Je jí zima
Zaslán uživatelem/kou: Barbora (IP)
Datum: 2005-11-08, 21:40
Ahoj, mám takový problém. Moje fretka- albínka se venku po?ád klepe. D?ív jsme normáln? chodili na procházky, ale jak se ochladilo, tak se venku klepe. Srst má hebkou a hustou. Te? je na procházky tedy zabalená v šále a v bat?žku a kouká ven. Kyž chce ven tak ji pustím, ale za?ne se strašn? klepat. máte n?kdo stejné zkušenosti???

ces+proch+



Celkem upraveno 4×. Poslední úprava: martina dne 15.06. v 01:05.
Avatar

Re: Je jí zima
Zaslán uživatelem/kou: Vendula R (IP)
Datum: 2005-11-08, 22:45
Fretky vždy pot?ebují chvíli, než se venku "nastartují". Naši se chvíli klepou i v lét?, když jdeme ven. Ten t?as je zp?soben zm?nou teploty p?i p?echodu z bytu ven. Svou roli jist? m?že hrát i rozrušení z toho, že je venku.
Je fakt, že te?, když se ochladilo, tak je zima nejen lidem ale i fretkám. Každá frete?ka na chladn?jší po?así reaguje trošku jinak, n?které zima vadí mén? a snáší ji lépe, u jiné je to naopak. Co jsem zatím vid?la, v zim?, b?hem procházek jsou pov?tšinou aktivn?jší spíše klucí. Hol?i?ky se rad?ji nosí v teplém bat?žku nebo pod bundou ;o)
Pokud jste s fretkou chodili ven dosud a má zimní srst, není d?vod ji nebrat ven i když se ochladí. A pokud jí bude opravdu zima, schovejte ji do teplého bat?žku.



Celkem upraveno 3×. Poslední úprava: martina dne 10.06. v 19:54.
Avatar

Re: Je jí zima
Zaslán uživatelem/kou: Barbora (IP)
Datum: 2005-11-08, 23:24
Tak to jste m? uklidnila. Snažím se ji vždycky chvilku p?iviknout na zm?nu teploty z bytu, ale stejn? se klepe. P?ed tím jsme m?li fretky vždy venku....Udivilo m?, že je teprve listopad a už jí je taková zima. Jinak jsme doposud chodili ven vícemén? každý den- respektive každý ve?er až se sle?na probudila:-) Už jsem p?emýšlela, že ji i upletu oble?ek jako ve filmu Rysknem to s Polly:-))
Avatar

Re: Je jí zima
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2005-11-08, 23:41
Barboro, s t?mi oble?ky bych to nep?ehán?la. Fretky jsou p?ece kožešinová zví?ata. ;o) Kožich je musí chránit dob?e, pokud jsou otužovány, tak by nem?l být problém.

A ur?it? to klepání bude z d?vodu vyrovnávání teplot. Elfi se naposledy taky klepala, ale po p?l hodin? b?hání, norování a ?muchání už necht?la na ruky, ale cht?la zkoumat terén. ;o)
Avatar

Re: Je jí zima
Zaslán uživatelem/kou: Barbora (IP)
Datum: 2005-11-08, 23:48
S t?mi oble?ky jsem to samoz?ejm? nemyslela vážn?:-)) Budu se snažit víc ji p?ipravit na zimu a otužovat ji postupn?.
Avatar

Re: Je jí zima
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2005-11-08, 23:52
To Barbora: odpov?d?la jsem ti na soukromou zprávu.
Avatar

Re: Je jí zima
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2005-11-09, 13:26
Vendelín se zaky klepe jako ratlík, když ho porobudím a vytáhnu. Na chvíli si ho vždycky nacpu za výst?ih, frotýruju mu zádí?ka a ?íkám "klepeto klepeto..." :o)
Když je venku chladno, ev. zima a sníh, nechám ho vždy chvíli b?hat po pokoji, aby se zah?ál a teprve pak ho hodím do sn?hu. Tam za?ne norovat s takovou vervou, že mu nastydnutí nehrozí :o)
Avatar

Re: Je jí zima
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2005-11-10, 14:34
Toz a co freti rizene snizovat teplotu castym vetranim? Ne pruvan, ale pekne vychlazeny pokoj:-)
Avatar

Re: Je jí zima
Zaslán uživatelem/kou: Barbora (IP)
Datum: 2005-11-10, 15:55
Lee- v pokoji mám neustále otev?ená dv? okna a je v n?m chladno- asi 16stupn?.
Avatar

Re: Je jí zima
Zaslán uživatelem/kou: Yngon (IP)
Datum: 2005-11-10, 17:25
To u me v pokoji je taky nekdy pekne chladno :-)
Avatar

Re: Je jí zima
Zaslán uživatelem/kou: Uju (IP)
Datum: 2005-11-10, 17:52
No,já když nesu Matesa ven,tak se taky hrozn? klepe,ale b?hem 10 minut lítání ho to p?ejde a nakonec nechce dom?. Namyslím, že by to bylo n?co hroznýho:-)
Ty když vylezeš z postele,tak Ti taky není nej a m? bývá i dost ?asto zima i když doma je teplo:-)
Avatar

Re: Je jí zima
Zaslán uživatelem/kou: Barbora (IP)
Datum: 2005-11-13, 16:27
Taky pravda, kolikrát se mi (vlastn? oboum) ani z postele nechce a hrozn? se p?emlouváme.Nejvíc ji závidím, když ráno musím vylézt a Frnda na m? akorád vykoukne z pod pe?iny a zaleze zpátky. Jak já ji závidím.:-)
Avatar

Re: Je jí zima
Zaslán uživatelem/kou: Rom?a (IP)
Datum: 2005-11-14, 10:57
Bertík s p?íchodem zimy taky za?íná fintit - d?lá strašnýho chudáka, když máme jít ven. vypadá jak týraná fretka - v o?ích výraz "kdo se m? ujme já chudá?ek ubožá?ek", nalepí se na dve?e co nejdál ode m? jo a taky strašn? "trpí" p?i nandávání kšír (má nové luxusní kožené, ?ervené, moc mu sluší) no a venku se samo klepe, ale jak ho pustím na hlínu, je všechna k?ivda zapomenutá a stává se z n?j krtek a pak nechce nikdy zase dom?. jsem zv?davá, co bude ?íkat na sníh.
Takže bych ?ekla, že v zim? jsou z nich prost? lenošíci a musí se moooc p?ekonávat, aby vylezli z bytu ven, ale jak jsou p?ekonáni :-) tak už jsou v pohod?.

Re: Je jí zima
Zaslán uživatelem/kou: Uju (IP)
Datum: 2005-11-14, 19:03
No,Mates se m? venku drží jak klíšt?:-D
Když se chci pomuchlat-jdem ven:-D

Na ten sníh jsem taky zv?davá.Mates ješt? za sv?j krátkej život žádnej nevid?l-ten bude ?um?t.
By m? zajímalo, jestli v n?m bude hrabat jako v hlín? nebo jestli ho to bude moc studit.
U nás je pr?m?rn? 1.5m.takže by mohl d?lat super nory a mamka nebo sousedka by nemusela je?et, že tam má kytky:-)
Avatar

Re: Je jí zima
Zaslán uživatelem/kou: Barbora (IP)
Datum: 2005-11-15, 12:01
Taky jsem zv?davá jak bude koukat na sníh, doufám tey, že mezitím neumrzne:-)) Nejste tady n?kdo ze Žatce aby jsme mohli na procházku spole?n??
Avatar

Re: Je jí zima
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2005-11-15, 12:23
Tak náš Kryštof má klepavku i z cizích lidí, o víkendu jsem m?la návšt?vu, vytáhla jsem ho z pelechu, nesla ho dol? do kuchyn? a on vibroval jak blázen. D?ti ho muckaly a hladily, já mu držela sosák, takže se to obešlo bez prokousnutých nos? a prst?. Stejn? je to zvláštní, já ho vytáhnu z klece , chovám ho, on mi radostn? omydlí celej obli?ej, náš mladej tam str?í ruku a má piercing jen to hvízdne.
A reakce Kryštofa na sníh? Stav?li jsme s mladým sn?huláka (tedy následn? sn?hulákovou, protože náš Jakub jí p?id?lal prsa a místo bradavek jí narval jahody - jedna v tom lednu stála asi tak deset korun :-)). Postavili jsme ho na terase..Kryštofa jsem vzala sebou, v domn?ní, jak se ve sn?hu vy?ádí.....jakmile jsem ho vypustila, ob?hl barák a dožadoval se vstupu do baráku a klepal se jak sulc. A nejlepší byly naše ko?ky, ty odmítaly jít ven, protože se sn?hulákový d?sn? bály, musely jsem jí p?est?hovat na konec terasy, dál od dve?í, pak teprve opatrn? prolezly dve?ma na zahradu...:-)

Re: Je jí zima
Zaslán uživatelem/kou: novatje (IP)
Datum: 2005-11-15, 20:10
Je normalni, ze fretky v zime vic spi?
Avatar

Re: Je jí zima
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2005-11-15, 20:36
Myslím, že je. ;o)
Avatar

Re: Je jí zima
Zaslán uživatelem/kou: mario (IP)
Datum: 2005-11-15, 20:38
A je normalni ze je to nakazlivy a prenosny na cloveka? :-)
Avatar

Re: Je jí zima
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2005-11-15, 21:06
:o) Myslím, že to je normální také ;o)
Avatar

Re: Je jí zima
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2005-11-16, 10:18
novatje, mario - ano, fretky v zim? opravdu víc spí,a jak tak sleduju konkrétn? Vendelka, má st?ídavé vlny energie a spavé nemoci, ale to bude u 5 letého fretkou¨na asi normální. Horší je, že se to vskutku p?enáší na m? a spala bych teda rozhodn? radši a víc než tcho? :o))))
Avatar

Re: Je jí zima
Zaslán uživatelem/kou: mario (IP)
Datum: 2005-11-21, 19:25
Tak muzu konstatovat, ze mam snezne fretky. Poprve na snehu a hned spousta radosti, bylo videt jen konec voditka a nadhazovanej snih jako torpedo ve vode :-) vubec se jim nechtelo zpatky a Kroupa se osobne domahal po 4 hodinkach dalsi vychazky:-P vypadal neskonale stastne. Rikal sem si ze po tom bude mrtvolka unavena ale vubec vydrzel pak v aute hodinu zlobit a cloumat kleci :-)
Avatar

Re: Je jí zima
Zaslán uživatelem/kou: novatje (IP)
Datum: 2005-11-21, 19:32
To ja mam taky, vcera jsem je pustila na zasnezenej balkon a jak byli spokojeny, vydrzeli radit pres hodinu. Akorat me fascinuje, jak se jim jeyi ocasky, Sammine celej a Maxovi jen poslednich 5 cm.
Avatar

Re: Je jí zima
Zaslán uživatelem/kou: mario (IP)
Datum: 2005-11-21, 19:34
hehe presne jsou cely najezeny, takze kdyz prijdou domu tak sou uplne suchy :-)
Avatar

Re: Je jí zima
Zaslán uživatelem/kou: novatje (IP)
Datum: 2005-11-21, 19:38
Cely ne, opravdu jenom ocasek, ale mokry nejsou, kaydou chvili vlitnou zpatky do pokoje, pekne probehnout po sedacce, poprat se na polstari a hura do snehu.
Avatar

Re: Je jí zima
Zaslán uživatelem/kou: mario (IP)
Datum: 2005-11-21, 19:46
ja sme s nema byl na voditku takze fakt litali dlouho :-) na balkone ted maji taky hrackarnu ale mam to zaskleny, takze bez snehu :-)
Avatar

Re: Je jí zima
Zaslán uživatelem/kou: Jan?a (IP)
Datum: 2005-11-21, 20:09
Barbora: Ze Žatce ne, ale kousek od Loun (konkrétn? z Jimlína) a fretky máme už dv? :-)

Re: Je jí zima
Zaslán uživatelem/kou: Barbora (IP)
Datum: 2005-11-21, 20:27
Jan?a: Jimlín znám, bydlím u Po?erad- Volev?ice. Nebyla by možnost na ja?e od Vašeho Míši p?ipustit moji fre?ulku? Nebo budete kastrovat?
Avatar

Re: Je jí zima
Zaslán uživatelem/kou: Jan?a (IP)
Datum: 2005-11-21, 20:32
Barbora: zatím o kastraci neuvažujeme (i když ?lov?k nikdy neví), takže by tu ta možnost byla. Ur?it? by nev?stu uvítal :-)) I když má jednu doma :-)

Re: Je jí zima
Zaslán uživatelem/kou: vladimír (IP)
Datum: 2005-11-22, 11:01
Když naše Miky jde do sn?hu, tak je to jako vždy - Nejd?ív se klepe jako motor na volnob?h a po p?iložení na to bílé p?edvádí na noze jak to vypadá, když se na ?lov?ka p?isaje klíšt? :-))
Doufám že si zase zvykne. Loni se jí docela líbil (možná to bylo tím že nebyl mokrý).



Celkem upraveno 4×. Poslední úprava: martina dne 01.06. v 12:23.
Avatar



Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist