Aktuální stránka:16 z 19
Re: Recept (nejen) pro Pavla
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2008-11-02, 10:04
Jo Mirimko, pro m? je problém udusit maso v tlakovém hrnci dom?kka, bu? je to tvrdý jako prase nebo se to rozsejpá...:-)))

Jo a te? jsem dod?lala 007, neztuhlo to, bylo to tekutý, až když jsem p?idala další p?lku Ole, tak se to dalo namazat :-)
Avatar

Re: Recept (nejen) pro Pavla
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2008-11-02, 10:09
majdo, v tomto p?ípad? se to "rozsejpat" klidn? m?že. Tím myslím, že do toho š?ouchneš vidli?kou a maso se hezky odd?luje. V tomto p?ípad? mám ráda, když to pak ani kousat nemusím, ale rozplývá se mi to p?ímo na jazyku. :o)))
Avatar

Re: Recept (nejen) pro Pavla
Zaslán uživatelem/kou: zzelvickaa (IP)
Datum: 2008-11-02, 12:21
mirim a to prost? kydám ke?up a ho??ici zvláš? a pak na ten plátek dám to vejce a nerozmíchávám? chápu to dob?e, takže na tom bude n?co jako sázené vejce? díky.
Avatar

Re: Recept (nejen) pro Pavla
Zaslán uživatelem/kou: klokan_cestovatel (IP)
Datum: 2008-11-02, 13:06
majdo skodolibe jsem rada, ze ti to neztuhlo :-) aspon nejsem tady za toho klokana, co mneumi protrepat kremik do dortiku :-)

Re: Recept (nejen) pro Pavla
Zaslán uživatelem/kou: PxNxDx (IP)
Datum: 2008-11-02, 13:31
tak já už mám 007 taky za sebou... a musi ?íct... taky to nebylo extra tuhý... v?tší strach jsem m?la z pe?ení korpusu, ale ten jsem zvládla v pohod?, takže m? pak tekutej vršek nemohl rozházet :o) A k mandarinkovýmu kompotu jsem p?idala ješt? ?erstvej banán...a mmmm..lahoda. všichni se olizovali :o))

Terinka & Toník
[www.tchorenky.websnadno.cz]
Barinka a Batynka
[potkanky.websnadno.cz]
Avatar

Re: Recept (nejen) pro Pavla
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2008-11-02, 14:42
zzelvickaa napsal/a:
-------------------------------------------------------
> mirim a to prost? kydám ke?up a ho??ici zvláš? a
> pak na ten plátek dám to vejce a nerozmíchávám?
> chápu to dob?e, takže na tom bude n?co jako sázené
> vejce? díky.


Ano, p?esn? tak. Maso zaliješ trochou vývaru. Pokydáš to ke?upem, na to ho??icí a pak ješt? na to vejce (podle po?tu porcí), co pak ve výsledku bude vypadat jako sázené vejce. A ta sýrová krusta na tom, to je fakt m?amka. Zrovna to všechno trávím v b?íšku. :o)))
Avatar

Re: Recept (nejen) pro Pavla
Zaslán uživatelem/kou: petulevrtule (IP)
Datum: 2008-11-02, 19:45
OFFTOPICCCCC: Holky, doufám, že se na m? nebudete zlobit, možná to tu n?kde je...ale rozhodla jsem se poprvé ve svém dosp?láckém život? péct cukroví :-) Cht?la bych d?lat linecké - slepované a taky bych cht?la d?lat vosí hnízda...nemáte n?kdo recepty :-) D?kuju moc :-)

Dobrá nálada nevy?eší všechny Vaše problémy, ale nasere tolik lidí, že je dobré si ji udržet :-)
Avatar

Re: Recept (nejen) pro Pavla
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2008-11-02, 19:48
No v?bec bych p?ivítala n?jaký netradi?ní recepty na váno?ní cukroví, jestli n?kdo n?co má....:-) Vosí hnízda ti najdu...
Avatar

Re: Recept (nejen) pro Pavla
Zaslán uživatelem/kou: klokan_cestovatel (IP)
Datum: 2008-11-02, 20:01
majdo nam preci pece adel :-) nebo kolik toho probuh chces jeste k tomu delat? :-) :-)

Re: Recept (nejen) pro Pavla
Zaslán uživatelem/kou: adelaida (IP)
Datum: 2008-11-02, 20:09
A když už jsi u lineckého a vosích úlk? tak aby to nebyla nuda - nape? linecké oválky úlky podéln? rozp?lit a krémem p?ilepit na ten oválek a je z toho papu?ka jen ji nazdobit :-) Super jsou taky karamelky rozpustit ve vodní lázni a zamíchat do nich pytlík burison? nalít na plech, nakrájet.Nebo linecké vyválet na plech- dát trošku p?edpéct do trouby, na to marmeládu na to o?echovou nádivku a na to sníh z bílk? a dát dopéct do trouby, nakrájet na kostky - je toho hodn? a rychle.

Alfréd , Ela a Enya : kdo p?ežije fretku p?ežije všecho

útulek pro fretky v Ostrav?
Avatar

Re: Recept (nejen) pro Pavla
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2008-11-02, 20:10
No musím aspo? n?co, aby se ne?eklo :-)
Avatar

Re: Recept (nejen) pro Pavla
Zaslán uživatelem/kou: klokan_cestovatel (IP)
Datum: 2008-11-02, 20:11
ja delala loni karamelky podobne, ve vodni lazni se v hrnci rozpusti cca 3 balicky karamelek (tofo) a 2x tycinka ledove kastany, pak se do toho nasype balicek burisonu a ja z otho uvalela sisku v alobalu a krajela to pak na kolecka... dobrutka

Re: Recept (nejen) pro Pavla
Zaslán uživatelem/kou: adelaida (IP)
Datum: 2008-11-02, 20:12
Vidíš kloky to ur?o zkusím!

Alfréd , Ela a Enya : kdo p?ežije fretku p?ežije všecho

útulek pro fretky v Ostrav?
Avatar

Re: Recept (nejen) pro Pavla
Zaslán uživatelem/kou: petulevrtule (IP)
Datum: 2008-11-02, 20:16
Tak u nás se práv? jí jen linecké...Takže bych to ráda zkusila a plus vosíky pro sebe :D

Dobrá nálada nevy?eší všechny Vaše problémy, ale nasere tolik lidí, že je dobré si ji udržet :-)
Avatar

Re: Recept (nejen) pro Pavla
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2008-11-02, 20:47
Tak vosí hnízda:
16 dkd piškot?, 16 dkg mou?ky, 6 dkg másla 2 lžíce mléka, 2 lžíce rumu, 9 dkg ml.o?ech?.
Krém: bílek ušlehat s cukrem nahusto v pá?e - 1 bílek + 1 lžíce cukru. Zvláš? ut?ít 5 dkg másla + žloutek a trochu rumu. Dát dohromady s bílkem /postupn?)
Piškoty jsou samoz?ejm? namleté...
Avatar

Re: Recept (nejen) pro Pavla
Zaslán uživatelem/kou: petulevrtule (IP)
Datum: 2008-11-02, 20:57
Majdi díkec :-)

Dobrá nálada nevy?eší všechny Vaše problémy, ale nasere tolik lidí, že je dobré si ji udržet :-)
Avatar

Re: Recept (nejen) pro Pavla
Zaslán uživatelem/kou: Mirim (IP)
Datum: 2008-11-03, 14:26
R?žová pomazánka

1 x 3dlc láhev ?ervené ?epy - pomlít na strojku
30 dkg m?kkého salámu (dietní, junior) - pomlít na strojku
20 dkg tvrdého sýru - nastrouhat na jemno
1 v?tší cibule - nakrájet na malé kosti?ky
1 malá tatarská omá?ka
1 malá majonéza

Obm?na: místo ?epy lze použít ?ervené zelí ve sklenici



Rohlí?ky

5 dcl hladké mouky
1 smetana kešlehání
1 po?ádná špetka soli (máte-li drobn?jší prsty, tak klidn? dv? špetky)
1x 100% tuk
nápl?: tvaroh, jablka, povidla, mák...

Tuk nastrouháme na struhadle a smícháme s ostatními p?ísadami (krom? nápln?). D?kladn? vypracujeme tuhší t?sto. Rozd?líme na 4 stejné díly, každý z nich vyválíme na vále do kruhu o pr?m?ru cca 30 cm. Každý ten kruh rozd?líme nožem na 8 díl? (jako nap?. kulatý dort), vzniknou trojúhelníky. K širšímu okraji dáme trochu nápln? a rolujeme ke špi?ce. Vzniklý rohlí?ek mírn? ohneme jako m?sí?ek a položíme na ?istý plech - není t?eba vymazat, d?láme trochu odstupy, rohlí?ky se nafouknou. Dbáme na to, aby kone?ná špi?ka rohlí?ku ležela vespod, jinak by se rohlí?ek b?hem pe?ení rozbaloval. Celkem budeme mít rohlí?k? 32. V dob?e vyh?áté troub? pe?eme do r?žova. Po upe?ení ješt? teplé obalujeme v mou?kovém cukru.



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: Mirim dne 03.11. v 14:28.
Avatar

Re: Recept (nejen) pro Pavla
Zaslán uživatelem/kou: klokan_cestovatel (IP)
Datum: 2008-11-03, 15:20
mirim tu pomazanku mam moc rada prave s tim zelim :-)

POMAZANKA RYCHLOVKA

1x mala tatarka (ja davam light)
trocha kecupu
30-40 dkg mekky salam (junior,...)
1x moravanka nebo hradistanka

projet strojkem, smichat, namazat, sezrat :-)

Re: Recept (nejen) pro Pavla
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2008-11-03, 15:59
Co je moravanka nebo hradiš?anka?
Domnívala jsem se, že jde o názvy hudebních t?les...:o)))
Avatar

Re: Recept (nejen) pro Pavla
Zaslán uživatelem/kou: martina (IP)
Datum: 2008-11-03, 16:06
sterilovaná míchaná zelenina

Re: Recept (nejen) pro Pavla
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2008-11-03, 16:32
Markéto, pleteš si pohlaví! Hudební t?leso je Hradiš?an :-))))) A k tatarce se beztak nehodí.
Avatar

Re: Recept (nejen) pro Pavla
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-11-03, 17:07
Já teda taky nevim co je moravanka a hradiš?anka....tokud tedy tady n?kdo neni kanibal :-))))
Avatar

Re: Recept (nejen) pro Pavla
Zaslán uživatelem/kou: Silva (IP)
Datum: 2008-11-03, 17:08
Johanko, ty máš omluvu, bo jsi z jinýho státu! :-)))
Avatar

Re: Recept (nejen) pro Pavla
Zaslán uživatelem/kou: majda (IP)
Datum: 2008-11-03, 17:23
Jo SIlva má pravdu, Hradiš?an tak k dobrému bílému Chardonney a dobré klobásce :-)
Avatar

Re: Recept (nejen) pro Pavla
Zaslán uživatelem/kou: amonnia (IP)
Datum: 2008-11-03, 18:00
johanko, jedna Hradiš?anka p?ímo pro tebe:




Valmez 2001 [www.youtube.com] Heyday by Mic Christopher

Avatar

Re: Recept (nejen) pro Pavla
Zaslán uživatelem/kou: Johana (IP)
Datum: 2008-11-03, 18:05
Hele! Salát :-))))))
Avatar

Re: Recept (nejen) pro Pavla
Zaslán uživatelem/kou: Markéta (IP)
Datum: 2008-11-03, 19:50
Johana - já to uv??ila už Martin?, ale díky amonnce za foto :o)))
Každopádn? to vidím poprvé v život? - zeleninu asi na 300 zp?sob? nakládají naši i skorotcháni, takže podobné v?ci s matoucími názvy v?bec nekupuju... nebo jen minimáln? :o)
Avatar

Re: Recept (nejen) pro Pavla
Zaslán uživatelem/kou: amonnia (IP)
Datum: 2008-11-03, 20:04
abych se p?iznala, tak Hradiš?anku ani tak neznám, ale n?co podobného jo, ale zaboha si nem?žu vzpomenout na název :D :D :D Na mysl mi p?ichází pouze Halali, ale to je krapet n?co jiného :D :D


Tak jsem si vzpomn?la - kunovjanka :-)

jinak tady je odkaz na výrobky Hamé a je tam i Moravanka :-)
[www.hame.cz]


Valmez 2001 [www.youtube.com] Heyday by Mic Christopher





Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: amonnia dne 03.11. v 20:07.
Avatar

Re: Recept (nejen) pro Pavla
Zaslán uživatelem/kou: klokan_cestovatel (IP)
Datum: 2008-11-03, 20:38
kunovjanka, hradistanka nebo moravanka je to samy vesmes, vetsinou se to lisi jen v tom, te jedna ma cely okurky a jedna je ma na platky :-) a tak. jinak do ty pomazanky se to mrskne cely,ale sleje se z toho ta voda!!!
ja teda vyndavam i feferonku.
tuhle salamovou pomazanku rychlovku delam, kdyz potrebuju neco hooodne rychlyho. na cerstvej rohlik nebo chleba vyborny, da se to dat i na chlebicky...

Re: Recept (nejen) pro Pavla
Zaslán uživatelem/kou: zzelvickaa (IP)
Datum: 2008-11-10, 08:42
ahoj holky, už si nepamatuju kdo to cht?l a komu jsem to slíbila, ALE je tu kone?n? recept na supr váno?ní cukroví!!!! Je to prý trošku náro?n?jší, ale holky, nemá to chybu!!!

O?echové rohlí?ky s krémem a ?okoládovou polevou

T?sto:

ü 14 dkg o?ech?

ü 14 dkg cukru

ü 1 malé vejce

ü 2 lžíce strouhané housky

v T?sto vtla?íme do rohlí?kové formi?ky vysypané cukrem (lépe strouhankou). Vyklopí se na plech a zvolna pe?e ( na „1“ 3/ 4 hodiny).

Krém:

ü 3 celá vejce

ü 15 dkg pískového cukru

ü 30 dkg másla

v Vejce s cukrem šleháme v pá?e do zhoustnutí ® vyndat z páry a stále šlehat ® do vlahého krému p?idáváme na plátky nakrájené máslo a stále šlehat ® dát vychladnout ® pomocí zdobícího pytlíku naneseme krém na rohlí?ky a dáme vychladnout ® namo?íme do ?okoládové polevy a dáme op?t do chladu.

Poleva:

v Rozpustit ?okoládu a p?idat 100% tuk, trochu mléka.

Stále uchovávat v chladu!
Avatar

Aktuální stránka:16 z 19


Toto téma bylo zamčeno
TOPlist