Jít na stránku:  12Další
Aktuální stránka:1 z 2
umín?nec nebo marod?
Zaslán uživatelem/kou: danniss (IP)
Datum: 2006-06-01, 10:13
Ahoj všichni, náš fre?ák se už asi 3 dny odmítá dotknout granulí. Jenom chodí a škemrá po nás dobroty, m?že se umlátit, když máme n?jakou zeleninu nebo ovoce, ale granule nechce. Sní ješt? trochu masa z ko?i?í kapsi?ky, ale jinak nic. Nevím jestli je jen umín?ný a granule mu p?estaly chutnat nebo jestli je nemocný, ale na to nevypadá. Je normáln? hravý, aktivní, prost? v pohod?. M?žou ho t?eba bolet zuby? Jako že by jedl jen m?kké v?ci?

ob+



Celkem upraveno 3×. Poslední úprava: martina dne 24.06. v 22:39.
Avatar

Re: umín?nec nebo marod?
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2006-06-01, 10:57
A nem?že to být zm?na chuti? M?j Fred žral dva roky skoro jen granule a nijak moc necht?l maso, a pak najednou bez p?í?iny ze dne na den za?al vyžadovat maso a pohrdat granulema. To masové období mu trvalo asi p?l roku. Te? jsem jim koupila takový ten krmicí mí?ek. Matýsek si ho ani nevšimne, ale Freda hrozn? baví, jak mu z n?j padají granule, a tak se zase vrátil ke granulím. Ale taky se mi stalo, že jsem u Matýska p?ehlédla za?ínající zán?t dásní, ale to bylo jenom mojí demencí nezkušeného chovatele. Jako úplný idiot jsem mu prohlížela zuby p?i rozev?ené tlami?ce, místo abych mu odhrnula pysky. (To byla dvojitá diagnóza: tcho?=zán?t dásní, chovatel=idiot :-))



Celkem upraveno 3×. Poslední úprava: martina dne 09.06. v 11:51.
Avatar

Re: umín?nec nebo marod?
Zaslán uživatelem/kou: danniss (IP)
Datum: 2006-06-01, 11:25
zm?na chutí...to nevím...ono mu ani to maso tolik nejede, práv? jsem uva?ila ku?ecí, tak to zkusím, ale nic si od toho neslibuju :o( On by nejradši žral jen okurky, raj?ata, banány atd. a pak z toho zvrací. P?ipadá mi trochu jako kdyby trucoval: vy mi nedáte zeleninu, já nebudu jíst dokud nedostanu co chci...
Avatar

Re: umín?nec nebo marod?
Zaslán uživatelem/kou: (IP)
Datum: 2006-06-01, 11:34
Ja mám podobnej problem s Rudánkem.Taky najednou nebaští,jen papri?ky a okurky ap.Granule vezme do tlami?ky,odnese n?kam do kouta a tam je nechá.Zkusila sem mu dávat "vykrmovací kaši" ,tak tu zbaští jen když ho u toho držím za krk a nepustím nikam,a ted sem p?išla na to,že když mu str?im do tlamky granuli,tak ji zbaští,takže ho ?apnu a držím a cpu mu jednu granuli za druhou.Chvíli to vydrží,nabaští se a pak s remcáním ute?e.Takhle to ted provozujem už n?kolik dní,ale vubec nevim co si mám o tom myslet.

Re: umín?nec nebo marod?
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2006-06-01, 11:42
No to je jasný! Rudánek chce být na léto štíhlej kluk, papá jenom zeleninku a ty mu to kazíš! Ty ho vykrmuješ jako husu!! :-)
Avatar

Re: umín?nec nebo marod?
Zaslán uživatelem/kou: danniss (IP)
Datum: 2006-06-01, 11:47
Iva Dolhy: to je podobný jak u nás, akorát Filip už si nebere ani z ruky, te? ani to ku?ecí ho nezajímá, jen ho za?al roznášet po byt?. Za poslední 3 dny asi jen 10* kakal. Asi vyrazíme na veterinu :o((
Avatar

Re: umín?nec nebo marod?
Zaslán uživatelem/kou: (IP)
Datum: 2006-06-01, 12:19
On si nevezme tu granuli sám z ruky,já mu ji tam prost? šoupnu ze strany takovým polonásilím,otev?u mu tlamušu a str?ím granuli.A von ji nevyplivne,ale zbaští.Esli p?jdete k vetovi,tak napiš,co a jak.
M? jinak Ruda taky p?ipadá upn? zdravej,vyvádí normáln? jako jindy.Ale kolikrát kadí to fakt nevim,pá? to by museli dávat ostatní na ty svý bobky práporky ,abych v tom po?tu rozeznala ?í to je.

Re: umín?nec nebo marod?
Zaslán uživatelem/kou: (IP)
Datum: 2006-06-01, 12:29
Jo majdo štíhlejší,hubenej je jak lunt,oproti zim? má 700gr dole,to je asi moc.Ešte zkusím probicanovou k?ru intenzivní.

Re: umín?nec nebo marod?
Zaslán uživatelem/kou: Leyla (IP)
Datum: 2006-06-01, 12:34
Iva Dolhy: Ja jsem mela velmi podobny problem s Maxem. Po kastraci prestal zrat a vyzadoval zasadne jen pamlsky a granule ci maso - nezajem, panicko snez si to sama. Tohle se mi prihodilo bohuzel pres vikend, a tak jsem volala na vetrinu. Vet mi rekl, ze pokud nema teplotu a neni apatycky apod., ze ho mam zkusit krmit z injekcni strikacky (pokud mam). Tak jsem udelala s masa kasicku, doplnila gimpetem a Maxe vzala jako miminko do naruce a fakt jsem ho krmila ze strikacky. No a svete div, ono to najednou slo. Mladikovi se naramne libilo, ze ho nekdo chova, ze se nenadre a hlavne u toho muze lezet a delat, ze je lazar. V pondeli rano jsem s nim sla k vetovi a ten rekl, ze je to simulant, ze se chce nechat litovat a ze mam dat Maxovi na 2 dny hladovku a uvidime. Dostal sice nejake injekce na podporu chuti, ale po dvou dnech zacal bastit vsechno. Sice remcal, ale zase si hezky vzpomel. A myslim si, ze kdybych mu fakt nedala hladovku, tak ho krmim do ted :o) mrzaka jednoho, chtel litovat za ty uriznuty kulky ;o)

Re: umín?nec nebo marod?
Zaslán uživatelem/kou: vladimír (IP)
Datum: 2006-06-01, 12:38
No teda, ty nechápeš jemnou duši každého same?ka ;o)
Avatar

Re: umín?nec nebo marod?
Zaslán uživatelem/kou: Leyla (IP)
Datum: 2006-06-01, 12:51
Vladimír: ja ho chapala, ale byla jsem z toho cela na vetvi. No ale kdybys videl veta, jak ten s nim soucitil - auky auuu chudinka malinkej, on prisel o nadobicko, to trucuje kvuli tomu - a taky ze jo, milasek muj majinkej... :-( taky mi ho bylo moooc lito.

Re: umín?nec nebo marod?
Zaslán uživatelem/kou: (IP)
Datum: 2006-06-01, 12:54
Leyla:šak ono m? už napadlo,esli to není jak s rozcapenejma d?tma.Malý d?ti taky maj problémy s jídlem jen tam ,kde jim nechybí lásky kopec.V kojenáku a d?ckým domov? d?ti baští jak protržený.Asi mu ?eknu,když nebude baštit,že ho vyženu k vošklivejm lidem a bude to.

Re: umín?nec nebo marod?
Zaslán uživatelem/kou: danniss (IP)
Datum: 2006-06-01, 12:55
Leyla: Filip byl kastrovaný už p?ed 2 m?sícema, tak má t?eba pozdní reflexy nebo protestuje proti n??emu jinému, jinak si to nedokážu vysv?tlit :o)
Avatar

Re: umín?nec nebo marod?
Zaslán uživatelem/kou: katka (IP)
Datum: 2006-06-01, 13:48
Když jsem byla kdysi na kastraci s kocourem, tak nám vet ?ekl, že mu to nikdy nesmíme ?íct, že máme d?lat, že se ni nestalo :-)
Avatar

Re: umín?nec nebo marod?
Zaslán uživatelem/kou: Leyla (IP)
Datum: 2006-06-01, 14:04
Danniss: ja bych mu nasadila dietku - no co, jednou za cas je to zdravy a pak se treba i Filipek rozhodne, ze je preci jen lepsi jist neco nez nic :oD a ono mu po 2 dnech pekne vytravi....jen to musis vydrzet ty jako panicek a odolat jeho smutnym zadonicim ocickam...a on ti mozna za odmenu udela nekde trucbobek :o))))

Re: umín?nec nebo marod?
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2006-06-01, 14:12
No horsi je pokud neji uz dyl..
Znam dve moznosti.. Jedna ze fretacek byl nervni, kousavej a spis jen sycel - stal vecne u linky a u lednice - pak se zjistilo, ze nedlabe granule a je nervni z hladu - vymenily se granule a vsechno je ok :o)

Druha:(uz sem ji psala) samicka cca 3leta prestala papkat. Ze zacatku sme rikali ze to bude ok, jen si vybira.. Pak ale nejedla uz dlouho cca tyden a hubla. Tak se navstivil vet a ten dal vitaminy. Jenze s ni to nehlo a pak se diky jine vetce udelaly testy - fretulka mela leukemii - bohuzel byla uz docela vysilena a tak kdyz se zacalo lecit to co ji vlastne bylo, bylo na to pozde :o( umrela mesic potom co prestala jist.. (jinak ona ze zacatku byla v pohode, jen si vybirala, pak uz ale nejedla vic a pak uz nemela silu - hodne zhubla a taky uz jen polehavala)
Avatar

Re: umín?nec nebo marod?
Zaslán uživatelem/kou: danniss (IP)
Datum: 2006-06-01, 15:12
Leyla: já bych mu tu dietu s chutí nasadila a? si teda rozmyslí co chce, ale jak to ud?lat když máme ješt? jeden hladový krk a oba jsou zvyklí být navolno? P?ece nem?žu zav?ít Filipa do klece a ješt? ho tam trápit hlady? A krmit jen Sáru v cíleném ?ase si nedokážu p?edstavit :o(
Yasmin: nestraš :o(( Filda zlobí s jídlem od ned?le, ale jinak mu nic není, je stejn? zlobivý a aktivní. Ale asi p?ece jen zajdem za tím vetem, ty testy se d?lají asi z krve, co?
Zatím se mi dneska poda?ilo do n?j nacpat s velkým p?emlouváním hrst granulí a masa a dokonce ud?lal bobek, sice po tom masu trochu rozplizlý, ale první dnešní bobek :o)
Avatar

Re: umín?nec nebo marod?
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2006-06-01, 15:16
daniss, tu sa stalo jednému známemu, že mu fre?ák za?al odmieta? granule...išli k vetovi a fre?ák mal zapálené hrdlo, tie granule ho škrábali tak ich nechcel. Zaujímavé bolo, že fre?ák nekašlal!
Avatar

Re: umín?nec nebo marod?
Zaslán uživatelem/kou: mario (IP)
Datum: 2006-06-01, 17:30
jenze Iva zapomela dodat, ze zhubl 700gr a ted uz chudinka hubena vazi jen 2kila 20, co? :-)
Avatar

Re: umín?nec nebo marod?
Zaslán uživatelem/kou: amonnia (IP)
Datum: 2006-06-01, 19:30
danniss- copak je filípkovi? dyk v ned?li byl tak krásn? ?ilý ;o((
Avatar

Re: umín?nec nebo marod?
Zaslán uživatelem/kou: danniss (IP)
Datum: 2006-06-01, 19:53
amonnia: Zdarec, práv? jsem ti to napsala do mejlu :o))
S Filípkem jsem byla u doktora a krom? mírn? zvýšené teploty mu nic nenašel. Dostal injekci na podporu trávení a chuti k jídlu a 2 injekce proti zán?tu. Až se probudí, tak mu zkusím dát navlh?ené granulky a uvidím :o)
Avatar

Re: umín?nec nebo marod?
Zaslán uživatelem/kou: Romca (IP)
Datum: 2006-06-01, 23:21
tak me napadá, jak píšeš že m?l zvýšenou teplotu, náš fre?á?ek m?l jednou cosi jako angínu - zjistil to vet, taky odmítal žrát granule a n?kolik dní dní se živil jenom okurkou a m?kkýma v?cma, prost? ho bolelo v krku, bylo to i vid?t, že mu polykání d?lá problém. dostal se z toho v pohod?, malinko zhubl, ale trvalo to jen pár dní. dobrý jsou ty vykrmovací kaše ze Sunarky a kot?cích vlo?ek - je v tom dost vitamín? a je to výživný, nemusí to kousat, tak to zkuste. já tím te? p?ikrmuju Bertíka který po kastraci vyhubl úpln? nechutn? a p?esto, že nejd?ív se na to tvá?il jakobych mu nabízela n?co jedovatého, te? si pomlaskává a misku nenechá prázdnou! asi mu to zase brzo p?estanu dávat; jo, tuhle p?ijdu do obýváku a na krabici se Sunarkou si pochutnává manžel - tak jsem mu se slovy "pro tebe je to škoda, ty vykrmovat nepot?ebuješ, to je pro tcho?e" sebrala, chudák jen koukal... tak a? se tcho?ík brzo spraví!

Re: umín?nec nebo marod?
Zaslán uživatelem/kou: Paw (IP)
Datum: 2006-06-02, 11:04
Náš Filípek má taky ob?as období, že pohrdá granulema, když je nasypeme, tak se ofrní a b?ží k lednici a ?eká, kde co kápne... A žral by jenom zeleninu a ovoce, nejlépe ješt? r?zný lipánky a zapíjel mlíkem...:-)
Tak prost? nedostane nic, dokud nesní granule (no nic....malinko jenom dostane, kdo se má na n?j koukat...). Te? je zase litej po granulích, takže je zbaští a ješt? chce p?idat....hroznej tcho?.

Co je ten mí?ek s granulema, dejte mi sem odkaz, pls.

Re: umín?nec nebo marod?
Zaslán uživatelem/kou: danniss (IP)
Datum: 2006-06-02, 23:18
Romca: Sunarku jako klasickou d?tskou? Už jsem nad tím p?emýšlela, dát mu n?co takového výživného, ale m?la jsem strach, aby ješt? nem?l pr?jem :o(( Jinak doktor ho celého prohmatával, v?etn? krku a uzlin a ?íkal, že to je v pohod?, ale bolest v krku se pohmatem asi zjistit nedá... Každopádn? díky za tip s tou Sunarkou, zkusím to. Za dnešek zbaštil trochu va?eného masa a okurky, malinko se nám lepší :o)
Avatar

Re: umín?nec nebo marod?
Zaslán uživatelem/kou: Romca (IP)
Datum: 2006-06-03, 08:20
presne, Sunarka d?tská. nedávno to tady na jiném vlákn? radila myslím MF. takže ten recept není z mé hlavy... doporu?ovala takovovou tu masozeleninovou, tu zrovna nem?li tak máme banánovou. dám 2 lži?ky SUnarky a 2 lži?ky t?ch vlo?ek pro ko?ata do horké vody, ono to ud?lá kaši a zví?e se spokojen? nacpe. ale už mu to asi p?estanu d?lat. po týdnu se celkem spravil, nemá tak propadlé boky a zlepšila se mu srst, takže zase budu dávat jenom granule a m?aminky (okurku). pr?jem vlastn? v?bec nem?l, jen na za?átku trochu mí? pevnej bobek, ale klasickej pr?jem v?bec.

Re: umín?nec nebo marod?
Zaslán uživatelem/kou: danniss (IP)
Datum: 2006-06-05, 13:07
Tak se jdu zase poradit. Filípek stále odmítá granule. Za?ali jsme mu dávat tu Sunarku-pšeni?no-ovocnou a kuku?i?nou s ku?ecím a to mu chutná. Ale jinak nic moc nejí. Masa (a? už va?eného nebo syrového) si dá tak maximáln? 2 nebo 3 kousky, zeleniny a ovoce taky tak. Dnes si vzal ai 10 granulí, ale jen z ruky. Sám si z misky nevezme :o(( Už to trvá týden a v?bec se mi to nelíbí. V pátek jsem naposled mluvila s vetem. P?vodn? ho cht?l p?ispat a vyšet?it mu krk a tlami?ku, ale když jsem mu ?ekla, že baští m?kkou potravu, tak ?ekl, že to vyšet?ení zatím nebude t?eba. Dnes mu zavolám znova, ale je tam až od 13 hod. tak bych byla ráda, kdyby mi tady mohl ješt? n?kdo napsat sv?j nároz :o((
Avatar

Re: umín?nec nebo marod? - nechutenství
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka redakce (IP)
Datum: 2006-06-05, 15:41
TAKŽE:
1) ze všeho nejd?ív zvážit. Vážit denn? ráno na la?no ve stejnou dobu a zapisovat.

2) p?estat s nesmyslema jako jsou obilné mlé?né kaše. Není to mimino, ale fretka!!!

3) hlídat aktivitu, vzhled bobk? (pokud nedodržíte bod 2, bude vámto ovšem nanic, protože nerozeznáte infek?ní pr?jem od sunarkového).

4) nasadit STANDARTNÍ dietku: první den va?ené ku?e (pokud nechce, za?adit den 0 - hladovka. A když píšu hladovka, myslím HLADOVKA, tedy jen vodu, žádné "milášku lízni si pacholíka..."), druhý den va?ené ku?e s trochou rýže, od t?etího m?žete p?idat va?enou mrkev (trošku).
NIC JINÉHO. Maximáln? to m?žete rozsekat na prvo?initele.
Po pár dnech na diet? m?žete zkusit granule, nejd?ív je m?žete p?elít zbylým ku?ecím vývarem, po pár dnech suché.

A NIC JINÉHO! Žádné patlání pátého p?es deváté, žádná Sunarka, žádné vlo?ky,.... Být fretka, mám už rozhozené zažívání ze všech t?ch experiment? a rozmazlování.

Pokud nehubne, nejspíš je to jen rozmazlená p?íšera. Jestli hubne, zopakujte návšt?vu veta za pár dní, m?že být v inkuba?ní dob? ?ehokoliv. A vemte s sebou trus na rozbor, pokud se vám poda?í nabrat do ?isté st?íka?ky, tak i mo?,... zkrátka kompletní vyšet?ení.

ob+



Celkem upraveno 3×. Poslední úprava: martina dne 24.06. v 22:40.

Re: umín?nec nebo marod?
Zaslán uživatelem/kou: danniss (IP)
Datum: 2006-06-05, 18:03
matka fretka: díky moc za rady. Práv? jsme se vrátili od veta, nabral mu krev a ud?lal jaterní a ledvinové testy a ty jsou OK. Zbytek poslal do laborky, tak uvidím zítra. Jinak se Sunarkou kon?íme a s dietou za?nem :o) Váhu si drží od minulého víkendu na 1,2 kg.
Avatar

Re: umín?nec nebo marod?
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka (IP)
Datum: 2006-06-06, 12:44
Na same?ka to není moc, ale hlavn? že neklesá :o)
Avatar

Re: umín?nec nebo marod?
Zaslán uživatelem/kou: (IP)
Datum: 2006-06-14, 12:27
Musím napsat,jak m? ten Rudásek zase dob?hl,p?esn? v duchu pojmenování tohopto vlákna.Ale jak víte z d?ív?jších mých vstup?.já to tušila!
Vrátim se k tomu,že necht?l najednou granule,ur?it? slyšel,jak mluvíme o tom ,že je moooc hubený.A tak toho využil,chodil za mnou,pacinkama škrábala natahoval se,at mu dám najíst a nejlíp n?co dobrýho,jako papri?kua okur?i?ku a melounek.Nejd?ív jsem mu dávala rozmixovaný granulky,5 x denn? probican,pak jsem uva?ila masí?ko s mrkvi?kou,rozmixovala,dávala lži?kou,a ve finále jsem koupila st?íka?ku a cpala jsem to rovnou do n?ho jako miminu z vlašky.No to se mu líbilo...
a m? to bylo divný,vet nam n?m nic závadného neshledala,úpln? zdravý prý je,lumpárnama nešet?il,jako obvykle,tak jsem mu ješt? zkusila nabídnout jiné granulky.Taky frknul,vyplivnul a uražene utek.A za chvíli,když poznal že mu asi nic jinýho tentokát nedám ,najdu ho zalezlýho u misky s granulema,jak se cpe.
Záv?r: je to pacholek vy??ranej!dostal m?!

Jít na stránku:  12Další
Aktuální stránka:1 z 2


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist