Jak dostat do fretky vitamin C?
Zaslán uživatelem/kou: Aninka (IP)
Datum: 2006-05-17, 22:01
Ahoj,
mohl by mi n?kdo poradit, jak p?emluvit fre?á?ka do vitaminu C? M?j sedmiletý fre?á?ek zkrátka odmítá uznat jeho existenci, nepomáhá drtit tabletky, zminimalizovat je na kousí?ky ani kapat pár kapek citronu. Filípek bojuje, plive, škrábe...Moc Vám d?kuji za vaše tipy.



Celkem upraveno 4×. Poslední úprava: martina dne 01.06. v 13:36.

Re: Jak dostat do fretky vitamin C?
Zaslán uživatelem/kou: Gazza (IP)
Datum: 2006-05-17, 22:21
Rozpus? mu ho do napáje?ky, aby nebyl tak koncentrovaný - ale nekupuj Vitamin C, kup mu Celaskon. Dávala jsem ho do pití fretkám, když kýchaly. Bylo to bez problém?.



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 08.06. v 23:24.

Re: Jak dostat do fretky vitamin C?
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2006-05-17, 23:48
U veta lze sehnat F-LYSINE - p?ípravek, který zktracuje infekce a virózy - je to ale ur?eno pro ko?ky, cht?lo by zkonzultovat, jestli to m?žou i tcho?ové. Každopádn? na ko?ky to zabíralo tém?? na poprvé :o)
Avatar

Re: Jak dostat do fretky vitamin C?
Zaslán uživatelem/kou: vladimír (IP)
Datum: 2006-05-18, 00:30
kousek prášku rozdrtit a p?idat trochu vitaminové pasty na prst a slízne to ani nebude v?d?t jak :o)
Hlavn? pozor na dávkování toho cé?ka

l+pod+



Celkem upraveno 3×. Poslední úprava: martina dne 14.06. v 21:55.
Avatar

Re: Jak dostat do fretky vitamin C?
Zaslán uživatelem/kou: Jan?a (IP)
Datum: 2006-05-18, 00:53
Cé?kem se p?edávkovat nedá, ne? Aspo? nás to tak u?ili... Vit. rozpustný v tucích p?edávkovat jdou (vit.A, a spol), vit. rozpustný ve vod? (C a spol.) údajn? ne... Snad neší?ím bludy, tak nás to vážn? kdysi u?ili, ale nikde jsem si to neov??ovala...
Avatar

Re: Jak dostat do fretky vitamin C?
Zaslán uživatelem/kou: vladimír (IP)
Datum: 2006-05-18, 01:49
Jak ?íká staré p?ísloví-"všeho moc škodí"
Nevím jestli se lze p?edávkovat cé?kem. Dokto?i tvrdí že ne.

Viz jeden z názor?:

Prvním objeveným vitaminem byl v roce 1747 vitamin C. P?íroda nám ho nabízí nap?. v podob? listové a brukvovité zeleniny, šípk?, citrusových plod?, jahod, brambor, kv?táku, paprik. Má spoustu kladných ú?ink?. Na den se však doporu?uje jen 60 - 80 mg. P?edávkování vede ke vzniku ledvinových kamen?, pr?jm?m, zvýšenému mo?ení, vyrážkám. Podle posledních zjišt?ní m?že dlouhodobá nadm?rná konzumace vitaminu C poškodit p?ímo kyselinu nukleovou (DNA), což podporuje vzniku rakoviny a zp?sobuje p?ed?asné stárnutí.
Avatar

Re: Jak dostat do fretky vitamin C?
Zaslán uživatelem/kou: Rom?a (IP)
Datum: 2006-05-18, 09:12
zví?ata ho dokážou syntetizovat sami - na rozdíl od lidí, takže asi bych jim ho dávala jen kdyby byli nemocný nebo to doporu?il vet.

Re: Jak dostat do fretky vitamin C?
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2006-05-18, 09:51
Pokia? viem, tak sa dá kúpi? vitamín C pre zvieratá, je to v prášok (teda nie tabletka, ale prach). Nie je tak kyslý ako "?udský", mám ho doma, ochutnala som ho. Rozpustila som prášok vo vode, na špi?ku noža asi do 2 dcl vody, dala do napája?ky a fre?ák to normálne pil. Dala som mu to len párkrát, ke? som ja mala chrípku a skôr na skúšku, ?i to vypije.



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Johana dne 18.05. v 10:20.
Avatar

Re: Jak dostat do fretky vitamin C?
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2006-05-18, 09:58
Nesta?il by p?írodní zdroj? Naši kožíšci baští nap?. papriku kdykoli a ovoce jak je sezóna. V?era mi "ochutnali/y" jahody s tvarohem, že nestálo za to o ten zbytek se prát -
Avatar

Re: Jak dostat do fretky vitamin C?
Zaslán uživatelem/kou: vladimír (IP)
Datum: 2006-05-18, 10:23
To já když dám jídlo na svou misku, tak se moje kožešina p?ižene, dlouho ?ichá co to mám a pak sesko?í a jde se futrovat solidárn? granulemi :o)
Jedinou výjimkou je moje kafe se šleha?kou. Sta?í jen chvíli nedávat pozor a fretka má hlavu v hrnku a chlemstá kafí?ko se šleha?kou. A jak nadává když ji vyženu :o)
Avatar

Re: Jak dostat do fretky vitamin C?
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2006-05-18, 10:52
Moji Kluci lidské jídlo obcházejí obloukem. Jedinou vyjímkou je pe?ivo, ale to je baví jenom kv?li tomu zábavnému povyku, co se strhne, když ho ukradnou.
Avatar

Re: Jak dostat do fretky vitamin C?
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2006-05-18, 11:16
Šleha?ka na kafi je fajn, ale daleko lepší je (pokud si d?láte prostého turka) vyhrabat lógr, vdechnout ho, dusit se, roz?apat ho úpln? všude a ve finále sklenici nebo hrnek shodit z výšky na zem, kde se rozleje zbytek lógru. Tam se pak už jen sko?í, zatan?i se v n?m indiánský tanec a hupa hupa do pe?in :o))))
Ale jinak - Vendelín nesmírn? miloval papriku kapii - ?ím dražší, tím lepší :o))), a to je opravdu veký zdroj vit. C.
Avatar

Re: Jak dostat do fretky vitamin C?
Zaslán uživatelem/kou: vladimír (IP)
Datum: 2006-05-18, 11:35
Markéto, já si d?lám p?ekapávané kafe. Zato když se tcho? dostane ke koši a poda?í se mu vytáhnou ten filtr s lógrem (po tom jde jak ?as), tak je lógr pe?liv? vyhrabaný a rozházený kolem :o(
Avatar

Re: Jak dostat do fretky vitamin C?
Zaslán uživatelem/kou: Paw (IP)
Datum: 2006-05-18, 11:41
Aninko, máme taky Filípka :-) A m?že se utlouct po paprice a okurce. Kdyby bylo po n?m, tak kašle na sebedražší granule a jí jenom zeleninu a ovoce-hrozny, banán, t?ešn?... N?kdy se spíš až bojím, jestli toho na n?j není moc.

Re: Jak dostat do fretky vitamin C?
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2006-05-18, 11:56
vladimír - no tak to jóóó, to my p?ekapáva? nemáme! Ale úpln? p?esn? si dovedu p?edstavit, co d?lá tcho? s filtrem plným lógru :o))))

Paw - p?idej k tomu ledový salát a máš doma leguána a ne tcho?e :o))))
Avatar

vitamin C - dávkování
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2006-05-18, 16:20
Zvirata krome morcete a primatu si vitamin C vyrabi sami. Asi bych ho davala jen pokud je opravnena obava, ze zrovna tenhle jedinec to neumi, nebo pri nejake vetsi zatezi organizmu (infekce, chronicke onemocneni). Nechala bych to na vetovi, aby mi rekl, ze je potreba C dodavat.

Jinak - ja osobne jsem na kysele, ale nenutila bych fretce Celaskon a podobne veci - vzdyt je to zoufale kysele!!

Co se tyce predavkovani/nepredavkovani... Asi je jim nepredavkujes rovnou, ale postupne te nemusi mit rada jatra, ledviny, takova hodne kysela moc, oxalaty a nasledne ledvinne selhani ma jednoznacnou souvislost.

potr+vit+



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 21.06. v 21:09.
Avatar

Re: Jak dostat do fretky vitamin C?
Zaslán uživatelem/kou: Jan?a (IP)
Datum: 2006-05-18, 20:27
No, náš Míšan taky d?sn? miluje papriky (nejlíp kapie a ješt? jenom ?ervený a žlutý - zelenou do huby nevezme), pak taky okurku, meloun, nepohrdne banánem a ob?as raj?e (ale ne kupovaný, ty mu nejedou, jenom ty ze zahrady)... A t?eba maso do tlami?ky nevezme, radši by snad chcpínul hlady... Když jsem to na n?j zkoušela, tak p?išel k misce, o?uchal to a zhnusen? odkrá?el (jak v p?ípad? masa va?eného, tak syrového), ten xicht bych vám p?ála vid?t... :-) Ale po melounu by se užral... Julie sežere skoro všechno, akorát to maso taky jenom v menším množství. Navíc te? co má prcky, tak spíš syslí...
Avatar

Re: Jak dostat do fretky vitamin C?
Zaslán uživatelem/kou: Paw (IP)
Datum: 2006-05-18, 20:58
Jan?o - no p?esn? jako náš.
Maso je pro n?j hnus, je to ?istokrevnej vegetarián. N?jaký p?idávání vají?ka do jídla nemá cenu, radši pojde, než by to vzal do huby.
Než jde ve?e?et, tak šmejdí po kuchyni a žebrá u linky, chce papriky a okurky a ten ledovej salát a hlávkovej a všechny, ten žere taky. Dokonce tuhle žral i ?edkvi?ky, sice ho to trochu asi pálilo, ale on to radši vydrží a p?em?že se, než aby to nesn?dl. Jen mrkve te? odmítl, asi vidí dob?e :-)))

Re: Jak dostat do fretky vitamin C?
Zaslán uživatelem/kou: Aninka (IP)
Datum: 2006-05-19, 21:23
Ahoj,
moc Vám všem d?kuji za tipy.Filoušek je troši?ku hodn? vybíravý, ale dokáže snist brokolici, papriku, raj?átka.Kupuji mu d?tské p?esnídávky Hipp, takže má i lososa, kr?tí atd...Já mívám rohlíky :) Zkusila jsem to rozd?lat na miniaturní kousky a nenápadn? vsunout do Geri - petu, ale Filouš to vždycky vyplivne a uražen? se dívá.Zkusím to do té vody.Jinak syrovou zeleninu nejí, protože jsem ho nem?la od mr?ouska a nebyl ze zverimexu zvyklý na bohatou stravu.Už jsem ho to nenau?ila,snad v t?ch p?esnídávkách vitamínk? trochu je..

Re: Jak dostat do fretky vitamin C?
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2006-05-22, 11:50
Aninka: jeste jednou - proc do fretacka chces cpat zrovna vitamin C?? Ma s tim nejaky problem?

Nyni, v ere granulovanych kompletnich krmnych smesi se rozhodne nepopisuje hypovitaminoza, nedejboze avitaminoza jakehokoliv druhu. Mnohem casteji potkas predavkovani vitaminy at uz z jakehokoliv duvodu.
Avatar

Re: Jak dostat do fretky vitamin C?
Zaslán uživatelem/kou: vladimír (IP)
Datum: 2006-05-22, 12:27
Paw - naše Miky taky odnese co vidí zajímavého ale nesežere to. Po odsunutí seda?ky vybereme syslírnu a v nouzi nemusíme do obchodu :o)))


Aninka - myslím, že pokud fretka není nemocná, tak p?ípadný nedostatek vitamin? doplníš i podáváním vitaminové pasty, která se používá i jako mlsotka (multivitamin od Gimpetu nebo Calopet a jiné)



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: vladimír dne 22.05. v 12:30.
Avatar

Re: Jak dostat do fretky vitamin C?
Zaslán uživatelem/kou: Aninka (IP)
Datum: 2006-05-30, 21:52
Omlouvám se, nevšimla jsem se Vašich dotaz?.Pan doktor Král nám totiž ?ekl, abych Filípkovi dávala trochu vitamínu C, je mu už sedm let a pot?ebuje z?ejm? trošku posilnit.Sama bych rad?ji nenaordinovala (hrozné slovo) v?bec nic. Je to jen rada od pana doktora.
Vitamínové pasti?ky máme, ale asi to nesta?í.

Re: Jak dostat do fretky vitamin C?
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2006-06-02, 12:23
He, ja bych se pana doktora Krale zeptala, jak si to tak asi predstavuje:-))) (coz je jen ma skodoliba invektiva).
Pokud to neni nic akutniho, zkousela bych potraviny, kde to C je a fretak to basti, nebo zjistit, zda by se nedal nejak oblbnout (me fretky sezerou vsechno!!! z injekcni strikacky - jogurt i leky - hlavne ze ze strikacky). Taky treba rozpustit v caji (nejakem ovocnem) - ze by si dal rict? Nebo (pokud je to nutne a akutni) rozpustit v cemkoliv a fyzicky mu to nacpat do tlamy (osobne bych to nedelala, ale pokud je to nutne, vubec bych nevahala).
Avatar

Re: Jak dostat do fretky vitamin C?
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka redakce (IP)
Datum: 2006-06-02, 13:35
Fretkám sta?í tak malinko, že není až takový problém p?idat špeti?ku cé?ka do napáje?ky s vodou ;op Sta?í opravdu na špi?ku nože...

Re: Jak dostat do fretky vitamin C?
Zaslán uživatelem/kou: Aninka (IP)
Datum: 2006-06-02, 20:59
Poda?ilo se mi to! Bídn? a nízce jsem Filípka obelstila a p?imíchala vitamín do jeho oblíbeného jídla - kr?tí se zeleninou a rýží. Zatím mi na to nep?išel...
Moc d?kuji za všechny rady, co jsem obdržela.



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 01.06. v 13:35.
Avatar



Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist