Poradte m i,prosim...
Zaslán uživatelem/kou: Bobika (IP)
Datum: 2005-12-18, 00:10
Ahoj,potrebovala bych poradit,jak prepravit fretulku do Anglie.Vlakem bych ji nikdy neposlala,ale letecke spolecnosti zvirata neberou,jen jedna a to za vice nez 10 000.Nema nekdo nejake reseni,prosim?



Celkem upraveno 3×. Poslední úprava: martina dne 01.06. v 12:39.

Re: Poradte m i,prosim...
Zaslán uživatelem/kou: Blanka (IP)
Datum: 2005-12-18, 12:31
Fretka pokud p?ekro?í hranice Anglie jde okamžit? na p?l roku do karantény. Takže fretku do Anglie v?bec neposílat. Jestli je malá tak za p?l roku co tam bude n?kde zav?ená v kleci zapomene vše co zná a m?že se z ní stát potvora. Pokud je to dosp?lá fretka, kterou si tam chces vzít sebou, tak po?ítej op?t s p?l ro?ní karanténou. Nevím jestli je v?bec možnost frete?ku navšt?vovat.
Takže moje rada zní: DO ANGLIE ?ADNOU FRETE?KU NEPOSILEJ!!!!
Já tam ted za pár dní odjíždím a svoji frete?ku bych tam nebrala ani za nic.

ces+zahr+



Celkem upraveno 3×. Poslední úprava: martina dne 15.06. v 01:27.
Avatar

Re: Poradte m i,prosim...
Zaslán uživatelem/kou: Bobika (IP)
Datum: 2005-12-18, 13:54
Kdybych mela na vyber,v zadnem pripade bych ji sem nebrala.Ja uz jsem v Anglii dva mesice a mojij holcicku doma hlida pritel,s kterym bydlim.Jenomze ho z prace poslali na misy do Afganistanu a fratulku nema kdo hlidat.Karantena je uz zrusena,to vim jiste,takze jde jen o cestu.Co nejkratsi a co nejlepsi pro ni,vis?A kam jedes presne?

Re: Poradte m i,prosim...
Zaslán uživatelem/kou: aronka (IP)
Datum: 2005-12-18, 16:09
to Bobika, neboli Pigletko: nevím, co je to poslední dobou za manie, že jeden a tentýž ?lov?k vystupuje na DF pod r?znymi nicky??
Jako první Ti poradím, když už máš problém, a nenajdeš ve vyhledávání vlákna, ve kterých se podobná v?c rozebírá /viz kousání/ tak piš všechny v?ci do jednoho vlákna, jednak tim ?tená?i získají ucelený obraz o problému, jednak nebudou Tvoje informace p?sobit jako zavád?jící!

V??bec jsi nenapsala p?i kousání, že jsi v anglii, to ale zna?n? m?ní podstatu problému a totiž, pokud je fretka fixována na Tebe, tak logicky kousat bude, kor v pubert?.

Promi? jestli to vyzní ost?e, ale také moc d?v?ry nevybuzuje to, že se p?ihlásíš pod dv?ma nicky....
Mám s tim spíše negativní zkušenosti, neb dosud lidé, p?ihlášeni pod více nickama nebyli moc zodpov?dní, a pod jedním nickem je lidi z fóra prokoukli.
Pokud tedy máš zájem o informace, nahlaš webmasterovi jedno ze svých vláken aby ho smazal a do JEDNOHO vlákna napiš vše, co s Tebou, Tvojí fretkou a pobytem za hranicemi souvisí, jinak se nedá radit, když se v každém vlákn? ?lov?k do?te pokaždé n?co jiného. Do vlákna [forum.fretka.cz]
jsem Ti už psala, co všechno pot?ebuje ?lov?k v?d?t, aby Ti mohl kvalitn? poradit. Zkus se toho držet.
Avatar

Re: Poradte m i,prosim...
Zaslán uživatelem/kou: Bobika (IP)
Datum: 2005-12-18, 17:21
Je mi lito,ze si o me delas zavery a ani me neznas...Je m i lito toho nedorozumeni se dvema nicky.Pigletko bych rada smazala,ale nevim jak.Kdyz poradis,udelam to a rada.S fretuli mam teda problemy dva.Jeden,ze ji potrebuju prepravit do Anglie z duvodu vyse uvedenych a druhy,ze vsechny okolo kouse.Kousala ale vzdy,nezacalo to v puberte ani se to nezmenilo tim,ze jsem ted dva mesice pryc.

Re: Poradte m i,prosim...
Zaslán uživatelem/kou: Bobika (IP)
Datum: 2005-12-18, 17:26
Promin,jeste odpovim na otazky.Kdyz jsem byla doma,coz znamena pred dvema mesici,mela jsem na ni hodne casu a venovala se ji.Vse kolem ni jsem delala ja,takze to,ze kouse ostatni zas az takovy problem nebyl.Ted se o ni ale musi starat pritel a bez rukavic na ni nejde,co me hrozme mrzi...Bydli ve velke kleci,ale vesinu casu je venku,tedy pokud jsem doma ja.Kdyz doma nejsem ja,je venku mene.Je od chovatelky,ktera ma dve fretky a samicka kouse,samecek ne.Chci jen,abys vedela,ze ji mam hrozne moc rada a to nedorozumeni tady s temi nicky a vsim okolo me mrzi.Nevyznam se tu tak dobre,ale polepsim se...:o)

Re: Poradte m i,prosim...
Zaslán uživatelem/kou: Blanka (IP)
Datum: 2005-12-18, 18:28
S tou karanténou nev??ím, že byla zrušena. Jelikož se v Anglii neo?kuje proti vzteklin?, a žádný výskyt vztekliny tam zatím nebyl zaznamenán, tak tam mají taková to opat?ení. Pochybuji že toto na?ízení bylo zrušeno. Ješt? si to po?ádn? ov??. Jinak bych ti doporu?ovala, obvolat, které letecké spole?nosti p?epravují i zví?ata. ?eské airolinie by t? m?li vzít. Jinak ti asi nezbyte nic jiného než p?ijet sem a zp?t do Anglie i s frete?kou jet vlakem. ¨
JInak já jedu do Londýna. A i moje Albínka všechny kouše. Mamka se o ni pokusí ty t?i m?síce starat i když ji hrozí prokoukané ruce.
Avatar

Re: Poradte m i,prosim...
Zaslán uživatelem/kou: aronka (IP)
Datum: 2005-12-18, 18:29
to Bobika: v po?ádku, vše se dá vysv?tlit, já ostatn? netvrdím, že pat?íš k výšeuvedeným lidem, jen jsem to napsala na vysv?tlení, pro? je m?j p?ísp?vek takový, jaký je:)

Te? k Tvému problému ?.1 (kousání):
Jelikož jsi nenapsala, zda máš samce, nebo samici, nebude ešt? moje odpov?? jednozna?ná.
První - ta lepší varianta je, že kouše odmala k?li ned?sledné výchov?- jak jsi postupovala když kousala jako malé fret??
Dávala jsi jí n?jak najevo, že to nesmí? /zavírání do klece na 5min, plácnutí, zak?i?ení FUJ, nebo NE.../, nebo jen ob?as, ?i v?bec?
To, že její maminka kousala není v?bec sm?rodatné, protože znám fre?ulky, které byly od hoodn? kousavých rodi?? a nem?li kousací manýry po p?evychování u nových páni?k?.
Jedna možná p?í?ina tedy bude ve výchov?, když byla j?št? fret?. Pokud by to bylo tím, je šance, že se to ješt? spraví a kousat nebude.
Více to m?žem rozebrat až se vyjád?íš:)

Druhá - horší možnost je zdravotní komplikace.
Zvlášt?, je-li to samice, stane se, že m?že mít nádor - zvlášt? na nadledvinkách, ?i jiným endokrinním orgánu. V tomto p?ípad? je její kousání podmín?no hormonální zm?nou a fre?ulka za to vlastn? nem?že. Více by Ti o tomto mohla napsat Blanka, která ma Albínku a ta tento problém má.
?asto nemusí mít frete?ka dlouhou dobu žádný pr?vodný znak nádoru, a kousání, nebo agresivita je jediným projevem. To by ale cht?lo specializované vyšet?ení cílen? zam??ené na tuto nemoc.

Pop?emýšlej tedy nad pravd?podobn?jší p?í?inou a zkus napsat svoje stanovisko.
V jednom i druhém p?ípad?, se dá n?jak pomoci.

K TVému problému ?.2:
Našla jsem jednu p?epravní spole?nost, která p?epravuje živá zví?ata i fretky, podívej se na tento link, t?eba se dozvíš více.
[www.sweb.cz]

PS: Smazat nick nejde, jde smazat ale celý p?ízp?vek, nebo vlákno a to tak, že pod každým z p?ísp?vk? je možnost "nahlásit p?ísp?vek". Když ji zvolíš, admin pak smaže to, co mu nahlásíš.



Celkem upraveno 3×. Poslední úprava: martina dne 10.06. v 22:19.
Avatar

Re: Poradte m i,prosim...
Zaslán uživatelem/kou: Bobika (IP)
Datum: 2005-12-18, 19:12
Dekuji za pochopeni a ten prispevek Pigletko hned smazu.Mam holcicku a ikdyz je to tezke priznat,asi si za to muzu sama :o( Asi jsem zanedbala peci.Vzdycky jsem ji rekle NE,ale nemela jsem nikdy silu,dat ji na prcku nebo ji zavirat.kdyz uz to bylo do krve nekolikrat za sebou,sal do klece,ale jen na chvilku a stejne to pak vzdycky udelala zase.Na zacatku kousala i me,ale po casu jsme byly kamosky.K ostatnim ale nejak neprisrostla.Hlaven me to trapi kvuli memu priteli.Jinak ale myslim,ze ma tu nejlepsi peci.Dekuji za www stranky,urcite mrknu.

Re: Poradte m i,prosim...
Zaslán uživatelem/kou: aronka (IP)
Datum: 2005-12-18, 19:43
to Bobika: v tom p?ípad? to ale ?ešitelné je.
Otázka je, jak to p?ítel zvládne. Pokud se jí bojí, tak to nebude mít moc valný efekt.
V každém p?ípad? ale platí, pokud fretka kousne moc, POKAŽDÉ ji plácnout p?es prdel a ok?iknout stejn? /fuj,ne../jak kdo chce, ale hlavn?, aby to bylo po?ád stejné slovo. Fretka si zafixuje toto slovo a postupn? si ho spojí se svým konáním. Poté zav?ít do klece, p?ípadné lomcování dví?kami ignorovat a nevšímat si jí. Po shruba 5-10ti minutách ji op?t pustit a hrát si s ní. Pokud op?t kousne - op?t zopakovat výšeuvedený postup.

Je dobré, pokud je fretka NAJEZENÁ dávat ji z ruky pamlsek. To jí pom?že spojit si podv?dom? ruku s možným jídlem a tím pádem na ní nebude úto?it.

Takovým postupem si fretka rychle spojí to, že pokud kousne, nebude si s ní nikdo hrát a že ruka dává dobroty a tak není dobré na ní úto?it. Také se nau?í regulovat sílu stisku.

Nevím, jak je to s Tebou ?asov? - jestli budeš v anglii delší dobu, nebo né. Myslím si, že frete?ka je po Tvém odchodu ješt? více vystresována. Neví, kam se pod?la její páni?ka a tak pokud Tv?j p?ítel na ní používá rukavice, bohužel bude trvat delší dobu, než si k n?mu vyp?stuje vztah. Rozhodn? to ale net?eba vzdávat.
P?eji hodn? pevných nerv?, p?ítel je bude pot?ebovat, ale budiž mu út?chou to, že i takový kousavci se správnym p?ístupem zm?nili v mazlivé medvídky. Pokud bude d?sledný, dokáže to.

Ešt? mne napadá, a? ji hlída ?íji, jelikož je ve v?ku, kdy do ní m?že p?ijít. Sice v zim? to není tak obvyklé, nicmén? bytové fretky tím, že nepoci?ují zimu, ani nedostatek sv?tla p?icházejí do ?íje i te?.
Kdyby p?išla do ?íje, nesmí v ni být déle než 4týdny a poté bu? nakrýt /nedoporu?uji vzhledem k Tvé situaci a jejímu kousání/ a nebo ukon?it hormonáln? u veta.
Hlavu vzh?ru:)




Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: aronka dne 18.12. v 19:46.
Avatar

Re: Poradte m i,prosim...
Zaslán uživatelem/kou: Bobika (IP)
Datum: 2005-12-18, 20:49
dekuji mockrat za rady,sice te neznam,ale je skvele,ze je nekdo,kdo je ochotny poradit :o) Urcite budu praktikovat Tve rady...Jinak ja budu v Angli jeste rok a pul,ale resim ted problem,jak ji dostat sem.Vypada to ale,ze mi ji sem pritel priveze autem nebo vlakem.Sice 20 hodin v prepravce je hruza,ale myslim,zelepsi nez rok a pul bez panicky,ne?Taky mam jeste dotaz.Kdyz byla mala,chodila na zachodek,ted uz tak 3 mesice chodi vsude okolo nekdy o na zachodek,ale to je asi pubertka,ze?S tim si tak hlavu nelamu,klidne po ni uklidim...:o)

Re: Poradte m i,prosim...
Zaslán uživatelem/kou: aronka (IP)
Datum: 2005-12-18, 20:58
to Bobika: máš pravdu, je to pubertou. A?koliv se to zda marné, stále, když p?jde na zách?dek správn?, ji odm?? pamlskem. Nejlepší jsou ko?i?í tašti?ky s maltozou, nebo pusinky od GIMPETu. Nedávat piškoty /fretky neumí strávit jakékoliv pe?ivo/, ani jiné pamlsky od Whiskas, nebo Kitekat /jsou toxické/.
Pokud chceš obm?nit, m?žeš zkusit i vitamínovou pastu od Gimpetu, nebo Bezopet - ten jí pom?že p?i p?esrs?ování, nebo meloun ?i papriku. Fretky jsou za pamlsek ochotné ud?lat cokoliv, je to ideální motiva?ní prvek.

Když p?jde vedle a ty to uvidíš hned - ok?iknout a hodit na záchod, ideáln? tehdy, kdy couvá n?kam do kouta místo na zách?dek.Když to nestihneš, bobek jí ho? na záchod, aby m?la vzor. Rad?ji si po?i? ješt? jeden záchod do místnosti, kdyby byla líná chodit do klece. Musíš vytrvat, jinak by jí to po pubert? mohlo z?stat.

T?ch 20hodin cesty vydrží, já osobn? cestuji dom? 12hodin a pokud jí nem?žu vyndat hned, tak v pohod? vydrží i 24hodin v p?epravce, akorát pak je divo?ejší a cht?la by si hrát s každým, ale to ur?it? zvládneš:) Pokud má Tv?j p?ítel možnost, a? jí p?ed cestou zadováží u veta pastu PROBICAN, je to taková zvláštní pasta, jakoby v plastové st?íka?ce s oto?ným uzáv?rem. Dávkuje se ?tvrt oto?ky jednou denn? a jsou to hodné bakterie do st?eva. M?žu z vlastní zkušenosti doporu?it, jednak to pomáhá p?i jakékoliv stresující situaci /t?eba dlouhý transport/, tak jako prevence st?evních potíží. P?ed cestou ideální p?ípravek.
Hodn? št?stí:)



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: aronka dne 18.12. v 21:03.
Avatar

Re: Poradte m i,prosim...
Zaslán uživatelem/kou: Bobika (IP)
Datum: 2005-12-18, 21:07
Dekuju za rady,MOC.Jeste bych jen chtela rict,ze mi nedavno ve zverimexu rekli,ze fretky se normalne krmi krmivem pro krecky a zakrsle kraliky!!!!!Snad neni nikdo,kdo ma fretuli tak neznali a nedela to....

Re: Poradte m i,prosim...
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2005-12-19, 00:23
NAHLAŠ, KDE TO BYLO!!!!
Avatar

Re: Poradte m i,prosim...
Zaslán uživatelem/kou: Bobika (IP)
Datum: 2005-12-19, 00:27
Brnensky zverimex na Mendlove namesti...Koukala jsem na ne jako z visne spadla...Nechces jit na chat?

Re: Poradte m i,prosim...
Zaslán uživatelem/kou: Jája (IP)
Datum: 2005-12-19, 10:08
Nevim jestli je to tn samí zverá?, ale m? v Brn? na Václavské ?ekla paní na otázku jestli mají Acanu (kterou krmím já) tak mi odpov?d?la, že pro fretky je nejlepší krmivo, jaké je v ?eské republice k dostání Whiskas (ano, ?tete dob?e, opravdu Whiskas....:-(((() Málem jsem z toho šla do kolen - a takové lidi nechávají prodávat zví?ata
Avatar

Re: Poradte m i,prosim...
Zaslán uživatelem/kou: Bobika (IP)
Datum: 2005-12-19, 12:06
Ano i ja mam tu zkusenost se zverimexem na Vaclavske...

Re: Poradte m i,prosim...
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2005-12-19, 14:10
K ceste do Anglie - karantena neni 100% nutna, coz ovsem tady tenhle pripad nevytrhne. Moznosti jsou 2:

- dovezt fretku (jakkoliv) a na 6 mesicu ji nechat v karantene se vsemi dusledky z toho plynoucimi

- pokud lze cestu naplanovat predem (min. 6 mesicu), nechat pres veterinare (stanovuje narodni referencni laborator Liberec nebo Hamburk v Nemecku) stanovit titr protilatek proti vztekline (nutny je urcity odstup od posledni vakcinace) a pokud test bude OK, lze se zviretem prijet bez problemu. Pokud je od tohohle testu az naveky veku (amen:-) dodrzeno vakcinacni schema, plati na cely zivot zvirete.

Jina moznost neni.
Avatar

Re: Poradte m i,prosim...
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2005-12-19, 15:59
Bobika: na tu karantenu ozor, opravdu je to jak pise Lee!!
Avatar

Re: Poradte m i,prosim...
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2005-12-20, 12:43
Osobne navic nemam s karantenou zkusenost (ani nikdo z lidi, ktere osobne znam), nejsem si uplne jista, jak budou reagovat na mirne specificke fretci potreby, nehlede na to, ze pokud je fretka "mirne hure zvladatelna", asi se to za 6 mesicu v karantene (tipovala bych izolaci od moznych patogenu, ale i od socializace) jeste zhorsi...

Mozna je to hnusne, ale co se domluvit s nekym, kdo treba ma zkusenosti a zrovna misto, na dlouhodobem azylu? Nez prijede pritel z mise ci ty z GB? Ja nevim, co bych udelala, ale volit karantena x ??? (co je za dalsi moznost) je hnusna. Nebo nechat naockovat, domluvit se na azyl na pul roku, nechat stanovit protilatky a fretku dovezt...?
Avatar

Re: Poradte m i,prosim...
Zaslán uživatelem/kou: Bobika (IP)
Datum: 2005-12-20, 14:58
Ja jsem si ale vazne jista tim, ze karantena jiz neni nutna.Informovala jsem se na Britske ambasade...Mluvila jsem primo s clovekem,ktery ma zviratka na starosti.Musi mit cip, pas, ockovani.To vsechno bude mit.Nejspis pro ni prijedu zpet a vezmu ji sem vlakem,coz je jedine povolene a nestoji to 10 000...Dekuju za vsechny rady.

Re: Poradte m i,prosim...
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2005-12-20, 15:55
no ja se taky informovala - a nejlepsi bylo udelat testy.. Takze hodne stesti, pak treba napis, jak to vyslo a co je teda opravdu potreba.. ;o)
Avatar

Re: Poradte m i,prosim...
Zaslán uživatelem/kou: Bobika (IP)
Datum: 2005-12-20, 16:42
Za tri dny jdeme na veterinu a vse vyridit,tak pak urcite napisu,jak vse probehlo a tak.pa :o)

Re: Poradte m i,prosim...
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2005-12-20, 17:27
Bobika: ur?it? napiš, tohle fakt nikdo ješt? nezkoušel ;o) za to se dost lidí informovalo, ale nakonec nechali na ?as fretky hlídat :o) bylo to tak lepší jak pro fretky, tak pro ty lidi :o)
Avatar

Re: Poradte m i,prosim...
Zaslán uživatelem/kou: Blanka (IP)
Datum: 2005-12-25, 11:12
No já bych asi volila nechat ud?lat testy. Do té doby se s n?kým tady domluvit, zda by na 6 m?síc? by ji neposkytl azyl. Ty by jsi mohla jednou za 3 m?síce na pár dní dojet aby se tebou byla v kontaktu a p?i druhé návšt?v? by jsis ji mohla už odvézt. V té dob? by byly už všechny testy a nemusela ses bát, jetli t? do Anglie s frete?kou opravdu pustí.



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 01.06. v 12:39.
Avatar



Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist