Koupit ci nekoupit?
Zaslán uživatelem/kou: Tomas (IP)
Datum: 2005-11-08, 12:31
Ahoj,
potreboval bych nejake informace.Chci si poridit fretku,ale jde mi o to,ze mam dost narocne zamestnani,takze nejsem treba 2x v tydnu vubec doma...Byl bych moc rad,kdyby mi nekdo poradil,jestli by ji moje absence doma moc vadila nebo ne.
Predem diky...

z+vhodná+



Celkem upraveno 5×. Poslední úprava: martina dne 10.06. v 12:46.

Re: Koupit ci nekoupit?
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2005-11-08, 13:05
Když jí to vynahradíš druhý den, tak myslím že ne. V tom p?ípad? je ale také lepší zvážit zda si m?žeš dovolit fretky dv?, aby si spolu mohly hrát. protože je lepší, když má fretka kontakt. A pokud majitel nemá až tolik ?asu, v?novat se fretce až 6 hodin denn?, tak jelepší po?ídit ji kamaráda.

Vhodné jsou t?eba sestry. Nebo kluk a holka a v p?ípad?, že nechcete plánovat odchov, je možné nechat je pozd?ji kastrovat.

Rozhodn? je na tohle fretka lepší než pes. Fretka si s druhou fretkou vysta?í, pes je závislý na ?lov?ku mnohem více.

A p?es toto všechno je t?eba fretce z po?átku v?novat dostatek ?asu, aby její výchova nebyla zanedbaná. I p?es nedostatek ?asu je t?eba neodbýt si výchovu, protože by bylo moc hloupé, aby fretka musela v pubert? hledat nový domov jen proto, že si získá špatné návyky nezdárnou výchovou. ;o)



Celkem upraveno 3×. Poslední úprava: martina dne 08.06. v 23:16.
Avatar

Re: Koupit ci nekoupit?
Zaslán uživatelem/kou: Blanka (IP)
Datum: 2005-11-08, 13:25
Nemyslím si že fretka je nejvhodn?jší pro velmi zamšstnaného ?lov?ka, který odejde z domu v 7 hod ráno a vrací se nap?. v 8 nebo 9 hod. Pak by ani dv? frete?ky asi nepomohli. Frete?ka pot?ebuje minimáln? 3 hodiny denn? kontakt s ?lov?kem.
Navíc je pro fretku d?le?ité její ranné období. Jak se ji majitel v?nuje, aby z ní vyrostla civilizovana fretka a ne záke?ný zmetek, kterého se budete v pubern? zbavovat.
Je to jen m?j názor, tak se nezlobte pokud se zdá drsný. Nemyslím to tak.
Avatar

Re: Koupit ci nekoupit?
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2005-11-08, 14:26
Ja si myslim, ze to neni problem - muj zivot je takovy ze nekdy sem v praci i 29 hodin (coz je spise vyjimka) ale spise normalni je, ze rano odejdu a vracim se vecer nebo v noci.. Me fretky jsou presto spokojene - je jich vic.. A presto jsou vsechny vymazlene, protoze pokud to jde venuju se jim..
Myslim ze pokud je fretek vice, tak si vystaci a cloveka spise nepotrebuji - ale kdyz je tak se prijdou pomazlit..
Musis ale zvazit to jestli fretce nebo fretkam na zacatku poskytnes dosti casu, abys je naucil zakladnim vecem a ony si zvykly - tudiz je treba dobre si vzit dovolenou, nebo si to v praci ujednat tak aby byla ze zacatku malo sama (i kdyby byly dve..)
Avatar

Re: Koupit ci nekoupit?
Zaslán uživatelem/kou: Dodi (IP)
Datum: 2005-11-08, 19:41
Budeš ji nebo je mít v byt?, na balkon? nebo venku ve volié?e? Já mám taky málo ?asu na mazlení, proto jich mám víc a ve v?tším prostoru, kde si hrají, a žijí bez buzerace ?lov?ka dle svých p?edstav. Jejich potomci jsou zvladatelní, nekoušou a ob?as dodržují i hygienu, ...ale to se snad ani od bytových mazlí?k? moc neliší. Chovám fretky 10 let, doporu?uji ti tak jak ostatní p?ede mnou, 2 , sestry super, brat?i taky ale pak vykastrovat, nebo pár a to pak hlídat v období hárání...sami?ka bude trp?t jako prase...protože ji same?ek bude po?ád chtít...tak ti nezbyde než jej nechat vykastrovat.

307-515-842
Avatar

Re: Koupit ci nekoupit?
Zaslán uživatelem/kou: Radka (IP)
Datum: 2005-11-08, 20:46
já si myslím že pokud první m?síc se jim zmákneš v?novat denn? a tak fretky na sebe zvyknout a po?ádn? je vychovat ( a m?síc na to sta?í) tak jim pak absence ?lov?ka jendou ta pár dní vadit nebude..já taky ob?as nechám svý dva tcho?e samotný doma..dme hodn? žrádla vodu. vy?istíme záchod a jim to nevadí. pak je nechám prob?hnout o n?co dýl no:-)
Avatar

Re: Koupit ci nekoupit?
Zaslán uživatelem/kou: mario (IP)
Datum: 2005-11-08, 20:55
yasmin: to znam, taky mi to nekdy da az na 29 hodin denne :-)

delam od rana do noci ale jak prijdu domu tak fretky delaji vsechno se mnou hraju si s nema popr jdu s nema ven coz je super odreagovani a nebo jen chodi vsude za mnou a ja je oddelavam od kyticek od kose... ale mam tri at se bavi kdyz nejsem doma
Avatar

Re: Koupit ci nekoupit?
Zaslán uživatelem/kou: novatje (IP)
Datum: 2005-11-09, 11:54
Tak to ja mam asi zavislaky. Kdyz je necham pres den, tak to jeste jde ale den a noc- to nezerou. Kdyz se vratime, tak je miska plna
Avatar

Re: Koupit ci nekoupit?
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2005-11-09, 12:46
Mario: máš n?jaký recept, jak chodit ven s více fretkami? Náš Fred byl zvyklý na dlouhé procházky, ale od té doby, co mám ješt? Matýska, tak nám to moc nejde. Když použiju spojené vodítko, jeden se rozb?hne a toho druhého vle?e za sebou. Když mám vodítka dv?, každý vyrazí zásadn? jiným sm?rem a vzniká z toho akorát úžasná podívaná pro okolí, protože jsme za chvíli všichni beznad?jn? zašn?rovaní vzájemn? do sebe.

Re: Koupit ci nekoupit?
Zaslán uživatelem/kou: novatje (IP)
Datum: 2005-11-09, 13:03
Silvo, to je asi jako u nas, ja stojim uprostred a fretky bezi a tahnou kazda na jinou stranu, taky jsem jeste neprisla na to , jak je donutit bezet stejnym smerem. Akorat casem jsem ziskala uzasnou praxi v rozmotavani voditek:)
Jinak doporucuju vzit s sebou jeste nekoho a o fretky se podelit.
Avatar

Re: Koupit ci nekoupit?
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2005-11-09, 14:15
No ja vencim taky i tri nekdy i pet - kdyz pet tak uz opravdu jen stojim a oni cmuchaji kolem a lezou jak chtej. Kdyz jen tri tak jdou kam chci ja a vestinou me nejak obihaji a ja prelizam a prehazuju si voditka z ruky do ruky ;)
Kdyz jsou jen kluci sami dva, tak to uz umime krasne chodit, jdu ja a za mnou kluci - nekdy pomalu a jindy celkem normalni chuzi..
Avatar

Re: Koupit ci nekoupit?
Zaslán uživatelem/kou: katka (IP)
Datum: 2005-11-09, 19:12
Já mám ven?ení dvou potvor v pohod?, protže Bub?a chce chodit jen 5 minut a zbytek procházky kouká z bat?žku jak Sára b?há a doma ji o?uchá, jestli o nic nep?išla :)
Avatar

Re: Koupit ci nekoupit?
Zaslán uživatelem/kou: Pepina (IP)
Datum: 2005-11-10, 13:14
To Aronka:budeme muset to setkání o n?co odložit,vzhledem k tomu,že mi doktor zakázal cestovat.Údajn? mi hrozí p?ed?asný porod a zdá se mu cesta od nás z Moravy moc dlouhá.Nicmén? si myslím,že to není poslední akce a že se ur?it? potkáme.Alespo? doufám.Malá se nám má narodit na Vánoce,takže n?kdy na ja?e stejn? pojedu do Prahy,protože tam mám rodinu.

Re: Koupit ci nekoupit?
Zaslán uživatelem/kou: aronka (IP)
Datum: 2005-11-10, 14:06
to Pepina: tak to držím p?st? a? vše dopadne dob?e a budete i s malou v po?ádku:)
Avatar

Re: Koupit ci nekoupit?
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2005-11-10, 14:12
Ja chodim s freticema na rozdvojce a nikdo si nestezoval. Hrozi se jako mala naucila chodit tam, kam chtela Cvokie, neb ji ta popadla za ucho (vazne!) a odtahla, kam chtela. Tak ji to (skoro) zustalo. Ale vetsinou se nepretahuji fretky spolu, ale ja proti nim dvoum.
Avatar



Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist