fretka jako kamarád
Zaslán uživatelem/kou: monteka (IP)
Datum: 2006-01-18, 12:11
Dobrý den rozhodli jsme se pro koupi fretky ale chceme aby se dala ocho?it,tedy ocho?ené tady má koukám každý tak to snad nebude takový problém:-)ale pot?ebovala bych poradit jakou vybrat...stá?í,pohlaví...jednu nebo dv??Nechceme aby jí bylo smutno že nemá kámoše svého druhu ale zase chceme aby byla p?ítulná i k nám...a pak když je holka s klukem jestli nejsou moc cítit,holka je bude mít v byt? u babi?ky (kde je ted na škole)tak aby nem?la babi?ka "problém":-))teda spíš pak holka:-))a fretka nez?stala tady u nás...nebo jestli by jim t?eba sta?ilo vídat se se svým druhem o víkendu...nevím jak si pamatují..aby se každý víkend neseznamovali znova to by bylo k ni?emu díky za rady



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 01.06. v 12:48.

Re: fretka jako kamarád
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2006-01-18, 13:10
1. Názor typu: "Když jsou dv?, nebudou p?ítulné a hravé s majitelem" je ta nejv?tší smyšlenka, co kdy n?kdo vypustil z úst. U fretek tohle neplatí. Fretka je hravé zví?e a do svých her je schopná zapojit kohokoliv a kdykoliv. (osobní m?j názor - už nikdy jen jednu ;o)

2. Každá fretka je ocho?itelná natolik, nakolik ji majitel v?nuje sv?j zájem, pé?i a výchovu a ?as.

3. Fretka má sv?j pach, stejn? jako pes, ko?ka, ale tak jako je pach psa odlišný od pachu ?lov?ka, tak je jiný od pachu fretky. Fretka prost? voní po šelm?, ?ím také je. Pachu šelmy se nikdy nezbavíte. Kastrací se omezí pach ?íjení, ale pach fretky ne. Odžlázkování je ZAKÁZANÉ, díky Bohu, a nemá s pachem fret?ího t?la PRANIC SPOLE?NÉHO! Je to jako když se vykadíte, protste když vám n?kdo n?co ud?lá se zadní ?ástí vašeho t?la, bude váš pach stejný ;o) Když chcete aby se fretka NENAPACHOVALA z pelíšku a záchodu, m??te pelíšky 2x do týdne, vymívejte klec 1x do týdne a koupejte fretku 1x za 2 - 3 týdny. Záchod vybírejte 1 - 2 x denn?. P?i dobré pé?i a hygien? fretka nesmrdí.

:o)

z+jak+
vícero+pro+



Celkem upraveno 7×. Poslední úprava: martina dne 10.06. v 14:22.
Avatar

Re: fretka jako kamarád
Zaslán uživatelem/kou: monteka (IP)
Datum: 2006-01-18, 13:52
Dík za radu,že má každé zví?e sv?j pach je mi jasné a m? to nevadí jde o to jestli nemá pach p?íliš silný protože ji holka bude mít u babi?ky která není zví?ecí nadšenec tak aby nebyla n?jak moc cítit po celém byt?...kdysi nám jedna známá ?íkala že je fajn ale hodn? páchne tak proto se na to ptám...jestli to je nebo není n?jak výrazné:-))
a s tím ocho?ením..stejn? asi bude lepší si ale vzít fretku z n?jakého domácího chovu aby byla už na ?lov?ka zvyklá ne?Ob?as ?tu inz jako venkovní odchov...tam m?že být ocho?ování složit?jší mám pocit..
takže do jakého v?ku si bez problém? zvykne na nového majitele?koukám že ted ješt? žádná mim?a nikde nejsou max p?l ro?ní..není to už dost staré?
a ješt? holka nebo kluk?pokud se teda skute?n? nerozhodnem pro dv?:-))nebo je to v povaze jedno?díky

Re: fretka jako kamarád
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2006-01-18, 14:02
Monteka, na tvoje otázky sa jednozna?ne odpoveda? nedá. Mne fre?ák nesmrdí, ani ke? je v ruji, moja matka hovorí, že smrdí ve?mi. Každý ?lovek je inak vnímavý na pachy a vône. ?i je lepšia sami?ka alebo samec...zas...ako pre koho. Do akého veku si zvykne na nového majite?a...zas...do akéhoko?vek. Samozrejme ?ím je zviera staršie, tým dlhšie sa prispôsobuje a záleží to aj na skúsenostiach majite?a. ?o sa týka domáceho a venkovního chovu...osobne nevidím rozdiel. Je však rozdiel, ?i je fretka od seriózneho chovate?a, zo zverimexu alebo z farmy od množite?a. ?o sa týka babi?ky, odporú?am zobra? babi?ku na návštevu do bytu, kde chovajú fretky a nech sa babi?ka vyjadrí sama, ?i jej fretka smrdí or vadí a ?i nie.
Avatar

Re: fretka jako kamarád
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2006-01-18, 14:47
Urcite je dobre, vzit rodinu na navstevu do fretciho bytu a "ocuchat" :o) Moji samce ted opravdu smrdi a po nich i byt.. Musi se casto myt, ale moc to nepomaha. Vetsinou je netrapim - me je to jedno, ale navstevam moc ne. Presto v tom smradu, kdyz si pricuchnu k holkam citit nejsou. Takze jde o to kdo co od fretky chce - ja mladata, takze pretrpim smrad, ale pokud ma nekdo fretku jako mazlika, proc by met trpet ocuravani vseho, smrad a navic smutek samecka, ktery nemysli na nic jineho nez na samicku. U me je veselo, kluci maji holky, takze vesele kvokaji a zkousi to ne ne ;o)

Co se tyce mladat, na zimu fretky neriji, proto jsou ted pulrocni - prevazne pubertaci, co zacali okusovat a zkouset co majitele vydrzi, ti vydrzi pekny kulovi a fretek se zbavuji :o(

Takze pokud mlade nejvic se zacnou rodit na jare. Letos je uz par vyjimek, ze samicky zarijily v zime, takze budou mladatka brzo :o)
Avatar

Re: fretka jako kamarád
Zaslán uživatelem/kou: monteka (IP)
Datum: 2006-01-18, 15:23
no jo jenže já nikoho kdo chová fretky neznám...a je asi hloupý tu n?koho jen tak otravovat že bych "zašla na návšt?vu":-))když si s ním domluvím mim?o tak jasn? ale jen tak....

Re: fretka jako kamarád
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2006-01-18, 15:48
monteka: Hloupé to v?bec není. :o) Dobrý chovatel (jakožto i majitel) se nebude bránit tomu aby se pochlubil svými mazlíky. ;o)

Záleží odkud jsi. Hlavn?, ne?íkej že z Prahy a že nevíš kdo tu má fretku, protože v Praze je jich nejvíc. :oD

JInak já z Prahy nejsem.
Avatar

Re: fretka jako kamarád
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2006-01-18, 15:50
monteka, vôbec to nie je hlúpe, požiada? nejakého majite?a fretky, aby si k nemu mohla na návštevu, aj ke? si potom od neho (alebo vôbec) fretku nekúpiš. Takto to riešia aj za?iato?níci, ktorí si chcú otestova?, ?i nebudú na fretku alergickí. Osobne takýto postup považujem za zodpovedný, nie hlúpy. Takže napíš odkia? si a ur?ite sa nájde niekto, kto ti návštevu ponúkne. Ja ?a vrele pozývam k nám, ale asi to aktuálne nebude, som zo Slovenska.


tak ?umím, že sme s Jordi napísali to isté, len v inom jazyku :-)))) no bezva :-))))



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Johana dne 18.01. v 15:55.
Avatar

Re: fretka jako kamarád
Zaslán uživatelem/kou: monteka (IP)
Datum: 2006-01-18, 15:57
díky za nabídky:-))takhle já jsem z Jind?ichova Hradce ale dcera která ji bude mít je v Praze akorát že fakt nikoho neznám asi to je ur?it? rozumné jen mi p?ijde hloupé to po n?kom chtít,kdyby bylo Slovensko blíž s nadšením tvou nabídku p?ijmu:-))

Re: fretka jako kamarád
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2006-01-18, 16:30
Jojo hloupe to neni.. ;o) A pokud je clovek z Prahy ma to o to lehci, ze na Roztylech je v nedeli od tusim 15:00 sraz.. Kdo chodi at me prosim opravi, jestli je to dobre..
Avatar

Re: fretka jako kamarád
Zaslán uživatelem/kou: Iveta M (IP)
Datum: 2006-01-18, 17:12
Sice ted taky nechodím, ale srazy jsou doopravdy kazdou nedeli na Roztylech od 15,oo, vyleze se smerem k lesu. Já mám doma jednoho vykastrovanýho 2,5 rocního samecka, klidne se mozeme domluvit a nechám "ocuchat" . Jsme z Prahy 8 - Kobylis
Avatar

Re: fretka jako kamarád
Zaslán uživatelem/kou: monteka (IP)
Datum: 2006-01-18, 17:27
Iveto to by bylo fajn holka chodí do Hovor?ovický do školy tak by to m?la kousek:-))) když tak mi napiš na mail monteka@seznam.cz díky:-)

Re: fretka jako kamarád
Zaslán uživatelem/kou: Bara (IP)
Datum: 2006-01-19, 20:12
Pokud mas zajem, tak asi za mesic prijedu do Jindrichova Hradce. Studuju tam na VS. fretky ale s sebou mit nejspis nebudu, protoze bych je nemela kam dat (jsem z Olomouce a budu na koleji) Pokud ale chces, tak se s tebou muzu setkat, dovezt fotky a zotpovedet vsechny pripadne dotazy kolem chovu fretek.



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 01.06. v 12:48.



Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist