Jít na stránku:  Předchozí123
Aktuální stránka:3 z 3
Re: prestan,prosim,kousat...
Zaslán uživatelem/kou: Uju (IP)
Datum: 2006-05-08, 12:49
ahoj.
zatim to nedopadlo nijak. Musela jsem na víkend odjet k p?íuzným. Matýska jsem nechala doma a prcka vzala sebou(musím jí má?et granulky), tak bych ?ekla, že p?ez víkend jsem ji trošku odnau?ila kousat(zatím to teda tak vypadá)
Když jsme p?ijeli d?lala jsem po?ádek Matýskovi a tak zas k mrn?ti p?išel o?muchal a za?al kousat. Ona za?ala je?et a prd?t. No, rozhodla jsem se, že asi bude lepší je takhle za?ít seznamovat až malá trošku povyroste, protože mám pocit, že nemá žádnou šanci se bránit. Zatím budu vym?novat pelechy a nechávat toho druhýho o?muchávat klec:-/
Asi budu taky trochu doufat, že najdu ve svém okolí n?koho kdo tomu rozumí a pom?že mi p?i tom jejich rvaní.

Jinak jsem se o víkendu d?sn? vylekala. P?išla jsem k p?epravce a za?ala budut mrn?(ješt? nemá jméno) no a ona bezhybn? ležela. Když jsem ji vzala hlavi?ka ji spadla byla asi 5 minut jak mrtvá. Když jsem s ní klepala -taky to s ni ani nehlo. Položila jsem ji na dlan na záda a hladila po b?íšku-nic.
Fakt bezvládné t?lí?ko.
Nevím co se s ní v tu chvílku d?lo ale myslím, že nespala. Manžel simyslí, že jin?co zasko?ilo a že byla p?idušená a m?la na mále.
No, já taky:-/
Avatar

Re: prestan,prosim,kousat...
Zaslán uživatelem/kou: Iv?a (IP)
Datum: 2006-05-08, 12:55
mr?ata spí d?sn? tvrd?, Ferda byl jako malý taky mimo, kdykoli usnul... Mohla jsem s nim to?it, skákat, prost? všechno a on spal, spal a spal... :oD aneb jak ?íká MF - jeho vypína? byl v poloze "vypnuto"
Avatar

Re: prestan,prosim,kousat...
Zaslán uživatelem/kou: (IP)
Datum: 2006-05-09, 09:28
Uju,to je psina jak to prožíváš všechno.Teda ja to nemyslím jako že se ti sm?ju,to ur?it? ne,je to moc p?kný,ta starostlivost.Ale to že nebyla ta malá k probuzení neznamaná že by jí n?co bylo,ale naopak,že se cítí dob?e a usnula jak špalek.To oni fakt d?lají,vypadaj jak mrtvolky.Ob?as se to povede i starším ,ale mládata to umí naprosto dokonale,takže se opravdu neboj,nic se ned?je.práv? naopak,je u tebe spokojená :o)

Re: prestan,prosim,kousat...
Zaslán uživatelem/kou: Ymsha (IP)
Datum: 2006-05-09, 09:38
To Uju: U nás to probíhalo úpln? stejn? jako u vás. M?li jsme ro?ního kluka Motnyho a od Jordi jsme si p?ivezli malou Jackie. Asi 3-4 m?síce jsem je musela oba dva poušt?t zvláš?. Bylo to fakt hodn? ?asov? i nervov? náro?né. Monty se nesnese s žádnou sami?kou, všem jde hned po krku (nevím jestli se chce pá?it nebo rvát, ale je celekem drsný).
Jackie se ?asem nau?il akceptovat. V?tšina jejich her dopadne tak, že Jackie je na zádech, piští a Monty se jí snaží zakousnout. No ale jinak se tolerují, dokonce spolu m?žou cestova
t v jedné p?epravce, n?kdy spolu i spinkají v jedné mikin?, ale vážn? to trvalo celkem dlouho. Chce se to obrnit hlavn? trpelivostí, takže si nakup hodn? ?okolády, a? obalíš nervy.
Jinak Monty když si nemohl kousnout do Jackie, když jsem ji vzala do náru?e, tak se projistotu alespo? zakousl do m? a to dost siln?. Nebylo to v?bec lehké, ale dneska to celkem jde.
Bohužel te? m?la Jackie falešnou b?ezost, takže šla tentokrát ona Motnymu po krku a te? zase p?ašla do ?íje, takže Monty má na ni choutky a je to doma ródeo... Ale dá se to zvládnout ;-) Rozhodn? ti budu držet palce

vícero+oba+



Celkem upraveno 3×. Poslední úprava: martina dne 10.06. v 14:38.

Re: prestan,prosim,kousat...
Zaslán uživatelem/kou: Uju (IP)
Datum: 2006-05-09, 16:05
Iva Dolhy: No, já vím, že to hrozn? prožívám. Tak n?jak jsem si ?íkala, že když jsem zvládli vychovat Matýska, tohle bude Hra?ka ale tahle freti?ka je úpln? jiná. Takže zase hltám tohle fórum a hledám všelijaké informace.Jinak si na nás zvykla. Kouše už jen když je hladová nebo já m?la n?co dobrého a cítí to z rukou. No, doufám, že ji u nás nic nechybí.

Ymsha: No,snad vše zvládnem. Jen se fakt hrozn? bojím aby ji nezakous. Jo, koupila jsem si rakvi?ky a šleha?ku:-)
Avatar

Re: prestan,prosim,kousat...
Zaslán uživatelem/kou: Uju (IP)
Datum: 2006-05-10, 11:09
Chci se zeptat jak je to s fretounem(blb? napsáno)
Matýskovi dávám jednu lžici tak dvakrát až t?ikrát do týdne. M?žu naší slešn? taky dát? A kolik?
Avatar

Re: prestan,prosim,kousat...
Zaslán uživatelem/kou: Ymsha (IP)
Datum: 2006-05-11, 12:19
Já jsme m?la taky hrozný strach, že mi ji zakousne. Párkrát jsem zkusila, co se stane, když ji mu nechám, ale Jackie tak hrozn? pišt?la a smradila, že mi bylo jasné, že takhle to nep?jde a tak jsem po?kala, dokud více nevyrostla a pak je postupn? nechávala spolu chvíli pušt?né, samoz?ejm? za mého dozoru. Když za?al Monty moc dorážet, tak jsem ji vzala k sob? a muchlovala. Jackie si na to tak zvykla, že když ji Monty dneska pronásleduje, tak se ke mn? p?ižene a schová se v náru?í :-) Te? poslední t?i dny už Jackie nebrání plyšá?ky, tak není zav?ená ve volié?e a hezky spolu zase spinkají v pelíšku %-) Poprvé, když jsem je na?apala, jak spolu spí, tak jsem se normáln? rozbulela - št?stím a úlevou. Byla to ale šichta!

Re: prestan,prosim,kousat...
Zaslán uživatelem/kou: Uju (IP)
Datum: 2006-05-11, 13:43
Taky jsme doma rozhodli, že prcka necháme povyr?st. Budu m?nit pelechy.
Jinak te? m? napadlo, že budu Matesa muset hodit do vany, tak bych tam s ním vykoupala i naši malou sle?nu. Mates vodu moc nemusí a tak se bude nejspíš krotit.
Avatar

Re: prestan,prosim,kousat...
Zaslán uživatelem/kou: Uju (IP)
Datum: 2006-05-22, 23:13
No tak naše mr?avka trošku povyrostla Matýskovi se taky ud?lao dob?e, tak jsem je zase zkusila, trochu seznámit. Mates ji parkrat zubama p?ekulil v obýváku,prcek ne?val,ale byla p?kn? vyklepaná a jinak si ji moc nevšímal. Kir?a lezla po?ád ke mn?.
Má z n?j strach. Mám ješt? n?jakej ?as po?kat, než na to p?jdu "na tvrdo" Nebo ten strach takhle d?ív p?ekoná? Nechci ji nijak stresovat.
Avatar

Re: prestan,prosim,kousat...
Zaslán uživatelem/kou: Ymsha (IP)
Datum: 2006-05-23, 09:45
Kdykoli jsem se o seznámení pokoušela já, tak Monty Jackie kousal a ona smradila. Když jsem ji teda rad?ji vzala k sob?, Monty se proto zakousnul alespo? do m? a to dost siln? :-( Po doporu?ení jsem si nechala ud?lat malý dome?ek z lamina s malým otvorem, aby se tam vlezla jen Jackie a mohla se tam tak p?ed ním schovávat. Bohužel ale díra m?la být ješt? než malá, neb náš hubený Monty se tam nacpal za ní :-( Postupn? se tak seznamovali p?es klece, Jackie se mu shovávala do roury od koberce a hlavn? ke m? do náru?e. Brzy pochopila, že jestli se chce schovat, tak u m?, protože na m? si Motny netroufne. No ale jak ?íkám, u nás to ješt? po?ád není on?o, Monty si neumí s Jackie hrát, ale spinkají spolu v pelíšku :-)

Re: prestan,prosim,kousat...
Zaslán uživatelem/kou: Uju (IP)
Datum: 2006-05-23, 10:41
Tak n?jak jsem hrozn? na Vážkách. Když o tom p?emýšlím, mám hroznou chu? hodit Kir?u k n?mu do klece a d?j se v?le Boží(já jsem vyd?šená úpln? ze všeho, takže nejsem schopna rozlišit co je Ok) Jenže když to ud?lám, stejn? mi to nedá a musím zasáhnout:-/ Mám prost? strach:-/
Avatar

Re: prestan,prosim,kousat...
Zaslán uživatelem/kou: Uju (IP)
Datum: 2006-05-23, 11:35
Tak jsem dala kir?u Matýskovi do klece.
No, nejd?ív se ji trochu snažil zakousnout. Ale nezdálo se mi, že by to bylo n?jak moc zle. Kir?a prd?la a ?vala. Jak jsem tak sed?la u klece všimla sjem si, že k ni Mates jen ?muchnul a ona zs spustila. Je trochu hysterka.Utekla Matýskovi z pelechu tak jsem ji tam zas nasoukala a oba jsem je hladila. Mates leží znechucen? a otev?enýma o?ima sledoval, co bude ta mrNavá chlupatá koule d?lat. kir?a se po chvilce otrkala, už se nehrbí a nesy?í tak se chvilenku snažila p?est?hovat Matýska i s pelechem. Mates jen znechucen? ležel. Te? mates leží v pelechu a Kir?a vedle,zdá se , že oba chrní. I když je dost možný, že Mates ?eká až se vzdejchnu. Up?im? ?e?eno bojím se jít i na chodbu zakou?it:-/
Avatar

Re: prestan,prosim,kousat...
Zaslán uživatelem/kou: Uju (IP)
Datum: 2006-05-23, 13:09
Tak jsem to zas rozhodila. Myslím, že je oba vezmu ven. Tam to seznamování bude t?eba trochu voln?jší.
Avatar

Re: prestan,prosim,kousat...
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2006-05-23, 13:46
Uju, to je dobrý nápad! Jenkine 2 sami?ky sa doma neskuto?ne mlátili, raz ich vzala obidve na stretnutie fretiek (v 2 prepravkách) a domov ich už niesla v jednej :-))) odvtedy sú kamošky. A je už Mates dos? fit, aby mohol ís? von?
Avatar

Re: prestan,prosim,kousat...
Zaslán uživatelem/kou: Uju (IP)
Datum: 2006-05-23, 15:17
Ješt? bere prášky,ale myslím, že už mu je dob?e. Zarudlýho a opuchlýho pin?oura má už v pohod?(stejn? mu to ale ob?as omyju šalv?jí) jí a pije a hlavn?-už má zas radost ze života a je d?sn? naštvanej,že je zav?enej v kleci(hlídáme tchyni psa) Myslím, že tak dv? až t?i hodky venku mu neublíží.
Avatar

Re: prestan,prosim,kousat...
Zaslán uživatelem/kou: Adéla (IP)
Datum: 2006-06-09, 10:13
P?ipadá mi, že mám pira?u a ne fretku. Já už fakt nevím, ona se m? pokaždý snaží sežrata ?ím víc roste, tím má v?tší stisk a ost?ejší zoubky. Bude se n?kdy v?bec mazlit? Jsem z toho fakt smutná mám jí ráda, ale ona by se taky mohla ob?as p?ijít pomazlit.

Re: prestan,prosim,kousat...
Zaslán uživatelem/kou: Uju (IP)
Datum: 2006-06-09, 11:48
No, to je všechno na výchov?. Mrkni tu po vláknech o kousánáí je tady toho spousta:-D
Náš Matýsek žádnej mazel není,ale nekouše-dalo to n?jakou tu práci?ku:-D
Avatar

Re: prestan,prosim,kousat...
Zaslán uživatelem/kou: Nessie (IP)
Datum: 2006-07-18, 15:03
Tak nevím ve kterém vláknu to bylo, ale tohle poslouží taky:-)
N?kdo tu radil proti kousání štípnout nebo kousnout taky...hahaha:-) To je u nás jako dráždit hada bodou nohou:-)

N?jaké jiné tipy (krom? zav?ení do klece:-)) by nebyly?:-)
Jojo,to je tak, když n?kdo píše na fórum v práci místo aby pracoval:-)



Celkem upraveno 3×. Poslední úprava: Nessie dne 18.07. v 21:29.

Re: prestan,prosim,kousat...
Zaslán uživatelem/kou: Zuza077 (IP)
Datum: 2006-07-20, 20:16
mam frete?ku (její 9 týdn?) a dneska m? kousala jak vztekl ale ne jako vždycky ze srandy ale tak že to fakt bolelo a V??BEC NIC NEPOMÁHALO já jsem byla " na palici " už jsem nev?d?la co s ní, tak jsem ji vzala ven do ruky tak se jí hrozn? líbilo chvilku jsem si to tak prohlížely a pak jsem myslela že bych jí nandala postrojek a ona necht?la (v?bec nevim jak jí to mam nandat strašn? m? kouše a utíká v?bec ho nechce...) akorát m? kousla, jenže já už jsem vybuchla a tak jsem ji ?apla dala do kleca a jemn?ji jsem ji praštila po zadku... Šla jsem si vyšívat a za cca 10 minut jsem za ní p?išla a vzala jsem si ji do obýváku a náhle BYLA JAKO VYM?N?NÁ... a když jsem ií náhodou n??ím naštvala tak na m? otev?ela pusu že m? kousne jenže pak si vzpomn?la co by bylo a tak ji radši zav?ela a byl klid.....

Re: prestan,prosim,kousat...
Zaslán uživatelem/kou: Silvie (IP)
Datum: 2006-07-22, 14:38
já za?ínala nasazovat kšírky,vždycky,když baštil-to si m? nevšímal...te? už není problém mu je nasadit,když ho držím v rukách..:o)

Jít na stránku:  Předchozí123
Aktuální stránka:3 z 3


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist