Jít na stránku:  12Další
Aktuální stránka:1 z 2
Jak mu vysv?tlit aby...
Zaslán uživatelem/kou: Andra (IP)
Datum: 2005-11-01, 17:07
Ahojky všem.

M?žete mi prosím n?jak poradit jak puber?ákovi vysv?tlit a? je hodnej? :-)

Normáln? mi kleci naschvál háže bobky mezi misky s papáním místo do píse?ku, jak to vždycky d?lal.

Druhej týden s ním mám strpení a bobky pe?liv? likvidovala, ale on ne a ne p?estat.
Dnes nap?íklad spinkal v klícce a ráno se probudím a co nevidím...no? Byly tam!

P?es den když jsem v práci tak ho zavírám, ale dnes co mi ud?lal to nemá obdoby. Dala jsem mu na prcku zato, že kaká kam nemá a on normáln? za?al vyhrabávat stelivo ze záchodku po celé klícce.
Tak jsem ho chytla, se?ezala a po dlouhém úklidu ho picla zpátky do bejváku a on normáln? zas...tak jsem opakovala stejnou proceduru s tím, že jsem ho do klece hodila s hra?kou.....................no nevid?li jste v?tšího nerváka, nejspíš si p?edstavoval, že ta hra?ka jsem já a škubal to nebohý gumový prasátko jako nikdy, lítal po celé kleci, no prost? rapl.

Odsko?ila jsem si, p?íjdu zpátky a op?t vše rozhrabinkal a tlemil na m? p?es pletivo ve stylu, já nic, já muzikant.

To už jsem ale s nevama nevyd?žela, tak jsem ho do?vala, se?ezala, dala mu ?istou vodu...jež m?l p?vodn? plnou písku... papu jsem mu nechala tak jak m?l a nechala jsem ho tam a šla do práce...


....te? sedím v práci a lituju, že jsem ho zbila, miminko moje, ale už jsem fakt byla zoufalá...
....nechci vid?t jak to bude vypadat až v 7 p?ijdu dom?.
Je tedy n?jaká nad?je jak mu vysv?tlit aby sekal dobrotu?

vých+ zlo+pub+



Celkem upraveno 5×. Poslední úprava: martina dne 11.06. v 01:46.

Re: Jak mu vysv?tlit aby...
Zaslán uživatelem/kou: Uju (IP)
Datum: 2005-11-01, 17:59
hmm,no myslím, že kdyby tu n?ko v?d?l jak na puber?áka, tak se tu o pubert? v?bec nepíše a je podrobný návod na hlavní stránce:-)

Asi to chce fakt hodn? trp?livosti.
M? to každou chvilku ?eká taky. Matýskovi bude sedm m?síc?,tak si doma u tabulky ?okolády obaluju nervy:-)

Hodn? št?stí a pevné nervy.

Re: Jak mu vysv?tlit aby...
Zaslán uživatelem/kou: MajaZ (IP)
Datum: 2005-11-01, 18:51
To Adra: nic nepomoze, len obalit nervy tukom. Samozrejme tvoje.
Avatar

Re: Jak mu vysv?tlit aby...
Zaslán uživatelem/kou: mario (IP)
Datum: 2005-11-01, 19:24
no hlavne aby se z tebenestalherodes... :-)
Avatar

Re: Jak mu vysv?tlit aby...
Zaslán uživatelem/kou: Iveta M (IP)
Datum: 2005-11-01, 20:59
Neboj, bude to sice chvilku trvat, ale on si te naucí k obrazu svému :o))
Avatar

Re: Jak mu vysv?tlit aby...
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2005-11-01, 21:27
To Adra, a vodu z mysky ti nevylévá? já m?la s frodí?em n?kolikrát za den potopu v kleci. ;oD Puberta je n?kdy svin?, ale je fakt, že ustoupí. v?? tomu a hlavn? se nenervuj, nemá to smysl. jen si tím zvedneš adrenalin a fre?uchovi ud?láš radost. ;o)
Avatar

Re: Jak mu vysv?tlit aby...
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2005-11-02, 11:24
Jordi: Miska je nejlepší kameninová ;o)

Adra - holky maj pravdu. Jez ?okoládu a eliminuj p?í?iny zlobení, jak to jde (samosebou to nejde úpln? - snad tak z desetiny:o)))
Nap?.: odstra? z dosahu vše, co by mohl vyhrabat (kv?tiná?e, sušené kytky...), rozlejt (vázy - nám Vendelek jednou p?evrhl vázu do TV a zp?sobil výbuch - samosebou byl už dávno z dosahu nebezpe?í..., pití jakohokoli druhu, p?edevším kafe s lógrem), p?evrátit (cokoli k?ehkého), vloupat se (sk?í?ky, sk?ín?, knihovny...), ukrást (prakticky cokoli, ale bacha na léky a kosmetiku, i když je to testováno na zví?atech :o)), místa, kde zásadn? kaká mimo misku, zastav?t bu? dalšíma kakacíma miskama (to máme my v p?lce pokoje) a zbytek nastlat ú?ezky lina a pokrýt novinama nebo ubrousky a nejlépe tam postavit t?eba prázdné papírové krabice (máme v druhé p?lce pokoje - lze je i esteticky polepit, aby ladily s pokojem), které si stejn? odšoupne, takže musíš vynalézt, co do nich - nap?. n?kolik cihel, kaménky od mo?e aj.
Je toho hrozn? moc, ale postupem ?asu na to p?ijdeš. A do toho vychovávat - m?amky, ale i sem tam plácnutí neuškodí - Vendelín byl bit jak žito (tedy nikoli týrán, ale plácán), vždy sy?el, ale výborn? se bavil. P?esto už chápe, co smí a nesmí a v 85% p?ípad? mi sta?í jen zav?ešt?t u?itelským hlasem Vendelínéééé :o))))
Avatar

Re: Jak mu vysv?tlit aby...
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2005-11-02, 11:38
Markét: Já už ten problém s vodou nemám díky bohu už ani Elfi.

;o) Ono se to poddá a fretka p?estane.

Jinak k misce:
Já už pro kameninu nejsem. Od té doby, co vynalezli t?žkou um?lou hmotu, máme takovou jednu doma. Jaký je rozdíl? No je to miska s hladkým, povrchem, je pevná, težká stejn? jako kamenina. Ale na rozdíl od kameniny, se velmi dob?e umývá. A nebývají v ní praskliny. Koupila jsme d?íve dv? kameninový, jedna byla prasklá a tekla ale v ?em byl há?ek? Ta prasklina totiž v?bec nebyla vid?t, dokud se do té misky nenalila voda. Fakt, a potom už to bylo na nic. A Druhá praskla ?asem sama od sebe. :o/ Takže kameninu já už nechci.
Avatar

Re: Jak mu vysv?tlit aby...
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2005-11-02, 12:27
Uklidním t?, Kryštofovi je rok a p?l a má pubertu dote?. V sobotu jsem v záchvatu st?hování do ložnice p?emístila obrovskou palmu. Jinak v místnostech kde se pohybuje tcho? je pouze jedna velká kytka a to um?lá. ?íkala jsem si, t?eba už p?išel k rozumu a nebude tu hlínu vyhrabávat. Nahoru do kv?tiná?e jsem narvala obrovský kameny...po p?ti mimnutách, kdy byl tcho? v ložnici bez dozoru se hlína z p?lky kv?tiná?e p?emístila na plovoucí podlahu vedle, tcho? se v tom válel a skákal šílenej radostí, co jsem mu to tam p?ipravila za úžasnou zábavu a prase?árnu. Ale jak píše Markéta...za?vu Kryštofééééé a to mizí, protože ví, že n?co proved....ob?as když moc rafne, dostane na prdel, ale moc dlouho to na n?j nep?sobí, ot?epe se a je v pohod?....a kadí kudy chodí...nejradši v ložnici do rohu a pak pod umyvadlo v koupeln?. Ob?as se mu povede jít do chodby na ko?í?í zách?dek, to pak vždycky strašn? dlouho chválím, dostane calopetku, ale mám pocit, že je mu to stejn? bu?t, protože za p?l ho?ky najdu bobek n?kde mimo :-)

Re: Jak mu vysv?tlit aby...
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2005-11-02, 13:54
Uprimnou soustrast, mam to ted doma!!! Pomoc! Neb je Hrozine jedno, kam kadi, opadava to z ni, kdykoliv se ji zachce - kdekoliv. Uz si nadelala do granuli (pravidelne v noci), do vody (nechapu, maji pridelanou misku ve vysce), po byte vsude. Pokoj mam tak akorat na vygruntovani a to hovinka uklizim prubezne. Myslim, ze pujdu nakupovat - velky kybl!! Na nervy!!!
Avatar

Re: Jak mu vysv?tlit aby...
Zaslán uživatelem/kou: Andra (IP)
Datum: 2005-11-02, 16:48
Mario:
neboj, sice jsem ho ?ezala, ale jen do ur?ité míry, stejn? mu to nakonec asi d?lalo radost...

Markéta:
d?kuji za popis bojového plánu, protože v?era mi vyhlásil válku, jsem zv?davá, jak m? p?ekvapí až dnes p?ijdu z práce.

Jordi:
d?ív to d?lal, ale pak jsem nasadila již zmi?ovanou kameninu a ta se mi zase osv?d?ila. Bohužel si ji asi plete s bábovkou a hraby si do ní písek a nebo do ní p?evrátí pelíšek(nechápu jak), ten veškerou vodu nasákne a pak je to trdlo o žízni.
Já jsem docela klidnej ?lov?k, ale když jak osel uklidím 3x za sebou a on zas...to m? vyložen? dožírá. Má št?stí, že jsem do n?ho tak zblázn?ná, jinak nevím nevím...

Lee:
Tak až n?jakej opravdu ú?innej kybl na nervy seženeš, dej v?d?t. Taky ho budu brzo pot?ebovat.
Já mám v pokoji 5 záchodk?, jeden v kleci a 4 v rozích místnosti...no nekaká on p?ed n??


majda:
:-) já to vidím tak, že ti cht?l pomoct se zahradni?ením a trochu tu hlínu ješt? prokyp?il...
Ale na tom ústním napomenutí fakt asi n?co bude, na Tim?u platí víc než plácanec.


Tak m? napadá, že ten lump to stelivo asi vyhrabává na protest, že je zav?enej, protože ví, že když nad?lá binec, tak ho pustím ven abych to po n?m mohla hezky uklidit a on si užije pár minut svobody.
Moc si zvykl na to, být mimo klec a snaží se abych si zvykla taky...

Re: Jak mu vysv?tlit aby...
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2005-11-02, 20:23
Lee: Tak mám pro Tebe nikoli ?ešení, ale informaci: HROZINA JE JEŽEK!!!!! Ježek je totiž zatím jediné zví?e, se kterým jsem se etkala, jež si nad?lá i do pelechu, jídla a vody :o))))

Andra: Samoz?ejm?, že vyhrbává stelivo na protest a taky proto, aby sis ho všimla - je to jako se zlobivýma d?tma - vždy je n?jaký d?vod, ale nikdy to není pok?ivený charakter (alespo? do ur?itého v?ku :o))))
Avatar

Re: Jak mu vysv?tlit aby...
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2005-11-05, 13:20
Marketa: Toz to budu muset u Erin zjistovat, cim Zofii pripoustele...Furt mi tvrdi, ze nejakym Kvidem champanakem:))))) Ja si myslim, ze to byl jezevec, podle Hrozincine velikosti a Ty rikas, ze jezek...Brrr!
Avatar

Re: Jak mu vysv?tlit aby...
Zaslán uživatelem/kou: Uju (IP)
Datum: 2005-11-05, 14:48
Markéta: áš Mates vyhrabává stelivo pokaždý, když dám komplet vše nové. A to d?lá už od mala.

Re: Jak mu vysv?tlit aby...
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2005-11-05, 19:13
Lee - ježek barvy šampa?ské! To bude teda ušlechtilé zví?e! :o) Ale odpovídá to. Uv?dom si, že Erin má dobré kontakty s tou jež?í útulnicí, která mi tenkrát pomohla p?es zimu informacema, jak zachránit ježka Evžena :o))))

Uju - tak to není protest, to je prost? úklid. Už to tam m?l podle svého gusta a najednou p?ijde pani?ka a ud?lá mu v tom bordel...to znám :o))))
Avatar

Re: Jak mu vysv?tlit aby...
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2005-11-05, 20:30
To Marketa: Ona neni sampanak po tatovi, ani tchor po Zofi - ma takovou uzasnou barvu, rikam tomu brnensky stribrotchor plesnivy. Navic ma celou bilou hlavu, jen barevne oramovane oci..
Avatar

Re: Jak mu vysv?tlit aby...
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2005-11-06, 16:48
Lee - podívej se na avatar Evžena - a ty orámovaný o?i tam nejsou vid?t - m?l je však taky. Takže je to jasný!!! :o))))
Avatar

Re: Jak mu vysv?tlit aby...
Zaslán uživatelem/kou: Uju (IP)
Datum: 2005-11-06, 20:25
Mrkéta: Mates má smysl pro po?ádek jako moje drahá polovi?ka:-D Ale já z toho jdu pokaždý do kolen. 10X za den to zametat,to je hr?za. I když minule jsem mu tam dala trochu starýho steliva (?istýho) a nehrabal. Tak možná jsem ho obelstila:-)
Ale to ukáže ?as
Avatar

Re: Jak mu vysv?tlit aby...
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2005-11-07, 11:08
Uju - to se d?lává. Musí to mít zasmrad?ný, ne funglovku - to je jako by ses furt st?hovala do novýho :o)))
Avatar

Re: Jak mu vysv?tlit aby...
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2005-11-07, 15:16
Moje 6m?sí?ní sami?ka tém?? p?i každé procházce nejde n?jaký "fujtajbl", který hned za?ne žvýkat. Vždycky jí to musím vyrvat z pusy a doslova se poprat s jejím mrštným jazykem. Nejhez?í v?c byl asi mokrý list, zbytek se mi nepoda?ilo identifikovat. Jednou jsem ji doslova vyvlekla zpod auta s ?umákem od motorového oleje. Myslela jsem si, že je tak "pitomá" a nechápe, že fujtajbly se nejí, ale zrovna jsem se tu do?etla, že to m?že být pubertou. Máte n?kdo podobné zkušenosti?

Re: Jak mu vysv?tlit aby...
Zaslán uživatelem/kou: kac (IP)
Datum: 2005-11-07, 15:23
no já s nešim puber?ákem hlavn? nesmim do lesa,protože se snaží sežrat každou prašivku...
Avatar

Re: Jak mu vysv?tlit aby...
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2005-11-07, 15:34
Vetsinou fretky hodne ji vajgly - nezbyde ti nic jineho nez hlidat fretuli..
Xavy se mi taky pustila do houby a kdyz sem se ji to snazila vycistit z pusy rvala jak tur.. =o(
jinak musim zatukat ostatni fretiky jsou ok a neji vubec ni - leda samo kdyz objevi kost, maso a pod - ale to je samo hlidam.. :o)
Avatar

Re: Jak mu vysv?tlit aby...
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2005-11-07, 15:36
Lee, v?? mi, že Hrozinku i ty ostatní m?la Žofi s Kvidem - já jsem je vid?la p?i ?inu. Když se ale kouknu na Iris a Sixta, tak si ?íkám "hol?i?ko moje, jak se to do tebe vešlo".O Kvidovi ale nic nevím, Kristýna jakoby se do zem? propadla i s ním. Jeho maminku ale má Hanka z Brna a prý m?la Kvida s Peruáncem- je ale pravda, že jsem ze strachu, aby drobe?ci nezakrn?li, krmila jako divá - masí?ko, Royal Canin pro ko?átka, ko?i?í mlí?ko (Lee, první dávka byla od tebe!). Náš tlouš? opravdu nezakrn?l - na délku už neroste, ale kšíry XXL jsou na poslední dírce, kone?ek už nejde podstr?it.
Co se tý?e žraní fujek - nikdo nemá na naši Kazuchu. Ta žere i listy s pta?ími ho.. .
Avatar

Re: Jak mu vysv?tlit aby...
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2005-11-07, 15:45
Tak to s t?mi pta?ími ho... je drsné :) P?ipomíná mi to, jak jsem si nedávno ráno odsko?ila do obchodu, a b?hem 5 min sta?ilo to mé zlatí?ko vysko?it k pta?í kleci - máme 2 rýžovníky šedé - a pustit jim tam "velký pšouk", jak tomu s p?ítelem ?íkáme. Prost? se je dle mého soudu Meggie pokusila chemicky zneškodnit:) V?trali jsme pak skoro celý den.

Re: Jak mu vysv?tlit aby...
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2005-11-07, 16:41
Erin: ja Ti verim:-))) Ale faktem zustava, ze pred Libusinem mela jedna samicka zmuchlanou dvoubarevnou tvaricku...a pri odstavu zadna:-)))))
Nicmene, odhledneme li od toho, ze bobky hazi kam se ji zamane - ted je nejoblibenejsi zed, u ktere vedou trubky ustredniho topeni (asi aby ji netahlo na zadek) - tam se s hadrem dostavam blbe..a hovinka, jak schnou, perfektne pusi:-(, toho, ze rozhrabava zachod a je zakernik zakerny, je hrozne fajn - uz se necha i ulovit a z donuceni podrbat:-)
Avatar

Re: Jak mu vysv?tlit aby...
Zaslán uživatelem/kou: Angelina (IP)
Datum: 2005-11-25, 14:58
Zdravím všechny,
možná trochu zm?ním téma, ale navím kam jinam to napsat a nechci zakládat úpln? nové téma, protože si myslím, že to tady už n?dky ur?it? zmín?né bylo, akorát se mi to neda?í najít :(.

Takže: naše frete?ka - 14týdn? - je docela v pohod?, milá, hravá, okusující, energická, všudyp?ítomná...atd. prost? mlá?átko jak má být podle toho co jsem se na DF do?etla :) Trápí nás ale jedna, myslím dost podstatná v?c.
Když je v kleci, je to super - chodí vzorn? na WC kam má, sem tam je trošku vyhrabaný stelivo, ale to nám nevadí (stelivo používáme Bio cats s pomeran?ovou v?ní). Problém ale nastane když je pušt?ná - n?kdy se vrátí vykonat pot?ebu do WC v kleci (asi tak z 5%), zbytek "hodí" kde se jí to líbí. Hlídáme jí- když vidíme, že by mohla chtít na záchod- odneseme ji do klece, ta z toho má ale asi jen srandu - ob?hne si kole?ko v kleci a hurá ven a na záchod zase n?kde v místnosti.
Pak to ?ešíme vynadáním, dostane na zadek a bobek p?eneseme do WC v kleci a jí tam zav?eme, aby jí došlo co ud?lala (teda aspo? si myslíme, že by si to mohla n?jak spojit, jinak u staršího "nálezu" takhle nepostupujeme, jen ho uklidíme a nic víc)
Už jsme taky zkoušeli rohové WC do místností - no po pravd? nic moc - v?tšinou byl bobek zase jinde a to t?eba i hned vedle toho rohového záchodku. Vážn? už si nevíme rady, všechny doposud odskoušené v?ci a rady selhávají:( Koukali jsme i do dalších knížek o fretkách a všude jsme se do?etli, že fretka je velmi ?istotné zví?e - tak nevím, asi máme vyjímku....

wc+



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 10.06. v 20:59.

Re: Jak mu vysv?tlit aby...
Zaslán uživatelem/kou: Martina (IP)
Datum: 2005-11-25, 16:06
když ono v t?ch knížkách šotkovi p?i tisku vypadlo pár d?ležitých sloví?ek ..... fretka je ve svém a když se jí chce velmi ?istotné zví?e ... ;o))
d?lám si legraci, ale faktem je, že fretek ?istotných na 100 % asi opravdu moc není, jde spíš o to se tomu ideálu co nejvíc p?iblížit. a toho dosáhnete jedin? a práv? trp?livým a DLOUHODOBÝM "vysv?tlováním" a tréninkem, tak jak to dosud d?láte. vaše holka je navíc ješt? mim?o, ta se ješt? nau?í v?cí! :o)
jinak doporu?uju záchod ur?it? i mimo klec, p?estože ho zatím ignoruje - jestli v byt? chodí nej?ast?ji na ur?ité místo, umíst?te ho práv? tam (pokud je to možné).
jo a po?ítejte s tím, že v pubert? p?jde celá vaše výchova (na rozdíl od bobk?) totáln? do h....u! ;o)

Re: Jak mu vysv?tlit aby...
Zaslán uživatelem/kou: aronka (IP)
Datum: 2005-11-25, 18:44
to Angelina: p?idejte odm?nu za každý bobek hozený do záchoda. Fretky ud?lají pro pamlsek cokoliv. A myslím tim opravdu pokaždé,když pude na záchod, pokud si toho všimnete. Lépe jí to sepne a naše fretka je živím d?kazem toho, že to opravdu funguje. Pamlsky dostáva dodneška když jde správn? na záchod a v?tšinou už ani nepomyslí na to, žeby šla jinam.
U nás tohle funguje opravdu na 100 procent:)
Hodn? št?stí a vytrvejte.:)
Avatar

Re: Jak mu vysv?tlit aby...
Zaslán uživatelem/kou: Iv?a (IP)
Datum: 2005-11-26, 01:59
Angelina . nemáš doma vyjímku, my s tímhle bojujem už od za?átku, v kleci je to v pohod? ale v místnosti poctiv? sbírám p?esn? vedle (p?ed nebo za odtla?eným) záchodku... taky po?ád dumám co s tim a zkouším co se dá... Tak ti budu držet p?sti?ky a když na n?co p?ijdeš tak dej v?d?t :oD
Aronko závidím ti ;o)



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Iv?a dne 26.11. v 02:00.
Avatar

Re: Jak mu vysv?tlit aby...
Zaslán uživatelem/kou: Petra R. (IP)
Datum: 2005-11-26, 12:34
Myslím si že málokterá fretka se bude vracet na WC do klece.Doporu?uju mít WC v každém pokoji a když by ud?lala bobek v jiném rohu než je WC,tak to místo umýt octovou vodou a dát tam pelíšek(t?eba namuchlat ru?ník).U nás to fakt jeden ?as vypadalo docela dob?e,ale oni se ?asem nau?ej kam jít.Jen to nesmí být daleko.Ale vypozorovala jsem,že hol?i?ky jsou ?istotn?jší.Náš Adolf chodí na WC,ale jenom pokud ho má v bezprost?ední blízkosti.Když to na n?j p?íjde na pochodu uprost?ed cimry,tak to tam mrskne a cupitá dál :o)
Avatar

Jít na stránku:  12Další
Aktuální stránka:1 z 2


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist