou.Air France totiž používá kontejnerová letadla a tam je u nakládání problém./uložení, p?ivázání atd./
Te? už zbývá jenom otázka, jestli je fretka takto diskriminována jen u Air France, nebo celkov? ve všech leteckých manuálech IATA.

Re: Dovolenka
Zaslán uživatelem/kou: Lasi (IP)
Datum: 2004-05-31, 21:23
To Falko: Tak jsem se konecne dostala na net. Moc Ti dekuju za pomoc, jen se potvrdilo co jsem ocekavala. Tak me to stve! Jsou to fakt idioti. Psy smrdi mnohem vic a nemluve o nekterych jiz zminovanych lidech! Na Guyane budeme vice jak 1 rok a fakt si neumim predstavit nechat Susu nekde u cizich lidi. Nevim jak to udelat, ale asi mi nic jineho nezbyva nez ho vzit jako cargo. Jestli jsem Te dobre pochopila - znamena to, ze s nim celou dobu neprijdu do styku ani pri prestupu v Parizi? A jeste jedna otazecka, s jakou cenou muzu asi pocitat? Jeste jednou moc a moc dekuju za pomoc.


To Jolana: Lodi nevim, je to dost daleko a neni to zrovna moc lakave misto na dovolenky, tak fakt nevim jestli neco takoveho funguje, ale zkusim se poptat.


Re: Dovolenka
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2004-06-01, 09:06
To Lasi: M?a tá lo? napadla, ke? som sa dívala do mapy, je tam ozna?ený dos? ve?ký prístav, tak by tam nie?o pláva? asi malo. Na lodi by si možno mohla ma? fre?áka pri sebe. Aj keby tá cesta bola asi dos? dlhá. Daj vedie?, ?i si nie?o zistila, len pre zaujímavos?. Držím palce, nech nájdeš lepšie riešenie ako to cargo.

Re: Dovolenka
Zaslán uživatelem/kou: Falko (IP)
Datum: 2004-06-02, 09:02
To Lasi : Máš recht.Moc živ? si vzpomínám na jednoho moc moc starého maltézá?ka, co let?l s pani?kou do Franfurtu.Byl to už takovej chudinka s jedním o?í?kem jak Quasimodo a smrd?l jak sto ?ert?.Sice za to nemohl a byl milou?kej, ale fakt nic moc.A to už nemluvím o tom, že si hov?l p?ed odletem s pani?kou ve V.I.P. salonku.Je to holt nespravedlnost!!!
S tím cargem je to bohužel p?esn? tak jak jsi pochoopila.Svýho brou?ka odevzdáš v cargo terminálu a dostaneš ho až v CAY.Ceny jsou u r?zné spole?nost od spole?nosti.Vím, že to ale bývá i 200% p?epravního tarifu klasického carga /tozn.v?cí co se nehýbou a nepodléhají žádným specialním p?epravním podmínkám/ Záleží hlavn? na váze celé schránky /ur?it? p?ijde bedni?ka s fretkou levn?ji, než bedna s kon?m :o)/, ale taky na náro?nosti celé p?epravy a myslím, že i tarifu letenky, ale tím si tak jistá nejsem.To se musí zjistit.
Možná že z toho fakt nakonec vyjde výhodn?ji /a to nejen finan?n?/ lo?.

Re: Dovolenka
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2004-06-02, 09:20
To Lasi: Neskúšala si sa opýta? na tú lo??

Re: Dovolenka
Zaslán uživatelem/kou: Lasi (IP)
Datum: 2004-06-02, 15:15
At hledam jak hledam, zatim nemuzu nic najit. Budu zkouset dal. Uz jsem se i ptala tady znamych, ale kazdy jen krouti hlavou a koukaj na me jak na blazna. Co se tyka tech tarifu, tak u Air France chteji za psa v rozmezi 100-200Euro tak pocitam, ze za fretku to bude podstatne mene.


Re: Dovolenka
Zaslán uživatelem/kou: Falko (IP)
Datum: 2004-06-03, 20:41
To Lasi: S tím spíš nepo?ítej.Myslím, že to bude stejné jako za psa, ale mohla by to být ta dolní sazba.

Re: Dovolenka
Zaslán uživatelem/kou: Klara (IP)
Datum: 2004-06-03, 20:46
Ahojky, také ?ešíme dovolenou, ale až za dlouho. Nicmén?, kdyby jste n?kdo pot?eboval pohlídat, tak není problém. Máme same?ka, ale mla?ounkého, takže je v pohod? se všemi ostatními. Tak lidi?ky hezkou dovolenou, také už se na ní t?ším a doufám, že i s fre?á?kem.

Re: Dovolenka
Zaslán uživatelem/kou: Klara (IP)
Datum: 2004-06-03, 20:48
Jo a ješt? jsme z Prahy a tel. ?. 603 461 298.

Jít na stránku:  12Další
Aktuální stránka:1 z 2


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist