Jít na stránku:  12Další
Aktuální stránka:1 z 2
Co je lze nau?it
Zaslán uživatelem/kou: Dawe (IP)
Datum: 2006-05-13, 00:34
Ahoj, chci se zeptat, co lze všechno fretku nau?it, nebo naopak o co jste se marn? snažily a radši to vzdaly. Tak se pochlubte co ta vaše umí :-) Já si pak aspo? ud?lám obraz o tom co ji mám u?it :-)

vých+



Celkem upraveno 4×. Poslední úprava: martina dne 10.06. v 21:37.

Re: Co je lze nau?it
Zaslán uživatelem/kou: vladimír (IP)
Datum: 2006-05-13, 00:46
Dawe: Tak nevím co tím myslíš?
Fretka se m?že nau?it n?jaké v?ci jako chodit na zách?dek a podobn?, ale hlavn? musíš myslet na to, že je to šelmi?ka a d?lá hlavn? to, co jí vyhovuje. Ono jak se ?íká "fretka poslouchá na slovo, jen nevím na jaké" :o)



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 08.06. v 23:47.
Avatar

Re: Co je lze nau?it
Zaslán uživatelem/kou: hena9 (IP)
Datum: 2006-05-13, 01:08
Mne sa Fredyho nepodarilo nau?i? ho na meno,príde len na zašuštanie,alebo vydanie niejakého blbého zvuku :o)

Zato vie chodi? na záchod,kradne návštevám hygienické vreckovky (pekne šusia :) ),aby si chudera pani?ka nemusela kupova? vlastné ;o) pre?o len nešuštia penaženky ;oD
Avatar

Re: Co je lze nau?it
Zaslán uživatelem/kou: Dawe (IP)
Datum: 2006-05-13, 01:09
No myslel jsem jako kam až ji lze vychovat (p?borem asi nikdy jíst nebude, to je mi jasný :-) No ale t?eba na jméno jsem ji nau?il slyšet b?hem 3 dn?, což mi p?ijde docela jako úsp?ch.

Re: Co je lze nau?it
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2006-05-13, 01:28
Ja naucila Cvokii na povel "Kousni!" - kouse. Na povel "Auu" vseho necha (prestane hlodat co hloda) a jde se rychle schovat, aby nebyly telesne tresty:-) Hrozinku ucim nosit aportek - klacicky statecne nosi, ale nechce je davat - ale to vylepsime. Taky umi (obe) "Otevri!" - na otevreni tlamy a drzeni (obcas je jim potreba trosku pomoct) - lip se cisti zuby:-)
Avatar

Re: Co je lze nau?it
Zaslán uživatelem/kou: vladimír (IP)
Datum: 2006-05-13, 01:31
:o)))
Avatar

Re: Co je lze nau?it
Zaslán uživatelem/kou: Uju (IP)
Datum: 2006-05-13, 10:17
No, koukám, že taky mám co dohán?t.
Mates poslechne na jméno.Na zách?dek taky chodí.
Jen co teda fakt nejde nau?it ho, že na st?l se nesmí. Tak snad ješt? n?jakej m?síc a pochopí to.
Avatar

Re: Co je lze nau?it
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2006-05-13, 15:37
Vendelín um?l p?ib?hnout na zapískání plastikové krysy nebo gumové hra?ky. Um?l si hra?ky (pop?. mrtvé myši) uklízet na t?i místa - do igelitky a sk?ín?. Na žrádlo p?ilít, když jsem zazvonila miskama a um?l celou ?adu her :o)
Avatar

Re: Co je lze nau?it
Zaslán uživatelem/kou: vladimír (IP)
Datum: 2006-05-14, 14:43
Uju - on ur?it? ví že se tam nesmí :o) Jako ta naše, když vleze na st?l, tak d?lá hluchou a nechápající :o)
Avatar

Re: Co je lze nau?it
Zaslán uživatelem/kou: Dawe (IP)
Datum: 2006-05-15, 20:59
No taky už se snažím u?it co to dá :-) Ale zatím jen na au p?estane tak kousat, ale pokra?uje v tom (jen už to nebolí :-) No taky jsme se za?li u?it šplhat po stromech, jen nevíme jak dol? :-) Dneska mi potvora málem utekla na strom, že už bych na ní nedosáh :-)

Re: Co je lze nau?it
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2006-05-16, 09:23
Vl?ák spo?ahlivo pribehne na zapískanie a na meno. Reaguje na povel "fuj", ke? berie do pusy nie?o ?o nesmie. Reaguje na povel "po?" napr. ke? chcem aby za mnou išiel z izby do kuchyne. Aportova? nechce, to som vzdala. Pod?a vzoru Lee som ho chcela nau?i? na povel "kousni" - žia? rovnako bez úspechu.
Avatar

Re: Co je lze nau?it
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2006-05-16, 11:04
Hm, povely... Moji fre?áci slyší na jméno, ale místo aby spolehliv? p?ib?hli, otráven? vylezou z místa, kde práv? jsou, a navážou vy?ítavý o?ní kontakt. Jediné, na co Fred spolehliv? reaguje, je výk?ik ROZBIJEŠ SI HUBU!, protože ví, že v tomto p?ípad? mívám pravdu a lépe než on odhadnu, že tohle opravdu nep?esko?í. Ale opa?né povely, ty nám jdou fakt dob?e! Nap?íklad vy?ítavý pohled u lednice znamená, že mám pohnout kostrou a vydat hov?zí. Jemné kousnutí do holen? znamená, že mám lézt po ?ty?ech, d?lat, že je honím a oni kolem m? budou probíhat. Hrozné zvuky v koupeln? znamenají, že Matýsek dostal melancholickou náladu, leze do pra?ky a p?eje si být hlazen, drbán a jemn? komíhán bubnem pra?ky. TAKOVÝCH povel? umíme spoustu :-)
Avatar

Re: Co je lze nau?it
Zaslán uživatelem/kou: vladimír (IP)
Datum: 2006-05-17, 09:42
toto vlákno je t?eba p?ejmenovat na - co všechno lze nau?it své pani?ky a páne?ky :o))



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: vladimír dne 17.05. v 09:43.
Avatar

Re: Co je lze nau?it
Zaslán uživatelem/kou: Dawe (IP)
Datum: 2006-05-19, 00:16
Pak už sta?í fretky nau?it ?íst a lidi t?šte se :-D

Re: Co je lze nau?it
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2006-05-19, 08:59
Vy?úraný jsou jak mraky..Kryštof velmi jasn? rozumí, když mu ?íkám..poj? maminka t? pochová...tak ráno d?lá, že je postiženej hluchotou, protože moc dob?e ví, že následn? po pochování ho vrazím do klece a odcházím do práce. Odpoledne v pohod? p?ib?hne a chováme a chováme.
Totéž se záchodem..chodil pod umyvadlo, šoupla jsem tam záchod...chodil vedle, za?ala jsem ho p?i každém úsp?šném pokusu odm??ovat líznutím calopetky....te? je schopen jít demonstrativn? na záchod t?eba t?icetkrát za p?l hodiny, vleze tam, op?e se o p?ední a kouká na m? s výrazem..mazej pro tu dobr?tku, jsem si sem vlez..co s tímhle budu d?lat, fakt netuším ...:-)
Avatar

Re: Co je lze nau?it
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2006-05-19, 11:55
No, to jsou p?esn? ty "dobrý rady", jak vychovávat nenásiln? tcho?e pomocí odm?n - te? to máš! A vys...se chudák z podoby :o))))
Avatar

Re: Co je lze nau?it
Zaslán uživatelem/kou: vladimír (IP)
Datum: 2006-05-19, 12:56
Kdo si tu ješt? myslí , že "p?e??rá" fretku? :o))
Avatar

Re: Co je lze nau?it
Zaslán uživatelem/kou: Adéla (IP)
Datum: 2006-05-19, 13:04
Já :o) ale nejspíš to bude tím, že si pro ní pojedu teprve ve st?edu :o), ale zatím si to myslím :o)))))

Re: Co je lze nau?it
Zaslán uživatelem/kou: vladimír (IP)
Datum: 2006-05-19, 13:16
Gratuluji a p?eji fre?ulce pevné nervy p?i výchov? pani?ky :o)))
Avatar

Re: Co je lze nau?it
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2006-05-19, 13:20
Tak jááááá si to teda už nemyslím :-)
Avatar

Re: Co je lze nau?it
Zaslán uživatelem/kou: Uju (IP)
Datum: 2006-05-19, 13:26
Taky gratuluju k budoucímu mazlovi:-)
No, u nás až na ten kuchy?skej st?l, je vše v poho. Jelikož Mates si ne?ekne zubama ani o hru ä drbat ,chovat nebo n?co tak nechce. Tak u nás to je více mén? bez problém? a bez srandy:-/ (je to morouz)
Avatar

Re: Co je lze nau?it
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2006-05-21, 01:16
Baví m? lidi, kte?í se domnívají, že p?e??raj fretku - není lepšího receptu, než aby si fretku opravdu po?ídili - on jim tcho? ukáže...! :o))))
Pevné nervy pro oba a hodn? radosti s tcho?outem! :o)))
Avatar

Re: Co je lze nau?it
Zaslán uživatelem/kou: Adela (IP)
Datum: 2006-05-21, 07:58
Nebojte ono mi to taky brzo dojde :o))) v?era jsem stav?la klec (je skládací a zatím jsem jí m?la doma složenou) dala jsem tam pelíšky, misti?ky, zách?dek a hra?ky, ale bohužel až do st?edy se budu dívat jen do prázdné klece :o(

Re: Co je lze nau?it
Zaslán uživatelem/kou: hadik (IP)
Datum: 2006-05-21, 10:13
Do st?edy to ute?e jako voda a on ti pak tcho?ík ukáže jak paní?ku náležit? zam?stnat. Jsou jak malý d?ti. Naše Isis je ale pom?rn? vyvinutý tvor. Umí spoustu kravin a ví kdy je po ní chci, ale na pochopení, že koš doopravdy neni pelíšek, tak na to je krátka. Nebo nap?íklad každý den b?ží do koupelny a zkouší vysko?it do sprchového koutu, po pár pokusech a pádech to vzdá a usoudí, že p?es noc nevyrostla a jde si pro m? a? jí pom?žu. Umí p?ib?hnout na zavolání - ob?as,tedy.Umí na povel sko?it na klín.A tak. A na vodítku chodí jak pejsek. Nemužu si na ni st?žovat. Ješt? umí dokonale krást grnule...Otev?e si pixlu, vezme granulku, nasadí postoj: já nic, já muzikant a šine si to pry?.
Avatar

Re: Co je lze nau?it
Zaslán uživatelem/kou: Adéla (IP)
Datum: 2006-05-21, 13:30
A n?jaká chytrá rada jak jí nau?it, že mám jít tam kam chci já?

Re: Co je lze nau?it
Zaslán uživatelem/kou: Iv?a (IP)
Datum: 2006-05-21, 13:31
za?neš chodit tam kam chce ona :oD
Avatar

Re: Co je lze nau?it
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2006-05-21, 14:00
Jo jo asi tak, já když jdu s Kryštofem na procházku, tak v?tšinou couváme, protože to jsou dva metry dop?edu, následn? t?i dozadu...jedin?, když ho vrazím do ba?ohu, jdeme tam, kam chci já...ale p?iznávám, ne moc dlouho, protože z ba?ohu se Kryštof sápe ven....a za couváme a vymotáváme vodítko z k?oví :-)
Avatar

Re: Co je lze nau?it
Zaslán uživatelem/kou: hadik (IP)
Datum: 2006-05-21, 15:37
To Isis ta fakt chodí podle m?. Kouká tak na ní po?kám a pak jí ?eknu poj? honem a ona jde zase vedle m?... Coudy i Gaia byli jako malý taky nau?ený chodit podle nás. V lét? ani nebyli vid?t v tráv? a mašírovali si to za mnou.
Avatar

Re: Co je lze nau?it
Zaslán uživatelem/kou: Iv?a (IP)
Datum: 2006-05-21, 17:19
naši jsou taky na procházkách v pohod?, ale n?kdy se seknou a te? budeme stát a koukat na travi?ku... když jim to po dvaceti minutách koukání na travi?ku zatnu tak se mnou nemluví a za?nou d?lat naschvály :oD
Avatar

Re: Co je lze nau?it
Zaslán uživatelem/kou: arnie (IP)
Datum: 2006-05-21, 18:46
Tak my máme lenocha.Když se otev?ou dve?e od bytu,hrne se ven (když n?kdo zazvoní,nebo zachrastí klí?e v zámku-je u dve?í první),ale když ho syná?ci vezmou ven,rozplácne se p?ed barákem a leží a ?umí.
Doma na zavolání p?ib?hne,ale tak,že si ho ?lov?k hned nevšimne.Stojí v bezpe?né vzdálenosti a pozoruje,pro? byl asi volán.Jinak je typicky všude první,i kdyby se m?l o moje nohy p?erazit a krade hlavn? jídlo.Z nejedlých v?cí se mu líbí papu?e a smotané ponožky.Jen tak položené,rozložené ho nezajímají.Asi se to špatn? nosí.
A poslední dobou se chodí za mnou sám mazlit a usínat na klín?.Je sranda,jak si vybírá polohy.Kdyby bylo po jeho,upadla by mi za chvíli ruka :o)
Avatar

Jít na stránku:  12Další
Aktuální stránka:1 z 2


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist