Mlé?né výrobky
Zaslán uživatelem/kou: graciijka (IP)
Datum: 2005-09-16, 18:15
Byla jsem se podívat v akvaristice na Hroud?. Mají tam krásného fre?áka starého asi p?t let. Je obrovský a dozv?d?la jsem se, že ho dostali ve dvou letech a že vyrostl na mlé?ných výrobcích. Má te? prý problémy se zadními packami. =o/

potr+ne+



Celkem upraveno 5×. Poslední úprava: martina dne 14.06. v 13:16.
Avatar

Re: Mlé?né výrobky
Zaslán uživatelem/kou: Iv?a (IP)
Datum: 2005-09-16, 18:22
to se nedivim jestli žil jen na jogurtech tvarozích atd...
chudák malej vezmou ho aspon k vetovi? :o(



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 08.06. v 21:44.
Avatar

Re: Mlé?né výrobky
Zaslán uživatelem/kou: graciijka (IP)
Datum: 2005-09-16, 19:55
Mají ho tam jako mazlíka...tak p?edpokládám že se o n?j starají jako o vlastního =o)
Avatar

Re: Mlé?né výrobky
Zaslán uživatelem/kou: Iv?a (IP)
Datum: 2005-09-16, 20:13
aha já myslela, že klasický zverimexový zví?e, kterýmu se hodí kus žvance, vy?istí se klec a krmí se tim co zrovna je
Ale i když je to mazlí?ek tak mu zam?stnanci nem?žou dát tolik pé?e (nap?. vet) jako majitel protože není jejich - nem?žou s nim ud?lat nic bez povolení majitele zveráku nebo toho kdo zastupuje vedení... Navíc ne vždy do n?j m?žou nebo cht?j vrážet vlastní peníze a tím p?ispívat majiteli zveráku, kterej jim každý halí? strhne z výplaty... :o(
Avatar

Re: Mlé?né výrobky
Zaslán uživatelem/kou: lindus (IP)
Datum: 2005-12-27, 17:42
no,uprimne - na hroude jsme se nedavno byli taky podivat - a ze by se o nej starali jako o vlastniho,to se rict neda :( ja bych teda svoji fretce nenechavala prerostly drapky az beda,s hromadou hovinek v jednom rohu (co nas mazlik nadela tak za mesic...),podestlano senem,srst usmudlana a slepena a celkove vypadal fretacek dost "jete" - uprimne,co se velikosti klece tyce,tak taky nic moc...

Re: Mlé?né výrobky
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2005-12-27, 17:45
No kdyz se to vezme vapnik je dobry pro rust kosti, ale jen mlecne neni dobre - ma to byt jako doplnek..
jinak jak pise lindus - tak to bych taky nepovazovala jako mazlicka - to ze ho nekdo obcas pohladi, neznamena ze je mazlicek :o/
Avatar

Re: Mlé?né výrobky
Zaslán uživatelem/kou: Radka (IP)
Datum: 2005-12-27, 17:48
Jogurtech? hmm fajn....fre?ák pokud netrpí tak ur?o bude trp?t cukrovkou...a ani bych se nedivila, kdyby nemohl na zadní práv? z toho d?vodu jak ho tam krmí! takže Gracijko zvedni telefon a celej ten zverák nabonzuj! protože nedostate?ná pé?e..neposkytnutí odpovídající stravy e imho taky ?adí mezi týrání zví?at a pokud ho nevezmou ani k vetovi tak už tuplem a vsadím se o co chcete, že to zví?e nemá ani o?kování proti vzteklin? povinné ze zákon?, natož proti psince, na kterou m?že snadno zem?ít.
Avatar

Re: Mlé?né výrobky
Zaslán uživatelem/kou: Radka (IP)
Datum: 2005-12-27, 17:48
jo a navíc si typnu že má i pr?jem díky lakt?oze z mlíka (nebo co že v tom mlíce je , že jim to zp?sobuje ten pr?jem..myslím že to byla laktóza)
Avatar

Re: Mlé?né výrobky
Zaslán uživatelem/kou: Lee (IP)
Datum: 2005-12-27, 19:20
Toz, vapnik jako takovy je dobry.
Druha dulezita informace je, ze v krmivech obecne je ho dostatek!!!
Treti nemene zajimava informace je, ze pokud budete rvat fretkam pred porodem vapnik, paradoxne se ji odvapni kosti a vystavujete se (jeste driv nez prijde odvapneni) riziku onemocneni, kteremu se rika poporodni eclampsie.
Ctvrta rovnez zajimava vec je, ze pokud budete miminkum prilepsovat na vapnik bohatymi "potravinami", zhusta urcenymi pro lidsky konzum, fretka vyroste rychleji, nez je zdravo a pripravujete si pudu pro problemy pohyboveho aparatu, ktere se obecne posleze resi bud chirurgicky (radove tisice korun) nebo taky nijak, jen nadosmrti tlumite bolesti (coz znamena cca od puberty).
Vazne chcete vsichni co nejvetsi a nejtlustsi miminka, ktere budou mit problemy klidne rovnou pri odstavu?
Takze vapnik...dobry sluha a velmi zly pan.
Avatar

Re: Mlé?né výrobky
Zaslán uživatelem/kou: Jan?a (IP)
Datum: 2005-12-27, 20:51
No, nevím co je na tom pravdy, ale prý zrovna v tvarohu paradoxn? moc vápníku není - prý ho v?tšina z?stává v syrovátce... Možná se pletu, ale vážn? jsem to n?kde slyšela. A je fakt, že ve výživ? zví?at jsme tohle jaksi nebrali, takže pokud tu rozši?uju bludy, tak m? klidn? opravte a vyve?te z omylu.

Re: Mlé?né výrobky
Zaslán uživatelem/kou: Yasmin (IP)
Datum: 2005-12-27, 21:58
Proto ja vse nechavam na kvalitnich granulich a pastach :o) Mladata dostavaji granulky macene a konzervy a maso.. Junior vitaminy..
Ale ten vapnik sem rikala protoze, Flo narostla u Erin hodne rychle na mase a bohuzel se ji zacali po odberu deformovat kosti, protoze chybel vapnik.. Dostala injekci a vse bylo ok..
Samickam davam tvaroh pri porodu s trochou medu, aby zvladly dorodit - prece jen odrodit 12 mladat bylo dost, takze podporu to taky chce..
Ale jinak zcela souhlasim s Lee - ted se prave na slovenskem foru vede takova diskuze - kde krmi ne moc kvalitnima granulema a "dohani" to zeleninou - to proste ja nepochopim..
Avatar

Re: Mlé?né výrobky
Zaslán uživatelem/kou: Sany (IP)
Datum: 2005-12-27, 22:23
V??te nebo ne všichni zam?stnanci zverimex? nejsou stejní!Pokud se Vám tedy n?co nelíbí možná by sta?ila rada a to, že za zví?átko zverimexové nebudou u veta utrácet své peníze no jak kde :-) Píši z vlastní zkušenosti sama jsem zam?stnancem jednoho zverimexu a pár zví?átek jsem lé?ila za své! prosím neházejte nás všechny do jednoho pytle tak to není!!! Zkuste jim poradit já sama ?erpám hodn? z dobrých rad od chovatel?.Zkuste je upozornit na nedostatky a pokud to k ni?emu nebude souhlasím!

Re: Mlé?né výrobky
Zaslán uživatelem/kou: Radka (IP)
Datum: 2005-12-28, 11:51
Yasmin: P?esn? tak..granulky...pasta a ješt? teda dneska co ho máme p?ilepšíme FerreTonem.
Sany: Nikdo do jednoho pytle neháže....ono jde o to že když to zapaltíš..podpo?íš tím to prase majitelský, který vid?lává jen na soucitu druhých....a bude tak vesele tyranizovat víc a víc zví?at protože se mu to prost? vyplatí..je to hnusný hazard s lisdskými city...

Je pravda, že pokud je n?kdo ochotný se starat jsou to práv? zam?stnanci...sama jem v Hradci radila paní jak se starat o dv? miminka fretek...dva chlape?ky co tam m?li..nutno ?íct že m?li ?istou klec (pro papoušky) na dn? m?li n?co jako pro mor?ata takovou tu podestýlku, ale m?li tam ?isto, vodu v pítku v misce granule Vitacraft!!!!to mi vyrazilo dech...ti lidi tam o fretkách vd?li totální ho....ale m?li natolik citu že jim nehodili kde co. Podle toho c ta paní ?íkala , fre?áci bývali bráni na procházky (by? jen po krámu a blízkém okolí) na vodítkách....s Mirkem jsme jim doporu?ili pár v?co jak jim sp?íjenit život, t?eba záv?snou hamakou ze starého trika. ukázala jsem jim jak se s fretkou zachází (rovnou jsem je p?ekontrolovala...od toho jeslti jim nete?e z nosu uší o?í i jeslti nemají pr?jem tak i zoubky jsem prohlídla a pani jsem poradila a´t si snima ve volných chvílích hraje a a? je hladí aby byli zvyklí....že maj ješt? malí zoubky a tak okusování nebolí (m?li už druhý, ale žmoulání fakt nebolelo). A paní celá nadšená že jí n?kdo poradí. Takovýhle p?ístup mám ráda....halvn? to že krmili tím vitacraftem....



Celkem upraveno 2×. Poslední úprava: martina dne 01.06. v 12:41.
Avatar



Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist