Jít na stránku:  Předchozí1234Další
Aktuální stránka:2 z 4
Re: kolonok
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2004-10-27, 19:59
Jéje! Já bych nosála cht?la - ale bohužel o n?m taky nic nevím a 9000,- rozhodn? teda nemám a mít nebudu :o(((
Kdo si takové zví?átko m?že koupit a kde se tam vzalo??
Je mi ho líto...

Když ale sleduju, jak se mi za zády pere tcho? s kocourem (tedy "pere" není to pravé slovo - Vendelín ská?e a Dlahour ho bije p?stí do hlavy a prská:o))), asi dalšího všete?ku, což nosál bezesporu bude - fakt nechci.

I tak uže se naši vychovatelé vyjád?ili, že turnusy d?tí, co k nám do ozdravovny jezdí, nebudou tahat 80km do ZOO HLuboká, když mám já ZOO pod kopcem... :o)))

Re: kolonok
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2004-10-27, 20:16
Já mám za to, že zrovna tenhle je ukradené mlád? z p?írody. Neb tam m?li 13 letou ?in?ilu, velikou, Teda pokud se tak dožívají, o ?in?ilách toho taky moc nevím, z Ameriky, na líste?ku bylo napsáno že je z dovozu. :o/ Tak n?jak nevím, ale mám teda za to, že i tenhle drobek je z p?írody. Vypadal velice hrav?, a byl o n?co v?tší, než tcho?, asi jako ko?ka. Na faun? je inzerát prodej mlá?at za 17 000,- tak tenhle, když je za 9000,- bude asi fakticky z p?írody.

Re: kolonok
Zaslán uživatelem/kou: Jolana (IP)
Datum: 2004-10-27, 22:26
Jordi: ?in?ila sa na hlodavca môže doži? neuveritelného veku okolo 20rokov.
Bohužia? môj Ferdo po troch rokoch u nás dostal ?ažkú infekciu a zomrel. Zaujímavé na nich je, že im chutí žrádlo pre hlodavce, hrozienka a podobné pre ne škodlivé jedlo. Mali by sa pre ne kupova? špeciálne granule. Kúpu sa v špeciálnom piesku, ktorý je príšerne drahý. Pochadzájú z oblastí, kde je chudobná strava, preto im všetko kalorickejšie ni?í ladviny. Cez de? spia a celé noci buntošia a hlodajú. Takže som sa tri roky poriadne nevyspala.

Re: kolonok
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2004-10-28, 01:47
To Jolana: Díky za objasn?ní :o) Vím, že ?in?ila pochází z téže oblasti (Chille), jako Osmáci Degu. Mají obdobnou stravu, tedy hlavn? seno. Zrní trochu. Jejich sm?s obsahuje více ovoce a sušených plod?, než ta osmá?í. Osmáci jsou více citliví na cukr obsažený ve strav? a špatn? jej št?pí. P?íliš cukru u osmáka degu mu m?že zp?sobit cukrovku, která se pozná zákalem o?ní ?o?ky a osmák následn? oslepne. Písek se dá. není až zase tak p?emršt?ný, ale musí se kupovat jiná zna?ka, než je t?eba od Menu. :o) Osmáci se rádi pískují, ?ili koupou v písku. N?kdo dokonce ?íkal, že choval osmáky s ?in?ilala dohromady. Takže n?co vím, akorát jsem nev?d?la jakého v?ku se dožívají. Ta v tom zverá?i byla veliká asi 20-25cm bez ocásku. No prost? jsem tak velikou nevid?la ani v zoo jako dosp?lou. :o)

:o) Jinak se ?íká, že Osmáci jsou denní zví?ata, ale ti moji taky d?lají rádi brajgl v noci. Je ale fakt, že vzh?ru jsou ve dne taky. Jejich režim je: chvilku pospát chvilku ?ádit a to ve dne v noci. :o)

Re: kolonok
Zaslán uživatelem/kou: Jolana (IP)
Datum: 2004-10-28, 21:34
To Jordi: ako dlho žije Osmák Degu? V telke som videla aj ?in?ilu, ktorej museli picha? inzulín, lebo mala cukrovku. Zaprí?inila to výdatná strava. ?o sa týka rekordmana vo veku, tak má synovec mor?a, ktoré už má 13 rokov.

Re: kolonok
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2004-10-28, 21:52
V knihách se uvádí 4-8 i více. Moji první dva byli dosp?lí a u m? žili 2 roky, ale jak sta?í byli nevím.

Re: kolonok
Zaslán uživatelem/kou: Jitka (IP)
Datum: 2004-11-06, 15:21
Prosím kolik stojí mlád? mývala?A kde se dá koupit!?díky

Re: kolonok
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2004-11-07, 02:29
To Jolana: tak jsem se dozv?d?la od chovatelky a vedoucí registru a pr?kaz? p?vodu u osmák? degu, že osmáci se pr?m?rn? dožívají 4-5 let. n?kdy i t?ch 8 ale to jsou vyjímky.

Re: kolonok
Zaslán uživatelem/kou: Jolana (IP)
Datum: 2004-11-07, 11:08
Jordi: takže tá ?in?ila je v dlhovekosti hlodavcov naozaj rekordman.

Re: kolonok
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka (IP)
Datum: 2004-11-07, 11:39
To Jordi: V tom zveráku p?kn? kecali. Protože nosál, stejn? jako mýval, jsou šelmy. A podle zákona o nebezpe?ných zví?atech jsou všechny šelmy s výjimkou psa, ko?ky a fretky považovány za nebezpe?ná zví?ata, jejichž chov je podmín?n zvláštním povolením!!! Snaží se prodat za každou cenu - v tomto p?ípad? ovšem cenu, kterou zaplatí zákazník. Pokud totiž n?kdo chová nebezpe?né zví?e bez povolení, m?že mu být bez náhrady zabaveno. Škoda tolika pen?z, ale p?ijde o n? jedin? zákazník, obchodníkovi z?stanou.
To Jitka: v?ele nedoporu?uji chovat doma nedomestikované šelmi?ky. V?tšina lidí to nezvládne a pak se jich zbavují. Kamarád takhle zd?dil dosp?lou kousavou mývalici Báru, ud?lal jí n?kolikametrový výb?h a m?síc za m?sícem napravuje, co jiní zvorali. Už sice m?že k Bá?e, aniž by ho pokousala, ale je stále nemyslitelné vzít jí k veteriná?i, aby jí vyšet?il bouli na ?ele, která se jí ud?lala (asi tuková bulka). Chudák zví?e doplácí na to, že se lidem líbilo.

Re: kolonok
Zaslán uživatelem/kou: Katka (IP)
Datum: 2004-11-07, 15:50
Já jsem ve zverimexu v Pruhonicích vid?la zase opi?ku, nevím už jak se jmenovala, ale byla krásná, malinká zbarvená do ?ervena. A na teraburzách se prodávají r?zné zvláštnosti, opi?ky i šelmy. Jednou jsem tam vid?la n?co zvlášního, jmenovalo se to n?co jako ko?komyš nebo králíkomyš. Bylo to velké asi jako ko?ka šedé barvy a m?lo to dlouhé stojaté uši. Bylo to v p?enosce takže jsem to nemohla lépe prozkoumat.

A co se týká snových zví?átek, tak moji oblíbenci jsou kapybara a tapír. Ale úpln? by mi sta?ilo mít v?tší byt (3+1 je malý), do kterého bych si mohla za?ídit krásné terárium a chameleona, velké rohové akvárko a v?tší voliéru pro Bubáka a taky manžela, který mi dovolí další fretku.

Re: kolonok
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2004-11-07, 17:16
To matka fretka: M? se to s tím povolení také moc nezdálo. Pokud jsem uvedla výše, že bych si takové zví?e koupila, tak jsem také uvedla, že v p?ípad?, kdybych cht?la založit minizoo, a z toho plyne, že by ta zoo byla asi jako zoo, ?ili, ne aby zví?e lítalo po baráku, ale m?lo sv?j vhodný výb?h a vhodnou pé?i. Takže mám za to, že má slova nezní zako nezodpov?dný výbuch nadšení. :o)

Re: kolonok
Zaslán uživatelem/kou: Pavel (IP)
Datum: 2004-11-07, 18:16
Trošku mimo: takže když se to vezme kolem a kolem tak on už i ten nebohý tcho?ík m?že být považován za nebezpe?né zví?e - pravda s jakousi výjimkou? No fakt je že Kuba když chce tak dovede bejt taky p?kn? ostrej... ?ili pokud bych cht?l tak m?žu jeho zamilovanou p?epravku ve které obvykle celou cestu kamkoli prohnípe a když kouká n?kudy ven tak výlu?n? jen jak s?va z nudlí zvenku polepit veselými ale pravdivými nápisy typu: Hazardous area !! Exteremely dangerous animal inside, any unauthorised manipulation at your own risk!! a pod. a aspo? mi tam nenechavý rozumující rozmazlený d?ti?ky nebudou strkat ty jejich nemehelný všete?ný r?žovou?ký ru?i?ky... Tuhle byl u nás kolega z práce co Kubu pamatuje jako úplný tcho?ecí miminko a tak na n?j vesele šišlal jéje Kubí?ku, ty seš ale hezkej a copa už dovedeš?? na?ež bílý chlupatý tvor opá?il hele, tak se dob?e koukej: a bez uzard?ní mu jednou dob?e mí?enou šipkou prokous palec na noze až chudák (kolega) metr nadsko?il tcho? p?itom vesele kvokajíce ... Myslím že to vážn? ne?ekal a to si Kuba jen potichu ?ekl "p?eci ti tu nebudu po?ád tancovat jen já - ale když ses ptal...???". A bylo. D?tský prstí?ek ve tcho?ecí tlam? p?es díry p?epravky se sice zatím ješt? nikdy nekonal, ale už nás jeden rozmazlenej 5-ti letej rozumbrada v autobuse atakoval - našt?stí za šílenýho v?ešt?ní tažen matkou vystupoval d?ív než se mu Kuba stihl v?bec zjevit (pa? byl zrovna až po uši zahrabanej v pelechu).

Re: kolonok
Zaslán uživatelem/kou: Pavel (IP)
Datum: 2004-11-07, 18:21
PS: pokud to zase mám jaksi anglicky špatn? tak se lingvist?m p?edem omlouvám - ale snad tušíte co jsem m?l na mysli a ony ty nápisy tam prost? anglicky být musí - nejlépe ješt? dopln?ny animací n?jakého podobného zví?ete, t?eba krokodýla ...

Re: kolonok
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka (IP)
Datum: 2004-11-08, 15:42
Tcho? je nebezpe?né zví?e (dle zákona), fretka nikoliv (ta je tam práv? se psem a ko?kou vyjmenovaná jako OK).

Re: kolonok
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2004-11-08, 16:00
Chichi, mnou tisickrat zminovana vyhlaska 75/1996 Sb. V prváku me kvuli ni vyhodili od zkousky. Naucila jsem se a ted muzu machrovat:-)))

Re: kolonok
Zaslán uživatelem/kou: Pavel (IP)
Datum: 2004-11-08, 16:30
matka: ale dy? my máme tcho?e, neeee??? Aspo? podle toho že když chce tak smrdí zrovna tak !!

Re: kolonok
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2004-11-08, 17:50
To Pavel: :o) No jo, jenže ti naši jsou: "Tcho?i domácí" ?ili je to jako s "ko?kou domácí" :o)

Re: kolonok
Zaslán uživatelem/kou: Pavel (IP)
Datum: 2004-11-08, 18:03
Hm, škoda, já myslel že mám kdovíco nebezpe?nýho ... Já mám rád nebezpe?ný v?ci a to ten tcho?ík pro neznalé mohl skoro být (nebýt vyjímky). Tcho? domácí toho se nikdo nelekne, ale ?íkat mám tady nebezpe?nou šelmu dle jakéhosi certifikátu ?SN/EN pro definovanou šelmí nebezpe?nost a kdo nebude v??it toho roztrhá - to by byla jiná ...:-))))

Re: kolonok
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2004-11-08, 18:06
No ale nápis: "Majitel této bedny NERU?Í za zp?sobené škody na rukou nepovolaných osob ! ! !" By snad na p?epravku hodit šel. ;o)

Re: kolonok
Zaslán uživatelem/kou: Pavel (IP)
Datum: 2004-11-08, 18:48
+ dov?tek "a obsah této bedny se mile rád tohoto úkolu zhostí, nev??íte? Za pouhých 5,- K? v?. 19% DPH rádi p?edvedeme - fá?e a flastry bohužel nehradíme" :-)))))

Re: kolonok
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka (IP)
Datum: 2004-11-09, 13:52
Na jedn?ch amerických stránkách jsem vid?la prodávat cedulky s nápisem "Don't feed my ferret with your fingers" ?i tak podobn?.

Re: kolonok
Zaslán uživatelem/kou: Pavel (IP)
Datum: 2004-11-09, 15:11
Jóó´, to chci !! Dodáme si tam ješt? Just do it!! It could be like crocodille, nobody knows ....

Re: kolonok
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2004-11-09, 16:57
To Katka: tak ta opiška byl Tamarín (te? nevim jestli y nebo i) jinak ta potv?rka co popisuješ by m?l být Fenek..

Re: kolonok
Zaslán uživatelem/kou: Pavel (IP)
Datum: 2004-11-09, 17:12
Yasmin: v Kobylisích ve zveráku m?li n?jaké maxikrysy (tak se to jmenovalo, krysa obrovská myslím), ale to byly opravdu p?esn? krysy, jenže 4x takový - velikost menší ko?ky. M?li jsme potkana, hodn? velkýho, skoro 1kg (myslím), no málem jak Kuba dneska, ale tohle bylo jako koule kdybys dala 3 Kuby na sebe a ješt? o kus delší. Ocas nevím, myslím že holej dlouhej p?l metru, ale to fakt už si nevzpomenu. ?um?l jsem na to jak u vytržení, byl to ur?it? hlodavec neb to rozhlodalo kmen od stromu na t?ísky ... Tohle si vzít dom? .... Netušíš co to je???

Re: kolonok
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2004-11-09, 17:36
Tak tohle ne - o tom sem ješt? neslyšela a asi bych to ani dom? necht?la.. Potkan je ur?it? o dost menší - Míša má jednoho maxi a tlus?ocha, ale taková velikost to taky není - to m? nenapadá. Ale t?eba to vid?t tak mi to i dojde.. Možná se koukni do zoo, tam je reálná možnost to najít..

Re: kolonok
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2009-09-24, 00:08
Dnes jsem op?t vid?la na Turnerov? chat? na Vyd?e mého milá?ka Míšu. Bohužel nebylo možné si ho tentokrát drbat, jelikož má d?sn? nep?íjemnou maželku :o(((
Avatar

Přílohy: a.JPG (35kB)   b.JPG (39kB)   c.JPG (28kB)  
Re: kolonok
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2009-09-24, 00:09
Jiné vlákno m? nenapadlo, jen Jinozví?ecí vsuvka, ale toto je takové lasicovíté vlákno :o)

Avatar

Přílohy: d.JPG (28kB)   e.JPG (32kB)  
Re: kolonok
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-09-24, 08:32
já mít za muže takovýho krasavce, taky sem na ostatní samice nep?íjemná :-))))

...a tu plyšovou vydru NUTN? pot?ebuju! Kde je chovaj? :-)



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Johana dne 24.09. v 09:46.
Avatar

Re: kolonok
Zaslán uživatelem/kou: ŽoFiRo (IP)
Datum: 2009-09-24, 10:44
taky máááám a ležící :o)


[ZofiZoo.mondozoo.com]
Avatar

Jít na stránku:  Předchozí1234Další
Aktuální stránka:2 z 4


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist