Jít na stránku:  12345Další
Aktuální stránka:1 z 5
Lepší kluk nebo holka?
Zaslán uživatelem/kou: Tereza (IP)
Datum: 2004-05-23, 11:43
Asi už jsem sem n?kdy tuto otázku psala, koukala jsem se do starších p?ísp?vk?. ale nenašla jsem to, tak se asi zeptám znova!:)
Už dlouho jsem p?emýšl?la, jestli po smrti našeho fre?áka Justina kopit jinou fre?uli nebo ne. ?ekala jsem až za?ne ,,sezona" narození mlá?átek a už jsem asi rozmyšlená, ale po?ád nevím, jestli si zase po?ídit kluka a nebo zkusit holku... A proto bych byla strááááááááááááášn? ráda, kdyby jste mi pomohli.
Vím, že každé pohlaví má své klady a zápory a špatn? se odhaduje, co je lepší, ale prosím pot?ebuju vaší pomoc, protože mám zkušenosti s fre?ákem. Náš Justin hodn? ,,smrd?l", hodn? si zna?koval své teritorium a kousal mýho bráchu a ta?ku, protože cht?l být hlavou rodinu a ta?ka mu to necht?l dovolit!:) Jinak byl strašn? hodnej, vytahoval špunt z vany, když jsme se koupali a byl to mazel, ale nemohli jsme mu v?bec ,,vtlouct" do toho jeho malinkatého moze?ku, že má chodit na záchod, když pot?ebuje...To jsou mé zkušenosti. Mám pocit, že bych o tom mohla napsat knížku, ale tohle je tak hlavní. A te? bych od vás prosím pot?ebivala slyšet n?co o sami?ce...Sta?í jen jedna nebo dv? nejd?ležit?jší informace. Moc vaám p?edem d?kuju-teda spisovn? d?kuji!:)

vícero+pro+
z+nebo+





Celkem upraveno 6×. Poslední úprava: martina dne 10.06. v 14:24.

Re: Lepší kluk nebo holka?
Zaslán uživatelem/kou: adka (IP)
Datum: 2004-05-23, 18:28
Nase dievcatko Natalka neznackuje a nesmrdi takze by sme odporucali divenku ak ti samcek moc smrdel. Ale ani nasu Natalku sme doteraz nenaucili chodit na zachod na jedno miesto. Stale chodi kde sa jej to prave hodi. Ale kamaratka co ma samceka je tiez pritulni ako samicka a vobec nesmrdi. A uz maju aj male deturence ako som tu uz pisala v inom prispevku a tie vonaju prekrasne. Adka



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 08.06. v 12:34.

Re: Lepší kluk nebo holka?
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka (IP)
Datum: 2004-05-23, 19:38
Osobn? mám nejrad?ji od obojího vzore?ek :o) Ale když mne naši smra?oši neslyší, musím p?iznat, že mám rad?ji kluky. Oni to s námi tak n?jak víc umí :o) Holky jsou veverky ?iperky, je s nima akce a sranda, ale když se fretkoun p?ijde pomazlit, tak mu odpustím i ten smrad a bobky a louži?ky......

Re: Lepší kluk nebo holka?
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2004-05-24, 10:11
Same?ek je pohodln?jší, škodí jen na zemi nebo blízko podlahy, veverka ?iperka škodí VŠUDE a je s ní víc legrace, veverku ?iperku mám pocit nelze chovat v jednotném ?ísle, p?i její obrovské aktivit? je t?eba aby byly dv?. Její rychlosti p?i hrátkách nemáš šanci sta?it, tak aby nestrádala. Taky je s ní ( s nimi) mnohem víc legrace.(To kdybys pot?ebovala zd?vodn?ní, že POT?EBUJEŠ dv? fretky)

Re: Lepší kluk nebo holka?
Zaslán uživatelem/kou: Lucia (IP)
Datum: 2004-05-24, 10:21
ja som sa tiez rozhodovala a badala co je lepsie a rozhodla som sa pre holku,budem ju mat az za mesiac,ale co som si zistila- vraj smrdia urcite menej ako samci a aj ruja im dokopy trva menej,je to ako u psa-2 krat rocne a ked som bola na stretavke,vsetkych som si dokladne onuchala a samicky mi viac vonali ;-) ostatne asi zalezi na povahe a ako si ju "vychovas" ;-)

Re: Lepší kluk nebo holka?
Zaslán uživatelem/kou: Jolana (IP)
Datum: 2004-05-24, 19:44
To Lucia: ja mám teraz dve baby a tie si seba ešte nezvykli. S tou rujou býva práve u sami?iek niekedy ve?ký problém. Ak jej sama neskon?í, ?o býva ?asto, tak môže ís? fretke o život. Preto treba na to dáva? pozor a v prípade potreby u veterinára ruju ukon?i?. Potom si treba rozmyslie?, ?i nieje lepšia kastrácia, ?o je u sami?ky vä?ší zákrok ako u sam?eka. Ale je s nimi naozaj sranda.

Re: Lepší kluk nebo holka?
Zaslán uživatelem/kou: Jana (IP)
Datum: 2004-05-25, 23:28
Ahoj Terko,
už jsi se rozhodla,jestli bude pro tebe lepší holka nebo kluk?
Na tu návšt?vu bych to vid?la na p?íští týden,jen nebudu moct v pond?lí,pak už je mi to celkem jedno.M?žeš p?ijít n?kdy odpol. nebo ve?er?M?j se p?kn?.Jana

Re: Lepší kluk nebo holka?
Zaslán uživatelem/kou: Tereza (IP)
Datum: 2004-05-26, 19:15
Ahojindy Jani?ko! Já uvidím sama nevím, co budu d?lat zítra natož za týden!:) Už jsem se asi rozhodla:Pro holku....jen nevím, jestli se mi nebude stýskat po tom klu?i?ím mazlení...Sama mám jen zkušenost s fre?ákem...Je lepší holka?

Re: Lepší kluk nebo holka?
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2004-05-27, 16:32
Je lepší dv? holky. Taky si rovnou kup kýbl na nervy. Když ho zrovna nebudou pot?ebovat na hraní, dávej do n?j st?ídav? nervy a teplou vodu abys uklidila co provedly.

Re: Lepší kluk nebo holka?
Zaslán uživatelem/kou: Jana (IP)
Datum: 2004-05-28, 11:11
Ahoj,
naše tcho?inda se taky dovede p?kn? mazlit,ikdyž je pravda,že jen se mnou,p?ítele má na hraní (?íhání ze zálohy,útok na nohy atd),když p?ijde návšt?va,tak jí rad?ji zavírám - ne každý má pro fretku a její "testování" kousnutím pochopení.Ale ty budeš na kousání asi zvyklá,vi??Tady u nás kousnutí neujdeš :o))

Re: Lepší kluk nebo holka?
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2004-05-28, 11:20
Mám zkušenosti s holkou i klukem, ale jen v dob? kdy jsou to ješt? pr?ata.. A chovají se úpln? stejn?.. - koušou ;o)

Re: Lepší kluk nebo holka?
Zaslán uživatelem/kou: Šárka (IP)
Datum: 2004-06-02, 11:27
Mám same?ka i sami?ku a pln? souhlasím s matkou fretkou. Sami?ka je trošku poslušn?jší, mí? smrdí, ale zase se nemazlí jak fre?ák. Fre?áci jsou mnohem v?tší mazlíci a se sami?kou je zase sranda. Kdybych si m?la vybrat, brala bych zas OBA :o)))

Re: Lepší kluk nebo holka?
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2004-06-02, 11:32
Já když to tady ?tu ... ?íkám, že mám ukousané zví?e, ale i cizí lidi spíš okusuje, než kousne, rozhodn? do krve jen tehdy, když sebou cuknou a k?i?í, ale ve dvou dnech m? kously dv? cizí fretky tak, že mám ruku skoro skrz naskrz...Omlouvám se, Cvokie, mazlí?ku:-)!

Re: Lepší kluk nebo holka?
Zaslán uživatelem/kou: Niky (IP)
Datum: 2004-06-02, 11:45
Já mám doma 7-mi týdenní sami?ku Sendy. Momentáln? jí rostou druhé zuby, takže do te? to kousání bylo jenom takové dá se ?íct okusování a žužlání, tak jsem zv?davá. Je to strašný ?íslo, takže když jsem doma, nic neud?lám, protože za ní po?ád n?kde lítám. V?era objevila kv?tiná? s palmou, leze za televizi, kde je její úto?išt?, schovává se ve sk?íni, noruje v pe?inách, šplhá kde se dá, za?íná skákat, takže je o zábavu postaráno. A když se tím vším lumpa?ením unaví, tak mi vyšplhá do náru?e a usne a to bych jí sežrala láskou! Je to moje zlatí?ko!

Re: Lepší kluk nebo holka?
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2004-06-02, 12:05
To Niky: Jaktože mi ješt? nep?išel mail se subjektem Niky-plemenná kniha? Vrrr.... Dotazník je v aktualitkách, maily fungují, fote?ka nesp?chá...
:-)

Zlobíte! Musím spamovat do všech vláken:-)))

Re: Lepší kluk nebo holka?
Zaslán uživatelem/kou: Niky (IP)
Datum: 2004-06-02, 14:13
To Lee: už jsem snažila to napravit, dotazník jsem vyplnila odeslala, ale p?i odesílání jsem s ním tak divn? ?arovala, že nevím, zda došel v po?ádku. Dej mi v?d?t, abych to poslala když tak ješt? jednou. ?.

Re: Lepší kluk nebo holka?
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2004-06-02, 15:29
Tak to m? o víkendu vysloven? pokousalo šesti týdenní mlá?átko a to sem ho držela tak, aby se k mé ruce nedostalo. I p?es tuto snahu se zakouslo a drželo, tak pevn?, že m? to udivilo.. Tohle mi totiž Fló ud?lala jen když z mé ruky cítila játra, tak se zakousla tak, že sem jí ten prst z tlamy nemohla vytáhnout a ona se ho snažila spolknout.. Takže po setkání s fret?tem ?íkám, že Fló je prdelka co nekouše.. ;o)
Je to p?esn? ten p?íklad kdy tyhle mlá?ate z farem neví co je to lidská ruka.. Tohle bylo totiž z Hradce Králové a prý ten "chovatel" má t?ch mlá?at te? 200 =o- r?zných barev..
NECHUTNÝ!!!!

Re: Lepší kluk nebo holka?
Zaslán uživatelem/kou: Lasi (IP)
Datum: 2004-06-02, 15:33
To Lee: Ja to tez posilala, ale zrejme to nedoslo. Zkusim to poslat znovu. Dej prosim vedet az Ti to dojde. Dik.


Re: Lepší kluk nebo holka?
Zaslán uživatelem/kou: Hanka Brno (IP)
Datum: 2004-06-02, 15:47
"velkochovatelé" se stovkami fre?at r?zných barev jsou momentáln? mojí zlostí, když mi volá ?lov?k kv?li inzerátu na naše fre?ata. Když ?eknu, že chci za krémový mlád? 800,- (na krytí jsme jeli z Brna do Dob?íše a ješt? jsme obt?žovali kamarády - vi? Yasmin), každý druhý prohlásí, že mu n?kde nabídli za 400,- a ješt? ho klidn? pošlou vlakem, zatímco já si dovoluju chtít, aby si pro fre?átko p?ijeli osobn?. Po takovým telefonátu v?tšinou nevím, jestli mám bre?et, nebo se smát. Aspo? hned vím, že takovýmu ?lov?ku fre?e nedám, ani za nic.

Re: Lepší kluk nebo holka?
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2004-06-02, 15:51
To bych ho poslala n?kam a ?ekla mu, že a? si fretku nepo?izuje v?bec.. No te? m? to teda vyto?ilo.. To bychse cht?la vid?t kdyby takhle volal m???
Hanko drž se!!

Re: Lepší kluk nebo holka?
Zaslán uživatelem/kou: Lasi (IP)
Datum: 2004-06-02, 15:56
Souhlasim s Tebou. Delas jedine dobre. A ta cena mi prijde uplne normalni.
jen tak pro zajimavost - ve FR se nesezene fretka levneji nez za 350euro, mlade kolem 400. Je to strasna palka, ale alespon si ji koupi lidi, ktery ji opravdu chteji.


Re: Lepší kluk nebo holka?
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2004-06-02, 16:50
Hani, p?esn? ti rozumím. Já jsem pro svá miminka majitele vybírala, ne že by si vybírali oni mne. Pro mne jsou to jako moje d?ti - ty jsem také nedala každému kdo by rád. (Ješt? že to nepost?ehly) Nejspíš bych takovému zájemci jednozna?n? ?ekla, že když je mu líto zaplatit kvalitní mlád?, ocho?ené a mazlivé, zdravé a silné a rad?ji si koupí levnou neduživou chudinku, tak potom ty peníze dá do veterinární pé?e a ješt? kvalitu nedožene. A když si nechce vybrat a je mu jedno, co mu pošlou, tak je pro n?j p?kného mlád?te škoda.
Yasmin - za to pokousání m?žu já, kaju se. Já jsem jim játra dávala - tedy maminkám a ony je nosily mali?kým. A že mlád? z farmy kouše - aby nekousalo, když se bojí. Mlád? z rodiny je otahané, omazlené, ošmuchlané, lidská ruka je krmí a je zdrojem zábavy, tak pro? by kousalo jinak než ve h?e.

Re: Lepší kluk nebo holka?
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2004-06-02, 17:05
Erin - v?bec se neomlouvej.. Já Fló jatýrka ob?as dávám - je to její pochoutka.. ale už toho asi nechám, je pak k neudržení a nep?í?etná dokud se k nim nedostane. ;o) Ale bylo hezký jak se na m? dívali v obchod?, že kupuju játra za 1,50 =o)
Jinak to sem p?esn? ?íkala po odchodu z toho zverimexu.. Sice sem si s tou prodava?kou dob?e pokecala o fre?ulích, ale potom co mi nabídla, že mi obstará od toho chlapa mlád?, se se rad?ji oto?ila a odešla.. (musela bych jí n?co ?íct)

Re: Lepší kluk nebo holka?
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2004-06-02, 17:10
Jinak od tý doby co se do m? Fló kv?li t?m játr?m zakousla, si d?lají doma srandu v podob?: Ona nekouše, ale nap?ed si šáhni na játra, to je lepší ;o)

Re: Lepší kluk nebo holka?
Zaslán uživatelem/kou: Lída (IP)
Datum: 2004-06-02, 20:19
Ahoj všichni,
ješt? k té volb? jestli sami?ka nebo same?ek. Pokud ta?uldou bude Perry Veselý, bude smrd?t i sami?ka. A to docela dost. Na druhou stranu je tak mazlivá, že jsem to u naší Míši (druhé fretky) nezažila. Brumík (sami?ka od Perryho) se sama p?ijde pomazlit. Sama si vyleze na b?icho, když ležím na posteli a nechá se drbat p?l hodit dokud neusne. V?bec se sebou nechá d?lat všechno možný.Máme jí odmala narozdíl od Míši, kterou máme už 3 roky. Je to p?kná dra?ice, která zase nesmrdí. Ale abych jí nek?ivdila. Taky si k nám vleze pod deku a usne. Nenechá se ale tak mazlit. Když jsme si Míšu p?ivezli, tak bylo zaprd?ný celý auto a museli jsme na ní v rukavicích. Byl jí už asi jeden rok a bez rukavic a tlustých ponožek to nešlo.
Takže když fretka, tak dv? a volila bych zase 2 sami?ky. Když jsme Míše p?inesli Brumíka, po 4 dnech už byl Brumík jako její vlastní. Báli jsme se, jak se snesou ale vyšlo to.
Lída

Re: Lepší kluk nebo holka?
Zaslán uživatelem/kou: Hanka Brno (IP)
Datum: 2004-06-03, 08:52
Lído, ty mi strašíš kupce ?!?!?" Ale je pravda, že Perry je moc krásný chlapák, ale smrdí opravdu hodn?. Myslím si ale, že to bylo hlavn? tím, že byl v ?íji, a už n?jakou dobu si prakticky nep?etržit? užíval se sami?kami. Navíc žije ve venkovní volié?e, takže není zas tak ?asto koupaný, aby se nenachladil, a majitelce to až tak nevadí, když ho nemá v kuchyni. Z toho samého d?vodu podle mn? smrdí i jeho fre?átka - jsou jím prost? na?ichlá. Myslím, že naše fre?ata, jelikož jsou chovaná v obýváku, a hlavn? bez Perryho p?ítomnosti, na tom budou troši?ku líp. A navíc fretka bez smradu, není fretka.

Re: Lepší kluk nebo holka?
Zaslán uživatelem/kou: Sjusn (IP)
Datum: 2004-06-03, 09:07
No to kupce opravdu strašíš!! :o) Ale ráda uv??ím zd?vodn?ní Hanky, že to ur?it? nebude tak hrozný, když jsou v obýváku a Perry s nima nebude. :o)
Jinak z domu poletim i s fretkama :o)

Re: Lepší kluk nebo holka?
Zaslán uživatelem/kou: Hanka Brno (IP)
Datum: 2004-06-03, 09:28
Sjusn: Perry opravdu smrdí jak sedm ?ert? - je to prost? fret?í nekastrovaný chlapák chovaný venku, a nemohou ho koupat každý týden, tak jak já koupu naše lumpy. Ono taky dost záleží na povaze každé fretky. N?která prost? ráda zna?kuje - dá se to odstranit kastrací, a n?která si ráda pšoukne - žlázkování. Zna?kování nám hodn? vadilo u Pepana a proto jsme ho taky nechali kastrovat - m?li jsme v obýváku koberec, který jsme museli po první ?íji vyhodit. J?linka zna?kovala jenom ty dva týdny v ?íji, a nebylo to zdaleka v takové mí?e. Žlázky použijou doma asi tak jednou za m?síc omylem - vyv?tráme, a na fret?ích srazech skoro pokaždé, když se s n?kým po?ádn? poperou - vykoupeme je. U same?k? je fakticky nejhorší ta první ?íje.

Re: Lepší kluk nebo holka?
Zaslán uživatelem/kou: Sjusn (IP)
Datum: 2004-06-03, 09:35
Takže to chce vydržet. Našt?stí doma nemáme ani jeden koberec, takže koukám že spot?eba octa u nás asi trochu stoupne,co? :o) Já si taky myslím že záleží na každé fretce a nejde to je házet všechny do jednoho pytle. Prost? uvidíme.

Re: Lepší kluk nebo holka?
Zaslán uživatelem/kou: Niky (IP)
Datum: 2004-06-03, 09:52
To Sjusn: koukám, že se p?ipravuješ po?ádn? na nový p?ír?stek do rodiny! Rozárka už použila co ji máte doma pachové žlázky? U nás se též zvýšila spot?eba octa.-)))

Jít na stránku:  12345Další
Aktuální stránka:1 z 5


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist