Aktuální stránka:15 z 15
Re: Oteklá vulva u kastrované sami?ky
Zaslán uživatelem/kou: Synus (IP)
Datum: 2008-03-29, 13:28
Ahoj.Mám jen takovou poznámku k vývoji situace.
Nessy se po té rekastraci ješt? víc zamilovala do svých gumových hra?ek.Asi jak má ty rozhozený hormony ?i co.Všechny si je tahá do pelechu a spí s nima,te? jich tam má asi p?t a ostatní má nastrkaný v povle?ení mojí deky,takže když jdu spát tak je musím všechny vysypat,abych ze spaní nepískala a ona je tam druhej den zase nanosí.No,ale to není vše.Když jí n?jakou vemu a za?nu s ní n?kde pískat,tak letí jak šílená a hledá odkud ty zvuky jdou.Pak za mnou nep?í?etn? b?há,dokud jí tu hra?ku nedám a zase ji odtáhne do n?jaký schovky.Taky ty hra?ky olizuje a tak.Prost? jsou to její d?ti?ky.Asi by byla dobrá máma :-D.
Mno,zajímavý,každopádn? nevim pro? má ty mate?ský pudy,když ji vlastn? už vzaly všechno,co to vyvolává.Ale asi to bude tím,jak je rozhozená no.
Jinak už je krásn? srostlá a už nám i p?elínala,n?co jsem jí i vy?esala,protože jí to hrozn? padalo,všude byly chlupy.Vypadá te? jak miminko,jak má tu kra?ou?kou srst.
Tak to je asi vše,na ty krevní testy skrz ten Inzulinom jdem ve ?tvrtek,tak se pak ozvu,jak to vypadá.
Avatar

Re: Oteklá vulva u kastrované sami?ky
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2008-05-26, 10:05
Asi minulej tejden jsem na foru psala, že Meggie za?al pelichat ocásek... jenom trochu, ale p?ece jenom. Tak jsem jí za?la víc sledovat a plánovala jsem objednání na veterinu. Furt dobrý, ale v?era jsem si všimla, že jí nepatrn? natekla vilva. Fakt mali?ko, velikost asi jako peci?ka z hroznovýho vína, když bych to ?mla p?irovnat. A dneska ráno jsem koukala, že tam m?la jakoby kapku krve... Takže jsme objednaný na 7 ve?er k Chyld?, pokud ovšem budu moct vypadnout z práce v?as, jinak by to bylo až b?hem tejdne k Hnízdovi. Radši bych cht?la k Chyld?, protože ona Meggie kastrovala p?ed rokem...
Tak nám držte palce, bojim se nadledvinek :(
Avatar

Re: Oteklá vulva u kastrované sami?ky
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2008-05-26, 14:08
synus,
to, co popisuješ, je normální stav po kastraci (rekastraci). a p?esn? jak ?íkáš - rozhozený hormony, takže práv? "porodila".
pískací hra?ky jí neberte, ale hlavn? na n? nepískejte! považuje je za mlá?ata (který pískáním p?ivolávaj mámu), proto šílí a shání se po nich.
tenhle stav brzy p?ejde, a pak by m?la jakoby "omládnout", kastrace fretky vrátí do mládí... :o)

Re: Oteklá vulva u kastrované sami?ky
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2008-05-26, 14:09
rynn,
držím palce, snad to nebude nic vážnýho. hned napiš, co se d?je.

Re: Oteklá vulva u kastrované sami?ky
Zaslán uživatelem/kou: Runa (IP)
Datum: 2008-05-26, 14:10
Rynn: také držíme palce, ur?it? to bude dobré...
Avatar

Re: Oteklá vulva u kastrované sami?ky
Zaslán uživatelem/kou: Rynn (IP)
Datum: 2008-05-26, 21:37
Uffff.... Jsme doma... Meggie je OK, vulva jí prej m?že i ješt? trochu natýct a bude to i tak v po?ádku, chlupy na ocase- ud?lala jí st?r, zejtra budou výsledky... Nadledvinky, kterejch jsem se bála, ale vylou?ila... Prost? jenom blbá shoda dvou nesouvisejících v?cí ve stejnou dobu, no... tak jsem si oddechla, nadšen? vyplázla 5 stovek a šla domu i Meggie a její vypelichanou št?tkou místo ocásku :)
Avatar

Re: Oteklá vulva u kastrované sami?ky
Zaslán uživatelem/kou: Mikejla (IP)
Datum: 2008-05-26, 23:27
No tak hlavne ze je v poradku...:)...to je fajn...:)
Avatar

Re: Oteklá vulva u kastrované sami?ky
Zaslán uživatelem/kou: Lucifina (IP)
Datum: 2008-05-27, 12:57
Rynn: Tak super, drzim palce, at je vse OK :)
Avatar

Re: Oteklá vulva u kastrované sami?ky
Zaslán uživatelem/kou: olsiha (IP)
Datum: 2009-04-22, 22:25
Ahojte všichni! Vytahuju tohle vlákno,abych se s Váma pod?lila o novou zkušenost. Tak máme Kelynku,skoro 4letou frete?ku, po operaci. Poprvé ?íjila v roce a p?l-b?ezen 2007, ?íje ukon?ená injek?n? (špatné-Depo Promonej).Za 3 m?síce byla na kastraci. Za 9 m?síc?-2008, byla znova v ?íji.I p?es mé obavy mi bylo ?e?eno,že se to m?že stát, že se výjime?n? mohou hormóny ješt? tvo?it.
Ukon?ili jsme op?t injekcí,tentokrát jsem, pou?ena Vámi,žádala Pregnyl.No a skoro za rok,b?ezen 2009 byla v ?íji znova.Protože jsem z OVY, p?ešla jsem za?átkem roku k MVDr.Raškovi,kde mají v?tší zkušenosti s fretkama,takže to ?ešili už tam.Pan doktor vylou?il rozborem zán?t d?lohy a zjistil ,,?íje jak vyšitá".Ud?lali rozbor na hematologii-trochu zvýšený hemoglobin a biochemii-dobrá.Provedli SONO b?íška,ledviny vypadaly v norm?.Navrhovali injekce Lupron.Nakonec to ale konzultovali s MVDr.Jeklem,ten doporu?il krevní rozbor na hormony a operaci.Progesteron byl výrazn? vyšší,proto operovali-16.4.Má 10 steh?,vyoperovali 2 kousky n???ho co šlo na histologii.Je už v po?ádku,lítá jak fretka,baští s chutí,je veselá a vulva je splasklá.M?la jsem velký strach,ale jsem ráda,že už to máme za sebou.30.4.jdeme vytáhnout stehy a dozvím se výsledek histologie.Snad už bude vše dobré,držte nám p?sti.Stejn? tak já vždy držím p?sti pro št?stí všem Vašim frete?kám,které to pot?ebují.
Avatar

Re: Oteklá vulva u kastrované sami?ky
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-04-22, 22:57
Olsiha: Uf, užili ste si dost! No snad už bude freti?ka OK. Moc držím pace!!!
Prosím, múžeš napsat, co to vyoperovali...ty 2 kousky "n??eho" a kde to bylo, na jakém orgánu? A taky prosím napiš výsledky histologie.
Díky moc!
Avatar

Re: Oteklá vulva u kastrované sami?ky
Zaslán uživatelem/kou: olsiha (IP)
Datum: 2009-04-22, 23:34
Johanko,díky za palce! To n?co co vyoperovali bylo - jeden kousek pahýlek po vaje?níku a ješt? jeden menší kousí?ek n?kde vedle,nevím p?esn?,ale nelíbilo se jim to, tak to hned odstranili.Bylo to takové nahn?dlé. Vše mi ukázali,vysv?tlili,ale byla jse vynervovaná,tak nevím jestli si to pamatuju úpln? p?esn?. Ty výsledky pak sem napíšu.
Avatar

Re: Oteklá vulva u kastrované sami?ky
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2009-04-23, 00:13
olsiha napsal/a:
-------------------------------------------------------
> Johanko,díky za palce! To n?co co vyoperovali bylo
> - jeden kousek pahýlek po vaje?níku a ješt? jeden
> menší kousí?ek n?kde vedle,nevím p?esn?,ale
> nelíbilo se jim to, tak to hned odstranili.Bylo to
> takové nahn?dlé. Vše mi ukázali,vysv?tlili,ale
> byla jse vynervovaná,tak nevím jestli si to
> pamatuju úpln? p?esn?. Ty výsledky pak sem napíšu.

Že by zbytková ovariální tká?? To by asi sed?lo na ty p?edešlé problémy s ?íjí po kastraci...Když pújdeš pro výsledky z histolky, múžeš se na to optat?






Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Johana dne 23.04. v 08:54.
Avatar

Re: Oteklá vulva u kastrované sami?ky
Zaslán uživatelem/kou: hanulka (IP)
Datum: 2009-04-23, 08:51
Zdravíme Kellynku a jsme rádi, že operaci zvládla tak state?n?! Všechno už bude ok, myslíme na Vás a držíme pale?ky, a? už se neobjeví žádné komplikace. Dorinka a Damián
Avatar

Re: Oteklá vulva u kastrované sami?ky
Zaslán uživatelem/kou: olsiha (IP)
Datum: 2009-04-30, 23:09
Ahojte! Tak jsme dnes byly s Kelynkou vytáhnout stehy po operaci.Vše prob?hlo dob?e,Kelynka se zabavila Calopetkou,takže jí v klidu vytáhli všech 10 steh?.Kel?a je v pohod?, baští,lítá
jak fretka,?ádí jak ?erná ruka. Ani by m? nenapadlo,že by jí n?co mohlo být.Proto m? dost zasko?ily výsledky histologie.Jak jsem psala minule,tak mi i dnes ?ekly to samé, že jeden ten vyoperovaný kousek byl opravdu pahýlek vaje?níku,
nebo-li zbytková ovariální tká?, ale s hr?zou jsem si vyslechla,že ten druhý kousek byl zhoubný nádorek.Za m?síc jdeme na kontrolu,budou d?lat SONO nebo rentgen.Jsem z toho smutná,ale jsem velký optimista,tak chci v??it,že bude vše dobré. Pak ale ?tu tady na fóru ty hr?zy a zase je mi smutno.Dokonce jsem chvílemi bulila.P?eji Vám všem i Vašim frete?kám už jen to dobré.
Avatar

Aktuální stránka:15 z 15


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist