Jít na stránku:  Předchozí1234Další
Aktuální stránka:2 z 4
Re: prosím o rychlou pomoc.
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2006-05-09, 18:07
M?že to být i kuna i lasi?ka i tcho?átko - klidn? to mohli vybrat a doma si to rozmyslet a "vrátit mamince do lesa" - zeptám se známých v P?íbrami jestli nemají u ko?ky ko?átka
Avatar

Re: prosím o rychlou pomoc.
Zaslán uživatelem/kou: fr?an (IP)
Datum: 2006-05-09, 19:22
Ja jsem momentalne v Brne, mam maminu fretku co ted odstavuje 5tydenni mlade, jestli je to Pribram tady u Brna, klidne to muzem s mlickem zkusit, jeste se ji tvori.
Ale asi jste az z Pribrami v Cechach...
Drzime palce!
Avatar

Re: prosím o rychlou pomoc.
Zaslán uživatelem/kou: Joan (IP)
Datum: 2006-05-09, 21:19
Je to P?íbram v ?echách. tak jsem malou nakrmila a spinká. Jde nám to už skv?le. Te? mám ale obavu zda je to vážn? fretka. Docela jsem tomu p?estala v??it. já to prost? nepoznám. Vážila jsem ji a má 110g. M??í asi 10až 15 cm.

Re: prosím o rychlou pomoc.
Zaslán uživatelem/kou: Martina (IP)
Datum: 2006-05-09, 21:35
joan,

dívala jsi se na fotky, které sem hodila aronka?
nevypadá to mrn? spíš takhle?

podle váhy to odpovídá o dost staršímu fre?átku než desetidennímu, spíš 14 dní až 3 týdny.... což je ale stejn? p?íliš málo na n?jaké extra nad?jné vyhlídky... :o( ... nesmíš být moc zklamaná, kdyby se ti záchrana nakonec nepovedla, ale p?írodu moc neošulíš. d?láš, co je v tvých silách a všichni tady ti ze všech sil fandíme!

zkus ho/jí d?kladn? ze všech stran nafotit a dej to sem, a? se na to podívá i n?kdo zkušen?jší. teda já to sice nebudu, ale jsem celá napnutá a držím palce, aby pro toho malého bojovníka všechno dob?e dopadlo!

Re: prosím o rychlou pomoc.
Zaslán uživatelem/kou: fr?an (IP)
Datum: 2006-05-09, 22:25
hehe, ale ochocenou kunu-to taky neni spatne :) hlavne kdyz to dobre dopadne...co takhle kontaktovat nejake stanice pro opustena a zranena divoka zvirata? treba ten chlapik mel doma opravdu nastehovanou kunu s mladetem a takhle se ji zbavil...
Avatar

Re: prosím o rychlou pomoc.
Zaslán uživatelem/kou: hena9 (IP)
Datum: 2006-05-09, 23:31
Jeej!Kráásna kuna skalnáá !!!! Aj ja takú chcem :O) Na maznanie a strašenie susedov :D
Avatar

Re: prosím o rychlou pomoc.
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2006-05-10, 00:46
No, a MN? se žádný mrn?, a? už tcho?e, kuny nebo skunka dom? nep?ihrabe! Dobrovoln? to od n?koho p?evzít nesmím (zatím!):o(((

Joan: Držím všechny pale?ky, a? to ve zdraví vychováš - i kdyby to nebylo mazlící a polštá?ové, rozhodn? je to dobrý skutek. Te? jde hlavn? o to zachránit lasicovitého trpaslíka. Co s ním, až z n?j vyroste jakákoli p?íšera - to až posléze!

Tomu, co to provedl bych se nepostarala jen o pneumatiky a úsm?v! Hergot, že my nemáme n?jaký p?ísn?jší paragrafy! Lidi, kte?í se tímto zp?sobem zbavují zví?at, bývají zpravidla srabi a 2x by si rozmysleli, kdyby jim hrozilo víc, než drobná pokuta nebo pomluvy soused?... :o((
Avatar

Re: prosím o rychlou pomoc.
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka redakce (IP)
Datum: 2006-05-10, 09:44
Ona ta pokuta není až tak drobná, ale najít ho! SPZku si ten kluk ur?it? nepozna?il, tož co v?il?
Každopádn?, a? je to co je to, kojná by bylaq nejlepší. Um?lý odchov jak jsem psala výše, recept na Tatru s odvarem je od zkušené pracovnice zoo, která se specializovala na um?lý odchov kun, takže vyhoví i pro jiné lasicovité

Re: prosím o rychlou pomoc.
Zaslán uživatelem/kou: bea (IP)
Datum: 2006-05-10, 10:13
Pokud by n?kdo m?l kojící freti?ku nebo ko?ku, dojedu pro mlád? a odvezu kam bude t?eba (po 14.30 hod).
Jo, ješt? kdybyste ten odvoz cht?li využít - mobil 604870337



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: martina dne 25.06. v 00:38.

Re: prosím o rychlou pomoc.
Zaslán uživatelem/kou: Joan (IP)
Datum: 2006-05-10, 10:53
D?kuji strašn? moc všem kdo mi pomáháte. Jste milí a hodní a ani vás neznám.
Dneska jsme spinkali celou noc. Zavrtala se pod pe?inku a spala a spala. Ráno když jsem odjížd?la tak jsem se dívala zda ješt? dýchá. Tak na m? oto?ila tu mali?katou hlavi?ku a vypadalo to jako kdyby cht?la ?íct. Co m? budíš? Neotravuj. Tak jsem ji zase p?ikryla a spala dál. V?era ve?er se snažila postavit na noži?ky.
Já si stále nad?ji n?jak nedávám, ale stejn? nep?estanu. B?žela jsem v?era z práce dom? nakrmit své 3 d?ti a pak mali?kou a pak jsem se v?novala sob?. Mám te? moc t?žké období (rozvádím se) a tak mi to malé stvo?ení dodává energii. Vidím na vlastní o?i, že jsem na tom nebyla tak špatn? jako t?eba to malé.
Ur?it? ho vyfotím a fotky pošlu. Na fotky od Aronky jsem se dívala a p?ipadá mi to jen podobné. Stejné ur?it? ne. Nemá to takovou bílou lysinu pod krkem. V?era jsem se na n?j dívala a má ji spíš ješt? r?žovou pokrytou slabími b?lavými chlupy. A také není tak hubená. Je buclat?jší malinko. A nemá tak protažený ?umá?ek. Dívala jsem se v?era do knížek a na net a zjistila jsem, že jsou všechna ta tcho?ovitá zví?ata stejná. Nepoznám to.
Dnes ji vezmu na veterinu a tam to snad poznají. vaše vtipy o kun? m? pobavili. Dík za n?. Na druhou stranu nemusím mít všechno. Má to také delší ocásek než je na t?ch fotkách. Je možné, že ji našel n?kde t?eba ve sklep? a mám? to sebral a odvezl do lesa. Stejn? ho to neomlouvá. Pokud se jí cht?l zbavit tak m?l najít t?eba lesníka. To že je to t?eba divoké zví?e ho neomlouvá. SPZku si asi ten kluk nenapsal, ale asi auto by poznal. Chci to napsat do místních novin.

Také jsem si všimla, že po celém h?betu se mu d?lá bílá chlupatá ?ára. Dívala jsem se do fotogalerie a tam je mlád?, ve fotkách Zví?ata podobná fretkám,trochu jemu podobné, ale má moc zahnuté drápky. On takové nemá.



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: martina dne 25.06. v 00:40.

Re: prosím o rychlou pomoc.
Zaslán uživatelem/kou: vladimír (IP)
Datum: 2006-05-10, 11:08
Joan: p?ed ?asem byl v televizi p?ísp?vek o tom, jak paní m?la ve sklep? kunu. Ve?er p?išla p?ez okno za paní, nechala se rozmazlovat a pak šup a p?ez okno šla spát zase do sklepa. A to byla divoká kuna!

Jinak vítej mezi námi. A jestli máš t?žké období, tak ti zaru?uji, že ten drobek t? ho zbaví (hlavn? jak povyroste) :o))
Avatar

Re: prosím o rychlou pomoc.
Zaslán uživatelem/kou: Uju (IP)
Datum: 2006-05-10, 11:21
Teda ?tu a obdivuju.
Myslím, že je fajn, že se v dnešní dob? najdou ješt? n?jaký lidi co jsou schopný pomoct a takhle se ob?tovat cizímu zví?eti i když maj ne zrovna fajn období.
Jinak podle datum? koukám, že už mimískek p?ežívá u Joan docela dlouho, tak si nemyslím, že to nep?ežije. jen m? dost zaráží ta váha. Myslím, že je na takovýho drobka dost t?žká.Já mám freti?ku 7 týdn? starou ne?ekla bych, že je tlustá nebo n?jak moc hubená a váží 220g.
Jsem zv?davá co ?ekne vet.
Avatar

Re: prosím o rychlou pomoc.
Zaslán uživatelem/kou: Joan (IP)
Datum: 2006-05-10, 11:23
Víš Vladimíre,snad je mi to i jedno co to je. Jen a? p?ežije. Pokud to bude divoké zví?átko, dám mu možnost vrátit se do p?írody. Mám zahradu a tak ho nau?ím bydlet na p?d? zase já. Jen nevím, jak to vysv?tlím malé. Ta se t?šila, že to bude mít doma. No seženeme pravou frete?ku. Tedy pokud tohle bude n?co jiného. Doma by byl chudák. Protože bydlím v paneláku. Mám zahradu s chatkou a tam by se mu líbilo. Venku je spousta rejsk? a bydlet by to mohlo práv? na p?d?. tam si myslím, že by tomu zví?átku mohlo být dob?e. No uvidíme co to bude. A hlavn? jaké to bude.

Re: prosím o rychlou pomoc.
Zaslán uživatelem/kou: Uju (IP)
Datum: 2006-05-10, 11:41
Bratranec si p?ivezl z chmelu divokýho králíka. Taky mu takhle zachra?oval život. Králík u nich spokojen? žil asi dva roky. Než na n?j p?išlo jaro.Spal v posteli chodil na WC do bedynky v rohu a jedl šunku. Je spousta lidí co doma p?stují kuny a jiný jim podobný zví?ata. Myslím, že když je zví?e u Vás takhle od mali?ka nebude tolik chtít ven. A taky si myslím, že bude dost zvyklé na lidi což asi není nejbezpe?n?jší.No on ?as ukáže,teda pokud vše dob?e dopadne. A já si myslím, že by mohlo:-)
Avatar

Re: prosím o rychlou pomoc.
Zaslán uživatelem/kou: Joan (IP)
Datum: 2006-05-10, 12:09
No pokud mu to nebude vadit tak já ho tady nechám ráda. Mám zasklenou lodžii kde ve volié?e chovám ?in?ilu. Tak tam m?že být také. Uvidíme co to bude.

Re: prosím o rychlou pomoc.
Zaslán uživatelem/kou: Uju (IP)
Datum: 2006-05-10, 12:11
No, asi trochu p?edbíhám. Ale pozor na to- fretka nebo kuna atd..jsou šelmy. ?in?a by mohla dost lehce být dobrý ob?d.
Avatar

Re: prosím o rychlou pomoc.
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2006-05-10, 12:15
Te? jsem to cht?la napsat - ?in?ilu bych s lasicovitými nenechávala pohromad? ur?it? :o)))

Jinak - Joan má asi pom?rn? dobré podmínky pro chov - polodivoce a poloocho?en?, což opravdu v paneláku nejde.
Ale za náhradní kojnou bych se p?imlouvala taky... ;o)
Avatar

Re: prosím o rychlou pomoc.
Zaslán uživatelem/kou: fr?an (IP)
Datum: 2006-05-10, 12:56
Hoj hoj, vzdyt jsem psala, ze nase Zofka jeste porad koji, maly by musel s nami chvilku pobyt a pak by supkal zpatky za panickou :)
nebo nemate nekdo zkusenosti s odstrikanym mlekem, jak dlouho vydrzi? hehe to by bylo dobre videt, jak se doji fretka! :)))
Avatar

Re: prosím o rychlou pomoc.
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2006-05-10, 12:59
T?eba už byla vynalezena minidoji?ka na elektriku...:o)))
Ale myslím si, že by prckovi prosp?lo i teplo mamin?ina kožíšku..;o)
Avatar

Re: prosím o rychlou pomoc.
Zaslán uživatelem/kou: JanaN (IP)
Datum: 2006-05-10, 14:00
Lidské odst?íkané mléko vydrží v lednici 24 hod. MYslím,že tady to bude podobná doba.
Nebo se dá i zamrazit,dát do skleni?ky od p?esnídávny - vyva?ené,v mrazáku pak m?že být až 2 m?síce.

Re: prosím o rychlou pomoc.
Zaslán uživatelem/kou: Gazza (IP)
Datum: 2006-05-10, 14:22
Já osobn? bych p?ijala nabídku fr?ana - kojnou. Joan, i když se budeš starat - a to perfektn? d?láš, nedáš tomu prckovi to nejpot?ebn?jší, totiž obranné látky. Nebude odolný a p?i styku se sebebanáln?jší infekcí pak podlehne. Zvaž to, ur?it? by ti mr?ousa rádi vrátili ( tím spíš, kdyby to byla kuna) Mysli na to, abys mu, když už ses pro to rozhodla, pomohla co nejlépe tím, co je pro n?j nejpot?ebn?jší - dobrý start do života ve zdraví.

PS.: Nepíšeš, že bys ho vážila, sleduj váhu!! I když žije, nemusí prospívat. Váha je dobrý ukazatel toho, jak se mu vede.
Držíme všichni prckovi i tob? palce a tlapi?ky.

Re: prosím o rychlou pomoc.
Zaslán uživatelem/kou: Joan (IP)
Datum: 2006-05-10, 14:24
?in?ilu mám ve volié?e. Ta by nebyla s tím malým v?bec. Já ji mám sice dost divokou, ale p?esto by bydleli každý zvláš?. Navíc ji chci nechat bydlet na té zahrad?. Pokud to tedy bude dravec. Je to kousek od domu. Mmáme tady panelák, vedle les a ten sousedí se zahradami. Vše je v dosahu. A nikomu nep?ipadá, že je ve m?st?.

Re: prosím o rychlou pomoc.
Zaslán uživatelem/kou: bea (IP)
Datum: 2006-05-10, 14:29
Taky myslím, že by náhradní máma byla to nejlepší. Ona p?ece mlá?at?m masíruje b?íško kv?li vyprazd?ování a to mat?ské mléko je asi fakt nenahraditelné. A tu potv?rku ti ur?it? zase rádi vrátí (pokud je to kuna, tak na 100% - m?li jsme ji na chalup? na p?d? a vrátila bych ji kamkoliv a komukoliv.

Re: prosím o rychlou pomoc.
Zaslán uživatelem/kou: Uju (IP)
Datum: 2006-05-10, 14:46
No, taky bych to zkusila k náhradní mám?. Ono je taky docela možný, že náhradní máma nebude chtít cizí mlád?. moc ?asto se to nestává ale náhoda je blbec. Za pokus to ale stojí.
Jo, jinak co se ?in?ilky tý?e, tak si dej pozor aby nebyla prckem stresovaná. asi p?ed rokem jsem do ?in?il trochu d?lala a vím, že jim sta?í trocha stresu a nemusí to rozdýchat.
Avatar

Re: prosím o rychlou pomoc.
Zaslán uživatelem/kou: fr?an (IP)
Datum: 2006-05-10, 15:33
Jo no, do Brna je to precejen kus cesty. Snazte se najit nekde pobliz aspon kocku, ted je doba kotat. Jinak samozrejme stale plati ma nabidka.

My jsme odchovali tydenni stene labradora na sunaru pro psy. Dulezity je hlavne kontakt "matky", proto si aspon usij pytlicek na krk a nos mlade porad u sebe, at citi zivocisne teplo a tvoje srdicko. Po krmeni masirovat brisko, ruzne s malym kroutit a tocit, tak jak to delaji zvirata, zabrani se tim ucpani strev. Pri vyprazdnovani vlhkym tamponkem pretirat dupku, napodobuje to mamincino lizani a myti, ktere spousti vyprazdnovani moci a hovinek. Tot aspon zakladni poznatky, ktere nam doporucila veterinarka. Kdyz uz nema nikdo pobliz maminu kojici, je to zpusob, jak docasne nahradit zvireci matku. Krmit samozrejme co nejcasteji porad, me fretky pijou co 2-3hodiny jeste ted. Nevim teda jak v noci, ale pres den je slysim co chvili mlaskat. Jestli ti to prace dovoli, nos ho s sebou, ten maly uzlicek by nemusel az tak zavazet. Ale samozrejme zalezi na typu prace.
Avatar

Re: prosím o rychlou pomoc.
Zaslán uživatelem/kou: Joan (IP)
Datum: 2006-05-10, 17:47
Uju, mimísek je u m? už skoro 48 hodin. On má úžasnou snahu žít. Nikdo neví co ho ?eká, ale fakt je úžasný. On se tak hrabe krásn?. Otá?í stále hlavi?kou a hledá. Když je vzh?ru tak se snaží n?kam vždy dohrabat. Asi ho dost bolí i ty noži?ky protože je má celé od?ené. Myslím tlapi?ky zespodu. Ona mu musela být venku hrozná zima a tak se snažil n?kam zahrabat. A prod?el si noži?ky. No ta váha m? také zarazila protože tu n?kdo psal že by m?la mít tak kolem 30g v tom v?ku? Ale já ani nevím jak je to staré. Prost? nevím co to je a ani kolik tomu je. Jen jsem m?la kdysi št??ata pudla a podle toho soudím, že mu není víc jak 14 dní. Podle fotek tady na netu jsem zjistila, že je mu asi 9 dní. Nevím. On je vážn? jako malé miminko. Mikromiminko. Na t?ch nožkách se ješt? ani neudrží. Ale a? je to co je to, já ho nedám. Kdyby m?l um?ít tak už dávno um?el. Je mu souzeno žít tak mu pom?žu.

Re: prosím o rychlou pomoc.
Zaslán uživatelem/kou: fr?an (IP)
Datum: 2006-05-10, 17:51
to je krasa, budu drzet palce jak vsichni tady :)
Avatar

Re: prosím o rychlou pomoc.
Zaslán uživatelem/kou: Lorinka (IP)
Datum: 2006-05-10, 18:42
Joan, my vám s fre?ulkama držíme všichni tlapky co doma máme. Snad to bude další p?íb?h s dobrým koncem, jako tomu bylo u dnes už naší Helenky.
Avatar

Re: prosím o rychlou pomoc.
Zaslán uživatelem/kou: Uju (IP)
Datum: 2006-05-10, 22:27
To je super:-)
Fakt se mi hrozn? moc líbí, když vidím, že ne Všichni jsou lhostejný k jiným tvor?m:-)
Jsem hrozn? zv?davá co to je.
Držíme doma p?st? a tlapky:-D
Avatar

Re: prosím o rychlou pomoc.
Zaslán uživatelem/kou: Milan (IP)
Datum: 2006-05-11, 00:24
Joan

držím palce, prajem ve?a š?astia, za takúto snahu patrí iba úspech.


Jít na stránku:  Předchozí1234Další
Aktuální stránka:2 z 4


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist