Fotky - fretky z Tábora
Zaslán uživatelem/kou: Míša (IP)
Datum: 2004-03-19, 14:06
Když jsme p?ijeli z Tábora a p?ivezli odtamtud 2 fretky (te? se jmenují Pegy a Piškvorka), tak jsme jako první jeli do veterinární kliniky do Libuše. Tímto chci moc pod?kovat ješt? jednou Tomášovi.
Fotky jsem v?era poslala webmastrovi, tak doufám jak já, tak i Yasmin, že je brzy uvidíme. Ta sv?tlejší-meru?ková je Yasminy Piškvorka a pak tam uvidíte tcho?ovitou a to je moje Pegynka.



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: martina dne 30.05. v 19:22.

Re: Fotky fretek z Tábora
Zaslán uživatelem/kou: Tomáš (IP)
Datum: 2004-03-19, 14:18
No tak nevím... Myslím, že pod?kování spíše pat?í t?m, kdo t?m bobk?m dal nový domov...:o)

Hlavn?, že se holky budou mít lépe... a vo tom to je...:o))

Re: Fotky fretek z Tábora
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2004-03-19, 15:18
Tomáši, tys to organizoval, tob? ?est sláva.

T?ším se na fotky. Yasmin, vezmi je v pond?lí ve?er s sebou, fo?ák taky a vyfotíme Fló.

Re: Fotky fretek z Tábora
Zaslán uživatelem/kou: Míša (IP)
Datum: 2004-03-20, 13:12
Tomáši, myslíš že m?žu Pegynku nechat p?ipustit? Za?íná jít do ?íje a nevím, jestli je to vhodné. Zatím se má moc dob?e, za?íná si zvykat a už skoro v?bec nekouše.

Re: Fotky fretek z Tábora
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2004-03-20, 14:07
To Erin: Pokusim se vzít ten fo?ák =o)

To Tomáš: Dík vážn? pat?í tob?.. bez tebe bych Piškvorku te? možná ani nem?la.. Dík..

To Míša: Potvrzení nakonec došlo =o) Jinak taky p?isp?ju fotkama.. jen jestli mi to vyjde.. =o)

Re: Fotky fretek z Tábora
Zaslán uživatelem/kou: Tomáš (IP)
Datum: 2004-03-22, 09:03
To Míša: S tím p?ipušt?ním Ti asi neporadím. Záleží na tom, v jaké kondici je Pegy. Ony ty fretky z Tábora sloužily jen jako "fabrika" na výrobu fre?at.
Ale i tak, t?i roky ješt? není tak moc a myslím, že u Vás bude mít Pegy ur?it? lepší a výživn?jší stravu...:o) Pokud je O.K., pro? to nezkusit..!? :o)
Jestli do toho p?jdete, dej v?d?t...:o)
Ale ur?it? ji p?ed b?ezostí nechte zkontrolovat uši a od?ervit, aby n?co nep?enesla na fre?ata.

Re: Fotky fretek z Tábora
Zaslán uživatelem/kou: boubela (IP)
Datum: 2004-03-22, 09:38
Já, i když nemám fre?ulku z Tábora, se s Díky pro Tomáše p?idávám - v lednu nám p?ivezl Betynku z Brna :o))

Re: Fotky fretek z Tábora
Zaslán uživatelem/kou: Hanka Brno (IP)
Datum: 2004-03-22, 10:41
Ur?it? si takovéto fretky z útulk? a kožešiná?ských farem zaslouží lepší zacházení a je dob?e, že se dostaly k tak hodným lidem. Za to Vám pat?í opravdu dík.
Jinak ty sv?tlé fretky na nových fotkách ve fotogalerii jsou ty meru?kové z Tábora? Mám totiž naprosto stejnou fret?í sle?nu, a dote? jsem ji považovala za krémovou. Je jí teprve 7 m?síc? a tudíž není ješt? ani kastrovaná, takže pokud je zájem o fretky takové barvy, potom bych ji klidn? p?ipustila, až dosáhne pat?i?ného v?ku. Stejn? jsem už o tom uvažovala (nalákala m? totiž Erin). Ty sami?ky z velkochovu bych asi nechala rad?ji odpo?inout. B?hví, kolik porod? už m?žou mít ve t?ech letech za sebou. M?j otec se n?jakou dobu zajímal o chov fretek na kožešinu, a ?íká, že se ve t?ech letech z takových farem fretky už b?žn? vy?azují z chovu jako staré a m?žou mít za sebou každá i p?t nebo šest porod?. Asi bych jim dala radši minimáln? do podzimku pokoj.

Re: Fotky fretek z Tábora
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2004-03-22, 13:01
Až mne mrazí.
Vidím doma, kolik moje maminky baští aby m?ly mlí?ko (ve dvou p?es víkend ku?e - na?ala jsem ho v sobotu ráno, dnes ho dojedí, granule drahé pro kojící ko?ky), každý den je ?isto v pelíšku, po?ád peru pleny - v ruce a mýdlem, vadí jim pach saponát?,- a to ješt? mali?ké nejedí maso, maminky ješt? nerozhodly, že jim ho dají. Vidím ty n?žné maminky s unaveným výrazem, pohublé a uštvané, které když se jdou pomazlit, tak po?ád jedním okem hlídají pelíšky, když se jdou prob?hnout, tak je na nich vid?t strach o d?ti a ani si nestihnou pohrát, hned zase ská?ou do bedni?ky, v noci se rozlézají d?ti?ky v bedni?kách a maminky kontrolují, ani se nevyspí, malé je doslova vysávají a já už nevím co jim dát a jak jim uleh?it práci s miminky a p?edstava, že na farm? dostanou nejlevn?jší psí granule do vody a to je veškerá pé?e a mladé dvakrát do roka - já bych snad ty farmá?e zakovala doživotn? do klády a krmila je hlínou a vodou.
BYLA TADY DISKUSE O FRETKáCH ZE ZVí?áKU A Z FAREM.

PROSíM MATKU FRETKU, ABY P?I POVíDáNí NA REGIN? S HONZOU MUSILEM VZPOMN?LA I NA TYHLE HR?ZY A VYSV?TLILA LIDEM, PRO? FRETKU Z RODINY A NE Z FARMY.

Re: Fotky fretek z Tábora
Zaslán uživatelem/kou: Erin (IP)
Datum: 2004-03-23, 12:59
Hanko z Brna, prosím o kontakt - bu? mailem nebo tel. 603 322 589
D?kuji.Erin

Re: Fotky fretek z Tábora
Zaslán uživatelem/kou: Anita (IP)
Datum: 2004-04-09, 17:53
m?žete mi poradit s chovem fretky?

Re: Fotky fretek z Tábora
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2004-04-10, 15:59
Anito, po?ádn? si pro?ti vše o chovu tady na t?chto stránkách. Jakékoli dotazy a nejasnosti ti tu podle m? kdokoli z nás up?esní.

Re: Fotky fretek z Tábora
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka (IP)
Datum: 2004-04-15, 22:08
Ahoj! O mlá?átkách budeme s Honzou Musilem mluvit 12. 6. a ur?it? i o tomhle. Ale, pozor, nemylte se. Pokud vím, tahle farma nebyla kožešiná?ská, ale na mlá?ata. Což je pro fretky, podle mých zkušeností, ješt? horší, protože kožešiná?i se o fretky starají tak dob?e, aby m?ly p?knou srst. Zatímco tyhle dostávaly psí suchary (ani ne granule) a podle toho vypadaly. Ty by si u kožešiná?? s odpušt?ním neškrtly.

Nicmén? ?ada lidí si z podobných farem fre?ata bere (na miminkách není zanedbání tak nápadné, protože maminka by rad?ji pošla, jen aby jim dala všechno, co pot?ebují). Jsou to práv? ty po?etné inzeráty ve faun?, kde za t?i ?ty?i stovky seženete kdykoliv cokoliv, v?etn? r?zných barev. Takoví množitelé mají desítky fretek, a málokdy se o n? starají tak, jako my. Fretky na takové farm? zpravidla bydlí v králíkárn?, uklízí se jim jednou týdn?, takže páchnou, mají zasvrabené uši, neznají záchodek a chodí do rohu. Bývají menší, protože se šet?í na krmivu, n?kte?í množitelé je nabízejí ješt? p?ed šestým týdnem (v posledních 2 týdnech p?ed odstavem toho nejvíc sežerou). Nebývají ocho?ená, chybí jim kontakt. Chovatel bývá ochotný poslat je vlakem. V?tšinou vám odmítne chov ukázat, nem?žete si ?asto ani vybrat konkrétní mlád?, neukáže vám rodi?e. Dodává i do zverimex? a když je poptávka, vyrobí mlá?ata i za cenu toho, že sami?ku p?ipustí v jednom roce opakovan?.

Fre?ata z domácího chovu vám chovatel dá jen osobn?, nejd?ív v šesti týdnech, poté, co vás d?kladn? vyzpovídá, jestli se o n?j dob?e postaráte. Ukáže vám maminku, která má k dispozici záchodek, kam od ?ty? týdn? (ješt? slepá) mlá?ata zkoušejí chodit. Krmí je kvalitním masí?kem ?i granulemi pro fretky nebo kojící a b?ezí ko?ky, takže logickyp ožaduje vyšší cenu (500,- až 1000,- K?). Fre?ata jsou zdravá, po šestém týdnu bývají už o?kovaná. M?žete si ješt? dlouho p?ed odstavem vybrat své mlád? a p?ijít se na n?j podívat. Fre?at?m se uklízí n?kolikrát denn?, aby byla v ?istot?. Bývají v?tší a mají lepší srst, která není slepená výkaly ani výtoky z nosu nebo o?í. Mlá?ata se p?i odb?ru nebojí ani cizích lidí, protože se jim chovatel denn? v?nuje a hraje si s nimi.

Každý si m?že vybrat, odkud si fretku koupí :o) Ale vždycky by se m?l zajímat o to, jaký byl vlastn? chov, z kterého pochází.

z+pozor+



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: martina dne 20.06. v 02:42.

Re: Fotky fretek z Tábora
Zaslán uživatelem/kou: Blanka (IP)
Datum: 2004-04-16, 07:37
Proto si myslím, že zkušen?jší chovatelé, kte?í si po?izují t?eba druhou nebo t?etí fretku by si ob?as m?li vzít n?jaké mlá?átku z takové farmy, aby m?la lepší život než jejich rodi?e. By? by se pomohlo jednomu, po?ád je to lepší než nic. Jak jsem již tady psala, pokud by podmínky dovolovaly hned bychom naší Albínce po?ídíly kamarádku ?i kamaráda. Byl by bu? z útulku nebo zachrán?né mlád? z n?jakého takového chovu.

Re: Fotky fretek z Tábora
Zaslán uživatelem/kou: Hanka Brno (IP)
Datum: 2004-04-16, 07:53
To Blanka: Je to tak troši?ku dvojse?ná zbra?. Pokud si vemeš freti?ku z farmy, abys jí pomohla , zvyšuješ tím vlastn? poptávku po fre?atech a tihle množitelé m?žou zase dál vyd?lávat na zví?átkách. V?bec nejlepší by bylo, kdyby se taková zví?ata jako jsou fretky ve zverimexech v?bec nesm?ly prodávat. Jenže tihle lidé budou na naší lítosti ke zví?átk?m vyd?lávat po?ád dál. Setkala jsem se i s tím, že paní v útulku má fretky ve zuboženém stavu práv? proto, aby se jich lidé spíš slitovali.

Re: Fotky fretek z Tábora
Zaslán uživatelem/kou: Míša (IP)
Datum: 2004-04-16, 08:48
Ahoj, my jsme si vzali fre?ulku z Tábora jak se tam p?ed nedávnem rušil chov. Náš nový p?ír?stek byl ze za?átku moc bojavý. Te? je ale Peggynka už v pohod?. Kone?n? už nekouše, a že docela byla hryzavá, ale stále je bojácná. Už k nám p?ijde, ale jen o?muchá a jde. P?edtím jsem si byla pro malé fret? n?kde u Hradce Králové, chlap m?l opravdu množírnu. Vše bylo v takovém chlév?, byli tam i králíci a hromada jiné zv??e, prost? množitel všeho. Fre?ulku nám prodal dost draze, protože v tu dobu ješt? mlá?átka nikde nebyli. Máma i s d?tmi byli v králíkárn?, ona chodila kátel prost? do rohu, záchod neznala a d?ti byli ješt? slepé, že prý jim je 5 týdn? a do 3 dn? uvidí. Prima , tak jsem si ji vzala a trvalo to 11 dn? než ten drobe?ek prokouknul. Malinká se mnou chodila do práce a po?ád bu? spala nebo bre?ela, ale tím, že jsem si ji vypiplala tak pak byla úžasn? p?ítulná, ale když si vzpomenu na ty podmínky ve kterých tam byla, hr?za. A to ten ?loví?ek už zase první týden v b?eznu prodával mlá?ata za 1500,- aspo? takový m?l inzerát, na 100% to byl on. Takovým lidem by se m?lo zakázat chovat jakákoliv zví?ata.

Re: Fotky fretek z Tábora
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2004-04-16, 08:55
Ahojky, tak Peggynka už je lepší =o- no to je skv?lá zpráva... =o) Pohla? jí za m?..

Re: Fotky fretek z Tábora
Zaslán uživatelem/kou: Blanka M?lnik (IP)
Datum: 2004-04-18, 12:56
M?žu potvrdit to že Peggynka už nekouše (teda jenom trošku) :)
Chci si taky po?idit fretku a tak jsem se byla u míši podívat. Je strašný v jakých podmínkách žijou na t?ch farmách o tom jsem nem?la ani tušení, v jednom zverimexu na m?lniku,nabizeji fretky za 700,- ale kdyz jsem se te prodavacky zeptala jestli je muzu videt,rekla ze to funguje tak ze si reknu jakou fretku chci a ona mi ji doveze,tak tohle jsem zavrhla i kdyz je mi tech malejch lito!Tak ted hledam fretatko primo od nekoho kdo je chova doma.

Re: Fotky - fretky z Tábora
Zaslán uživatelem/kou: Jolana (IP)
Datum: 2004-04-19, 01:13
Ja mám fretku zo Zverimexu, ale dovezená bola z ?iech z farmy v ?ase, ke? fretky ešte neboli v predaji minulý rok za?iatkom mája. Bola tiež velmi
malá a mala taký ušný svrab, že aj veterinár tvrdil, že nie?o také ešte nevidel. Lie?enie trvalo niekolko týžd?ov. Na druhej strane je to mazlí?ek,
nikdy nikoho nepokúsala do krvi a behá za nami ako tie?.



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: martina dne 30.05. v 19:22.



Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist