Jít na stránku:  123456Další
Aktuální stránka:1 z 6
Fretka v byte
Zaslán uživatelem/kou: Crow (IP)
Datum: 2004-03-26, 11:02
O porizeni fretky uvazuju uz dost dlouho, na podzim jsem si rikal, ze mam na rozmysleni dost casu, nez budou mlade a jaro je tady a ja jeste porad nevim ... Takze bych byl vdecny za vas nazor, zda ano, nebo ne : jsem svobodny :), pracuju tak, ze odchazim v 6:30, vracim se v 18:00, pokud bych si fretku poridil, musela by bydlet u mne v pokoji. Je neco z toho problem ?



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 01.06. v 02:40.

Re: Fretka v byte
Zaslán uživatelem/kou: Tomáš (IP)
Datum: 2004-03-26, 11:45
1. to, ze jsi svobodny neni na skodu urcite...:o)

2. spise napis, v kolik vstavas, protoze to vstavani budes muset posunout cca o hodinu dopredu, aby se fretka trosku probehla... Pri Tvem navratu Te uz bude fretule vyhlizet a bude urcite vyzadovat Tvou pozornost (cca hodku az dve minimalne) - z toho vyplyva, ze fretku svuj rezim naucis. Ale je dobre, aby mela prostornou klec nebo volieru, aby se mohla pres den aspon protahnout.

3. s tim jednim pokojem nevim nevim... Fretky jsou od prirody zvedave a jiste tu Tvou bude zajimat, co je za dverma...:o) Jednou ji tam pustis a uz to bude brat za svuj rajon. Pred fretkou se nikdo (z rodiny!?) neschova a asi se ji ani nikdo vevyhne. S tim pocitej.

Shrnuti: kazdy najde pro i proti. Pokud mas doma nekoho, kdo je "citlivy" na zvirata, tak to dobre zvaz, aby se s Tve fretule nestal po case bezdomovec. Ja osobne doporucuju fretku vsem zamestnanym lidem. Ostatni info najdes na foru.

Pokud se pro ni rozhodnes, nebudes uz nikdy volit jinak...:o))

z+vhodná+



Celkem upraveno 5×. Poslední úprava: martina dne 10.06. v 12:47.

Re: Fretka v byte
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2004-03-26, 12:06
Souhlasím s Tomášem a p?idávám ješt? jednou d?raz na pozornost - Vendelín - pokud na n?j nemám ?as, bývá apatický a smutný, je mi ho pak strašn? líto a nadávám si, jako bych ho hodila do popelnice :o) Je t?eby si s ním hrát - našt?stí ráno, když vstávám, spí, jelikož ?ádí kolem 4.ranní.
Crow - bydlela jsem s Vendelínem v jednou pokoji 2 roky, ale je to trochu o nervy, aby ti neutekl, kam nemá, aby ho ?lov?k nep?izabil dve?ma atd. Navíc já ho nikdy nem?la v kleci (tam jen spal, ale vždy m?l otev?eno), takže taky po nocích lovil nohy, nebo spal vedle na polštá?i atp.
Fretka je osobnost a "svobodnej ?lov?k" podobn? jako ko?ka (na rozdíl od ko?ky ale p?íšern? zlobí), takže je t?eba se na vše p?ipravit.
Ovšem Tomáš má pravdu - nebudeš pak volit jinak!!! :o)))

Re: Fretka v byte
Zaslán uživatelem/kou: Crow (IP)
Datum: 2004-03-26, 13:05
Ok, diky. S tim jednim pokojem to myslim tak, ze tam bude spavat, jinak ma k dispozici cely byt (az ho poatricne zabezpecim).

Re: Fretka v byte
Zaslán uživatelem/kou: Hana (IP)
Datum: 2004-03-26, 13:24
Nechcem tu robit nejaku dohadzovacku, ale minule tu nejaka kocka pisala, ze ma problem s fretkou... priatel sa s nou rozisiel, ona sa musi stahovat naspat k otcovi a ten zvieratka nestrpi...
Keby si sa s nou dal dokopy, mal by si aj priatelku aj fretku naraz :))

Re: Fretka v byte
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2004-03-26, 15:03
Ja mám Piškvorku v pokoji ostatní místnosti bytu 3+1 obývá pes.. Mám jí dva týdny a problém zatim nebyl, jen teda vstávala brzo (p?ed tím než onemocn?la) ale nebylo to, že bych m?la vstát o hodinu d?ív, ale prost? si vstávala ve 3:45 =o) Už sem si zvykla.. A te? bych byla rad?ji, kdyby vstávala brzo ráno a ?ádila, než spala.. =o/
Takže pokud rád spíš, tak nevim =o.

Re: Fretka v byte
Zaslán uživatelem/kou: Katka (IP)
Datum: 2004-03-26, 17:59
Ahojky, myslím, že fretka je ideální zví?átko pro takto zam?stnaného ?loví?ka. My bydlíme ve velkém byt? s vlastním schodišt?m a chodbou, kde mají fretky sv?j pelíšek. Voliéru nemají. Samoz?ejm? ráno a ve?er je velké jásání, když ?lov?k vyleze ze svého pelíšku nebo p?ijde z práce. Pak odvykle následuje plný byt (sice jenom dvou fretek), ale jsou všude. Pomalu se bojí, že mi vysko?í fretka i z tuby na zubní pastu. V jednom pokoji s nimi se spát nedá. To jsou masochysti a t?eba o p?lnoci se dožadují hry, ožužlávají uši nebo koušou do nohou.
Fretku jen doporu?uji!!!! Získáš tak kamaráda a nikdy se ti nestane, že se budeš ve?er cítit sám.

Re: Fretka v byte
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka (IP)
Datum: 2004-03-27, 08:55
Ahoj! Prožili jsme s fretkami n?kolik let u rodi??, v byt? o 120 m, pak pár let v obecním 1+1 a te? jsme v družstevním 3+1. Mohu za sebe prohlásit, že fretky se hodí do jakéhokoliv bytu a nepot?ebují víc prostoru, než my :o) V tom pidibyt? jsme m?li t?i fretky a netrp?ly nedostatkem prostoru. A když mají svou voliérku, celý den v ní prospí a ráno se motají pod nohama p?i chystání snídan?, ve?er spí na klín? u televize... Idylka o jaké si nefretka?i m?žou nechat jenom zdát :o) Nutno ovšem poznamenat, že do idylky pat?í i bobky v rohu, rozsypané granule, poschovávané ponožky... Z celkového tónu diskusního fóra si ale m?žeš ud?lat obrázek o tom, že jim podobné v?ci rádi odpouštíme, protože fretky za to stojí!

Re: Fretka v byte
Zaslán uživatelem/kou: fretynka (IP)
Datum: 2004-03-27, 15:34
Nase fretka ovladla cely byt. Pamatuji si, jak jsme pro ni meli jenom dve mistnosti. Dneska leze vsude a snazi se proniknout i do mistnosti, ktere jsou pro ni nebezpecne (koupelna, zachod, balkon...). Rika se, ze fretky nic v byte neznici. Je to celkem pravda. Ale ta nase rozdrapala koberec pod kreslem... Stalo se to taky nekomu???

Re: Fretka v byte
Zaslán uživatelem/kou: Leisha (IP)
Datum: 2004-03-28, 12:35
Nasi fretci jsou volne ve dvou mistnostech, klec nemaji. Taky nejsme celej den doma, ale oni proste spi a probouzeji se kdyz prijdem....ani rano nas nebudej nijak zvlast, naucili se vstavat ve stejny dobe jako my. Akorat kdyz jsou dva, tak si zabavu najdou spis......ale asi dva roky jsme meli jen jednoho fretka a taky to slo.
Jo, a s tema dverma do zbytku bytu....fretci o ne urputne bojuji, kdykoliv jsou vzhuru a nekdo prochazi, tak cihaji a snazi se zdrhnout do predsine, nekolik nasich kamaradu z nich ma hruzu ponevadz bestie jsou rychlejsi....:-)))...ale fretci si to oba uzivaji a kdyz utecou do predsine, tak jediny problem je v tom, ze musime:
a/ ulovit fretky, vyndat je zpoza pracky (coz je celkem nadlouho), ale oba si to hrozne uzivaj a jsou nadseni....takze jediny problem je casova narocnost :-)))
b/ nebo to neresit a pockat az je to prestane bavit a vylezou....ale pak vetsinou vyndaj vlozky a tkanicky z bot, nebo tak neco.....

Re: Fretka v byte
Zaslán uživatelem/kou: Lenka (IP)
Datum: 2004-03-29, 11:57
My (ja a priatel) mame doma dvoch tchorikov a mame 1 izbovy byt. (velka kuchyna, jedna izba a chodba). Musim ale povedat, ze sa tam vsetci v pohode zmestime. Bobo a Zofka, nemaju volieru ani klietku, mame ich volne pustenych v byte. Dokonca aj cez noc. Chodia sice otravovat tak okolo 4.00 hodiny, ale uz sme si na to zvykli. Teda ja, stala som sa ich oblubeny objekt zabavy, priatela neotravuju. Zofka spava v sufliku s CD-ckami a Bobo zaspi kde mu pride, najradsej v masaznom pristroji na nohy.
A co sa tyka casu - odchadzame o 6.30 rano a vraciame sa okolo 16.00. To nas uz Bobino vzdycky caka pri dverach a vytesuje sa. Dokazu byt sami aj od rana do vecera, lebo su pusteni volne a su dvaja, takze im nie je smutno a nevyzaduju tak nasu pozornost. Vyvadzaju sice kadeco, ale nikdy nic neznicili (okrem jedneho cajnika a 1000 kusovych puzzle, ktore uz boli kompletne zlozene a cakali len na zlepenie - Bobo na to vyvalil kvetinac s prave poliatym kvetom :-(
Pred tym ako sme si zaobstarali fretky, sme mali doma morcata. Boli mile, ale ako ja hovorim - vo fretkach som sa nasla. Toto zvieratko mi proste presne zapasovalo.
Urcite ti mozem fretku len odporucit, myslim, ze nebudes lutovat.

Re: Fretka v byte
Zaslán uživatelem/kou: Jarmila (IP)
Datum: 2004-03-29, 14:08
To Lenka: chtela jsem se jenom zeptat. To je mate pustene volne v obyvaku nebo jen v chodbe? A jestli v obyvaku, tak nikde nenakakaji (myslim mimo zachod)? :-)))

Re: Fretka v byte
Zaslán uživatelem/kou: Lenka (IP)
Datum: 2004-03-29, 14:21
Mame ich "kompletne v celom byte" okrem WC (to aby nespadli do misy :-) ). Mimo zachodu v obyvacke nekakaju, ale v chodbe sa im obcas podari, najma to robia z trucu pred vchodove dvere, ked odideme prec a oni chcu ist tiez. Ale tam mame dlazku, takze sa to da lahko do poriadku. No ale teraz nedavno sa im podarilo aj na koberec. Bola to asi Zofka, je teraz v ruji a Bobo ju stale nahana, a Zofka nestiha ani ist na zachod. Tak uz nestihla dobehnut a ... No a obcas sa este vykaka aj do takeho rohu co mame za sporakom v kuchyni, ale ona je chudatko asi taka vystresovana z Boba, lebo on jej stale neda pokoj a dobiedza do nej neustale. Ale su to milackovia, tych par hromadok za to stoji.

Re: Fretka v byte
Zaslán uživatelem/kou: boubela (IP)
Datum: 2004-03-29, 16:58
Ahoj, naši tcho?íkové jsou p?es den zav?ení v kleci a chrupaj. Jinak maji k dispozici krom? obýváku celý náš byt krom? záchodu. Když jdeme do obýváku tak to jsou závody kdo z koho. Hlavn? Bohouš vždycky za náme sprintuje a Bety za ním tradi?n? v záv?su. Když už se tam dostane tak okamžite vlítne pod postel a za?ne ?ídit ve v?cech, které tam má bybi?ka uloženy .o))

To LEISHA:
V?era mi manžel na nyxu ukazoval tvoje fre?ulky - roztomilou?ky :o))

Re: Fretka v byte
Zaslán uživatelem/kou: Šárka (IP)
Datum: 2004-03-29, 19:44
Ahoj, naši fre?áci jsou taky absolutn? bez problém?, p?ez den chrupkaj v kleci a když dojdu dom?, tak je pustím a hrajeme si spolu. Fretka je skute?n? ideální zví?átko pro zam?stnané lidi.

Jinak k t?m puzzle, nám zni?il Fredo 5000ks už slepené, m?ly jsme je pod postelí a ?ekalo na zarámování a Fred je okousal... :-))

Re: Fretka v byte
Zaslán uživatelem/kou: Jarmila (IP)
Datum: 2004-03-31, 09:45
To Lenka: Tak to jo! Uz jsem malem myslela ze se nekomu podarilo udelat z tech tornad 100%ne spolehliva zvirata co se naslapnych min tyce. :-)) Ale stejne se divim ze tam v obyvaku na sebe nic neschodi a tak. Nas Max, kdyz nejsme doma ma k dispozici jen predsin, kuchyn a koupelnu se zachodem (do zachodu neskace pokud tam neusti hadice od pracky! :-)). Obyvak mame sice vcelku "protifretkovsky" zabezpeceny, ale pokud Max zjisti ze nejsme nablizku, vysplhal by treba na psaci stul, nebo po zavesech na okno atd. (uz mi takhle rozbil dva keramicke kvetinace - rucni prace(!) na okne, kdyz zjistil ze jsem ve vane a barvim si hlavu a ze mi bude nejakou dobu trvat nez z te vany vystartuju). V noci je volne pusteny a beha po obyvaku (a taky po me, a jeste porad me taha z postele pod postel nebo k sobe do pelechu do koupelny :-)), ale to vi ze, kdyz uslysim bum bac, ze bych na nej vylitla a byl by sekec mazec. :-)) Takze v noci nezlobi. Ale opravdu bych nechtela videt tu spoust kdyby byl sam doma v obyvaku (on totiz hrozne rad takove veci jako jsou napr. temperove barvicky na psacim stole, cokoliv gumoveho sezere, ale aby poradne jedl granulky to ne. To se musi nechat prosit, pazravec jeden! :-))

Re: Fretka v byte
Zaslán uživatelem/kou: Lasi (IP)
Datum: 2004-03-31, 14:12
To Jarmila: Tak u nas je to uplne stejny;-)) Susu vzdycky vyciha tu pravou chvili (jsem ve vane, fenuju se, varim atd.) a jde provest nejakou tu lumparnu.

Re: Fretka v byte
Zaslán uživatelem/kou: Lenka (IP)
Datum: 2004-03-31, 14:28
To Jarmila: Bobo so Zofkou maju volny vstup neobmedzene v obyvacke, ale nemysli si, ze ju nemame nijako zabezpecenu. To je jasne, ze sme museli "vychytat vsetky muchy" a obyvacku prisposobit. Staci nechat stolicku pri pocitaci kusocek odtiahnutu a v momente nam tam urobia poriadok, taktiez sa Zofka raz dostala z postele na policu kde mam ulozenu nejaku kozmetiku a to ste mali vidiet... (no co - je to proste baba)
No a Bobo sa raz skocil z cela postele za skrinu a uz sa odtial proste nemohol dostat, tak ho priatel Igor musel "lovit". Teraz su v tych medzerach napchate vankuse aby tam opat neskocil. No a pravidelne s Bobom bojujeme "kto skor obsadi stol". Mame totiz taky maly skleneny konferencny stolik a to je pre Boba obrovska vyzva. Stale tam skace a urobi si tam znacku. Potom pridem ja, stol dokladne vycistim a za 10 minut (casto i menej) je to tu zasa. A tak to ide dookola. No proste, takto asi budeme bojovat navzdy. :-(

Re: Fretka v byte
Zaslán uživatelem/kou: Kvilda (IP)
Datum: 2004-04-09, 12:03
Ahoj, co si myslíte o mém nápadu, je reálný? Mám doma fre?áka, který je p?ítulný a hlavn? zvyklý na m?. Ale také mám p?ítelkyni, která je na chlupatá zví?ata alergická a taky jí dost vadí jeho zápach. Spíše však to jeho o??rávání. Proto bych cht?l Kik?u dát na balkon o rozm?rech 160x80 cm a ud?lat mu tam p?íbytek ve kterém by mohl bydlet, když nebudu doma. Pak by byl ob?as v byt? a taky bysme chodili na procházky. Já si myslím, že prostoru by m?l dost, ale nem?žeme se po?ád shodnout, prý by to bylo týrání, nechat ho na tak malém balkon?. Co si o tom myslíte? Nebylo by lepší dát ho n?jakému chovateli, který má více místa? Cht?l bych si ho moc nechat, ale je na m? vyvýjen dost velký tlak. Prosím pora?te...Díky

Re: Fretka v byte
Zaslán uživatelem/kou: Leisha (IP)
Datum: 2004-04-09, 12:56
Kvilda: No, lidi mivaj fretky celej den v klecich....ale prijde mi to OK jen v pripade, ze bys byl doma tak casto, aby sis s nim mohl hrat aspon 2-3 hodky denne....ponevadz kdyz na nej pres den cas nenajdes, tak v byte se zabavi sam a nejak te k aktivite vyprovokuje, zatimco na balkone je mozne zviratko lehce zignorovat....a kdybys nemel naladu dyl, asi by mu to vadilo...
A taky bych se bala toho, aby mu tam nebylo v lete moc vedro a v zime moc zima...(na balkone co maj rodice bejva v lete pres 40 stupnu, fakt rozpalenej)...ale to ty musis vedet jak by to slo....

Boubela: Dekuju, jsou to zlaticka roztomily....(uz nekolik dni me nicim nenastvali :-)))))...a ty vasi jsou taky krasny, hlavne Betka...jak je dooranzova to se mi moc libi :-))

Re: Fretka v byte
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2004-04-09, 13:36
Naše fretky jsou b?hem dne v p?edsíni, koupeln? a záchod?. Záchod je p?iklopený(b?da, když páne?ek zapomene - to je pak rozpatlané záchodové vonítko všude, já ?vu a nutím ho to uklidit). Když jsme doma, jsou pušt?né a my je sledujeme místo televozního programu. Byt je malý panelákový 1+1. Kakat chodí v?tšinou na vyhrazené místo v p?edsíni, pro jistotu máme v koutech noviny, které v p?ípad? použití vyhodím. Soužití se nám jeví jako velice dobré. V sou?asné dob? jsou doma ješt? fre?ata, tak kv?li nim jsou i maminky v dob? naší nep?ítomnosti u nich ve volié?e, ale pouštím je okamžit? po p?íchodu a musím hlídat, kam vodí mladé, aby mlá?ata n?kam nezalezla. Každopádn? jsem zastáncem chovu fretek v rodin? v byt?. Smrad se dá zvládnout. (parvda, jsou-li mlá?ata, je hovínek i smradu mnohem víc, ale to není po?ád. Dnes ?íkám bohužel, protože šlo z domu první mlád?.)

Re: Fretka v byte
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2004-04-09, 14:37
Myslím, že by mohla být p?ítelkyn? trochu víc tolerantn?jší.. Tohle se vydržet dá.. Ze všeho nejhorší by bylo, kdyby ?ekla kdo z koho, to mi p?ítel ud?lat tak mám jasno.. =o) Zví?e prost? nedám!

Re: Fretka v byte
Zaslán uživatelem/kou: Anita (IP)
Datum: 2004-04-09, 17:55
pora?te mi s chvem fretky? M?že b?hat venku s ko?kou? Sama? Neute?e?

Re: Fretka v byte
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2004-04-09, 17:59
Venku? to myslíš jako Když ko?ka b?há voln? venku a na noc jí pustíš dom?? Nebo tak n?co? Asi by stálo za to prostudovat si n?jakou knížku o chovu, tam najdeš snad všechno =o)

Re: Fretka v byte
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2004-04-10, 15:57
Anita - pokud o fretku nechceš p?ijít, ven ji vo? jedin? NA KŠÍRÁCH! Není to ko?ka! Náš Vendel si hraje s ko?kama venku i vevnit?, ale venku zásadn? na vodítku!

Re: Fretka v byte
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2004-04-13, 09:48
Budeš - li jí poušt?t na volno, tak ti d?ív nebo pozd?ji ute?e, ztratí se a venku um?e. Jak píší Yasmin a Markéta - a prosím, než si po?ídíš fretku, d?kladn? nastuduj alespo? z knížek Petry N., jak se o ni starat a uv?dom si, zda se o ni opravdu takto starat chceš a m?žeš. Na pokusy je freti?ky škoda. Ze mne mluví strach o mladé, jdou mi z domu a p?edstava, že by s nimi n?kdo zacházel neopatrn? mne dostává do podobného stavu, v jakém byly maminky u miminek - podrážd?ní ze strachu o d?ti. Pevn? v??ím, že moji milá?kové budou u majitel? v dobré pé?i a tv?j dotaz mi p?ipomn?l, že stát se m?že všelicos.

Re: Fretka v byte
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2004-04-13, 10:05
Ješt? Kvildovi - kolik je ti let a kolik je p?ítelkyni? (Myslím tím jestli jste ve v?ku, kdy byste plánovali založení rodiny) Ono je to tak - když n?kdo staví ultimata (Já nebo TO), pak je otázka, co bude p?íšt? TÍM odloženým. Alergika mám doma - a k n?mu zv??inec, který nedám a jeho jsem p?ivedla k alergologovi. Jemu je líp a zví?ata mu dávají hromady legrace (ale taky to, že co máme fre?ata vidí ku?átko jen na cest? z kuchyn? na tcho?í misku. Ješt? že je taky má rád a ani nepípne - dob?e ví, jak by to dopadlo a já mu to vynahradím, to on dob?e ví.) Základem dobrých partnerských vztah? je rovnováha a tolerance. To je zkušenost po t?iceti letech manželství - ?ekla bych spokojeného.
Voliéra v t?chto rozm?rech p?i možnosti b?hání v byt? a možností procházek se mi týráním nezdá. A ješt? - jak jsi ho nau?il spát v posteli? Ty naše šmejdilky jsme to u?ili, ale ony ne - prý budou v noci pobíhat a hrabat kytky.

Re: Fretka v byte
Zaslán uživatelem/kou: Niky (IP)
Datum: 2004-04-13, 10:44
Erin, cht?la jsem se poptati, vy už máte mlá?átka? A jsou na prodej nebo už jsou všechna zadaná?

Re: Fretka v byte
Zaslán uživatelem/kou: Hanka Brno (IP)
Datum: 2004-04-13, 11:13
Fretky ve volié?e se mi nezdají být týrané. Naši lumpové mají klec cca 100 x 100 x 80 cm a myslím, že je to jenom pro jejich bezpe?nost. Oni jsou prost? bu? venku a b?hají po celým byt?, a nebo jsou zav?ení a spí. Máme už celkem dob?e zabezpe?ený byt, takže m?žou být pušt?ní i v dob? naší nep?ítomnosti a v noci, ale jsou ob?as situace, kdy je pot?ebuju n?kam zav?ít
- návšt?vy - jednak se bojí, jednak nejsou tak opatrní a p?i procházení dve?ma jim fretky mohou proklouznout pod nohama až na ulici,
- r?zné nebezpe?né práce - vrta?ka, mytí oken a pod.

K chovu fretek úpln? bez voliéry a klece bych se moc nep?iklán?la a na dob?e zabezpe?eném balkon? by mohlo být fre?ákovi dob?e, je jenom pot?eba si rozmyslet na jakou stranu je balkon oto?en, zda tam fre?ule nebude trp?t p?eh?átím.

Jinak m? ješt? napadá jedna v?c - venkovní fre?ule v?tšinou víc smrdí - nem?žeš je kv?li zim? ?asto koupat a tvo?í se jim víc kožního mazu který je chrání proti chladu, mají ale hez?í kožíšek. Sama jsem uvažovala o venkovní volié?e na dvo?e, máme tam takový polostinný zast?ešený koutek, ale jednalo by se spíš o letní byt.
Mám totiž strach, že když budou v zim? venku v -10 stupních, a já si je budu brát p?es den dovnit?, bude teplotní rozdíl natolik velký, že z toho dostanou za chvíli zápal plic, a já ur?it? nemám ?as ani chu? na to, abych si chodila denn? n?kolik hodin hrát na dv?r. Proto si ty smra?ošky nechám radši v kuchyni abych s nimi mohla být i p?i domácích pracech.
Pokud by m?li být fretky venku, je lepší, když jsou alespo? dv? - je jim veseleji a nevyžadují tolik lidské pozornosti. Vidím to u t?ch našich lump? a zkusila jsem si to minulý týden, kdy byla Jul?a 4 dny na námluvách a já musela po?ád chovat Pep?u, protože mu bylo smutno.

ch+volno+ch+venku+



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: martina dne 21.06. v 12:30.

Re: Fretka v byte
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2004-04-13, 11:17
Erin - nevím, jak "Kvildové" :o), ale já Vendela nemusela u?it spát v posteli. Prost? tam chrní v povlaku odjakživa, stulený okolo mých (nap?ed pokousaných) nohou. Nesmím se však ani pohnout, natož ho omylem nakopnout, okamžit? se uráží a odchází.:o)

Jít na stránku:  123456Další
Aktuální stránka:1 z 6


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist