Jít na stránku:  Předchozí123Další
Aktuální stránka:2 z 3
Re: Ahoj
Zaslán uživatelem/kou: Sany (IP)
Datum: 2005-12-26, 20:27
asi jo nechám to na vet. kliniku tu máme a tak se pozeptám, jak jsou na tom i když zrovna v toho veteriná?e moc velkou d?v?ru nemám co tu kliniku vede, pár zví?at tam už za?valo pod narkózou. Ta naše potv?rka je d?sn? náladová:-) asi bych schytala p?kný kousanec:-)a možná taky ne, se st?íháním mám zkušenosti, tak toho bych se moc nebála, ale fakt je, že nevím jak by reagovala.

Re: Ahoj
Zaslán uživatelem/kou: Radka (IP)
Datum: 2005-12-26, 21:20
Sany: na sono nejdeš s narkozou našt?stí....a p?i troše št?stí si myslím e si zví?átko budeš moct i sama držet....já aspo? vždycky si ho u veta držím sama...jednou jsem to od jedný mladý hol?iny na veterin? odkoukala jak Freu jednou rukou za?afla že se ani nehla a tak to praktikuju..ikdyž projistotu ob?ma rukama:-)
Avatar

Re: Ahoj
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2005-12-26, 22:32
To sono tam je minimalne tri ctvrti roku - to uz prosaklo.
Aby na nem poradne bylo neco videt (zalezi na hustote srsti, ale velmi doporucovane to je vzdy - minimalizace artefaktu vzniklych pri "sejmuti" chlupu) musis chlupy stejne nechat oholit!!! Nebudu verit "100% vysledkum" pri neoholenem brise.

Kdyz budes holit nejakou slusnejsi OSTROU (= novou) ziletkou, tak je mala sance, ze porezes. A kdyz, tak to je povrchova vrstva kuze - na to se neumira. Ja jsem v polnich podminkach oholila Cvokii svym strojkem na nohy drze ji jednou rukou - bez peny a vody a tak to slo:-) Rozhodne bych zkusila oholit doma a zkusit i to s tou vodou (sice jsem o tom nikdy neslysela, ale proc ne), nez dlachnit freti u veta. Navic JA bych zvire sedovat nechala, resili se neco podobneho, jako je najit/nenajit vajecnik, coz je docela mala vec (mela jsem ji v ruce, nerada bych to hledala, kdyz sebou fretka sije - pak asi ztuha odlisim vajecnik od ledviny, kdyz mi zvire vyskakuje zpod sondy).

A jeste male rypnuti - narkoza nerovna se sedaci.
Jednoduche zakroky, u kterych je predpoklad zadne, az male bolestivosti (ultrazvukovani zubniho kamene, trhani zubu, vypalovani bradavice (nekdy), RTG, sono, ...) jsou delane pri sedaci. Hlavni duraz je kladen na imobilizaci zvirete, ale zvire vicemene citi. Navic existuji "probouzecky", takze do 10 minut je zvire vzhuru a odejde (sice pomalu a sejdrem, ale odejde).
Narkoza = celkova imobilizace + analgezie. Zvire nevnima, neciti, muzu s nim manipulovat dle libosti, muze dostat navic dalsi latky na potlaceni kreci, krvaceni atd. Pouziti pro "zakroky" - pocinaje kastraci, konce cimkoliv chcete. Z toho se musi zvire "vyspat" a najisto bude jeste druhy den "zblble".
Howhg.

Sany - ad ProPlanka: klidne s ni IMHO krm.



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 15.06. v 10:43.
Avatar

Re: Ahoj
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2005-12-26, 23:21
K tomu holeni - idealni je i strojek na stihani vlasu, ci psu ;o) Me tim oholili holky tak rychle ze ani nemrkly :o)
Jinak na sono bych doporucovala, nejake opravdu kvalitnejsi a pak i nejakeho doktora co vi co hleda - jako psala Lee.. S tou jizvickou a teplou vodou je to dost mozne - jizvy jdou opravdu vice videt, kdyz vylezu z vany ;o)



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Yasmin dne 26.12. v 23:21.
Avatar

Re: Ahoj
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2005-12-26, 23:24
Ja jich moc nemam (tech jizev) - jen jednu velkou na tvari - takze nevim. Zkusim si nejakou vyrobit a udelam pokus:-)
Avatar

Re: Ahoj
Zaslán uživatelem/kou: Olga (IP)
Datum: 2005-12-27, 10:44
Sany.: m?la jsem 7 letého fre?á?ka, bohužel letos 22.listopadu zem?el, rakovina mízních uzlin, šelest na srdí?ku.Jelikož jsem daleko od Prahy, možnost veter.ošet?ení ,kde rozumí fretkám tu není dobrá.Nepodce?uj nic a opravdu, pokud máš možnost jet do Prahy, tak tak u?in, já jsem tam byla pouze už pro hrozný ortel-rakovina. Na Šejdru je dobrá paní doktorka Chylíková.

K tomu krmení, i p?es jeho nemoc mu d?lalo dob?e krmení Vitakraft, baštil do poslední chvilky.

P?eji ti, aby nic vážného u n?ho nebylo a ješt? jsi si s ním užila moc lásky .,samoz?ejm? i se sami?kou.

Re: Ahoj
Zaslán uživatelem/kou: Sany (IP)
Datum: 2005-12-27, 12:51
Stále fre?áky sleduji zda n?co nového a dnes jsem zjistila, že sami?ce otéká vulva, tak u ní za?íná ?íje? Dle p?íznak? asi ano.Kluk by nejrad?ji utekl stále ho tyranizuje :-) nenechá ho v klidu ani nažrat tahá ho za ucho do pelechu a za?íná být kousavá na nás.Zdá se, že se same?kem to nic moc ned?lá jakmile otev?u voliéru žene se do náru?í a zp?t se mu nechce.Klu?íka jinak nechám vyšet?it ur?it?.Pokud to p?jde u nás tak tady, pokud ne do Prahy to mám asi tak 250 km to se dá zvládnout.

Re: Ahoj
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2005-12-27, 13:03
To Sany: U Tvojej fre?ulky pravdepodobne za?ína ruja. Prepá?, asi som nie?o prehliadla, ale neviem ?i je Tvoj sam?ek kastrovaný. Ak nie, tak daj pozor, až bude prichádza? do ruje on.
Avatar

Re: Ahoj
Zaslán uživatelem/kou: Sany (IP)
Datum: 2005-12-27, 13:10
kastrovaný není, ale už spolu byli v útulku a nic z toho nebylo. Jde o to, že bychom cht?li mladé, ale nevíme kdo z nich by mohl mít problém s po?etím. Snad zkusit jiného samce, abychom zjistili zda sami?ka m?že zab?eznout .Nic moc o nich nevíme jsou to nalezenci.

Re: Ahoj
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2005-12-27, 13:14
Sany, možno nemá problém žiadny, možno v tom útulku len nebolo vhodné prostredie...Ke? chceš mladé, tak je to fajn, je po probléma...myslím, že až bude "správny ?as" tak by sa im to podari? mohlo.
Avatar

Re: Ahoj
Zaslán uživatelem/kou: Sany (IP)
Datum: 2005-12-27, 13:42
Tak možné to ur?it? je.Ptala jsem se veteriná?ky zda by bylo možné, že by to mohlo být špatnou stravou. Ne nemohlo no moc se mi to nezdá:-( u nás je pomalu lepší shán?t info jinde než u vet?.P?ed dv?ma m?síci jsme p?išli o 7 letého pejska a m?žu Vám ?íct, že už jsem u nás opravdu bezradná co se tý?e veteriná??.Tak jsme se rozhodli, že oo?kovat zvládnou všichni a pokud bude v?tší a vážn?jší problém pojedeme do Prahy ?i Brna.

Re: Ahoj
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2005-12-27, 14:07
Sany, ale aj na o?kovanie POZOR! Ak by vet zao?koval fretku proti psinke vakcínou zna?ky CanVac, tak Ti ju s najvä?šou pravdepodobnos?ou zabije! S tým útulkom...som nemyslela že tam bolo nevhodné prostredie ?o sa týka stravy (aj ke? asi nebolo najlepšie), ale skôr že tam fre?ule nemali pre seba potrebné "bezpe?ie" tak sa možno o potomstvo nesnažili, ak tam boli trebárs vystresované.
Avatar

Re: Ahoj
Zaslán uživatelem/kou: Sany (IP)
Datum: 2005-12-27, 15:53
Johan, taky jsem nemyslela, že by to bylo jen stravou, ale možné je to taky.Samoz?ejmn? prost?edí d?lá taky své.Ale bylo mi ?e?eno, že je vid?li jak byli spojeni a pá?ili se, tak pak hledám problém jinde.Proto jsem myslela zkusit jiného samce.

Re: Ahoj
Zaslán uživatelem/kou: Radka (IP)
Datum: 2005-12-27, 15:58
lidi?ky hepln?te mi..nechci otravovat /etru kv?li takový kravin? jako je moje slohovka ale
nem?žu si vzpomenout jak se jemnuje ta nemoc , kdy samo?ka v dlouhé ?íji trpí vlastn? chudokrevností a umírá, p?edtím je zesláblá až apatická nežere atd....nmám to do slohovky odborný styl tém? živo?išný druh...takže o ?em asi taj JÁ m?žu psát jiném než o tcho?i a jsem zrovna v ?ásti veterinární op?et?ování a ?íje fretek...a tohle jemno mi prost? vypadlo...a to jsem to ráno ješt? v?d?la:-/

:-) dííík:-)



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 08.06. v 22:32.
Avatar

Re: Ahoj
Zaslán uživatelem/kou: Radka (IP)
Datum: 2005-12-27, 16:00
omlouvám s za spam , ale hledám tu informaci kde se dá a tak pro?ítám poradnu že bych na to t?eba i narazila a tohle m? fakt rozesmálo

09. 12. 2005 (barbora) : páchne ta fretka?

Odpov??: Ano :o)
Avatar

Re: Ahoj
Zaslán uživatelem/kou: Radka (IP)
Datum: 2005-12-27, 16:01
konec spamu..mário m? zachránil...je to hyperestrogenismus
Avatar

Re: Ahoj
Zaslán uživatelem/kou: Sany (IP)
Datum: 2005-12-27, 18:49
:-) dobrý :-) nedávno jsem psala seminárku z pískomil? a osmák?, hledala jsem podobn? :-)

Re: Ahoj
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2005-12-27, 19:14
Toz vysledky badani:-)
1) fretku doma oholit a hledat jizvu (klidne i s tou teplou vodou)
2) sehnat veterinarem s dobrym sonem a dobrym sonografistou a nechat najit vajecniky
3) tzv. probatorni metoda - sehnat dobrou kliniku, fretku uspat, udelat dirku do bricha a ten vajecnik najit fyzicky.

Z krve tedy pry ne.
Avatar

Re: Ahoj
Zaslán uživatelem/kou: Sany (IP)
Datum: 2005-12-27, 19:21
LEE: Naše sami?ka za?ala být v ?íji, oholit jí v této chvíli by pro m? znamenalo p?ijít o prsty, je p?kn? kousavá :-)Co nyní mám zkusit jiného samce??????????

Re: Ahoj
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2005-12-27, 19:23
Zkusit muzes, paklize chces miminka. Paklize ne, zkus si nechat pichnout HCG a uvidis:-)
Avatar

Re: Ahoj
Zaslán uživatelem/kou: Sany (IP)
Datum: 2005-12-27, 19:25
no chceme zkusit mladé a kdy je asi tak nejvhodn?jší doba ji p?ivést k samci?

krytí+



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 10.06. v 15:02.

Re: Ahoj
Zaslán uživatelem/kou: Sany (IP)
Datum: 2005-12-27, 19:35
Lee: jsi šikulka studuješ veterinu?

Re: Ahoj
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2005-12-27, 20:29
Jo:-)

Zkuste to tak desaty den od objeveni priznaku rije. Nicmene mnohem lepsi by bylo, kdyby vam nekdo toho samce pujcil na delsi dobu domu nebo kdyby si vasi mysku vzal k sobe - preci jenom, oni poznaji nejlip, kdy je ten spravny cas...
Avatar

Re: Ahoj
Zaslán uživatelem/kou: Sany (IP)
Datum: 2005-12-27, 20:38
Lee:tak to m? moc pot?šilo:-)budu se mít aspo? na koho obracet :-) pokud Ti to nebude vadit:-) zkusím to, ale p?j?ka samce nevím:-( spíše jsem m?la domluveno p?ijet za samcem. Uvidím jak to dopadne, ale kéž by to vyšlo na mim?a bych se moc t?šila:-)

Re: Ahoj
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2005-12-27, 20:49
To vis ze jo:-) Ja sem chodim machrovat a zvedat si sebevedomi:-))) Klidne se ptej, neco vim, neco mam moznosti zjistit.
Avatar

Re: Ahoj
Zaslán uživatelem/kou: Sany (IP)
Datum: 2005-12-27, 21:03
Tak to jsem ráda škoda jen, že fretky mám jen chvilku možná by se Ti poda?ilo nám zachránit psíka:-(, ale k tomu už se vracet nehodlám je to ješt? dosti ?erstvé:-(, ale dík že jsi:-) ta naše potv?rka fret?í p?kn? kouše :-), ale já se modlím aby se zada?ilo t?ším se na mimi, pokud budou :-)

Re: Ahoj
Zaslán uživatelem/kou: Radka (IP)
Datum: 2005-12-28, 12:01
je lepší když p?ijede samice za samcem:-)
Já si domu sami?ky brala vždycky na víkend...n?kdy od soboty n?kdy od pátku a vracela jsem je v ned?li..naditkovala jsem že pot?ebuju vodítko, postrojek a pokud možnö i bat?žek ?i kus pelíšku, aby se tcho? cítil aspo? trochu jako doma. Granule, pastu, vodu i pítko, dostal u nás.:-) tcho? p?ed majitelkou dostal ochutnat kde ?eho aby si majitelky mohli vyzkoušet jaký zdrav?jší laskominy mají svýmu tch??eti koupit (vysv?tlila sjm že piškoty nejsou zrovna tou dobrou pochoutkou )a tcho? si mohl vybrat kde bude spát...bud? všichni na jedný hromad? v kleci (pokud se snesla s Freyou...to zmákla jen jediná sami?ka....která Fryu doslova vykopala z hamaky:-D ) nebo sama ?i s Kukulínem ve velké p?epravce....

Sany: D?ležitý je aby byla socializovaná..idkyž m?li jsme doma fretku, která p?edtím nevid?la ani tcho?e..z Kukulína byla doslova v sedmým nebi a porodila 10mlá?at! (pravda...ona na to m?la proporce..byla velikostn? jen o málo menší než Kukulín!:-D)
Avatar

Re: Ahoj
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2005-12-28, 21:30
Sany: ja osobne si myslim, ze pro samicku je na fretatka brzo.. Sice starsi je, ale jak dlouho jsou u vas. A myslim, ze fretule by si mela zvyknout na to kde ted je a pak privest mladata na svet.. Z meho pohledu muze byt stale jeste vystresovana.. V jakem je ted vubec stavu? - myslim ze v utulku nemuseli mit zrovna nejlespi podminky, takze by se mela spis dostat do spravne kondice, aby se tolik po mladatech nevysilila.. Navic moje samice riji nekousaly. Takze ona te pak treba ani nebude chtit pustit k mladym a kazde vymenovani pelisku a cisteni klece bude pro ni stres..
Jinak samicka se vozi spis k samci - sice ja udelala oba zpusoby, ale ted vidim, ze treba Silver co ted mel samicky doma, nic nezkoumal a sel rovnou na vec ;o)
Avatar

Re: Ahoj
Zaslán uživatelem/kou: Sany (IP)
Datum: 2005-12-28, 22:21
Myslíš? tak to m? fakt nenapadlo máme jí asi tak 3. m?síce váží už skoro 900g a je fit, ob?as po nás vyrazí, ale ne do krve jinak se mazlí. Nám spíše p?ijde, že žárlí na klu?íka.Na cizí lidi je hodná a d?ti venku olizuje a mé holky má taky ráda jen ob?as kousne tak, že chytne za ruku a drží, ale zase bez úrazu pustí a to v?tšinou ve volié?e, nyní t?eba mi p?ijde malinko nervózn?jší, ale jinak ne.Pravda je, že když jsme jí p?inesli dom?, tak na nás asi 3x zasy?ela a kousla do krve, ale to už se neopakovalo.Jak dlouho pot?ebuje fretka, aby si zvykla na nový domov m? p?ijde, že u nás jí to moc dlouho netrvalo.Tak to si mi nasadila brouka do hlavy.M?la bych tedy ješt? po?kat?

Re: Ahoj
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2005-12-29, 11:46
Ja nevim jak dlouho - ale treba kdyz si samicku prineses domu coby mlade, tak nez dospeje, je s tebou spjata.. Tohle je jen muj nazor, ja osobne, bych ji pripustila, az druhou riji. Ale treba jsou lidi co si budou myslet opak.. Me osobne prijde 3 mesice malo, i kdyz vim jake to je kdyz mas fretku tri mesice - prijde to jako kdyby s tebou byla uz odedavna :o)
Avatar

Jít na stránku:  Předchozí123Další
Aktuální stránka:2 z 3


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist