Chovatele
Zaslán uživatelem/kou: Kkomik (IP)
Datum: 2006-01-09, 20:15
Chci si koupit svoji první fretku, sleduji sice inzerci ale zatím se nic neobjevilo v moravskoslezkém kraji. Vím je ješt? ?as ale nevíte n?kdo o chovateli n?kde na Morav?, se kterým máte t?eba dobré zkušenosti? Díky

Re: Chovatele
Zaslán uživatelem/kou: Uju (IP)
Datum: 2006-01-10, 16:43
Nevím p?esn?,ale minulej rok tu na ja?e bylo spousta inzerát? z Brna a okolí.
Jinak se zkus mrknout na www.fretka.kom.cz
Tam je registrace fretek a v?tšinou je u nich mailovka majitel? (i adresa). Jsou tam lidi, kte?í tam mají t?eba samce i sami?ku a bývá tam dost ?asto i adresa majitel? od kterých ji koupili. T?eba Ti to pom?že. M?žeš jim napsat a optat se, jestli t?eba maj v plánu mlá?átko a jestli je možné p?edem n?jaký zamluvit.
Avatar

Re: Chovatele
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2006-01-10, 21:48
Díky Uju:

Kkomik
: Taky je tam p?ímo stránka, která se jmenuje "Nabídka mlá?at" a v ní jsou "Plánovaná spojení pro rok 2006" kde m?žeš vid?t už budoucí fret?í rodi?e. ;o) Takže plánovaná miminka.
Avatar

Re: Chovatele
Zaslán uživatelem/kou: ája (IP)
Datum: 2006-01-13, 00:26
Cht?la bych n?komu doporu?it n?jakého kvalitního chovatele. Jeden známý by m?l zájem o fretku,samoz?ejm? by rád n?jakou kvalitní fretku,o kterou by se v budoucnu nemusel bát. Je z Pardubicka. Rád by p?ípadný chov vid?l a s majitelem se seznámil a v?d?l,"co si bere dom?".

Na Registr se ješt? mrknu,ale cht?la bych doporu?it prost? n?jakýho zkušenýho chovatele a tam najdu jen kontakt,ne zkušenosti. Takže jestli n?kdo o n?kom víte,dejte v?d?t. Díky

Re: Chovatele
Zaslán uživatelem/kou: Dodi (IP)
Datum: 2006-01-13, 09:17
Napište v jakých podmínkách chcete fretky chovat...zda v byt?, na balkon?, na zahrad?...pak se vám jist? n?kdo ozve kdo má podobný chov

307-515-842
Avatar

Re: Chovatele
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2006-01-13, 14:43
aja: zkus treba napsat jak kvalitni je to zajemce.. ;o) Napriklad to me zajima..
Prece jen davam fretky o ktere se staram lip nez o sebe, ale zo cekam i od zajemcu ;o)
Takze kvalitni chov i fretata na foru jiste najdes, ale ti co chovaji chteji taky kvalitni zajemce.. :oP
Co znamena "o kterou by se v budoucnu nemusel bat"?
Avatar

Re: Chovatele
Zaslán uživatelem/kou: ája (IP)
Datum: 2006-01-13, 16:16
Yasmin
Jasn? chápu,taky m? to mohlo napadnou. Ale bohužel o tom klukovi nic nevím.
P?ítel?v spolupracovník schání pro kamaráda fretku. Ví,že dv? mám,tak m? prosí,a? mu dám n?jaký kontakt. On sám má doma malou ZOO. Jsou to ale v?tšinou terární zví?ata,jemu bych však v??ila.
Cht?l ale chovatele n?kde nedaleko,ne t?eba n?kde na Morav? nebo tak. Aby s tím chovatelem byl v kontaktu. Taky snad není problém zasílat fotky,navštívit ho...

Myslím,že kdyby to byl n?jakej...,tak by necht?l dobrou fretku z dobrýho vrhu a od dobrýho chovatele:o)

Našla sem pár kontakt? a plánovaný "spojení",tak a? si tam zavolá a p?ezeptá co a jak. At se muzou "páni?ci" seznámit navzájem,ne?

Re: Chovatele
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2006-01-13, 16:40
Aja - odkaz ho na fretka.cz je inzerce - staci ji sledovat a uz brzo tam budou inzeraty, treba si najde chovatela blizko ;o) Pak je taky na ifauna.cz
Avatar

Re: Chovatele
Zaslán uživatelem/kou: aja (IP)
Datum: 2006-01-13, 17:03
Yasmin
Díky. Pár kontakt? mám z Registrace na fretka.kom a izeráty si už musí hlídat sám.

Re: Chovatele
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2006-01-13, 17:24
no vidis ty sem zapomela :o) tam mam taky Xavy a Silvera.. :o)
Avatar

Re: Chovatele
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2006-01-13, 17:53
Yasmin a doplníš o?ekávané odchovy od t?ch sami?ek co nejsou v registru ale kryl je Silver? ;o) Teda jen v p?ípad?, že mají majitelky sami?ek zájem o lepší najití zájemc?. ;o)
Avatar

Re: Chovatele
Zaslán uživatelem/kou: ája (IP)
Datum: 2006-01-13, 18:06
Já vím,napsala sem si e-mail. Tak se možná ozve ten kluk (teda já nevím kolik mu je,takže možná "chlap":o) ).
Jste ale až z Prahy,že? T?eba tu na ja?e bude n?co blyžšího,ale chovatel? okolo moc není,teda je,ale spíš to mají jen jako mazlíka.
V?etn? m?:o)

Re: Chovatele
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2006-01-13, 18:45
Jordi jasne ;o) Ale cekam jestli porodi ;o) a pak ti pridam vsechny ty samicky i do registru :o)
Avatar

Re: Chovatele
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2006-01-13, 19:08
No záleží na tom, jestli o to p?idání stojí také majitelé sami?ek ;o) Rozhodn? je t?eba, aby o tom v?d?li a dali souhlas. ;o)
Avatar

Re: Chovatele
Zaslán uživatelem/kou: Adela (IP)
Datum: 2006-01-16, 21:54
Jak se pozná kvalitní zájemce? Fretku jsem nikdy nem?la, ale cht?la bych mít. Nemám s chovem žádné zkušenosti, ale ?etla jsem toho hodn? tady na foru, úvodní stranu, koupila jsem si chytrou knížku a dívám se kde nabízejí pat?i?né vybavení za p?íznivé ceny. Vyd?ra?i ve zverimexech maj na zboží šílený p?irážky. P?ez internet se dá sehnat vybavení n?kdy o dost levn?ji. T?eba krmení je v našem m?st? docela problém. Pouze v jednom zverimexu m?li vitakraft a jinak nic a když jsem cht?la ješt? t?eba n?jakou konzervu nebo ANF koukali na m? jak na cvoka. Asi si budu muset krmení objednávat p?ez net nejlíp asi od živého skla. Tady u nás to maj fakt dost drahý za 800 g vitakraft cht?li 250 K?! To si to nechám poslat a mám to až do domu a nemusím to nikde shán?t.

Re: Chovatele
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2006-01-16, 22:11
Adela: pro me vyhovujici zajemce, ma zajem se preijet na mlade podivat pred odberem, ma prevazne vsechno pro fretku pripraveno. Nasbirane alespon nejake informace, jako je knizka, nebo tyto stranky, ostatni veci klidne radim. Preju si byt se zajemci vic v kontaktu i po predani mladat.. :o)
Samo nekdy se stane, ze supr vaznej zajemce se mladate zbavi - i me se to stalo a to zamrzi :o(
Rozhodne se nebavim s lidma, kteri pisou sms - za kolik mate a odkud jste, nebo poslete drahou a pod. Nemam rada kdyz nekdo zamluvi a pak se neozve a podobne, ale s tim clovek nenadela nic.
Jinak konzervy pro fretky nenajdes.. :) maximalne pastiku, kterou maloktera fretka dlabe :o)
Avatar

Re: Chovatele
Zaslán uživatelem/kou: Adela (IP)
Datum: 2006-01-17, 09:05
Myslím, že jsem n?kde ?etla, že se vyrábí i konzervy pro fretky, ale te? si teda fakt nejsem jistá. Ale taky se prej fretky m?žou krmit i konzervama pro ko?ata. Jak ?asto se má fretce dávat maso? Vím že i syrový ale zdá se mi to divný koupit v krám? syrový maso a dát ho fretce. Co jinýho bych jí ješt? mohla dát aby jí to zasytilo, ale aby jí to neuškodilo?

Re: Chovatele
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2006-01-17, 13:38
Adela: konzerva mi p?ijde jako nejmén? výhodná varianta. U granulí je velkou výhodou to, že p?esn? znáš obsah a pom?r jednotlivých složek, a taky se po nich prý tolik netvo?í zubní kámen. Syrové maso n?kte?í lidé zase doporu?ují kv?li mastným kyselinám. Konzerva je svou "blátivostí" prý na ten zubní kámen nejhorší. Samosebou, ob?as k ní ?lov?k muže mít d?vod, ale mn? osobn? p?ijde lepší koupit kus ku?ete, kr?ty nebo hov?zího.
Avatar

Re: Chovatele
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2006-01-17, 15:50
jojo ja konzervama krmila akorat mimca pred odstavem, plus macenyma granulkama. jestli chces fretce zpestrit jidelnicek udelej ji kureci s ryzi a vajickem.. Navic kdyz ji budes davat tohle, tak bude zvykla abude zrat, kdyby nahodou mela strevni problemy - to spoustu fretek radeji umre hladem nez aby si vzalo varene kureci s ryzi - coz je idealmni dieta pro tyto chvile.
Avatar

Re: Chovatele
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2006-01-18, 10:17
JIste, krmit kotecima konzervama muzes. Problemem je, ze ti to fretka asi nebude zrat:-)
Avatar

Re: Chovatele
Zaslán uživatelem/kou: hena9 (IP)
Datum: 2006-01-18, 17:22
Yasmin:vieš mi napísa? ako pripravuješ fretkulkám tu ryžu s vají?kom?Ja mu ob?as dávam len ryžu s kuracím mäsom.
A niesu vají?ka pre fretku nezdravé???
Avatar

Re: Chovatele
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2006-01-18, 17:57
Ne naopak zloutek je dobry na srst - bilek zbytecny.. Vetsinou sem uvarila ryzi a smichala ji se syrovym masem a zloutkem a varenou zeleninou.
Muze se klidne vsechno povarit, to je na cloveku jak to chce..
Avatar

Re: Chovatele
Zaslán uživatelem/kou: hena9 (IP)
Datum: 2006-01-18, 17:59
Dik,vyskušam,dufam,že mu dude chutit ešte dotaz surové vajce alebo uvarené
Avatar

Re: Chovatele
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2006-01-18, 18:04
To je v podstate jedno - jen zalezi na tobe jak moc se bojis salmonely a jinych nemoci.. ;o) Ja osobne davala syrova jen domaci, jak mladatum, tak dospelym.
Avatar

Re: Chovatele
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka redakce (IP)
Datum: 2006-01-19, 15:13
Ale pozor na bílky - blokují vst?ebávání vitamín? ve st?ev? :o)

potr+jiná+





Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 24.06. v 22:13.

Re: Chovatele
Zaslán uživatelem/kou: Dodi (IP)
Datum: 2006-01-19, 16:48
Bílek syrový i va?ený? Je pravda že ni?í...?i brání ú?inku taurinu?

307-515-842
Avatar

Re: Chovatele
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2006-01-19, 16:51
Spis kdyz se dava cele vajicko, je to jakoby fretka nedostala nic - bilek neni k nicemu a pry vlastne brani ucinku toho zloutku (ten obsahuje taurin?-nevim co ale vim ze je dobry na srst, tudiz je to mozne)
Avatar

Re: Chovatele
Zaslán uživatelem/kou: Dodi (IP)
Datum: 2006-01-19, 17:09
No já dávala št??at?m celá vají?ka a d?lali to všichni kynologové, ale pochopím, že pot?eby a ú?inky na fretku m?žou být jiné

307-515-842
Avatar



Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist