Jít na stránku:  Předchozí12345678910Další
Aktuální stránka:6 z 10
Re: DARUJI FRETKU
Zaslán uživatelem/kou: Nikola (IP)
Datum: 2005-09-25, 16:18
Mno já bych si jí asi chudinku nechala,nem?la bych to srdce vrátit jí tomu hajzlovi,protože by to byl nejspíš její konec.Když si jí necháte,tak to bude další zachrán?ná fre?ulka a to je jen dob?e, ale je to jen na vás.Já mám fretku ze zveráku, p?inesla jsem si jí celou zasvrabenou, takže m? to stálo taky nemalý peníze, m?la jsem jí za 800 K?,neo?kovanou,tak ješt? peníze za o?kování,ale nevym?nila bych jí ani za nic.Když jsem do toho zverimexu p?išla a ?ekla jsem jim o tom svrabu,tak mi odpov?d?li, a? jí vrátim, že jí p?elé?ej a pak že si jí mužu vzít,že p?estože je to zví?e,tak to musej brát jako reklamaci,takže jako v?c,tak jsem se oto?ila a odešla.

Re: DARUJI FRETKU
Zaslán uživatelem/kou: ája (IP)
Datum: 2005-09-25, 16:25
No to práv? nevím,protože ten chlap je dost na peníze,sami jich moc nemají (podle toho,co jsem na farm? vid?la) a zkusí ji prodat dál.
Zítra se s p?ítelem s ním sejdem a zkusíme to uhádat.
Když sem ji vid?la,?íkala sem jim,že má takový veliký b?icho a oni mi dávali najevo,že on je p?ece dobrej chovatel a já tomu kulový rozumím a že je to upln? normální a "tlustá" není.
Dík,zítra na nás myslete,a? to není bezohlednej hulvát a nechá nám ji.
Holky spolu už spí i v jedný houpa?ce-jsou maximáln? sladký:o)

Re: DARUJI FRETKU
Zaslán uživatelem/kou: Nikola (IP)
Datum: 2005-09-25, 16:46
Asi se jí prost? fakt snažil zbavit.Držim palce,dejte v?d?t

Re: DARUJI FRETKU
Zaslán uživatelem/kou: ÁJA (IP)
Datum: 2005-09-25, 17:21
Já vím. Jenže zase ho v tom nehodlám potporovat.
T?eba o tom v?bec nev?d?l,o to víc m? ale zaráží ,jaký to jsou chovatelé,že si toho m?žou nevšimnout.
Holky spolu te? spinkaj v houpa?ce a když se na ni podívám.....
No,zkusíme to s ním uhádat a mám na n?j pár špinavostí,n?kdo mi tu radil,a? ho udám na hygienu. Mladej to na n?j zkusí diplomaticky a já zase z trochu jiný stránky.
A naši mi to ani nepovolej,krom kupní ceny 700,minimáln? 600 ATB a o?kování,na kliniku musíme navíc dojížd?t z vesnice do m?sta a benzín taky n?co stojí.
Tak mi dáme zítra v?d?t,jestli nás pošle do háje.

Re: DARUJI FRETKU
Zaslán uživatelem/kou: Nikola (IP)
Datum: 2005-09-25, 17:54
No taky me napadlo,že o tom v?bec nev?d?l,asi se o n? ¨moc nestará,takže bych se tomu ani nedivila.Zkuste to ukecat,a? vám vrátí peníze,ale obávám se,že bude chtít vrátit fretku,aby jí mohl st?elit n?komu jinýmu

Re: DARUJI FRETKU
Zaslán uživatelem/kou: Nikola (IP)
Datum: 2005-09-25, 17:58
Nebo zkusit p?inést potvrzení od veta,že je fakt nemocná a požadovat úhradu lé?bu.

Re: DARUJI FRETKU
Zaslán uživatelem/kou: Galina (IP)
Datum: 2005-09-25, 18:04
Ája:Vyrokuj na neho s porušenim o?kovaci povinnosti,zanedbanim pe?e(špatný zdravotni stav zvi?ete),a tyrani(stisnene podminky chovu).A když bude i nadaleodporovat tak rovnou pri nem vyto? ?islo a udaj ho.A nelituj ho.
Avatar

Re: DARUJI FRETKU
Zaslán uživatelem/kou: Galina (IP)
Datum: 2005-09-25, 18:11
Nikola:s uhradou le?by souhlasit nebude.To jemu vyleti na vetši ?astku než za fretku dostane.
Avatar

Re: DARUJI FRETKU
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2005-09-25, 18:31
Ta? se nad tím chce zamysle a pouvažovat:

máš dv? volby:
1. Zachránit jednu fretku,

nebo

2. zachránit víc fretkek.

Pokud ti léka? dosv?d?í to, že fretka nem?la dostate?nou pé?i, tak prost? na n?j poslat tu hygienu a kontrolu, zdravotní pé?e v??i tomu veterinárnímu zákonu viz. výše.

Nebo jen uhájit tu jednu fretku a pouze vyhrožovat títmto udáním, pokud ti neuhradí lé?bu a škody tob? vzniklé.

Každopádn? to ale nebude asi tak lehké, pa? jist? nemáš kupní smlouvu a on m?že tvrdit, že to není a nikdy jeho fretka nebyla. Ovšem i tak by mohl být vytrestaný tím, že nemá zví?ata o?kovaná.

:o/ Já fakt nevím.

N?kdy nemá smysl zase až tak šet?it. Kdyby sisi vzala n?jaký p?ebyte?ný 4 m?sí?ní fre?e z bytového chovu, asi by t? te? ta fretka stála t?eba 1000,- ale byla by s nejv?tší pravd?podobností zdravá - o?kovaná. (vrozený choroby se vylou?it nedají, ale nebylo by to ze zanedbání pé?e, a? už zdravotní, nebo celkové.)

:o(
Avatar

Re: DARUJI FRETKU
Zaslán uživatelem/kou: ája (IP)
Datum: 2005-09-25, 18:58
Pro Nikol
Taky se bojím toho,že m? pošle do háje a bude se snažit ji prodat n?komu jinýmu,stejn? slepýmu,ale ta veteriná?ka mi ?ekla,a? si to rozmyslím a dyštak hned zítra fretku p?ivezu a za?ne s lé?bou. Takže nevím neví,jestli by ji ješt? st?elil. Jenže to on neví a bude si to chtít zkusit.

Re: DARUJI FRETKU
Zaslán uživatelem/kou: ája (IP)
Datum: 2005-09-25, 19:06
Galina
Máma taky radila,že kdyby se škubal,a? na n?j vyrukuju s tím o?kováním a malé klece,v níž krom Ale copak vím,kam mám volat,já v takovýhle situaci nebyla.
Momentáln? chci tuhle fretku zítra odvést k vetovi,jakožto už MOJI fretku.

Re: DARUJI FRETKU
Zaslán uživatelem/kou: ája (IP)
Datum: 2005-09-25, 19:12
Nikol
Te? mi ?ekni,jak já t?m fretkám pom?žu,když majitele se ?ty?ma malýma d?tma udám,kam ty fretky p?jdou?-do ÚTULKU.
Vyrukuj na n?j s tím nebo mu mám vyhrožovat a doufat,že ty podmínky zm?ní. ?íkal,že te? šet?í,aby jim mohli po?ídit veliký klece.
Momentáln?,chci peníze,který sem dala za zdravou fretku a zachránit ten uzlík nešt?stí,co mám doma.

Re: DARUJI FRETKU
Zaslán uživatelem/kou: ája (IP)
Datum: 2005-09-25, 19:17
Te? m? tak napadlo: Nem?že to od ní chytit,t?eba p?es výkaly ta malá,že ne????????????

Re: DARUJI FRETKU
Zaslán uživatelem/kou: Nikola (IP)
Datum: 2005-09-25, 19:40
No sice by sly do útulku,ale ur?it? by si je postupn? nekdo vzal a myslim,že v tom útulku by se nem?ly hú? jak u n?j.Taky bych nev?d?la,kam volat,ale asi normáln? policii a oni by ti stoprocentn? poradili,kam zavolat a jak postupovat.A ty jsi vid?la jak ty fre?ule žijou?

Jinak nejsem veteriná?,ale myslim,že by to málá chytit nem?la,pokud to je n?jaký zán?t st?ev nevyvolaný bakteriema,ale t?eba n?jaký autoimunní proces,což bývá u lidí ?asto,ale nevim,abych tu nežvanila kraviny.

Re: DARUJI FRETKU
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2005-09-25, 19:50
Zavolat na veterinární správu dané oblasti.
Avatar

Re: DARUJI FRETKU
Zaslán uživatelem/kou: Ene (IP)
Datum: 2005-09-25, 19:57
Verit mnoziteli, ze setri, aby zlepsil podminky chovu, je pekny nesmysl. Kdyz majitele udas a fretky pujdou do utulku, tak je to pro ne vysvobozenim! A proc? Protoze si je vezmou lidi, co o ne maji opravdu zajem, dostanou peci, ale HLAVNE nebudes podporovat zadneho mnozitele! Z utulku si je vezmou lidi zadarmo (nebo za nejaky poplatek), ale nekoupi si nemocnou fretku jenom proto, aby tomu grazlovi zafinancovali dalsi chov! A hlavne bych mu uz vubec neverila, ze mu na te fretce neprislo nic divne (velke brisko) a prave proto ji nechce dat pryc, nez mu chcipne a nebude z ni mit zadny zisk! Je mi z nej nanic.
Avatar

Re: DARUJI FRETKU
Zaslán uživatelem/kou: ája (IP)
Datum: 2005-09-25, 21:14
Nikola
Jo,na frete?ku sem se byla osobn? podívat.
Má 3 nebo 4 klece,kde má fretky po párech a v jedný bylo pár mladých (v pátek akorát za?ali vid?t). Tyhle klece byly dost malý (cca 60-65cm,?tvercový),m?li tam d?ev?nou boudi?ku,vystlanou slámou nebo n??im takovým,misku a pítko,nem?li patro,žádný hra?ky,tunely nebo prolejza?ky. Místo jako máš t?eba v králikárn?.

Pak m?l ješt? dv? a ty byly velký. V jedný m?l tuhle fretku,co mám doma spole?n? se samcem-m?li tam kmen a boudi?ky alespo? dv?,ale tunely nebo prolejzky v?bec.Tahle byla velká jak dosp?lej chlap a uzká tak 1-1,5m.
A vedle m?l zase menší klec(stejn? vysoký,ale ší?kou polovi?ní),kde m?l T?I mladý divochy,který tam m?ly pro hry p?kný kulový. ?istota ale také nic moc.

V každý byla podobizna záchoda s n?jakým stelivem,ale výkaly byly i vedle,hlavn? u t?ch mladejch.

Misky byly,podle mýho,špinávý,prost? po nich šlapali.Ale p?ed krmením je snad nejprve vymyjou.

No jinak o?kovaný na psinku má pouze same?ky,s nima prý d?ti chodí na vodítku ven,na vzteklinu nemá žádnou. Chodí mu to tam o?kovat n?jakej veterinar.

Veškerý vrhy má zapsaný v po?íta?i,takže zas takový "tyrani",jak si t?eba myslíte nejsou. Ale p?íkladný chovatelé,od kterýho bych si podruhý vzala freteku taky ne.

Nutno dodat,že gastroenteritidu m?že chytit i dob?e chovaná fretka,ne? a mladý m?že mít t?eba kvalitní.

Re: DARUJI FRETKU
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2005-09-25, 22:05
Pokud je má se samcem NON - STOP, sotva budou kvalitní, ta mlá?ata z druhého nebo t?etího vrhu za jeden rok :o( Vy?erpaná maminka, nem?že dát dalším vrh?m tolik, co prvnímu. Navíc tohle m?že podstoupit asi tak dva roky a potom už je tomu ?lov?ku na nic. protože je bu? vy?erpaná, nebo neplodná, každopádn? už takovou nepot?ebuje. :o(

a to, že si vede deník, to je u chovatel? celkem b?žná v?c, taky si vedeme záznamy o odchovech našich zeb?i?ek.

To vede totiž k tomu, že bude mít p?ehled jaký barvy mu vyjdou z daného spojení. Snad si taky vede kolik má která samice mladých, aby mohl nechat dcery od t?ch nejpo?etn?jších. :o(

Nev??ila bych mu zase až tak moc. Vid?la si ty fotky, co dávala matka fretka z farmy na chov lišek na kožešinu? Nic moc, a jestli je to podobný zp?sob, tak si stejn? nemyslím, že to s nima chodí tak dob?e.

Pokud jsi v kontaktu se svým zví?etem, bereš jej do rukou, musíš poznat, že má n?co v b?iše. Pokud svá zví?ata trochu pozoruješ, tak si všimneš, že jejich chování je jiný.

Sama sis všimla, že ta fretka má problém s vyprazd?ováním, nev??ím, že by si toho DOBRÝ, chovatel nevšiml.

sama sis všimla toho, co on ne. Tady v?tší po?et jedinc? nehraje takovou roli. On o tom musel v?d?t, a pokud ne, jen to dokazuje, že správný není. Už tak není, zase až tak férový.

Pokud ti nebude chtít zaplatit lé?bu, která je prokazateln? zp?sobena jeho zásluhou (jeho pé?í), tak rozhodn? férový není. Už tak chtít za vy?azenou fretku 700 ? No nevím, za vy?azenou bych ?ekala tak 300-400, a cenu 700 bych o?ekávala za kvalitní mlád?.

z+pozor+



Celkem upraveno 1×. Poslední úprava: martina dne 20.06. v 01:59.
Avatar

Re: DARUJI FRETKU
Zaslán uživatelem/kou: ája (IP)
Datum: 2005-09-25, 22:31
To je sice p?kný,ale po?ád to ne?eší muj problém. Došli jsme k názory,že ten chlap je bezohlednej debil,ale co mám krucinál d?lat já?
Co když si ji odveze? Zamilovala sem se do ní a v??te nebo ne. Hraje si se mnou,s mladou spí v houpa?ce a jsou sladký.
Mám ho teda udat nebo co mám?? Kéž by to n?kdo vzal za m?,adresu bych mu dala a všecko,ale tohle nezvládnu. Tak co mám d?lat???

Re: DARUJI FRETKU
Zaslán uživatelem/kou: Ene (IP)
Datum: 2005-09-25, 22:47
Pokud to beres takhle, tak nedelej nic, fretku si nech, utracej za ni dal penize na veterine a doufej, ze to k necemu povede. Mnozitel bude dal mnozit, bude dal prodavat "nekvalitni" mladata, bude dal vydelavat na lidech jako jsi ty, a vlastne mu nebude ke stesti nic jineho chybet. Kolik ti je??
Avatar

Re: DARUJI FRETKU
Zaslán uživatelem/kou: ája (IP)
Datum: 2005-09-25, 23:01
18

Re: DARUJI FRETKU
Zaslán uživatelem/kou: ája (IP)
Datum: 2005-09-25, 23:04
Kam mám zavolat? Ono se ?ekne na hygienu,ale takovýhle ?ísla já b?žn? nehledám a ani absolutn? netuším,kde bych ho hledat m?la.

Re: DARUJI FRETKU
Zaslán uživatelem/kou: Ene (IP)
Datum: 2005-09-25, 23:09
Co takhle telefonni seznam? :)
Avatar

Re: DARUJI FRETKU
Zaslán uživatelem/kou: Uju (IP)
Datum: 2005-09-25, 23:15
No, ne?etla jsem pozorn?, ale tak zhruba vím,o? jde.
Pokud myslíš, že zví?ata maj špatné podmínky je to nejspíš týrání zví?at. Zavolej na vet.inspekci. pod kterou to spadá(v?tšinou krajský m?sto) No, tam to nahlaš a ?ekni, že by jsi klidn?j spala, kdyby to tam prošet?ili.
Myslím, že se na to p?jdou mrknout.
Jinak je mi líto, že t? takhle natáhli:-(

Re: DARUJI FRETKU
Zaslán uživatelem/kou: Jordi (IP)
Datum: 2005-09-25, 23:16
Nebo INTERNET ;o)
Avatar

Re: DARUJI FRETKU
Zaslán uživatelem/kou: Ene (IP)
Datum: 2005-09-25, 23:22
Nebo telefonni seznam na internetu B-)
Avatar

Re: DARUJI FRETKU
Zaslán uživatelem/kou: matka fretka (IP)
Datum: 2005-09-26, 07:44
Taky jsem nem?la ?as to p?e?íst všechno, ale alespo? obecnou informaci, která se snad m?že hodit:
Pokud má KDOKOLIV podez?ení na týrání zví?at, hlásí se to na místn? p?íslušnou veterinární správu (v Praze nap?íklad Na Koza?ce, jinde dle tel. seznamu). Za týrání se považuje zejména nevhodná strava, odebírání mlá?at p?ed odstavem, utrácení jinou osobou než veteriná?em a jiným zp?sobem než schváleným, odstra?ování dráp?, zub?, pachových žláz, opušt?ní zví?ete (tj. vypušt?ní do p?írody)...
Nejh?? se prokazuje nedostate?ný prostor a nevhodné krmení (pokud to ne?ve, jako t?eba má?ené rohlíky s mlékem). Špatnou hygienu kontrola odhalí snáz, u zverimex? je nejsnáz prokazatelné navád?ní k týrání zví?at p?i doporu?ování odstran?ní pach. žl. P?ed?asný odb?r mlá?at se díky p?ezubení v 7 týdnech prokazuje dost snadno.
Avatar

Re: DARUJI FRETKU
Zaslán uživatelem/kou: Blanka (IP)
Datum: 2005-09-26, 08:41
Ajo, pokud pot?ebuješ peníze, tak bych ti mohla 1000K? p?j?it na lé?bu. Byla bych rad?ji kdyby jsi ji dala šanci na vylé?ení a z?stala u tebe. Ur?it? se u tebe bude mít líp než u toho idiota.Já jsem také za Nikinku kterou jsem vezla k Jan?N dal dost pen?z ale vyplatilo se. Tak se mi když tak ozvi a já ti vypom?žu alespo? finan?n?.Moje ?íslo je 737 915 343.
Avatar

Re: DARUJI FRETKU
Zaslán uživatelem/kou: JanaG. (IP)
Datum: 2005-09-26, 09:17
Já jsem cht?la jen k tomu, že má 2 roky, tudíž je stará a proto si nehraje (tak n?jak jsem to pochopila) ?íct, že naše Terezka má 4,5 a hraje si po?ád jak mlád?, i když je fakt, že je kastrovaná. Takže hraní s v?kem asi tak moc nesouvisí.

Jinak je mi to moc líto, chápu jak se cítíš, na jedné stran? milá fre?ula, která ti pomalu ale jist? p?ir?stá k srdci, na stran? druhé majitel a k tomu všemu spousta pen?z.... Ale je dob?e, že jsou ješt? lidi jako ty, bohužel je spousta takových, co by ani moc nep?emýšleli a milou fretku vrátili ke krátkému dožití majiteli...
Avatar

Re: DARUJI FRETKU
Zaslán uživatelem/kou: JIRKA (IP)
Datum: 2005-09-27, 10:47
Ajo, držím pale?ky.
Avatar

Jít na stránku:  Předchozí12345678910Další
Aktuální stránka:6 z 10


Lituji, nemáte oprávnění pro zasílání/odpovídání do této sekce.
TOPlist