Jít na stránku:  12Další
Aktuální stránka:1 z 2
používání pachových žláz
Zaslán uživatelem/kou: Josef (IP)
Datum: 2005-12-19, 14:43
Prosím pora?te mi mám 6 m?sí?níhon fre?áka a za?íná hodn? používat pachové žlázy.Používá je p?i krmení,spaní ale i p?i hraní je to v tomhle v?ku normální? Když se krmí tak i p?i spánku se ho nikdo nevšímá necháváme ho v klidu ani d?ti si ho nevšímají.

z+smrdí+



Celkem upraveno 5×. Poslední úprava: martina dne 10.06. v 13:11.

Re: používání pachovích žláz
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2005-12-19, 15:28
stava se ze mladata sve zlazy neumi jeste pouzivat, proto takhle casto - moje Flo do roka pusila celkem casto =o/ kdyz sem ji chovala, pri hrani a pod. Pak ji to nastesti preslo, ted pouziva zlazy jen kdyz se rve s jinou fretkou a nekdy pri cestovani..



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 08.06. v 22:37.
Avatar

Re: používání pachovích žláz
Zaslán uživatelem/kou: Josef (IP)
Datum: 2005-12-19, 16:17
Dote?ka to používal jenom když se lekl nebo se p?i h?e uhodil ale jinak v?bec, jenom dneska snad už vypustil 6x a to je hrozný jen se to trochu vyv?trá tak to pustí znova smra?och jeden.

Re: používání pachovích žláz
Zaslán uživatelem/kou: Olga (IP)
Datum: 2005-12-19, 19:21
Josef.: nevím, m?j Miloušek taklhle ?asto poušt?l pušince až když už byl starý a nemocný.

T?eba ho bolí b?íško, nevím, ale bu? rád, že ho máš a i ty pušince mu odpustíš!P?eji hodn? radosti s ním a zdraví.Víc neumím poradit, jenom, že tv?j fre?ák není vyjímka, co se tý?e pušinc?.

Re: používání pachovích žláz
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2005-12-19, 20:17
Josef-fretky to opravdu pouzivaj kdyz se lekaji, to je normalni :o)
Jestli ti to dela dneska cely den, tak si holt asi potrebuje zlazky vyprazdnit ;o)
Avatar

Re: používání pachovích žláz
Zaslán uživatelem/kou: mario (IP)
Datum: 2005-12-19, 21:37
yasmin: naaaaaaaaadhernej avatar, teda tchor na nem takhle blbozni fretku sem uz dlouho nevidel :-)))))
Avatar

Re: používání pachovích žláz
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2005-12-19, 23:15
Mario: :o) to je muj dalsi fretci sen ;o) Dalmatin..
Avatar

Re: používání pachovích žláz
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2005-12-20, 08:13
Moje fretka je taky v pubert? a za poslední m?síc nebyl snad den, kdy bych jí neumývala smradlavý zade?ek a nev?trala byt. Byla jsem z toho trochu neurotická - kdykoli kolem m? prob?hla, chytila jsem ji a o?ichávala, jestli zas nepustila pušík :) Ale v uplynulém týdnu jako když utne, najednou je to ?istá a vo?avá fretka. Vím, že ješt? není všem dn?m konec, ale napl?uje m? to nad?jí, že bude lépe. Doporu?uji vydržet, nic jiného se asi stejn? nedá d?lat :)

Re: používání pachovích žláz
Zaslán uživatelem/kou: kac (IP)
Datum: 2005-12-20, 08:34
co fretka to originál :-) Bertíkovi je 6,5mesíce a za celou dobu je použil jen jednou,ale za to to byla dávka jak od slona :-))
Avatar

Re: používání pachovích žláz
Zaslán uživatelem/kou: Josef (IP)
Datum: 2005-12-20, 12:34
V?bec nechce vylezt z pelechu akorát nažrat a ud?lat pot?ebu ato ho lákám i na pamlsky které má rád nevím možná n?co na n?j leze nebo nemá sv?j den tak lenoší uvidíme.

Re: používání pachovích žláz
Zaslán uživatelem/kou: kac (IP)
Datum: 2005-12-20, 12:45
uvidíš,ale radši zajdi za vetem,m?že mít t?eba n?jakej zán?t nebo zápal,nevim...
Avatar

Re: používání pachovích žláz
Zaslán uživatelem/kou: Josef (IP)
Datum: 2005-12-20, 14:57
už je vpohod? hodinu už lítá po byt? jak namydlenej blesk a 2x pustil zápach takže v?tráme a honímeho radostí kvoká jako blázen.

Re: používání pachovích žláz
Zaslán uživatelem/kou: vladimír (IP)
Datum: 2005-12-20, 15:26
Josef: stejn? jestli se to s tou nete?ností bude opakovat tak rad?ji zajít k vetovi.
Jinak s tím poušt?ním smrádk? se to ur?it? ?asem uklidní. Bu?te rádi, že máte zdravou a veselou frete?ku :o))
Avatar

Re: používání pachovích žláz
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2005-12-20, 15:53
No s tim lenosenim to je taky tak ze je zima - takze fretky nejsou tak aktivni ;o)
Pokud ale ma jine vedlejsi priznaky, jako nechutenstvi, prujem ci jine, tak je opravdu dobre navstivit veta..
Avatar

Re: používání pachovích žláz
Zaslán uživatelem/kou: Josef (IP)
Datum: 2005-12-22, 15:08
Je v pohode akorát jeto lenoch mysku vymydlí jako kdyby týden nežral,kadí kudy chodí.

Re: používání pachovích žláz
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2005-12-27, 13:11
Jozef, môj tchor nepoužíva pachové ž?azy vôbec. Takže raz za mesiac, ke? sú už asi moc naplnené sa mu obsah uvo?ní...a to je potom N?CO! Najlepšie je, že sa mu to stáva na 90% v spánku a v noci. Takže sa v noci napr. o 02 hod. zobudím na neprí?etný puch a potom do rána periem fre?áka, prezliekam a drhnem celú klec a vetrám. Samozrejme za radostnej asistencie tchora, ktorý z toho má super élend, že sa tam nocou takto plaho?ím :-)))))
Avatar

Re: používání pachovích žláz
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2005-12-27, 17:46
Josef: nasla sem inzerat ze nekdo chce dat pryc 5 mesicniho fretaka a vymenit za samicku - myslela sem ze si to byl ty.. Je to pravda?
Avatar

Re: používání pachovích žláz
Zaslán uživatelem/kou: Radka (IP)
Datum: 2005-12-27, 17:51
Johana.....no já nevím..sami?ka mi ani neuvol?uje pachové žoázky že by m?la plno....kluk si ted aob?as prdne...ale to když je nasranej že ho nechce pustit když nespíme...Freya pochový žlázky nepouživa už snad rok.....ale rozpoznám kdy je to Kukulíní smrad a kdy Freyu a to dost dob?e:-) Dneska jsem je asi n??ím naštvala oba..protože takový nad?lení p?ed vchodovýma dve?ma jsem teda ješt? nevid?la:-D
Avatar

Re: používání pachovích žláz
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2005-12-27, 19:02
U m? víc prd?j holky, ale že by to byla katastrofa hodná vyžlázkovaní se ?íci tedy nedá ;o)
Avatar

Re: používání pachovích žláz
Zaslán uživatelem/kou: mario (IP)
Datum: 2005-12-27, 19:17
vyzlazkovat neeeee a to ani kdyz uz nemam Pepinu ale Pusinu(od slova pusit)
Avatar

Re: používání pachovích žláz
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2005-12-28, 09:30
Radko, no já nevím...ale si myslím, že Freja ob?as puši? predsa musí...inak by sa jej pachové žlazy asi ucpali a zapálili (Lee, oprav ma ak sa pletiem!)...možno to robí tak decentne, že si toho ani nevšimneš :-)) ve? je to dáma :-)))
Avatar

Re: používání pachovích žláz
Zaslán uživatelem/kou: Radka (IP)
Datum: 2005-12-28, 11:40
Johana: No tak to by pak odpovídalo..nebo to d?lá když nejsme zrovna doma...a tak se to než se vrátím stihne odv?trat... :o)
Avatar

Re: používání pachovích žláz
Zaslán uživatelem/kou: Josef (IP)
Datum: 2005-12-28, 18:11
Yasmin není to pravda fre?ákovi¨bude v pátek 7 m?síc?.

Re: používání pachovích žláz
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2005-12-28, 18:35
To sem rada :) Ufff
Avatar

Re: používání pachovích žláz
Zaslán uživatelem/kou: novatje (IP)
Datum: 2006-01-02, 21:24
Ahoj,
co je pravdy na tom, ze fretka si musi prdnout, aby se ji zlazky neucpali?
Sammyna normalne nesmrdi, ale to co vcera predvedla, to bylo nestesti. Vecer jsem ji pustila a to byl kazdejch deset minut takovej psouk, ze jsme meli otevreny vsechny okna a vubec to nepomohlo. A rano nic a ted taky nic. Muze to byt zpusobeno stresem? Mame tu navstevu s kralikem a Sammy je zrovna v riji.Taky i pres vyslovnej zakaz si ji navsteva pustila a ona je takovej muj malej kousavej zavislak.
Avatar

Re: používání pachovích žláz
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2006-01-02, 23:31
Co se tyce ucpani - no nevim, preci jen, freti sekret je jine konzistence, nez ten psi (a hlavne jsou ty zlazky jinak stavene).
Psoukat stresem klidne muze, mozna bych rekla i z "rozcileni" ve smyslu "Hele kralik!! Ulovim ho?"
Avatar

Re: používání pachovích žláz
Zaslán uživatelem/kou: Gazza (IP)
Datum: 2006-01-02, 23:57
Já myslím, že fretce se žlázky neucpávají. Náš Frick nemá v?bec pot?ebu nám smradit v byt? od té doby, co jsem ho dostala a nic se mu ned?je. Moje nejnov?jší fretka, kterou mám 3 ned?le, ta smrdí kdykoliv se objeví n?co ne?ekaného - no d?s!, asi jako liš?í kotce v ZOO!? Myslím, že používají žlázy jen jako odstrašující nebo náladu vyjad?ující prost?edek, když se leknou.

Re: používání pachovích žláz
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2006-01-03, 09:34
Tak neviem...pokia? sa dobre pamätám, tak Sára od MajiZ mala zápal pachových žliaz a vraj to bolo z toho, že ich nepoužíva, ?iže nevyprázd?uje. MajaZ, pls oprav ma ak si to pletiem...



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Johana dne 03.01. v 13:52.
Avatar

Re: používání pachovích žláz
Zaslán uživatelem/kou: novatje (IP)
Datum: 2006-01-03, 10:38
Tak me napadlo, nemuzou moje fretky od toho blbyho kralika neco chytit? Ja jsem nejak jeste nepochopila k cemu ten kralik je. To je prece jedly zvire a ne mazel. Kudy chodi tudy sere o louzickach ani nemluve a okusuje skrine, teda ted uz ne, dostal od pritele takovou pumelenici, ze si ho ted mlada radsi hlida.



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: novatje dne 03.04. v 09:39.
Avatar

Re: používání pachovích žláz
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2006-01-03, 10:48
To novatje: Tak to by ?a mala po?u? (?íta?) moja bývalá kolegy?a, tá by Ti dala :-)))) Majú doma v paneláku králika už nieko?ko rokov, rozva?uje sa s nimu na seda?ke a pozerá telku, chodí na záchod výlu?ne do klece a na nesympatické návštevy vr?í ako pes :-)))
?i môžu fretky od králika nie?o chyti?, to fakt neviem, to by Ti najlepšie povedala Lee. Každopádne po ?ase ur?ite chytia toho chudáka králika :-)))



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Johana dne 03.01. v 13:52.
Avatar

Jít na stránku:  12Další
Aktuální stránka:1 z 2


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist