Mrkn?te prosím!!!
Zaslán uživatelem/kou: Culi (IP)
Datum: 2006-06-18, 09:32
v?era kiruška zbaštila kousky gumového balonku, n?co vyzvracela a n?co šlo druhou cestou. Jak sem to zjistila, hned sme startovali auto a fofrem za naší veteriná?kou. Dala jí n?co na vyvolání zvracení (myslím že 3%peroxid nebo tak n?co) ale už nic nevyzvracela.
Poradila nám dát jí jídlo co má nejvíc vlákniny-vlo?ky a zalejt olejem, ale vlo?ky jsou asi jediný jídlo co nesnáši. Jestli máte n?jakej tip co do ní dostanu tak prosím napište. Máme ješt? n?jakej prášek na podporu zažívání a trávení. Mám jí ho dát až dneska, ráno a ve?er, tak snad pom?že a všechno ze sebe dostane.
Jen m? prosím nekamenujte, vím že sem m?la dávat lepší pozor, ale tohle m? ani nenapadlo že by to mohla najít. Moc se o ni bojím!
P?edem vám všem d?kuji za rady.

ch+nebez+




Celkem upraveno 5×. Poslední úprava: martina dne 17.06. v 20:15.
Avatar

Re: Mrkn?te prosím!!!
Zaslán uživatelem/kou: Lorinka (IP)
Datum: 2006-06-18, 11:07
Co zkusit jí dát vypít rozpušt?né sádlo. My to ud?lali u psa, když jako št?n? ten truhlík sn?dl ?ást gumového hada (myslím hra?ku ne toho co je na jídlo). Vyšlo to z n?j velmi rychle a stolice se za chvili zase upravila. I když to nebude chtít, tak trochu p?itvrdit a ur?it? si lokne.



Celkem upraveno 3×. Poslední úprava: martina dne 06.06. v 20:44.
Avatar

Re: Mrkn?te prosím!!!
Zaslán uživatelem/kou: Culi (IP)
Datum: 2006-06-18, 13:03
No tak nap?ed vypadala upln? jako mátoha, vet ?íkala hodn? vlákniny a oleje, ale dosta?te do pali?áka vlo?ky když je nesnáší... dala sem jí k ?umáku kousek syrovýho masa a skoro sem p?išla o prsty jak se po tom vrhla...zatim n?co vykadila tak snaad to pude dob?e i dál.zalila sem jí to olejem, tak by to z ní m?lo n?jak vyjet...Díky za radu
Avatar

Re: Mrkn?te prosím!!!
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2006-06-18, 23:21
Smíchala bych to co jí chutná - v tomto p?ípad? syrové maso s tím rozpušt?ným sádlem a dala zapít mlíkem - ale jen trochou!!! Mlíko je spolehlivé projímadlo. No a druhý + t?etí den trochu aktivie nebo actimelu ;o)
Avatar

Re: Mrkn?te prosím!!!
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2006-06-18, 23:57
Nejlepší Volba na vypuzení kousku balónku ze st?ev by byla Bezo-pet pasta.
Ale i olej, mlí?ko, ?i více než jedna lži?ka tvarohu ?i jogurtu by jí m?ly prohnat. Ale Bezo-pet ?i Malt-soft pasta by byly fajn.
Držíme palce, a? vyjde vše, co do tch?indy nepat?í! ;-)
Kup Probican pastu (hodné bakterie do st?eva) a dávej jí denn? ?tvrt oto?ky, a? se jí srovná trávení. Pokud to nebude chtít dobrovoln? zbaštit, smíchej Probican s trochou jiné pasty, která jí chutná.

potr+vit+



Celkem upraveno 4×. Poslední úprava: martina dne 14.06. v 13:23.
Avatar

Re: Mrkn?te prosím!!!
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka redakce (IP)
Datum: 2006-06-19, 10:45
Bravo Véva - za chvíli tu nebudu mít co na práci ;o)
Mohu jen potvrdit Vendulino doporu?ení: nejd?ív Bezopet, pak Probican. Sledujte trávení - pokud bude mít zelené bobky, je Probican nezbytný! Pokud by v?bec nekadila a za?ala zvracet, honem na veterinu (ale asi jinou než jste byli, tahle lé?ba je dooost podivná). V krajním p?ípad? m?že být nutná operace.
A s t?ma sádlama a spol opatrn?, a? nenad?láte víc škody než užitku. Pokud máte doma Ferretone, byl by lepší (je taky hodn? mastný), p?ípadn? do masa m?žete p?idat lži?ku oleje. Mlíko bych až tak nedoporu?ila, sádla opatrn?, taky jen tak lži?ku. Actimelem se v nouzi dá nahradit Probican, ale protože jako mlé?ný výrobek taky trochu projímá, nechala bych po "vypuzení zlých duch?" trávení rad?ji odpo?inout a dala ten Probican.

Re: Mrkn?te prosím!!!
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2006-06-19, 10:56
Ten zriedený peroxid vodíka som nieko?kokrát v živote použila, ke? mi niektorý pes prehltol kúso?ek "nie?oho". Zriedi? 1:1 s vodou a strieka?kou z boku za žgra?u...ono totiž, ke? je kúso?ek cudzej hmoty ve?mi malý, môže sa vraj "prilepi?" na sliznicu. Že nie?o nie je v poriadku, som u psa zbadala na tom, že ho napínalo na zvracanie, ale vždy len ke? mal prázdny žalúdok. Po podaní peroxidu pes okamžite vydávil všetko (našla som v tom napr. kúsok gumy mali?ká ako hlavi?ka zápalky) a bolo po probléme. Neviem, ako by táto metódy fungovala u fretky, predsalen sa mi zdá, že sú citlivejšie na zažívací trakt ako psi. A podržte sa: jedna už hodne stará pani, kedysi detská lekárka, chovate?ka pudlov, mi spomínala, že táto metóda sa kedysi používala aj u malých detí, ke? viditelne prehltli nejaký menší ?ahší cudzí predmet...
Avatar

Re: Mrkn?te prosím!!!
Zaslán uživatelem/kou: Culi (IP)
Datum: 2006-06-19, 12:03
D?kuji všem za rady.Vet nam rikala ze jakmile prestane kait nebo zacne zvracet tak je zle a musi se to rychle resit.Na to lepsi(nebo snad rzchlejsi traveni-byla sem dost mimo) nam dala prasekkterej sem rozpustila ve strikacce a davala 2xdenne 0,1ml.Jak uvidela strikacku hned zdrhala chuderka, tak sem ji to davala na kousky masena.Zustala sem doma, kdyby to nebylo dobre.Vcera kadila jen malicky kousky bez balonku, tak sem mela strach jak bude vypadat dnesek, ale cpala se zradlem az se ji delaly boule za usima =o) no a prez noc udelala takovy hromady ze by se nemmusel stydet ani slon, ale balonek zadnej(chybi asi kosek trochu mensi nez 1x1cm tak treba to nekde roztrousila kde me nenapadlo hledat).No a dneska rano po me doslova hazela misku abych ji konecne neco donesla.bylo to asi o pul sesty no a kdyz sem ji chtela zavrit tak skoro zbourala klec...=o) tak snad to uz nebude horsi.
Avatar

Re: Mrkn?te prosím!!!
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka redakce (IP)
Datum: 2006-06-19, 13:06
Jestli kadí a žere, bude to dobré :o) Mohla to už vykadit, ur?it? jsi ty "hromady" nerozpitvala ;o) Peroxid mi p?ipadá divný proto, že b?hví, co ud?lá se sliznicí hltanu a jícnu, v dnešní dob?, kdy je tolik preparát? na podporu ?innosti st?ev podávaných injek?n?, mi to p?ipadá jako st?edov?k, ješt? by jí dali ricinový olej, ne? Ale nejsem vet....

Re: Mrkn?te prosím!!!
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2006-06-19, 13:25
To MF: šak tie moje skúsenosti s peroxidom tiež SÚ skoro zo stredoveku :-))), tak s pred 25 rokov:-)))
Avatar

Re: Mrkn?te prosím!!!
Zaslán uživatelem/kou: Culi (IP)
Datum: 2006-06-19, 13:26
Práv? že rozpitvala upln? na atomy...;oD Když sme se v?era vrátily od veta tak z n?jaký kousky vyšly, ale otom už nic.Tak snad sem slepá a je to n?kde zastr?ený v byt?.Jinak mi te? dávala p?kný kapky.chvilu byla vlevo, b?hem 2vte?in zase vpravo, za další dv? vte?iny mi mordovala ruku...co dodat =oD
Avatar

Re: Mrkn?te prosím!!!
Zaslán uživatelem/kou: Bara (IP)
Datum: 2006-06-19, 13:27
No prece, ze je zdrava:)
Avatar

Re: Mrkn?te prosím!!!
Zaslán uživatelem/kou: Culi (IP)
Datum: 2006-06-20, 18:45
Š?astn? hlásím, že v?era Kiruška milá?ek vykadila poslední kousek balónku(zkoušela sem ho poskládat a vypadal docela celej=oD) Tak je to kone?n? za náma.Ješt? jednou vám všem moc d?kuji
Avatar

Re: Mrkn?te prosím!!!
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2006-06-20, 19:15
Gratuluju ke š?astnému konci a taky k osobní state?nosti, s jakou jsi bádala, hledala a skládala. Ur?it? existuje i lepší puzzle :-))))
Avatar

Re: Mrkn?te prosím!!!
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2006-06-21, 00:08
:o) no sláva tak snad je po problému. :o)
Avatar

Re: Mrkn?te prosím!!!
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka redakce (IP)
Datum: 2006-06-21, 10:15
Ten balónek si slepte a zarámujte na památku!

Re: Mrkn?te prosím!!!
Zaslán uživatelem/kou: fr?an (IP)
Datum: 2006-06-21, 10:48
a b?da jak ho umyješ! :)))
Avatar

Re: Mrkn?te prosím!!!
Zaslán uživatelem/kou: Culi (IP)
Datum: 2006-06-21, 20:15
To je ale dobrej náoad...=oD akorát je už (bohužel=o) umytej...doufám že nedostanu výprask...;oD
Avatar

Re: Mrkn?te prosím!!!
Zaslán uživatelem/kou: kure (IP)
Datum: 2006-06-27, 17:37
m?j fre?ák našel doma mí?ek s t?epatinou taky byl gumovej,tak je okousal a spolknul samoz?ejm?,to by nebyl on kdyby n?co neochutnal,ale našt?stí vše dob?e dopadlo a ješt? ten den zn?j všecho vyšlo p?irozenou cestou,je teda pravda,že jsem je neskoušela p?ipojovat spátky k mí?ku,ale myslim že byly všechny.



Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist