Jít na stránku:  123Další
Aktuální stránka:1 z 3
cestování s fretkou
Zaslán uživatelem/kou: eva (IP)
Datum: 2004-05-17, 14:27
Ráda bych si po?ídila fretku, ale nejd?ív by m? zajímalo plno v?cí. Jedna z nich je, jak vypadá cestování s fretkama. Je nutná p?epravka nebo sta?í postroj a vodítko. Co t?eba delší výlety nebo víkendové návšt?vy? M?žete se prosím pod?lit o svoje zkuenosti? Také - Jak reaguje fretka na cizí lidi? Vaše p?átele, lidi na ulici a tak - zda je p?ítulná, bojí se nebo je apatická.

Re: cestování s fretkou
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2004-05-17, 15:19
Rozebrané toto téma je v n?kolika dalších vláknech. Na delší trasy je lepší p?epravka, protože v ní mají fretky pohodlí. Já p?epravku nemám, ale zase necestuji tak daleko. Jinak sta?í i taška, nebo fret?í ba??žek, to mají prý frete?ky rády. Já mám jenom tašku, takže skušenost jen s ní. Jinak na procházky chodíme na vodítku s postrojkem. a natahovací (samonavíjecí) vodítko se mi zdá jako nejlepší. Na cizí lidi reaguje odlišn?. N?kdy se pohladit nechá, ale kdo se jí bojí, nebo kdo si jen pomyslí, že by ho mohla rafnout, toho kousne. Ke kamarád?m se lísá, pokud se ji nebojí.

Re: cestování s fretkou
Zaslán uživatelem/kou: Leisha (IP)
Datum: 2004-05-20, 13:23
S nasema fretkama se moc cestovat neda (kdyz to fretaka prestane bavit, tak to zacne bejt napinavi - snazi se zdrhnout a clovek mu musi venovat spoustu pozornosti aby se mu to nepovedlo) takze na dlouhy vylety s nima nechodime, na par hodin se to s ksirkama da. Na delsi pobyty bych si asi prepravku poridila.
K cizim lidem jsou hodni, nekousou, ale ani se nejak zvlast nelisaj - tj. vetsinou ignorace, ale kdyz pred nima nekdo zacne prchat, tak si ho vychutnaj (ne ze by primo pokousali, ale strasej). Kamarady berou v pohode.

Re: cestování s fretkou
Zaslán uživatelem/kou: Michal (IP)
Datum: 2004-12-01, 03:09
To naši se nechají celkem v pohod? hladit od d?tí, které se nebojí a jdou "rovnou na v?c", ale jakmile p?ijde n?jaký jiný dosp?lý a je na n?m znát, že se trochu bojí, olíznou a... hryznou.

Re: cestování s fretkou
Zaslán uživatelem/kou: Iveta (IP)
Datum: 2004-12-01, 11:48
Se Šupim necestujeme daleko, nejdelší cesta, kterou absolvujeme, je na Liberecko. D?íve jsme jezdili v p?epravce, od té doby, co máme bat?žek, tak cestujeme v n?m. Za jízdy je naprosto v klidu, ?asto prospí celou cestu.

Co se týká lidí, tak je to r?zné, od d?tí se hladit nechá, od dosp?lých jak kdy. Kolikrát jsem o tom p?emýšlela a je pravda, že pokud vycítí, že se ho ?lov?k bojí, tak kousne, nebo když na n?j sahá cukavým pohybem, tak to bere jako hru a kousne.

Venku se nebojí, cupitá jak fretka :o)))

Re: cestování s fretkou
Zaslán uživatelem/kou: Milka (IP)
Datum: 2004-12-01, 12:08
Ja cestujem s mojou KARI odkedy ju mam, teda od jej 8 tyzdnov. Kazdy piatok polhodinu autobusom na stanicu, potom hodinu vlakom, prestupime na iny vlak (alebo auto) a zasa hodinu. A je to v pohode. Len ju treba trocha poznat a naucit. Mame uz svoje miesta, kam chodi na zachod, hned vie, co sa od nej caka, tak sa nam uz nestavaju "nehody" vo vlaku. Mavam ju len tak na kolenach, kedysi som pouzivala prepravku, potom uz len batozok a teraz sa najradsej zastrci ku mne pod bundu a slastne spi. Vie, ze ju aj tak nepustim behat, tak cely cas spi. Ale hned, len co vystupime, tak sa trha behat. Ale ksirky ma na sebe vzdy. Ludi alebo ignoruje, alebo robi mrtveho brouka a par je jej sympatickych a tych aj oblize. Nehryzie bohuzial nikoho.
Vikendy tiez nie su problem, uz to pozna u rodicov mojho draheho, u nas doma, v Bratislave. A ak to nepozna, ma co skumat. Ale aj tak sa vzdy najviac tesi, ked prideme zasa domov, kde to najlepsie pozna, tam vala sudy, len co vystupime z autobusu.

Re: cestování s fretkou
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2004-12-01, 13:14
Taky s holkama hodne cestuju.. Na kratky trasy beru batuzek na delsi - kdy je numuzu mit porad u sebe beru prepravku (nebo kdyz jedu nekam kde se prespi).. Prepravka je urcite dobra vec.
Jiank na kratky trasy, nebo na navstevy je beru v batuzku. Kamarady nekousou - holky nekousou totiz nikoho - leda ze si chteji hrat - ale to neni to pravy kousani ;o)
Venku kdyz si je chce nekdo hladit, tak Tappi leze rovnou do naruce, na kazdyho se hned drape.. ;o)

Jinak cestovani urcite snasi v pohode - jsou na to odmala nauceny, tak vetsinou usinaji jakmile vlezu do metra, busu, auta a tak =o)

Ale vim i o fretackovi co prepravky docela nerad, porad se snazi dostat ven..
Avatar

Re: cestování s fretkou
Zaslán uživatelem/kou: Radka (IP)
Datum: 2004-12-01, 15:13
Tak jak píšou všici...nakrátký trasy postrojky vodítka a bat?žek:-)na delší s p?epravkou...maj tam i záchodek:-)
Jinak holka kouše každýho cizího a je jedno jak se k ní chová...zato kluk je zlatí?ko a nikdy nikoho ješt? nekousnul zle....do krve nikdy...on spíš ožužlává, ale nechytá:-)Takže tam je to jedno kdo si ho hladí a jak.
Frexu t?eba mamka p?eváží i tak že si jí dávala v aut? na klín jen s postrojkem a ona celou cestu spala...te? co máme i kluka, tak bu? p?epravka nebo musí být v aut? dva lidi:-)jeden co ?ídí a druhý hlídá tcho?e:-)

Re: cestování s fretkou
Zaslán uživatelem/kou: Adelajde (IP)
Datum: 2004-12-01, 17:12
Náš Kryštof moc moc rád cestuje autem. Jakmile se auto rozjede, tak hned usne na klín?. Vozíme i malou klec velikosti p?epravky, ale v ní nechce být. Vylejvá vodu, vysypává záchod atd. Na klín? je hodn?j nebo si vleze do kapsy na dve?ích(n?která auta to mají) ale nesmí se zapomenout na fretku, když se vylézá z auta.
Avatar

Re: cestování s fretkou
Zaslán uživatelem/kou: petus.MiCi (IP)
Datum: 2004-12-01, 17:21
Jakej bat?žek? Ješt? sem to nevid?la... Kde se to dá koupit? To je speciáln? pro fretky?
Avatar

Re: cestování s fretkou
Zaslán uživatelem/kou: Pavel (IP)
Datum: 2004-12-01, 17:28
Ano, bat?žek je speciáln? pro fretky. Nosí se na b?iše, abys na ní vid?la a obsahuje i p?ípojku pro kšírky, takže dáš fretku do ba?ohu i s kšírky a odpojíš ji úpln? od vodítka, p?ipojíš k batohu. Máš ob? ruce volné, fretka sedí u tebe na b?iše a ?umí ven, je spokojená. Lze zakoupit u klubu nebo ušít (dle šikovnosti).

Re: cestování s fretkou
Zaslán uživatelem/kou: petus.MiCi (IP)
Datum: 2004-12-01, 17:30
Kde že to de koupit?:-/
Avatar

Re: cestování s fretkou
Zaslán uživatelem/kou: Pavel (IP)
Datum: 2004-12-01, 17:39
V klubu. Tj. na akcích klubu nebo u Petry (matky). Zásilkovou službu klub nemá a prodejnu taky ne - ledaže by ti to n?kdo dovezl ...

Re: cestování s fretkou
Zaslán uživatelem/kou: petus.MiCi (IP)
Datum: 2004-12-01, 17:43
A jinak to nikde koupit nejde? Já v?bec nevim jakej klub, kde, co:/
Avatar

Re: cestování s fretkou
Zaslán uživatelem/kou: Pavel (IP)
Datum: 2004-12-01, 17:49
Aha: hl. strana, záložka obsah, kolonka "O klubu". Jedná se o klub chovatel? fretek a fretka.cz jsou primárn? klubové stránky tohoto klubu. M?žeš se taky stát jeho ?lenem ... Koupit jinde to nejde.

Re: cestování s fretkou
Zaslán uživatelem/kou: Adelajde (IP)
Datum: 2004-12-01, 17:49
Fret?í klub, asi nejsi ?lenem. Jinak to jde koupit v jakémkoli zverimexu. Ale je to za jinou cenu dražší.
Avatar

Re: cestování s fretkou
Zaslán uživatelem/kou: petus.MiCi (IP)
Datum: 2004-12-01, 17:53
A když budu ?lenem tak co to bude znamenat? ? ?
Avatar

Re: cestování s fretkou
Zaslán uživatelem/kou: Pavel (IP)
Datum: 2004-12-01, 17:59
M?žeš si obstarat v?ci jinak blb? nebo v?bec nesehnatelné (t?eba kožený kšírky) za mnohem lepší ceny, seženeš spoustu kamarád? a hlavn? získáš zázemí když se fretce n?co stane apod. že víš kam se obrátit a kde najdeš pomocný ruce. Pochopiteln? že t? nikdo nevyhodí ani když ?lenem nejsi, ale když sem tuhle za?izoval našeho nalezence tak t?eba Petra (to je p?edsedkyn?) byla ochotná se mnou strávit 3 hod. na veterin?, od?ervit ho u ní doma atd. taky proto, že v klubu si lidi pomáhají stylem co m?žu to pom?žu, když jsem urgentn? pot?eboval p?j?it do?asnou klec, druhej den byla a tak. Taky po?ádá r?zný akce a když p?ijdeš s nápadem cht?la bych aby klub um?l ješt? to a to, tak si myslím že když to bude smysluplná aktivita že se t?eba jeho záb?r rozší?í. T?eba hlídání fretek v dob? dovolených nebo co já vím, prost? cokoli kolem t?ch zví?at.

Re: cestování s fretkou
Zaslán uživatelem/kou: Adelajde (IP)
Datum: 2004-12-01, 17:59
Musíš vyplnit p?ihlášku je na hlavní stránce a zaplatit p?ísp?vk. Pak budeš moc si kupovat v?ci na fretku za lepší ceny než jsou ve zverimexech. Mrkni se na "O klubu"
Avatar

Re: cestování s fretkou
Zaslán uživatelem/kou: petus.MiCi (IP)
Datum: 2004-12-01, 18:02
A srazy sou kde? Já su z Brna.
Avatar

Re: cestování s fretkou
Zaslán uživatelem/kou: Pavel (IP)
Datum: 2004-12-01, 18:05
Ty hlavní jsou v Praze, ale i v Brn? existuje jakási odnož. On se ti n?kdo ur?it? ozve (já detaily nevím).

Re: cestování s fretkou
Zaslán uživatelem/kou: petus.MiCi (IP)
Datum: 2004-12-01, 18:15
jo, tak díky;]
Avatar

Re: cestování s fretkou
Zaslán uživatelem/kou: Majka (IP)
Datum: 2004-12-01, 18:19
Hm...když tak poslouchám,tak ú?ast v klubu m?že být fajn,ale já jsem t?eba kousek od Zlína a nemám tak moc šancí stíhat vycházky ani srazy..a o koupi n??eho od klubu ani nemluv?-když 150 projedu,tak už to tak levn?j nevyjde...:(
Avatar

Re: cestování s fretkou
Zaslán uživatelem/kou: Martina (IP)
Datum: 2004-12-01, 18:31
Je to fakt, Majko, j
á bydlím taky dost daleko (100 km), takže n?jaké akce klubu a sch?ze pro m? nejsou, to je hlavn? pro Pražáky (a to jim závidím - ne ty sch?ze, ale sch?zky).
Ale ?íkám si - 400 stovky ro?n? (zatím) m? nezabijou a t?eba tím i n?jaké fretce trošku pom?žu. Dokonce jsem vstoupila do klubu už v dob?, kdy jsem byla teprv "?ekatelka", pak jsem platila dál p?ísp?vky, i když jsem si myslela, že už fretku nikdy mít nebudu (1. um?ela, 2. manžel p?inutil vrátit). Až teprv te? se cítím být plnohodnotným ?lenem! :o))

Re: cestování s fretkou
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2004-12-01, 18:34
To je pravda. Levn?ji to nevíjde pokud nejsi p?ímo z Prahy. Ty bat?žky se dají koupit ve zverimexech, vid?la jsem je osobn?. Taky se dá použít i b??žek jiný, ne p?ímo pro fretky. N?kdo to tu ?íkal. Já vid?la i tašku na fretku p?es rameno. A já osobn? mám takovou tašku na fre?uli s takovou tou sí?kovinou. Ale ba??žek je asi lepší.
Avatar

Re: cestování s fretkou
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2004-12-01, 20:03
Batuzky jsem videla ve zverimexu, tak od 400 Kc. Levneji to vyjde si to usit, nebo nechat usit, pokud je nekdo v rodine sikovnejsi:-))
Brnenska odnoz funguje, srazy kazdou lichou nedeli od 15.00 na Kravi hore - u vystupu ze 4. Nevim, jak to je ted pres zimu, muzu sehnat nejaky kontakt. Jinak pendluji mezi Prahou a Brnem pomerne pravidelne, je mozno po me neco poslat nebo vyzvednout - jen jsem casove trochu vytizena (Vendula od Krakena by chudina mohla vypravet). Rikala jsem to Vendule, ze neni problem privezt - vozim za cenu zadane veci + 1 tatranky:-))))

Re: cestování s fretkou
Zaslán uživatelem/kou: Pavel (IP)
Datum: 2004-12-01, 20:10
Lee: Iveta shán?la n?jakou sami?ku a jediná volná byla v Brn?. Tatranku by za ní ob?tovala jist? ráda ... neber vážn?, fretka se nekupuje jak brambory, já jen že tuhle b?dovala že když se navnadí, tak jí to musí zhatit to že je to p?es p?l republiky kdovíkde v p....

Re: cestování s fretkou
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2004-12-01, 20:14
Dobre, zalozim forum Doprava Brno/Praha:-))) Tak ja Ivete napisu... Iveta M. od Misi? Tatranku nejradsi oriskovou:-)))

Re: cestování s fretkou
Zaslán uživatelem/kou: petus.MiCi (IP)
Datum: 2004-12-01, 20:20
Lee:Takže klub funguje i v Brn??
Avatar

Re: cestování s fretkou
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2004-12-01, 20:23
Odnoz klubu, funguje okolo Jitky W. - mail mam nekde zalozeny, casem poslu. Zkus se pres soukrome zpravy zeptat Hanky-Brno, urcite bude mit novejsi info...Ja ted nejak nestiham..

Jít na stránku:  123Další
Aktuální stránka:1 z 3


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist