Jít na stránku:  1234Další
Aktuální stránka:1 z 4
kolonok
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2004-05-09, 21:46
?ili muštelka sibi?ská! Dnes poprvé jsem toto zví?e vid?la (a nikdy p?edtím o n?m neslyšela). Je to asijská lasicovitá šelmi?ka, kterou jsme dnes pozorovali v ZOO na Hluboké. Mají jich tam p?t a zrovna je krmili.
Kolonok je zrzavý tcho?ofretkoun, stejn? zlomyslný, hravý a mrštný bestiáš jako jsou ti naši! Úpln? m? nadchnul!
Sy?eli, pošt?kávali, lítali a zajížd?li do nor jako fretky, v?šeli e hlavou dol? na v?tvích, nosili si potravu na svá míste?ka a papkali úpln? stejn? jako každý jiný tcho? :o))))

Re: kolonok
Zaslán uživatelem/kou: boubela (IP)
Datum: 2004-05-10, 09:55
Tak to si budu pamatovat a až už kone?n? vyrazíme do ZOO tak to zvi?átko vyhledám.
Jinak v?era na Nov? ukazovali jedno naprosto roztomilé zvi?átko, strašn? hust? ostst?né, d?siv? roztomilé a když ho chudá?ka vytáhli z pelechu tak to bylo stejné jako s tocho?íkama - naprosto gumové zví?í. Pak se rozeb?hlo po v?tvi ke žrádlu a to byla srandovní podívané, tak jako šoupalo noži?kama, no to se fakt musí vid?t.
Každopádné si jeho jméno nepamatuji :o)) ale bylo to staaaaašn? roztomilou?ké :o)

Re: kolonok
Zaslán uživatelem/kou: Leisha (IP)
Datum: 2004-05-10, 11:02
Taky je uzasny zviratko surikata.....teda je to cibetka, ne lasice, aale je to uplne neodolatelny a snad jeste roztomilejsi nez fretky....(ale jsou jim celkem dost podobny)
Moc bych si to nekdy chtela pohladit....akorat neznam nikoho v ZOO kdo by mi to pujcil :-(((

Re: kolonok
Zaslán uživatelem/kou: Sjusn (IP)
Datum: 2004-05-10, 11:06
boubela: tu ?ernou roztomilou kouli v televizi jsem vid?la taky, a taky jsem se rozplývala

Re: kolonok
Zaslán uživatelem/kou: boubela (IP)
Datum: 2004-05-10, 11:27
Cibetky jsem vid?la, jen v ?ín? nebo kde s nimi byl n?jaký problém, myslím, že p?enášely pta?í ch?ipku nebo co....
Každopádn? jsou strašn? roztomilou?ký.

Re: kolonok
Zaslán uživatelem/kou: Jana G. (IP)
Datum: 2004-05-10, 11:58
Nep?enášely náhodou SARS? Mám pocit, že to tam pat?í k b?žnému jídelní?ku. Asi ani není ?emu se divit, sežerou tam kde co, bernardýnem po?ínaje a teplým opi?ím mozkem sn?zeným zaživa kon?e. Na druhou stranu, je jich tam tolik a n?co jíst musí....

Re: kolonok
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2004-05-10, 12:30
Boubela - to, co bylo v?era ve zprávách, je asi ursoun - znám je odmala z pražské ZOO - jsou taky úpln? dokonalí, ale opravdu je jen t?žko p?istihnete jinak než spící :o)))
Ale ursoun ani cibetka nejsou tak d?sn? podobní našim tcho??m jako kolonok :o))

Re: kolonok
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2004-05-10, 12:36
Surikaty jsou moooc roztomilá zví?átka, a jestli n?kdo ?etl knížku "Sny kamene" nevím kdo ji napsal, je to fantasy, tak tam jsou surikaty popisoány, samoz?ejm?, že ne jako surikaty. :o) ale když jsem v zoo pak ta malá roztomilá stvo?ení objevila, tak ten popis sed?l p?esn? na n?. :o)

[web.quick.cz]


Re: kolonok
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2004-05-10, 13:17
Tak te? jsem se práv? do?etla, že kolonok velikostí p?ipomíná nejvíce fretku (já bych tedy ?ekal i stavbou t?la atd., a že mlá?ata se dají snadno ocho?it, ovšem takový starý kolonok je zlostný a kousavý.
[web.quick.cz]
Neumím vložit foto do fóra, tak alespo? adresu, je to fakt rozkošné zvi?átko :o)))

Re: kolonok
Zaslán uživatelem/kou: boubela (IP)
Datum: 2004-05-10, 13:48
To Jana G.:No ji, byl to SARS. Jsem trochu popleta....
To Markéta: To jsou potviry roztomilé :o)) fakt jsou fre?ulím hodn? podobné..

Re: kolonok
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2004-05-11, 09:46
Ta nádherná ?erná št?tinatá koule je malý urzon. Velký už není tak roztomilý, ale pro fretka?e je ur?it? ppohledný. Mají ho v zoo v Praze v novém pavilonu - tam co byla drobná zví?átka za opi?incem, je tam krásné kamenné m?ste?ko a v pavilonu je i urzon.
Kdo p?ijde na Den d?tí? P?jdeme spolu na vydry a na surikaty.
Kolonok je nádherný. Kde ho ješt? chovají? (A dal by se chovat s fretkami?)

Re: kolonok
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2004-05-11, 12:08
Erin - o kolonokovi jsem se do?etla, že se ocho?it dá, pokud je u ?lov?ka od mlád?te. Ale asi bude stejn? nevypo?itatelný jako ta kuna, jezevech apod. P?eci jen je to divous :o)))
Do ZOO bohužel nejdu.

Re: kolonok
Zaslán uživatelem/kou: Jarka (IP)
Datum: 2004-05-14, 14:34
Jednoho kolonoka m?li taky v záchranné stanici v Praze-Jinonicích, myslím,že tam ješt? bude. Fakt nádherný zví?e!!!

Re: kolonok
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2004-05-17, 12:36
A nevíte n?kdo, jak to s t?ma Jinonicema dopadá? Byla n?jaká krize a cht?li je vyhnat...?

Re: kolonok
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka (IP)
Datum: 2004-05-18, 23:40
Hlavn? se mi nezblázn?te a nepo?izujte si kolonky 8-O Úpln? mi sta?í ti blázni, co si po?ídili kunu nebo lasi?ku a po pubert? zjistili, že divoká šelma se v paneláku opravdu chovat nedá (kdo by to ?ekal, že?) a volají nám do Klubu, co my s tím jako ud?láme... A pokud jde o surikaty... nedávno jsem byla v ZOO, když je o?kovali a jsou to docela zubaté potv?rky- taky nic na mazlení, zdání klame.

Re: kolonok
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2004-05-19, 00:45
Mn? by p?ítel kolonoka stejn? nedovolil. Dost na tom, že tak nyní oslovuju Vendelína - už na to skoro slyší :o)))
M?j drahoušek (tedy ten lidský) vyrábí nyní vyliký výb?h pro králíky na léto, aby nebyli furt v koteln? bez sluní?ka. Když jsem ale cht?la ke králíkárn? ješt? kolonokárnu, vyjad?oval se tak vulgárními výrazy, že mi ihned došlo, že není v?bec ochoten kolonokárnu vyráb?t a už v?bec ne pro tu zrzavou bestii (to zmír?uju výrazivo). Achjo! :o)

Re: kolonok
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2004-05-19, 11:25
To matka_fretka: No jo, to my jen tak sníme a obdivujeme krásu p?írody. Je nám p?ece jasné, že kolonoky, surikaty a kuny, lasi?ky, nebo vydry doma chovat nem?žeme. :o) Nám sta?í p?ece ti naší lotrové. Ten m?j je v ?íji a jak celou dobu hryzal p?ítele, tak te? hryže jenom m?. Zakousne se jako pitbull a nechce pustit ani když visí ve vzduchu. Po?ád kvoká jako blázen a furt na m? ?íhá, nepomohlo ani dát nohy na st?l. :o) Asi je lepší mít na ponožce tcho?e, než v noze kunu, nebo jezevce.

Re: kolonok
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2004-05-20, 11:05
Jordi - Ale kolonok úpln? úžasn? št?ká!!!! :o)))) :o((((

Re: kolonok
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2004-05-20, 12:00
A te? si p?edstavte, že bychom m?ly skunka - chlupatý, ocasatý a se schopnostmi tcho?? -

Re: kolonok
Zaslán uživatelem/kou: Jana G. (IP)
Datum: 2004-05-20, 12:07
Tak skunk je taky nádherný, doma bych ho mít asi nemusela, ale strašn? ráda bych ho vid?la z blízka. A co t?eba medvídek mýval??

Re: kolonok
Zaslán uživatelem/kou: Jahana (IP)
Datum: 2004-05-20, 12:35
A co t?eba medvídek grizly!

Re: kolonok
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2004-05-20, 12:50
Myslím, že horší než mýval je už jen opice. Medvídek grizzly je oproti opici velmi milé a klidné zví?átko - toho bych se nebála. Ten je nevhodný jen svou velikostí. Co do charakteru a dryjá?nictví, zlomyslnosti a zlobení se rozhodn? nevyrovná, ani t?m fretkám, natož medvídku mývalovi.
O skunkovi jsem také p?emýšlela. Jeden mi stojí na televizi (um?lohmotný), ale on by asi ubližoval Vendelkovi a ko?i?kám, o králících nemluv?.

Když jsme u t?ch tužeb - d?sn? bych taky cht?la loskutáka, krkavce a rysa...

Re: kolonok
Zaslán uživatelem/kou: Jana G. (IP)
Datum: 2004-05-20, 12:51
Markéto, co víš o mývalovi?

Re: kolonok
Zaslán uživatelem/kou: Jahana (IP)
Datum: 2004-05-20, 12:53
Jak vypadá loskuták?

Re: kolonok
Zaslán uživatelem/kou: Lesana (IP)
Datum: 2004-05-20, 13:45
Loskuták je ?erný pták , velký asi jako kos.Nau?í se napodobovat r?zné zvuky.Jeho velkou nevýhodou je ,že má velice ?ídký trus.Velice ?asto a do všech stran ho vylu?uje.Proto se nedoporu?uje ho poušt?t z klece.Rovn?ž klec by m?la mít vysoké sklo na bocích.?auky.

Re: kolonok
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2004-05-20, 15:08
:o) No jo. :o) To já pokud bych opravdu cht?la taková r?zná zví?átka chovat, tak bych si ud?lala asi malé zoo. Stejn? je pro n? lepší výb?h, kde jim to p?ipomíná trochu p?irozené prost?edí, než byt, ze kterého pak nemá radost ani to zví?e, ani jeho majitel. :o) Taková surikata, ta je úžasná ve výb?hu s tou pís?itou nebo hlin?nou krajinnou scenérií. Zato si nedokážu p?edstavit chud?rku vydru ve van?. nene, to by nešlo, to by bylo trápení a jenom kv?li naší touze.

Snít, to je n?co jiného. :o) Já bych t?eba cht?la vlky, a divoké psy, t?eba mývalovitého a pralesního, a taky fenka a dinga, ale také si je nem?žu po?ídit jen tak do bytu.

Re: kolonok
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2004-05-20, 15:48
Já vim, že mývala bych rozhodn? necht?la.. Jsou to p?kný potv?rky.. Jako menší m? jeden kousl záke?n? do zadku ;o)

Re: kolonok
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2004-05-21, 10:30
Knihy mého d?tství? Vydra z ?erné t?n? a Medvídek Raf. Od t?ch šesti - sedmi let chci vydru a mývala, ale opravdu jen "platonicky". Celé rodin? je jasné, kam se v zoo "ztrácím", ale když jsem byla opravdu malá, tak jsem o mývala mo?ila. Vydru jsem vzdala, nem?li jsme koupelnu. Když mi bylo osm, dostala maminka krásného ?erného králíka aby mi ho na ned?li upekla. Jak naivní p?edstava-. M?la jsem Ferdu sedm let. Bydlel pod postelí v bedn? a vycházel jen když jsem s ním byla sama doma. Na záchod chodil na písek do starého peká?e, na trávu jsem chodila do parku a seno sušila na okn?. Jak se te? ty d?ti mají - když se podívám do zví?áku, - no, ony nebyly zví?áky, nejvýš akvaristické prodejny. P?ece jen je k n??emu užite?nému i pokrok.

Re: kolonok
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2004-05-21, 12:01
Jana G. - jaks to myslela, co vím o mývalovi?? N?co ano, n?co ne, jako každý všeobecn? vzd?laný "zv??a?" :o))) Ale nic hodného ani plyšového to není, jako naši tcho?outové, jen tak o 120%?horší :o))))

Erin - v n?jakém ?asopise jsem te? zahlédla 18letého králíka (nevím tedy, jestli nebyl trpasli?í), což v mém p?íteli probudilo hluboké chmury a zamyšlen? hledí na našeho Artura i Barku, kterým budou 2 a 1 rok :o))))

Re: kolonok
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2004-10-27, 19:31
Dnes jsem ve zverimexu narazila na zví?e, které bych ?ekala tak v zoologické a ne ve zverimexu. Jist? znáte Nosála ?erveného.

[www.foto1.wz.cz]
[www.zoopraha.cz]

Je to p?kné zví?e, když jsem se ptala na to, jestli je na takové zví?átko, které m?že vážit až 8 Kg, t?eba n?jaké povolení, ?íkali, že ne. Je to m?dvítkovitá šelmi?ka. Chudá?ek tam byl nama?kaný v akvárku a hrál si s miskou, nebo se svým dlouhým pruhovaným ocasem. Nedovedu si ale p?edstavit, jak mi taková potv?rka b?há po byt?. Miluje šplhání a hrabání a to by asi nepomohlo ty kytky dát ani na vyšší místo. :o) Jen o n?m moc nevím a nemám ani zbyte?ných 9000,- Ovšem kdybych cht?la zakládat minizoo, asi by tam už dneska déle nebyl. Ale uznáte, že do bytu 2+1 v paneláku to tak není možné. (Mám na mysli mít v n?m opradvickou malou zoo.) Jako, že takovou mini zoo mám, akorát tu p?jateln?jší co se skládá ze zv??e mazlí?kovské.

Jít na stránku:  1234Další
Aktuální stránka:1 z 4


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist