cestování s fretkou
Zaslán uživatelem/kou: Lenka (IP)
Datum: 2004-04-14, 10:30
Ráda bych se zeptala, jak cestujete se svojí fretkou. V?tšinou jí nikam nevozím, ale mám na ni p?epravku jako pro ko?ky a ur?it? bych s ní n?kam cht?la vyrazit. P?emýšlím, že bysme si ud?lali výlet t?eba i na pár dní. Jak to d?láte vy ostatní.

ces+dov+



Celkem upraveno 5×. Poslední úprava: martina dne 15.06. v 01:23.

Re: cestování s fretkou
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2004-04-14, 11:20
Ahojky, já sem tu už n?co takového zjiš?ovala na jinym fóru fretka vs autobus, tak se koukni =o)
Jinak mám fre?ulku pár dní a s ní sem už jela z Prahy do Plzn?.. Jinak s p?edchozí sem cestovala z Prahy do Var? a bylo to v pohod?. Ob? p?espávají p?es noc nebo prost? když cht?jí spát, jinak se prob?hnou, není problém je mít na kšírkách.. S Fló to sice ješt? ned?lám, protože je malá a neo?kovaná..



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 08.06. v 13:02.

Re: cestování s fretkou
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2004-04-14, 11:21
zapom?la sem napsat to že p?espávají v tý p?epravce =o-

Re: cestování s fretkou
Zaslán uživatelem/kou: Lucie (IP)
Datum: 2004-04-14, 12:44
S naším fre?ákem cestujeme dost ?asto a bez problém?. Bu? si zd?ímne v p?epravce nebo mi sedi na klín?/rameni a pozorn? sleduje, co se kolem n?j d?je. P?i delších trasách d?láme pochopiteln? zastávky, aby se mohl prob?hnout. Moje zkušenost nejen s cestováním je taková, že pokud dá majitel fretce lásku, tráví s ní dostate?né množství ?asu a zodpov?dn? o ni pe?uje, bude mu nejlepším zví?ecím p?ítelem. Nikdy m? nep?estane fascinovat jak úžasn? inteligentní a vd??ní tvorové fretky jsou.

Re: cestování s fretkou
Zaslán uživatelem/kou: MajaZ (IP)
Datum: 2004-04-14, 13:08
Kuko cestuje pravidelne v prepravke, akonahle tam vlezie a pociti, ze sa rozbehlo auto, autobus alebo tak nieco, tak jednoducho zaspi. Mimo bytu je zvyknuty spat v prepravke, nie je s nim ziaden problem.

Re: cestování s fretkou
Zaslán uživatelem/kou: Lenka (IP)
Datum: 2004-04-14, 13:36
Lenka, myslim ze by si jedna z nas dvoch mala zmenit prihlasovacie meno, mohlo by sa to ludom zacat pliest. I ked piseme kazda svojim jazykom - ty cesky, ja slovensky.

Re: cestování s fretkou
Zaslán uživatelem/kou: Fretas (IP)
Datum: 2004-04-14, 15:59
To Lenka: tak dob?e, ponechám si sv?j pseudonym :-)

D?kuji Všem za odpov?di, ale zajímalo by m?, jak to d?láte p?es noc, jednou jsem jí m?la na výlet? p?es noc v p?epravce a jí vadilo že tam má málo místo na "ulevení" (mám totiž šílen? ?istotnou fre?uli, která chodí doma na "záchod" pouze na dv? místa)- ta p?epravka p?ece jen není zas tak velká, aby když se vy??rá si to tam neroz?apkala po celé p?epravce.
Už jsem p?emýšlela, že bych vyrobila do té p?epravky malé patýrko :-)))

Re: cestování s fretkou
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2004-04-14, 16:17
To je p?esný malé patýrko, na to sem se ptala na tom fóru =o) Jinak já u Piškvorky m?la vzadu p?ivázanou kapucu a ona tam spala a t?i?tvrt? p?epravky m?la volný.. Jinak když cht?la na záchod tak sem jí poušt?la (v noci teda ne) =o)

Re: cestování s fretkou
Zaslán uživatelem/kou: Blanka (IP)
Datum: 2004-04-14, 20:39
Naše Alb?a je tedy fretka - ?un?, ale když cestujeme na více dní tak také spí v p?epravce. Než jdeme také spát tak ji nechát v noci ješt? prob?hnout aby se vyven?ila a v?tšinou krom? první noci ostatní noci vydrží celou noc až do rána. Jinak bobek ud?lá n?kam do rohu aby košili ve které spí si nezamazala.
Jinak cestuje velmi ráda. I když cestu autem vždy zaspí.
Když se n?kam chystáme a za?neme ji p?ipravovat p?epravku tak u ní stojí v pozoru abychom si to ješt? náhodou nerozmysleli a nenechali ji doma.

Re: cestování s fretkou
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2004-04-15, 13:16
Já mám pom?rn? velko p?epravku, do bo?ní škvíry se dá zaháknout zách?dek a i p?esto je v p?epravce místo. Nicmén? na dlouhých cestách (víkendech), se snažím, aby byla Cvokie maximáln? venku.

Re: cestování s fretkou
Zaslán uživatelem/kou: Ká?a (IP)
Datum: 2004-06-13, 10:28
Jak vaše fretky snáší cestování?

Re: cestování s fretkou
Zaslán uživatelem/kou: Rasto (IP)
Datum: 2004-06-13, 10:44
ahoj Lenka.
My cestujeme s fretkou tak, ze ju zobereme a ideme ci uz na vlak alebo autobus do ruky a hotovo (nemame klietku) ale pekne nam celu cestu spi takze nemame problem s nou cestovat
Rasto a Adka a Natalka a male deticky ;)

Re: cestování s fretkou
Zaslán uživatelem/kou: Radka (IP)
Datum: 2004-06-15, 16:31
Tak mi jsme fre?uli koupili takovou tu tašku pro malé psi...vyhovuje jí...má z ní hnízdo...akorát se bojím léta a toho vedra...zatím to jde, nechávám jí tu tašku maximáln? otev?enou, ale vážn? uvažuji o koupi plastové p?epravky pro ko?ky (nevíte kde by se dala n?jak levn? (Praha) .
Jinak jsme zatím nijak razantn? necestovali, ikdyž o prázdninách pojede na velký týdení výlet.
No když mám fre?uli v tašce a pot?ebuje na záchod, sama si o to umí ?íct, vykukuje ven a nezna?uje mi n?co typu: ,,Pus? m? na zem, nebo tam sko?ím sama a namelu si kokos%-)" Naše fre?ule je tak p?l nap?l...n?kdy se chová jak ?un? a n?kdy je úpln? zlatá..pomalu jak hygienickej estet, ale do svý tašky by si vživot? na záchod nedošla (bude to taky tím že je ta taška dost malá) Jednou jsem jí tašku dokonce p?j?ila na hraní (prost? ležela na zemi ) a naše madam si v ní ustlala a spala%-)

Re: cestování s fretkou
Zaslán uživatelem/kou: Boubela (IP)
Datum: 2004-06-15, 17:23
Našim fre?ulím jsme nejprve koupili p?epravku, která vyhvuje na kratší cesty. Pak jsem investovala penízky do menší klece, se kterou jezdíme všude. Když byl Bohoušek sám, tak jsem ho také vozila na klín?, ale spole?n? s Betynkou to už nejde. Takhle je to super, mají tam záchod, vodu, sv?j pelíšek a jsou spokojeni. Jezdíme s nimi hodn? ?asto, takže jsou zvyklí. Pokud nebude moc veliké vedro tak je chceme vzít sebou na výlet po Evrop?, ješt? to rozvažujeme.

Re: cestování s fretkou
Zaslán uživatelem/kou: LuciaK (IP)
Datum: 2004-06-15, 22:45
Lenka, my sme Kire kupili stredne velku prepravku, jednu tretinu dna sme jej oddelili drevenou prie?kou a do toho menšieho priestoru sme jej nasypali nápl? do záchoda. Má tam zavesenú aj hojda?ku, v ktorej po?as cestovania spí a má to ako také poschodie. A ešte má dos? miesta aj pred tým záchodom. Na mriežkovaných dvierkach má zavesenú napája?ku a misku so žrádlom. Nemá problém s cestovaním, pretože je stále s nami. Je spokojná, ke? môže by? s nami a je jej to jedno, kde sme. Je to taká malá "šmajchloška":)))

Re: cestování s fretkou
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2004-06-16, 09:37
Nápady najdete i na vlákn? "vodítko" - ono se nám to vodítko trošku roztáhlo i na p?epravky

Re: cestování s fretkou
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2004-07-22, 11:27
To LuciaK: Mne sa do prepravky klasický rohový záchod nezmestí. Ako ste v tej prepravke uchytili tú drevenú prepážku?

Re: cestování s fretkou
Zaslán uživatelem/kou: Petra (IP)
Datum: 2004-07-22, 14:48
Ja mam (tedy Chilli ma :)) prepravku upravenou zhruba tak jak je tady a na jinych vlaknech popsane: latkove patro na spani, napajecka na dverich. Jidlo v normalni misticce jen kdyz je na nej doba - Chilli v nejidelni dobu vnima jidlo jako hracku a roznasi a rozhazuje kde muze :) Co se tyce zachodku, zkouseli jsme uz nekolik variant a posledni se zda nejlepsi. Prvni varianta je podestylka po celem dne, ale ona kdyz ze vam pak takova fretulka rozdivoci treba v tramvaji a rozhodne se, ze prave ted je cas hrabat v podestylce o metat ji ven, tak... Mno. Varianta dve byla vrstva papirovych kuchynskych uterek v rohu - tak to bylo vylozene slapnuti vedle, papirove uterky byly po par vterinach odhaleny jako vyborny sparingpartner na trenink bojovych umeni, takze z prepravky pro zmenu neletaly granulky podestylky ale cuckance ubrousku. Navic nest prepravku, ve ktere zrovna fretule s necim bojuje a neustale tak znacnou rychlosti presunuje teziste prepravky z rohu do rohu, to je docela zazitek. Treti varianta byla mensi papirova krabicka olepena takovou tou stribrnou paskou, co se vnich v emerickejch filmech zalepuje zajatcum pusa, toutez paskou prilepena ke dnu prepravky. To uz bylo lepsi, dokud Chilleeza nezjistila, ze to stribrne se vyborne zvyka (nastesti jen zvyka, polykani si odpustila). Takze nastoupila varianta ctvrta a zatim posledni: Plastova krabicka na jidlo, bez vicka samozrejme :) Sezenete ji v tolika tvarech a velikostech, ze neni problem vybrat takovou, ktera bude do prepravky idealne pasovat. Z jedne strany jsem do ni propichla sidlem dve dirky (vzdycky pobliz rohu), protahla provazky, ty jsem pricvakla mezi horni a dolni dil prepravky a zajistila uzlikem. Chilli se sice samozrejme pere i s timhle zachodkem, podhrabava ho a okusuje, ale ty provazky ho docela dobre ukotvuji, takze moc nezmuze (podestylku nerozsype) a dobre se pobavi. A vyborne se to takhle vyklizi a vymyva.

Re: cestování s fretkou
Zaslán uživatelem/kou: Michal (IP)
Datum: 2004-12-01, 02:53
To my jsme s Gandalfem a Eowyn cestovali hodn?, s Gandím všude možn? a s ob?ma te? i Rumunsko, mají um?lohmotnou uzav?enou p?epravku, kam se vejde i malý rohový záchod a Gandalf si stejn? nejrad?ji p?i cest? autem hoví u mn? na klín?, ze za?átku se sice drápe na volant a ?ídí, ale pak schrupne. Jinak p?i cest? autem oba v?tšinou chrní. Bojím se spíš p?ší turistiky, cht?l bych je vzít na výlet i v zim? a nevím, jestli by to rozdejchali zimou i když zachumlaní do teplé bundy v p?epravce.



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 01.06. v 02:03.



Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist